اجتماعیکسب و کار برتر

راهنمای نگهداری از باتری ماشین در فصل زمستان

برای اکثر ما پیش آمده که در فصل سرما موقعی که قصد روشن کردن ماشین را داشته ایم، غافل گیر شدیم و ماشین مان روشن نشده است. همیشه اولین چیزی که در این شرایط به ذهنمان می رسید اشکال در باتری ماشین است. هوای سرد به طور کلی در خرابی باطری خودرو سرعت می بخشد. حال با فرض این که به تازگی صاحب خودرو شده‌اید و اطلاعاتی درباره‌ی نگهداری باطری ماشین در زمستان ندارید. به همین جهت حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید زیرا قصد راهنمایی درباره‌ی نحوه‌ی نگهداری از باتری خودرو در چنین وضعیت‌هایی را داریم.

باتری ماشین ایرانی | بهترین باتری ماشین

استفاده از پوشش وکاور برای خودرو

بسیاری از ما ممکن است از داشتن یک موقعیت بسته و مسقف همانند پارکینگ بی‌بهره باشیم و یا به هر دلیلی امکان استفاده از یک مکان مسقف را نداشته باشیم؛ در این شرایط توصیه می‌کنیم که از یک پوشش یا کاور باکیفیت برای خودروی خود استفاده کنید تا باطری ماشین در هوای سرد دچار یخ زدگی نشود. همچنین  استفاده از کاور ماشین زمانی که قصد دارید برای طولانی مدت از خودروی خود استفاده نکنید، امر حیاتی برای نگهداری از باتری ماشین به حساب می آید.

بررسی سطح اسید باتری ماشین

بعضی از خودروها دارای باتری اسیدی هستند. این باتری ها باید هر شش ماه یک بار به طور کامل و اصولی بررسی شوند و این موضوع در زمستان‌ها بیشتر حائز اهمیت می باشد.

استارت چند روز یکبار ماشین

هر چند روز یک بار  ماشین خود را استارت بزنید این روش در عین سادگی بسیار موثر است. باید بدانید که دو الی سه بار استارت زدن ماشین در طول یک هفته به راحتی می‌تواند عمر باطری ماشین را افزایش دهد. این روش شما صاحبان خودرو را از بسیاری هزینه‌های هنگفت تعمیر و تعویض باطری ماشین بی‌نیاز خواهد کرد.

تمیز نگه داشتن باتری ماشین

اگر جرم ناشی از واکنش‌های شیمیایی در روی باتری‌ها کمتری باشد، می‌توان گفت که عمر باتری ماشین افزایش می‌یابد. البته این نکته را در نظر داشته باشید وجود جرم در اطراف باتری خودرو امری کاملا طبیعی است اما از طرفی نباید میزان این جرم‌ها در اطراف باتری خودرو بیش از اندازه باشد. بنابراین هر چند وقت یک بار باتری خودرو را با دقت و به طورکامل دقیق تمیز کنید و در این امر هیچ فرقی بین باتری ایرانی و خارجی نخواهد بود.

بررسی اتصالات باتری خودرو

وقتی در هوای سرد زمستان از خودرو استفاده میکنید، دقت نمایید که قبل از استارت زدن، حتماً اتصالات باطری خودرو را بررسی نمایید تا همه چیز در جای درست باشد.

خارج کردن باتری از ماشین

خارج کردن باتری از ماشین درسته که نیاز به مهارت دارد اما از بهترین راه‌ برای جلوگیری از معیوب صدمه به باتری است.

استفاده از پوشش برای باتری

یکی از راه‌حل‌های بسیار مناسب جهت نگهداری از باتری خودرو تهیه و استفاده از یک پوشش مناسب است. توصیه ما اینست که برای این کار از یک روکش چرم استفاده کنید تا به طور کامل باتری را پوشش دهد و در مقابل سرما از باتری خودرو محافظت کند.

انتخاب مناسب باطری ماشین

قبل از اینکه به نگهداری باتری خودرو فکر کنید، حتما باید از یک باتری باکیفیت برای خودروی خود استفاده کنید. همانطور که می‌دانید، باطری های غیراستاندارد عمر چندانی نداشته و به سرعت نیاز به تعویض دارند. توجه داشته باشید که برای تهیه یک باتری ایرانی با کیفیت همچون صباباتری، سپاهان باتری و…… حتماً نصب و تعویض باتری را به افراد باتجربه بسپارید.

دکمه بازگشت به بالا