چگونه زنجیر طلای گره خورده را باز کنیم؟

روش‌ها و تکنیک‌های آسان و راحت باز کردن گره گردنبند + راه‌های پیشگیری و جلوگیری از گره خوردن گردنبندها

شاید شما هم پس از خرید طلا آنلاین حقانی؛ درگیر این مشکل شده باشید که گردنبندتان گره بخورد و به هیچ شکلی نتوانید از آن استفاده کنید و یا نتوانسته‌اید آن گره را باز کنید. گره‌های ناخواسته ایجاد می‌شوند ولی وقتی که ایجاد شدند، باز کردنشان کار چندان آسانی نیست و به وقت و حوصله زیاد نیاز دارد. پس برای هر کسی که گردنبندی دارد، نیاز هست که با روش‌های باز کردن گره گردنبند آشنا باشد تا در هنگام لزوم بتواند گره‌های گردنبندش را باز کند و یا از تنگ شدن گره یا پاره شدن زنجیر، جلوگیری کند.

ما در ادامه به ۳ روش پر کاربرد و معروف باز کردن گره گردنبد می‌پردازیم و در آخر روش‌های جلوگیری از گره خوردن زنجیرها را به شما آموزش می‌دهیم…؛ پس همراه گالری طلای حقانی باشید تا با هم راه‌های باز کردن گره گردنبند را یاد بگیریم…!

جلوگیری از گره خوردن زنجیر گردن | چگونه زنجیر گردنبند را کوتاه کنیم

آیا باز کردن گره گردنبندها، امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سوال، باید بگوییم: بله؛ امکان پذیر است و راه‌ها و روش‌های وجود دارند تا گره گردنبند باز شود و شما بتوانید همانند سابق از گردنبندتان استفاده کنید و لذت ببرید؛ اما باید بگوییم که روش‌های باز کردن گره‌های گردنبند، به حوصله و وقت کافی نیاز دارند و کاری نیست که بتوان در عجله انجامش داد!

باز کردن گره‌های گردنبند با روغن‌های روان کننده (روغن بچه و روغن زیتون)

اولین روش و شاید پر کاربردترین روش برای باز کردن گره‌های گردنبند، استفاده از روغن‌های روان کننده است. برای استفاده از این روش، باید گردنبند را روی یک سطح صاف مثل میز قرار دهید و در جایی باشید که نور به میزان کافی وجود داشته باشد. بهتر است که روی میز یک صفحه کاغذ سفید یا مقوا سفید رنگ قرار دهید تا گردنبند روی آن به خوبی مشخص باشد و گره‌ها واضح باشند.

باز کردن قفل زنجیر:

بعد از این که گردنبند روی میز قرار گرفت و به عبارتی روی میز پهن شد، باید قفل زنجیر را باز کنید، سپس محل گره‌ها را مشخص کنید تا برای مرحله بعدی آماده باشد.

استفاده از روغن:

حالا نوبت به آن رسیده است که روغن روان کننده را روی قسمت گره خورده، بریزید تا گره لیز شود و راحت‌تر باز شود. خیالتان راحت…؛ روغن بچه یا زیتون هیچ آسیبی به گردنبند شما نمی‌رساند…!

باز کردن گره با کمک سوزن:

بعد از این که گردنبند با استفاده از روغن، لیز شد باید با استفاده از دو سوزن (سوزن خیاطی، سوزن ته گرد و یا گالری طلای حقانی قفلی) گره را باز کنید. برای این کار باید دو سوزن را وارد گره کنید و بعد از وارد شدن، دو سوزن را از هم دور کنید تا گره باز شود؛ این کار تا جایی باید انجام داد که گره کاملا باز شود و با دست بتوان گره را کامل باز کرد.

شستن گردنبند بعد از اتمام کار:

بعد از این که گره‌ها باز شدند، بهتر است گردنبند را با آب و مایع صابون بشویید تا روغن‌ها به طور کامل از سطح گردنبند خارج شوند.

باز کردن گره گردنبند با پودر بچه

روش و راهکار دیگری که برای باز کردن گره گردنبند استفاده می‌شود؛ استفاده از پودر بچه است. برای انجام این کار، باید روی قسمت گره گردنبند پودر بچه را بریزید و سپس با دست پودر را کامل روی قسمت گره پخش کنید. حال مثل روش قبلی، دو سوزن را درون گره کرده و سعی کنید تا هم از دور شوند تا این گونه گره باز شود و مشکل حل شود. سپس بعد از بار شدن گره، بهتر است گردنبند را با آب و صابون بشویید تا پودر بچه از سطح گردنبند به طور کامل شسته شود.

باز کردن گره گردنبند با استفاده از پیچ گوشتی

سومین روش برای باز کردن گره گردنبند، استفاده از پیچ گوشتی است. برای انجام این روش می‌بایست، گردنبند را روی سطح سخت و سفت قرار دهید. سر پیچ گوشتی باریک را در مرکز گره‌ی گردنبند فرو ببرید و به آرامی فشار دهید تا نوک پیچ گوشتی به سطح میز برخورد کند. سپس آن را چند بار عقب و جلو ببرید تا گره، شل و از هم باز شود. برای این منظور از میله‌های ظریف و باریک دیگری مثل پیچ هم می‌توانید استفاده کنید.

تا اینجا ما به سه روش کاربردی و آسان برای باز کردن گره گردنبند اشاره کردیم؛ اما چه کار کنیم که دیگر گردنبندهایمان گره نخورند؟ و راه‌های پیشگیری و جلوگیری از گره خوردن گردنبندها و یا به طور کلی زنجیرها چیست؟

راه‌ها و روش‌های پیشگیری از گره خوردن گردنبندها

همانطور که برای باز کردن گره گردنبند، روش‌ها و راه‌هایی وجود دارد، برای جلوگیری از گره خوردن آن هم چندین روش موثر و البته آسان وجود دارد تا شما برای همیشه با مشکل گره خوردن گردنبندتان خداحافظی کنید…!

·         پیشگیری از گره خوردن زنجیر با استفاده از نی:

اولین روش، استفاده از نی است. برای استفاده از این روش باید یک طرف زنجیر را از نی عبور دهید و سپس قفل گردنبند را ببندید. این گونه گردنبند هیچ گاه گره نمی‌خورد.

·         بستن قفل زنجیر:

به طور کلی زمانی که قصد استفاده از گردنبند را ندارید، بهتر است قفل زنجیر را ببندید تا از گره خوردن جلوگیری شود.

·         قرار دادن گردنبند در محفظه مخصوص خود:

هنگام خرید گردنبند، حتماً فروشنده یک جعبه برای محافظت زنجیر به شما داده است، بهتر است که در هنگامی که قصد استفاده از گردنبند را ندارید، قفل زنجیر را ببندید و آن را در جعبه و در قسمت سوراخ‌های ابر داخل جعبه قرار دهید.

·         استفاده از دستمال کاغذی برای زنجیرهای بلند:

اگر زنجیر بلندی دارید و جایی برای نگهداری آن ندارید و دوست هم ندارید که زنجیر گره بخورد، بهتر است یک دستمال کاغذی را به شکل لوله کنید و زنجیر را به دور آن بتابانید؛ این گونه از گره خوردن زنجیر، جلوگیری کرده‌اید.

·         استفاده از اسپیسر گردنبند:

هنگامی که از گردنبندهای چند لایه استفاده می‌کنید، اگر زنجیرها نازک باشند، امکان دارد روی گردن شما گره بخورند. یک راه حل خوب برای پیشگیری از این امر استفاده از اسپیسر گردنبند است. اسپیسر از دو میله‌ی مجزا ساخته شده که در هم چفت می‌شوند. یک میله دارای حلقه‌هایی است که باید قفل گردنبندها را به آنها متصل کنید و سر دیگر زنجیرها به میله‌ی دوم متصل می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با روش‌ها و تکنیک‌های باز کردن گره گردنبند بیشتر آشنا کنیم تا در هنگام لزوم بتوانید از این روش‌ها به آسانی استفاده کنید. این مقاله، توسط گالری طلای گالری طلای حقانی طراحی و نوشته شده است؛ این گالری با طراحی و تولید طلای دست ساز ناب ۱۸ عیار، به دنبال درخشش و طلایی شدن تمام همراهانش است. امروزه این گالری با بیش از ۲۰ فروشگاه در سراسر کشور و همچنین سایت برای خرید آنلاین، آماده خدمت رسانی به تمام کسانی است که طلایی ساده اما زیبا را انتخاب می‌کنند…!

منبع: جواهر فروشی مشهد

دکمه بازگشت به بالا