مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

همیشه افرادی هستند که از شرایطی که در اختیار دارند، رضایتی ندارند. به همین دلیل تصمیم می گیرند تا به کشوری دیگر مهاجرت کرده و شانس خود را با زندگی در آن کشور بیازمایند. یکی از مقصدهای بسیار محبوب و پرطرفداری که ایرانیان همواره برای مهاجرت آن را انتخاب می کنند، کشور مهاجرپذیر کانادا است. به گفته افرادی که در این کشور زندگی می کنند، تعدد ایرانی ها در این کشور به قدری بوده که اصولا در آن احساس غربت نخواهید کرد. شاید علت این امر را بتوان در تنوعی به شمار آورد که برای برنامه های مهاجرتی این کشور وجود دارد.

زبان و یادگیری و نیز مدرک آن به منظور مهاجرت، همیشه یکی از بزرگترین دغدغه های افرادی که قصد مهاجر دارند را تشکیل می دهد. به همین علت هم این دسته از افراد، همواره در پی راهکار و برنامه ای هستند که بدون نیاز به در اختیار داشتن مدرک زبان بتوانند به این کشور مهاجرت کنند. در این مطلب قصد داریم تا به صورت مفصل به این موضوع بپردازیم و راجع به جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان نیز توضیحاتی در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم از دسته ی افرادی هستید که با زبان و داشتن مدرک زبان مشکل دارید، مطالعه این مطلب می تواند برای شما کمک کننده باشد. جهت خرید و فروش دلار کانادا نیز می توانید با کارشناسان صرافی ایزدی تماس بگیرید.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان | جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان

آیا می توان بدون هیچ گونه مدرک زبان برای گرفتن جاب آفر و مهاجرت به کشور کانادا اقدام کرد؟

به شکل کلی با بررسی کلیه ی قانون هایی که در زمینه ی مهاجرت به کانادا وجود دارند، به این نتیجه می رسیم که همه ی این قانون ها به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده اند که هر فردی که بخواهد به منظور کار کردن به این کشور مهاجرت کند، می بایست دانش خود در زمینه ی زبان را، که می تواند زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه باشد، برای مرجع مربوطه به اثبات برساند. به این شکل که اگر این شخص متقاضی مهاجرت بخواهد ویزایی برای خود دریافت کند و یا اقامت این کشور را در اختیار داشته باشد، لازم است تا مدارک معتبر خود را در زمینه ی زبان انگلیسی و یا فرانسه به اداره ی مهاجرت نیز ارسال نموده و برای مرحله های بعدی منتظر تایید این مدرک بماند.

منظور از عبارت جاب آفر (Job Offer) یا پیشنهاد کاری که در برنامه های مهاجرتی مطرح می شود، چیست؟

جاب آفر، یک عبارت انگلیسی است که به مفهوم پیشنهاد کار می باشد. اما در برنامه های مهاجرتی وقتی صحبت از جاب آفر به میان می آید، یعنی فرد متقاضی یک قرارداد رسمی از یک کارفرما که می تواند شخص، شرکت، موسسه، سازمان و … باشد، در اختیار دارد که به صورت رسمی به ثبت رسیده باشد.

مواردی نظیر کلیه ی شروط مشغول به کار شدن برای فرد متقاضی و توافق هایی که میان کارمند و کارفرما صورت گرفته است، می بایست در این قرارداد رسمی به شکلی شفاف و دقیق و فاقد هر گونه ابهام معین شده و به ثبت رسیده باشد. بر اساس این قرارداد؛ شخص کارفرما، طرف دیگر قرارداد یعنی کارمند را برای یک مدت زمان مشخص به استخدام خود در می آورد. در ادامه ی مطلب جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان‎، به کلیه ی اطلاعاتی که می بایست در قرارداد استخدامی یا همان جاب آفر ذکر شوند، می پردازیم. با ما همراه باشید.

مواردی که می بایست در قرارداد استخدامی یا همان جاب آفر مطرح شده و به صورت شفاف و دقیق راجع به آن ها صحبت شود، کدام هستند؟

در این بخش از مبحث جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان‎، قصد داریم تا به کلیه ی موارد مهمی بپردازیم که می بایست حتما در قرارداد استخدامی فرد متقاضی وجود داشته و به صورت رسمی به ثبت رسیده باشد. این موارد و اطلاعات به شرح زیر هستند:

کلیه ی مشخصات فرد طرف قرارداد که به عنوان کارمند شناخته می شود. این اطلاعات مواردی نظیر نام و نام خانوادگی، اطلاعات لازم برای تماس با این شخص، شماره ی پاسپورت وی و نیز آدرس پستی دقیق محلی که این فرد در آن مشغول به زندگی است را در بر می گیرند.

کلیه ی مشخصات کارفرما که می بایست به صورت دقیق و کامل بیان شوند. این اطلاعات مواردی از جمله شماره ثبت شرکت، آدرس رسمی آن و نیز نام رسمی و ثبت شده ی شرکت را در بر می گیرند.

کلیه ی وظیفه ها و مسئولیت هایی که بر عهده ی این فرد است و می بایست در طی دوره ی قرارداد خود آن ها را انجام دهد نیز باید در این قرارداد استخدامی آورده شود.

تاریخ دقیقی که فرد متقاضی قرار است تا کار خود را در این شرکت آغاز کند و همچنین طول دوره ی این قرارداد کاری و استخدامی و اعتبار آن نیز باید به صورت دقیق و واضح در قرارداد، ذکر شده و به ثبت برسد.

آیا علاوه بر موارد ذکر شده، موارد دیگری نیز برای به ثبت رسیدن در قرارداد استخدامی یا جاب آفر وجود دارند؟

علاوه بر 5 مورد گفته شده در بخش قبلی، موارد دیگری هم هستند که می بایست در جاب آفر به آن ها پرداخته شود و  ما قصد داریم تا در این قسمت از مطال جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان‎، به آن بپردازیم. این موارد به شرح زیر هستند:

حقوق فرد کارمند به صورت ناخالص

کلیه ی دریافتی های کارمند اعم از پاداش ها، مزایای در نظر گرفته شده، کمیسیون ها و کلیه ی دریافت هایی که این شخص می تواند در طی دوران کار کردن خود در این شرکت در اختیار داشته باشد.

شرایطی که تحت آن، هر یک از طرفین قرارداد می توانند برای فسخ کردن این قرارداد همکاری و پایان دادن به آن اقدام کنند.
شرایطی که برای دریافت مرخصی فرد کارمند، ملزم به رعایت آن ها است.

پس از بررسی قرارداد استخدامی، هر دو طرف یعنی کارمند و کارفرما می بایست آن را امضا نموده و همچنین مهر رسمی شرکت و کارفرما نیز باید روی این قرارداد درج شود تا قرارداد به رسمیت شناخته شود. معمولا این قرارداد روی برگه هایی چاپ می شود که دارای سربرگ رسمی شرکت مورد نظر و یا کارفرما باشند.

در ادامه این مبحث، انواع روش های مهاجرت را بررسی می کنیم. با ما بمانید.

برای مهاجرت به کشور کانادا، چه روش ها و برنامه های مهاجرتی وجود دارد؟

همان طور که در ابتدای مطلب جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان‎ عنوان کردیم، کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است که مردم زیادی را از سراسر کشورهای دنیا و به خصوص کشور خودمان به خود جذب می کند. البته که قانون ها و روش هایی که برای هر یک از این برنامه های مهاجرتی مطرح می شوند، با دیگری متفاوت بوده و هر فرد می تواند بسته به شرایطی که در اختیار دارد، بهترین این برنامه ها را برای خود انتخاب نموده و برای انجام کارهای آن اقدام کند. به طور کلی این برنامه های مهاجرتی به کشور کانادا به شرح زیر هستند:

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

مهاجرت به کمک دریافت ویزای کار

مهاجرت به وسیله ی برنامه ی اکسپرس انتری

مهاجرت به وسیله ی برنامه ی مهاجرتی آتلانتیک

مهاجرت به کانادا به وسیله ی ویزای استارتاپ

مهاجرت به شهرهای شمالی و کم جمعیت کانادا

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

علت عمده ی آن نیز امکانات شغلی مناسب، شرایط زندگی خوب و آرام، سطح کیفی بالای آموزشی و سایر مواردی از این دست است که سبب محبوب شدن این کشور و دانشگاه های آن شده است. این کشور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد و این دانشجویان می توانند پس از به اتمام رساندن دوران تحصیل، به بازار کار جذب شوند.

مهاجرت به کمک دریافت ویزای کار

در این شیوه ی مهاجرتی، می بایست یک جاب آفر از شرکتی کانادایی در اختیار داشته باشید و به این شکل، ویزای کار و اجازه ی کار را برای خود دریافت کنید. نکته ی مهم در مورد این جاب آفر و شرکت ارائه دهنده ی آن این است که این شرکت می بایست حتما مجوزهای لازم برای استخدام نیروی کار خارجی را از اداره ی کار و نیز اداره ی مهاجرت در اختیار داشته باشد.

مهاجرت به وسیله ی برنامه ی اکسپرس انتری

یک برنامه ی مهاجرتی است که به وسیله ی آن شما می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. در این برنامه، کلیه ی افرادی که متقاضی مهاجرت هستند، با توجه به پارامترهای مختلفی امتیاز بندی می شوند و سپس در هر دوره با توجه به امتیازهای کسب شده، بالاترین آن ها می توانند اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند. دوره های اکسپرس انتری معمولا چند هفته یک بار بوده و از جمله پارامترهای مهم در این برنامه مهاجرتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·       تحصیلات

·       سابقه ی کار

·       سن

·       مدرک زبان

·       و سایر مواردی از این دست

معیار اصلی برای ارائه ی اقامت به این متقاضیان، مفید بودن برای این کشور و بازار کار آن از لحاظ شرایط، تحصیلات و نیز زمینه ی کاری فرد است.

مهاجرت به کانادا به وسیله ی برنامه های مهاجرتی استانی

اگر فرد متقاضی در زمینه های مورد نیاز؛ تخصص، تجربه، تحصیلات  و مهارت در اختیار داشته باشد، می تواند کلیه ی مدارک خود را به مرجع مورد نظر به صورت آنلاین ارائه دهد. حال کلیه ی افرادی که امتیازات آن ها به حد نصاب لازم رسیده است، انتخاب شده و از میان افرادی که بالاترین امتیازات را دارند، قرعه کشی به منظور اعطای اقامت دائم به دو شکل کار کردن یا راه اندازی کسب و کار انجام می شود. افراد برگزیده برای مدت دست کم دو سال باید در استان مورد نظر زندگی کند.

مهاجرت به کانادا به وسیله ی ویزای استارتاپ

علاوه بر این که این کسب و کار می بایست خلاقانه، نوآورانه و جدید باشد، می بایست ارگان های مورد نظر را نیز مجاب کند که طرح آن طرحی مفید بوده که می تواند در سطح بین المللی مورد استفاده قرار گیرد و با هم رده های خود رقابت داشته باشد. همچنین در این طرح می بایست یک سرمایه گذار کانادایی که از سوی اداره ی مهاجرت کانادا تایید شده باشد نیز برای خود پیدا کند.

مهاجرت به شهرهای شمالی و کم جمعیت کانادا

با توجه به این برنامه ی مهاجرتی، افراد متقاضی که قادر باشند در این منطقه های کم جمعیت و یا شمالی برای خود با توجه به تخصص، تحصیلات و مدارکشان کار پیدا کنند و در عین حال تاییدیه های مورد نیاز را از نهادهای محلی که به نام انجمن هم شناخته می شوند، مبنی بر این که تخصص و دانش آن ها در این منطقه مورد نیاز است را هم دریافت کنند، سپس می توانند اقامت دائم کشور کانادا را برای خود دریافت نمایند.

فهرست شغل های مورد نیاز کشور کانادا چیست؟

در این بخش از مقاله جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان، قصد داریم تا به شغل هایی بپردازیم که کشور کانادا به آن ها نیاز دارد. در برنامه های مهاجرتی، اخذ جاب آفر فرد با هیچ گونه محدودیتی از نظر نوع شغل مواجه نیست و با هر رشته ای قادر است تا برای مهاجرت، درخواست خود را ارائه دهد. اما دو شرط اساسی در این زمینه وجود دارد:

شغل مورد نظر در فهرست NOC که همان شغل های دسته بندی شده ی ملی برای کشور کانادا هستند، وجود داشته باشد. دیگر این که با توجه به نبود و یا کمبود نیروی کار بومی، کارفرما بتواند تاییدیه ی استخدام نیروی کار خارجی را از نهاد مربوطه دریافت کند. پرتقاضاترین شغل هایی که برای مهاجرت به کانادا مطرح می شوند، عبارت هستند از:

کلیه ی شغل های ساده مانند کار کردن در حوزه های خدماتی نظیر پذیرایی، گردشگری، هتلداری، کشاورزی، صنایع مربوط به استخراج و نیز صنایع تولیدی

تکنیسین های فنی و نیز کارگرهای ماهر که در زمینه های تاسیسات، صنایع، برق، ساخت و ساز، آشپزی، آرایشگری، کامپیوتر، تعمیرات، جوشکاری، لوله کشی و … مهارت دارند.

کلیه ی شغل های حوزه ی مهندسی در زمینه های مکانیک، برق، کامپیوتر، صنایع، معدن، شیمی، عمران، مخابرات و …

مهندسین رشته های کشاورزی، دامداری و باغداری

کلیه ی نیروهای بهداشت و درمان نظیر پرستاران، ماماها، پزشکان، تکنیسین های آزمایشگاه، رادیولوژی و …

مدیران دارای تخصص، مدیران مالی، حسابداران، کارشناسان فروش و مارکتینگ و کلیه ی شغل هایی که در زمینه ی مدیریت کسب و کار مطرح می شوند.

دکمه بازگشت به بالا