بهترین ارز دیجیتال برای هولد

آشنایی با انواع معاملات کوتاه مدت

بورس مسکن یا املاک چیست: در پیدا کردن ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت، اول باید موضع خود را مشخص کنید؛ معاملات روزانه انواع مختلفی دارند و شما باید سبک معاملاتی‌تان را مشخص کنید تا بتوانید بر اساس آن، مناسب‌ترین ارزها را پیدا و با تزریق سرمایه به آن‌ها، سود به دست آورید. هر چه یک معامله کوتاه‌تر باشد، ریسک ورود به آن بیشتر است. در زیر به انواع روش‌های معاملاتی کوتاه مدت می‌پردازیم و توضیحاتی در موردشان خواهیم داد:

بهترین ارز برای ترید ساعتی | بهترین ارز دیجیتال برای استخراج با موبایل

معاملات روزانه

یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای کوتاه مدت، معاملات روزانه است. در این روش باید روندهای رمز ارزها را زیر نظر بگیرید و به صورت روزانه بازار کریپتو کارنسی را رصد کنید. بازار ارزهای دیجیتال در تمام ساعات روز فعال است و همین ریسک انجام معاملات روزانه را افزایش می‌دهد. ممکن است در ساعتی خاصی از روز که خواب باشید، مشغول خوش‌گذرانی با دوستان‌تان باشید یا هر چیزی شبیه به این، نوسانی غیر قابل انتظار در رمز ارزی که سرمایه‌تان را به آن وارد کردید ایجاد شود و دارایی‌تان از بین برود. پس مهمترین اصل در معاملات روزانه رصد مداوم بازار است تا از نوسان‌های غیر قابل پیشبینی جلوگیری کنید.

معاملات روزانه بین ۵ تا ۱۰ درصد سود دهی دارند و ممکن است به همین اندازه موجب ضرر و زیان‌تان هم شوند.

معاملات اسکالپینگ

در معاملات اسکالپینگ که کوتاه‌ترین معاملات در بازار کریپتوکارنسی هستند، معامله‌گر با تشخیص جهت حرکت رمز ارزها، معامله را روی آن‌ها باز و سپس با تغییر جهت نمودار ارز، معامله را تمام می‌کند. هر چند سودهای معاملات اسکالپینگ کم است اما معامله‌گر اسکالپر در طی روز معاملات مختلفی را انجام می‌دهد و سودی که از طریق آن‌ها به دست می‌آورد، زیاد و قابل توجه است.

مهمترین اصل برای رسیدن به سود در معاملات اسکالپینگ توانایی مدیریت زمان است. شما باید بتواند مناسب‌ترین موقعیت در بازار را پیدا کنید و خیلی سریع وارد یک سهم شود، همچنین باید مناسب‌ترین زمان برای خروج از سهم را هم بشناسید و از معامله خارج شوید تا سود تبدیل به ضرر نشود.

معاملات نوسان گیری

در روش نوسان‌گیری، تریدر بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را شناسایی می‌کند، روند آن را تشخیص می‌دهد و همسو با روند می‌شود تا بتواند از نوسانات آن سود به دست آورد. ابزارهای تحلیل تکنیکال در معاملات نوسان‌گیری اهمیت زیادی دارند؛ شما باید به روش معاملاتی پرایس‌اکشن و همچنین انواع اندیکاتورها مثل RSI یا مسلط شود تا بتوانید جهت یک ارز را به درستی تشخیص دهید و با تزریق سرمایه به آن، سود کنید.

قیمت در نمودار ارزهای دیجیتالی رفتار مشخصی دارد و در هر بازه زمانی مشخص نیز این رفتار را تکرار می‌کند. نوسانگر حرفه‌ای با شناخت رفتار نمودار و تشخیص زمان مناسب، سرمایه خود را وارد ارز می‌کند تا به سود برسد.

مزیتهای سرمایه گذاری کوتاه مدت

مزیت‌های سرمایه گذاری کوتاه مدت چیست و چرا معامله‌گرهای بازار کریپتو، به جای تریدهای طولانی مدت، به تریدهای کوتاه مدت تمایل دارند؟ این موضوع چند دلیل دارد که در زیر به بررسی و توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

  • سرمایه گذاری بلند مدت را نمی‌توان به عنوان شغل اصلی در نظر گرفت اما کسانی که می‌خواهند معامله در بازار ارزهای دیجیتال را به عنوان شغل اصلی‌شان انتخاب کنند، با معاملات کوتاه مدت می‌توانند این کار را انجام دهند
  • انعطاف‌پذیری معاملات کوتاه مدت بالا است و شما می‌توانید در هر بازه زمانی که دوست داشتید بازار را رصد کنید و با شناخت بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت، سود کسب کنید
  • با تریدهای کوتاه مدت مهارت تریدر در معاملات بیشتر می‌شود و در بازار حرفه‌ای‌تر خواهد شد
  • سود یا زیان در معاملات کوتاه مدت کم است، پس ریسک از بین رفتن سرمایه به صورت کامل در یک معامله کاهش چشمگیری پیدا می‌کند
  • معامله‌گر کوتاه مدت می‌تواند سرمایه خود را زمانی که بازار شرایط نامناسبی دارد خارج کند و سپس دوباره در زمان مناسب وارد بازار شود تا ریسک از دست دادن سرمایه را کم کند

چه کسانی میتوانند سرمایه گذاری کوتاه مدت کنند؟

مهمترین ویژگی شخصیتی در معامله‌گرهای کوتاه مدت، توان پذیرش ریسک و تحمل استرس بالا است. اگر نمی‌توانید ریسک یک معامله را بپذیرید یا استرس آن را تحمل کنید، شما فرد مناسبی برای معاملات پر از ریسک کوتاه مدت نیستید. همچنین توانایی کنترل هیجان جزو مهمترین ویژگی‌های شخصیتی معامله‌گران کوتاه مدت است. آن‌ها باید بتوانند بر اساس تحلیل خود پیش بروند، یعنی در زمان مناسب وارد ارز و در زمان مناسب هم از ارز بدون هیچ طمعی خارج شوند.

معاملات کوتاه مدت فقط مخصوص حرفه‌ای‌های بازار کریپتوکارنسی است؛ پس اگر حس می‌کنید هنوز دانش و مهارت کافی ندارید، بهتر است با شرکت در کلاس‌های آموزشی، مهارت‌تان را افزایش دهید و سپس وارد بازار کریپتوکارنسی شوید. این بازار همیشه فرصت‌های خوبی را در اختیار سرمایه گذارها می‌گذارد، پس نگران از دست دادن فرصت‌ها نباشید و بیشتر روی افزایش آگاهی‌تان در مورد این بازار تمرکز کنید.

تحلیل فاندامنتالی در سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت اثر زیادی ندارد، پس اگر می‌خواهید به یک معامله‌گر روزانه، اسکالپر یا نوسان‌گیر تبدیل شوید، بیشتر روی افزایش توانایی‌ها در تحلیل تکنیکال تمرکز کنید. شما باید یک روش معاملاتی خاص هم برای خود انتخاب کنید که کمترین درصد اشتباه را دارد و بر اساس آن در بازار وارد معاملات رمز ارزها مختلف شوید.

معرفی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

کوچکترین ریسک در معاملات کوتاه مدت می‌تواند ضررهایی جبران‌ناپذیر را برایتان به همراه بیاورد. ارزهایی که برای معاملات کوتاه مدت مناسب هستد، روند پایداری ندارند و در طی روز با نوسان‌های مختلف، ممکن است سود زیادی به معامله‌گر بدهند یا کاملا برعکس تمام دارایی‌اش را از بین ببرند.

با وجود ریسک زیادی که این نوع از سرمایه گذاری‌ها دارند، باز هم عده زیادی آن را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب می‌کنند. معامله‌گرهای زیادی هستند که روزانه با رصد بازار، ارزهایی با موقعیت رشد مناسب در مدت زمان کم را پیدا و با سرمایه گذاری در آنها، به درآمد چشمگیری دست پیدا می‌کنند.

آن‌ها سعی می‌کنند برای معاملات خود از آلت‌کوین‌ها استفاده کنند که هر چند ریسک بالایی دارند اما در مقابل از سود خوبی هم برخوردارند.

حالا که با معاملات کوتاه مدت آشنا شدید، در زیر انواع رمزارز مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را معرفی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال شیبا اینو (Shiba Inu)

شیبا اینو طی یک بازه زمانی خاص و کوتاه، سود زیادی برای معامله‌گرها ایجاد کرد، به همین دلیل آن را به عنوان اولین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت معرفی می‌کنیم. این ارز یک میم‌کوین یا “Meme coin” است. رشدهایی که این ارز داشت کمی عجیب به نظر می‌رسیدند چون شیبا پشتوانه مطمئن و خوبی نداشت. هر چند حالا دیگر مثل گذشته نمودار میم‌کوین‌ها هیجانی نیست اما با این حال هنوز هم می‌توان از شیبا اینو انتظار داشت که در بازه‌های زمانی کوتاه مدت، با رشد زیاد، سود خوبی را از آن سرمایه گذاران خود کند.

این ارز در سال ۲۰۲۰ توسط گروهی به نام ریوشی به صورت غیر متمرکز وارد بازار کریپتوکارنسی شد. نماد شیبا اینو در بازار کریپتو (SHIB) است و با قیمت $۰.۰۰۰۰۱۰۲۹ جایگاه ۱۵ وب سایت کوین مارکت کپ را به خود اختصاص می‌دهد. عرضه در گردش شیبا ۵۴۹,۰۶۳,۲۷۸,۸۷۶,۳۰۲ SHIB است و با حجم معاملات روزانه ۲۵,۸۹۵,۲۱۸,۳۰۷,۹۸۶ SHIB به عنوان یکی از میم‌کوین‌های محبوب همچنان قدرت را در بازار به دست دارد.

ارز دیجیتال بیسیک اتنشن (Basic Attention token)

بیسیک‌اتنشن برای پلتفرم “Brave” راه‌اندازی شد. این توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم است. برنامه Brave در سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرد و حالا توکن آن برای معامله‌گرهای کوتاه مدت یک فرصت عالی برای کسب سودهای چشمگیر به وجود می‌آورد. Brave یک مرورگر است که به کاربران در ازای تماشای تبلیغات، توکن بیسیک‌اتنشن یا BAT میدهد. این توکن بومی را می‌توانید در پلتفرم‌های معاملاتی نیز معامله کنید و از طریق نوسان‌هایی که دارد به سود برسید.

اخبار فاندامنتال مثبت Basic Attention token یکی از دلایلی است که کاربران را مجاب کرد از آن برای معاملات کوتاه مدت خود استفاده کنند. در واقع پروژه این توکن نه تنها امنیت مرورگر (TOR) را افزایش داد بلکه پشتیبان موتور جستجوگر (DuckDuckGo) نیز است. این اخبار تاثیر مثبت و خوبی روی نمودار این توکن گذاشت و به همین دلیل سودهای عالی‌ای هم به معامله‌گرها هدیه داد.

ارز دیجیتال بیسیک‌اتنشن در جایگاه ۷۷ وب سایت کوین مارکت کپ قرار دارد و قیمت آن در همین لحظه که این مطلب نگارش می‌شود، $۰.۲۸۵۸ است. عرضه در گردش این ارز ۱,۴۹۵,۶۸۰,۵۵۴ BAT، حجم بازار آن $۴۲۷,۴۸۷,۲۶۵ و حجم معاملات روزانه آن نیز ۱۵۲,۵۲۲,۶۰۳ BAT است.

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot)

پولکادات یک ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت محبوب است که مورد توجه بسیاری از فعالان بازار کریپتوکارنسی قرار دارد. در واقع پروژه پولکادات به این دلیل راه‌اندازی شد تا سرعت و هزینه هر تراکنش در بازار کمتر شود، این پروژه با ایجاد شبکه‌ای ارتباطی بین ارزهای دیجیتالی مختلف این کار را انجام داد. این ویژگی پروژه پولکادات روی نمودار قیمت ارز آن تاثیر مثبتی گذاشت و باعث شد تا رشدهای خوبی را تجربه کند. همین حالا هم این ارز نوسانات خوبی را تجربه می‌کند و فرصت‌های مناسبی در اختیار معامله‌گرهای کوتاه مدتی می‌گذارد.

هم‌اکنون می‌توان ارز دیجیتال پولکادات را با نماد (DOT) در بازار کریپتوکارنسی معامله کرد. این ارز در جایگاه ۱۲ وب سایت کوین مارکت کپ است و با قیمت لحظه‌ای $۶.۱۹ به فروش می‌رسد. حجم بازار این ارز دیجیتال $۶,۹۶۸,۶۴۴,۶۷۳، عرضه در گردش آن ۱,۱۲۵,۳۳۹,۸۹۰ DOT و حجم معاملات روزانه آن هم ۳۰,۶۵۲,۷۵۴ DOT است.

دکمه بازگشت به بالا