عمومیکسب و کار برتر

لیست پرفروش ترین باتری های دوربین کانن

باتری دوربین تقلبی نخریم!!!

اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی در مورد باتری دوربین کانن بخوانید توصیه میکنیم این مطلب را تا آخر مطالعه کنید. عکاسان و تصویربرداران بخش مهمی از متخصصین هستند که باتری دوربین نقش مهمی در کارشان دارد. این اهمیت تا بدانجاست که عکاسان حرفه‌ای همیشه چند باتری دوربین یدکی همراه خود دارند. البته پر واضح است که حرفه‌ای‌ترها از باتری‌های اصلی استفاده می‌کنند و کار خود را به دست باتری‌های تقلبی و اتفاقات و رویدادهای نامطمئنی که ممکن است از آن ها سر بزند، نمی‌سپارند.

برای خرید باتری دوربین به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟

به طور معمول تنها چیزی که باعث می‌شود که افراد به خرید باتری دوربین تقلبی روی آورند قیمت آن هاست وگرنه اکثر ما به صورت ناخودآگاه به استفاده از محصولات اصلی تمایل داریم.

اختلاف قیمت باتری‌های تقلبی و اصلی دوربین در نگاه اول هر ذهنی را وسوسه خواهد کرد. بطور مثال قیمت باتری دوربین کنون LP-E6N که از باتری های پرفروش کنون است 400 هزار تومان و قیمت باتری تولیدی شرکت های شخص ثالث (Third party) 60 هزار تومان است. مشاهده می‌کنیم اختلاف قیمت 340 هزار تومانی چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت.

شرکت‌های شخص ثالث اصطلاحا به شرکت هایی گفته می‌شود که بعنوان تولید کننده‌های جانبی محصولاتشان را با برند ثبت شده خودشان تولید می‌کنند و بر روی آن ها عباراتی از قبیل «سازگار با دوربین کنون» و از این دست درج می کنند. لازم به ذکر است این باتری ها فقط نسخه ضعیف تر باتری‌های اصلی هستند و عنوان باتری دوربین تقلبی را به خود نمی‌گیرند. باتری های تقلبی با شکل و شمایل برند اصلی وارد بازار می‌شوند.

برای تهیه باتری کانن به نمایندگی کانن مراجعه فرمایید .

چرا نباید از باتری دوربین تقلبی استفاده کنیم؟

همه ما همواره هشدارهایی را دیده یا شنیده‌ایم که ما را از خرید باتری‌های تقلبی منع می‌کنند و به خرید باتری‌های اصلی رهنمون می‌شوند. متاسفانه باتری‌های دوربین تقلبی در بازار ایران فراوان هستند و استفاده از آن ها بسیار رواج دارد در حالیکه خریدار از مشکلاتی که در اثر استفاده از آن ها برای دوربین پیش خواهد آمد اطلاعی ندارد. بیشتر افراد از خود می پرسند مگر باتری تقلبی با باتری اصلی چقدر فرق دارد و اصلا تاثیرش روی کارکرد دوربین آنقدر به چشم می آید یا خیر؟

زمان نگهداری شارژ در باتری تقلبی پایین است:

یکی از مهمترین دلایلی که باید از باتری دوربین عکاسی اصلی استفاده کنیم زمان نگه داری شارژ آن هاست. باتری‌های تقلبی در شرایطی که مدت زمان زیادی به استفاده از دوربین مشغولیم در طی کار خالی می‌شوند. چنانچه در ضبط یک برنامه یک ساعته ممکن است به سه باتری تقلبی نیاز داشته باشیم حال آنکه با یک باتری اصلی و یا نهایتا یک باتری و مقدار کمی از باتری دوم می‌توانیم کارمان را به پایان ببریم.

هزینه زیاد باتری تقلبی

فارغ از اینکه تعویض زیاد باتری در کار تصویربرداری و عکاسی ما اخلال ایجاد می‌کند هزینه‌ای که برای خرید سه باتری تقلبی باید صرف کنیم تقریبا همان هزینه‌ای می‌شود که برای باتری .دوربین اصلی می پردازیم در حالیکه از کیفیت به مراتب بهتری بهره می‌بریم

باتری تقلبی باعث خرابی دوربین می‌شود:

باتری‌ دوربین تقلبی به خاطر اشکالاتی که ممکن است در پروسه تولید برایشان ایجاد شده باشد در اثر اتصالات غیرقابل پیش بینی موجب خرابی بخش‌هایی از دوربین می‌شوند که این خود هزینه های بیشتری را بر ما تحمیل خواهد کرد. شاید این مسئله در استفاده کوتاه مدت باتری دوربین تقلبی به چشم نیاید اما در بلند مدت قطعا دوربین ما را دچار مشکلاتی خواهد کرد.

خالی شدن ناگهانی باتری دوربین:

یکی از مشکلاتی که به تجربه با آن مواجه بوده ایم پریدن یا خالی شدن ناگهانی باتری‌های تقلبی است. این خالی شدن ناگهانی موجب خاموش شدن ناگهانی دوربین می‌شود. این اتفاق مخصوصاً در هنگام تصویربرداری بسیار خطرناک است و باعث خرابی دوربین می‌شود و حتی ممکن است تصاویری که ضبط کرده ایم از دست برود.

انفجار باتری:

مشکل دیگری که باتری‌های تقلبی ایجاد می‌کنند مربوط به مواد اولیه نامرغوب به کار رفته در آن هاست. این مسئله می‌تواند موجب شکاف برداشتن لایه نازک و فشردۀ بین سلول‌های باتری و در نتیجه ایجاد اتصال کوتاه داخلی و بادکردن یا انفجار باتری در داخل دستگاه شود. تا حالا ما در مورد میلی‌آمپر باتری و اعداد آن زیاد شنیدیم. می‌خواهیم یک کمی در مورد آن با شما صحبت کنیم:

اهمیت میلی آمپر در باتری دوربین

یکی دیگر از مشکلاتی که در اثر استفاده از باتری های تقلبی با آن مواجه می‌شویم تفاوت در ظرفیت یا آمپر ساعت باتری است که عموماٌ بعنوان میلی آمپر از آن یاد می‌کنیم. میزان میلی آمپر باتری‌های دوربین بر روی آن ها درج شده است. میلی آمپر بیشتر شارژدهی بیشتر باتری دوربین را به همراه خواهد داشت. در باتری های تقلبی میزان میلی آمپر درج شده بر روی باتری با اصل تفاوتی ندارد، اما در واقعیت تفاوت بسیاری بین آن ها وجود دارد و همین باعث زودتر خالی شدن شارژ باتری‌های تقلبی می‌شود.

چگونه مطمئن شویم که باتری اصلی و با کیفیت است؟

راه های مختلفی برای تشخیص باتری دوربین تقلبی از باتری دوربین اصلی وجود دارد که البته برخی باتری‌های تقلبی چنان از لحاظ شکلی شبیه باتری اصلی هستند که ممکن است در تشخیص آن ها دچار اشتباه شویم. اما قابل اعتمادترین راهی که می‌توانید از طریق آن از خرید باتری دوربین اصلی و معتبر اطمینان حاصل کنید خرید از شرکت های معتبری نظیر «دیدنگار» است. کارشناسان ما همواره جهت مشاوره و خدمات رسانی به شما عزیزان آماده هستند.

در خرید باتری از دیدنگار شما مطمئن هستید که از شرکتی معتبر که راساٌ وارد کننده تجهیزات و لوازم جانبی اصل دوربین از شرکت‌های مادر است و محصول اصلی را خرید خواهید کرد. همچنین مزیت دیگری که در خرید از دیدنگار خواهید داشت گارانتی اصالت محصولات ماست که اطمینان شما را از محصولی که در دست دارید دو چندان خواهد کرد.

رایج‌ترین انواع باتری دوربین عکاسی

باتری دوربین عکاسیدر حال حاضر بیشتر دوربین‌های عکاسی به شکل خاصی از باتری برای فعالیت خود نیاز دارند. لازم است بدانید، باتری‌ها در دو سازنده برتر جهانی دوربین، یعنی نیکون و کانن هم متفاوت است. حتی باتری‌های یک خط تولیدی مثلاً: باتری‌های نیکون هم در شکل و مشخصات با یکدیگر متفاوت هستند. چرا که برخی از آنها برای دوربین‌های کامپکت و برخی دیگر برای دوربین‌های DSLR طراحی می‌شوند.

با این حال خوشبختانه باتری‌های مربوط به دوربین‌های DSLR یک برند، شبیه به یکدیگر هستند و معمولاً یک باتری را می‌توان در کنار مدل‌های مختلفی از دوربین‌های عکاسی یک برند استفاده کرد. تعدادی از دوربین‌های کامپکت هنوز هم از باتری‌های قلمی و نیم قلمی سابق استفاده می‌کنند. در حالی که دوربین‌های DSLR پیشرفت بیشتری داشته‌اند و می‌توان آنها را به باتری گریپ هم مجهز کرد. اما به طور کلی باتری دوربین عکاسی را می‌توان در چند دسته طبقه بندی کرد؛ که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.

باتری‌های قابل شارژ قلمی و نیم قلمی

باتری دوربین عکاسیباتری‌های AA و AAA از شناخته شده‌ترین باتری‌ها برای دوربین‌های عکاسی هستند. با این حال اگر دوربین عکاسی شما از این باتری‌ها پشتیبانی می‌کند، بهتر است به سراغ نمونه‌های قابل شارژ آنها بروید. البته مدل‌های یک بار مصرف این باتری‌ها هم وجود دارد، با این حال برای فرد عکاسی که به شکل مستمر از دوربین خود استفاده کند، مقرون به صرفه نخواهد بود. باتری‌های قلمی و نیم قلمی که قابل شارژ نیستند، به باتری‌های آلکالاین هم معروف هستند که بعد از تمام شدن، باید آنها را دور بیندازید. این باتری‌ها قیمت کمی دارند؛ اما توقع نداشته باشید مدت زمان زیادی شما را همراهی کنند.

به عنوان مثال: باتری قلمی دی بی کی مدل LR6 یکی از این نمونه‌هاست که فقط یک بار قابلیت استفاده دارد و می‌توان از آن در تمام دستگاه‌هایی که از باتری قلمی پشتیبانی می‌کنند، از ریموت تلویزیون گرفته تا مسواک برقی و دوربین عکاسی، استفاده کرد. این باتری را برای انجام امور روزانه، به راحتی می‌توانید از سایت دیدنگار تهیه کنید.

باتری دوربین عکاسیدر مقابل باتری‌های قابل شارژ قلمی و نیم قلمی هم هستند که یکی از برندهای معروف تولید کننده این باتری‌ها Camelion نام دارد. باتری شارژی قلمی کملیون AA 2500mAh یکی از محبوب‌ترین باتری‌های قلمی این برند است که می‌توان از آن در دوربین‌های عکاسی و وسایل دیگری هم استفاده کرد. این باتری‌ها کیفیت خوبی دارند و تا مدت‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم، برای خرید باتری شارژی سری به صفحه آن بزنید و از میان تنوع و مدل‌های گوناگون بهترین را انتخاب کنید.

تکنولوژی باتری‌های قابل شارژ

باتری‌های قابل شارژ ممکن است با استفاده از تکنولوژی‌های مختلفی طراحی و تولید شده باشند. دو نوع باتری نیکل – متال هیدرید (NiMH) و نیکل کادمیوم (NiCd یا NiCad) معمولاً در باتری‌های قابل شارژ دیده می‌شود که تکنولوژی نیکل – متال هیدرید جدیدتر و البته کارآمدتر از باتری‌های نیکل – کادمیوم محسبو می‌شود. در واقع باید گفت باتری‌های NiMH دو برابر قدرتمندتر از همتاهای قدیمی خود هستند. این در حالی است که اگر باتری‌های نیکل – کادمیوم را قبل از تخلیه کامل ظرفیت، شارژ کنید؛ ظرفیت شارژهای بعدی آن کاهش پیدا خواهد کرد.

باتری دوربین عکاسیبه طور کلی باتری‌های NiMH علاوه بر قدرت بیشتر، برای محیط زیست هم بهتر هستند و مزایای فنی بیشتری نسبت به نیکل – کادمیومی‌ها دارند. AA‌های لیتیومی یکبار مصرف را هم می‌توان به عنوان پشتیبان از باتری‌های قابل شارژ حمل کرد. البته که این باتری‌ها گران‌تر هستند، اما سه برابر شارژ نگه می‌دارند و وزن آنها تقریباً نصف باتری‌های قلیایی AA استاندارد است.

باتری‌های لیتیوم یونی قابل شارژ

انواع باتری لیتیوم یونی (Li-ion) قابل شارژر را باید رایج‌ترین باتری دوربین عکاسی دانست. این باتری‌ها به خصوص در کنار دوربین‌ عکاسی حرفه ای بیشتر شناخته می‌شوند. مزیت این باتری‌ها نسبت به باتری‌های نیکل – متال هیدرید این است که سبک‌تر و جمع و جورتر هستند. در ضمن در برابر دمای پایین هوا هم مقاومت بیشتری دارند و خراب نمی‌شوند.

باتری دوربین عکاسیقدرتی که این باتری‌ها به دوربین عکاسی شما می‌دهند، یک فلاش قوی و روشن را ایجاد می‌کند که محدوده فلاش بیشتری نسبت به زمان استفاده از باتری‌های دیگر هم دارد. باتری‌های لیتیوم یونی که محبوب دل عکاسان بسیاری هستند، مدت زمان طولانی شارژ نگه می‌دارند. با این حال هیچ محصول باکیفیتی ارزان نیست و برای خرید این باتری دوربین عکاسی باید پول بیشتری نسبت به باتری‌های NiMH پرداخت.

اما این باتری‌ها بدون عیب هم نیستند. باتری‌های لیتیوم یونی را در دستگاه‌های هوشمند مثل گوشی‌های تلفن همراه زیاد دیده‌اید. در صورت خرابی این باتری‌ها امکان دود و آتش سوزی وجود دارد و هیچ کدام از فیلم‌های منفجر شدن و آتش گرفتن باتری‌های موبایل، جعلی نیستند! این باتری‌ها احتمال آتش سوزی در حین پرواز را هم دارند. به همین دلیل همه پروازهای مختلف امکان حمل باتری لیتیوم یونی دوربین‌های عکاسی را به شما نمی‌دهند.

سوالات متداول خرید باتری دوربین عکاسی

کدام مدل باتری مناسب دوربین من هست؟

با توجه به مدل دوربین شما باید نوع باتری خود را انتخاب کنید.

باتری های غیر اورجینال چه مقدار بازدهی دارند؟

باتری های غیر اورجینال حدود 80درصد از باتری های اورجینال را بازدهی دارند.

آیا باتری های غیر اورجینال به دوربین ها صدمه میزنند؟

از نظر کیفیت باتری های اورجینال مناسب هستند و پیشنهاد می شود از باتری های غیر اورجینال کمتر استفاده شود.

برای افزایش طول عمر باتری‌های دوربین عکاسی باید چه کارها و نکاتی را رعایت کنم؟

1.تمام ارتباط‌های بی‌سیم را قطع کنید. 2. لرزشگیر را خاموش کنید.3. سنسور اتوماتیک تمیز‌کننده حسگر را خاموش کنید.4. تنظیمات بازبینی تصویر یا مشاهده تصویر در LCD را غیر فعال کنید.5. سطح روشنایی صفحه نمایش LCD را تا حد امکان کاهش دهید.6. در مواقعی که عکسبرداری نمی‌کنید دوربین را خاموش کنید.

باتری گریپ چیست؟

باتری گریپ وسیله ای است شبیه دستگیره دوربین‌های اس ال آر حرفه‌ای که امکان استفاده باتری‌های بیشتری را به همراه دوربین برای شما فراهم می‌کند. با این وسیله عمر باتری دوربین شما افزایش می یابد و می توانید مدت زمان بیشتری را با یک بار شارژ کامل باتری‌های دوربین عکاسی کنید.

باتری گریپ چه کاربرد هایی دارد؟

بهبود قابلیت کاربری دوربین/افزایش طول عمر باتری/کاهش لرزش دست درعکاسی/آسان کردن تعویض باتری/استفاده راحت‌تر با لنزهای سنگین تله‌فتو/بالانس بهتر بدنه و لنز

آیا باتری یا باتری گریپ به صورت اقساطی از شرکت دیدنگار می توانم خرید کنم؟

بله امکان خرید به صورت اقساطی دارید

آیا باتری ها شامل گارانتی و بیمه می شوند؟

خیر،هیچ کدام از میکروفون شامل بیمه یا گارانتی نمی شوند.شما 5 روز مهلت تست دارید.

دکمه بازگشت به بالا