کسب و کار برترورزشی

گن ورزشی لاغری

آیا میدانید اگر در هنگام انجام ورزش های شکمی از های پلاستیکی یا از جنس لاتکس استفاده نمایید ، سد بزرگی بر سر راه چربی سوزی ایجاد خواهید کرد؟ عوارض ناشی از چاقی بر همگان واضح و مبرهن است ، و از همه مهمتر آنکه هیچکس دوست ندارد شکمی چاق و بیرون زده داشته باشد. از اینرو و کاهش چربی های ناحیه شکم و حفظ لاغری مهمترین عامل انگیزشی برای افراد جهت ممارست در تمرینات ورزشی و متناسب نگه داشتن اندام است. ولی آیا برای رسیدن به این هدف باید از هر راهی استفاده کرد؟ آیا تحمل هرگونه سختی و مشقت رسیدن به اندام لاغر و متناسب را برای ما تضمین خواهد کرد؟

بسیاری از افراد در راه رسیدن به اندامی متناسب و خوش فرم ، شاهراه اصلی که همانا رژیم غذایی مناسب و اصولی در کنار تمرینات حساب شده و علمی است را فراموش می کنند و بدنبال راه های میانبر و سریع‌الاثر میگردند و قصد دارند با استفاده از  ( عموما از جنس لاتکس یا پلاستیکی ) در هنگام تمرینات ورزشی یا چرب کردن سطح شکم بوسیله ی انواع کرم های لاغری و بستن آن با پلاستیک یا لباس هایی از این دست با کمک گرفتن از حرارت ایجاد شده حین تمرینات ورزشی ، چربی های ناحیه شکم را آب نمایند.

البته اگر این افراد از متابولیسم بدن و ساختار چربی های ناحیه شکم اطلاع پیدا کنند، هرگز اینگونه خود را گول نمی زنند و اینگونه به خود سختی و مشقت بیهوده نمی دهند.  اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که درست است که افزایش دما باعث افزایش میزان تعریق بدن می شود، ولی این افزایش تعریق به معنی از دست دادن چربی نیست بلکه این آب زیر پوستی است که جهت متعادل نگه داشتن دمای بدن و بر اساس متابولیسم طبیعی بدن از سطح پوست تبخیر می شود تا بدن را خنک نگه دارد.

شاید بارها تبلیغات تلویزیونی را دیده باشید که مربی سطح شکم ورزشکار را با یک ماده چرب  ، تحت عنوان چرب می نماید و از او میخواهد 15 دقیق به تمرینات ورزشی بپردازد و پس از گذشت این زمان، بوسیله یک دستمال حوله ای، تعرقات زیر و یا شلوار ورزشی که تا روی شکم ورزشکار آمده را جمع میکند و آن را در لیوانی می چلاند. در سکانس بعدی لیوانی را نشان میدهد که آب و روغن در آن به دو فاز مجزا تقسیم شده و گوینده اظهار میکند که این روغن همان چربی زیر پوست شکم ورزشکار است که با این روش خارج شده است! عجب !بنظر بنده اگر تصویر شماتیک بافت چربی زیر پوست شکم را به نمایش گذاریم ، هیچ فرد صاحب تفکری باور نخواهد کرد که این بافت چربی با چنین روشی از منافذ پوست بیرون آمده است. نظر شما چیست؟

طی مصاحبه کارشناس واحد علمی ماهان مدیکال با در پاسخ به این سوال که آیا اصولاً استفاده از گن آنچری کلمبیا و پلاستیک پیچ کردن شکم در حین حرکات ورزشی تأثیری درآب کردن چربی های شکمی خواهد داشت یا خیر  ، به این نکته اشاره فرمودند که : بطور کلی استفاده از گن لاغری بطور ظاهری فرد را لاغرتر از آنچه هست نشان می دهد ولی به تنهایی کمکی به سفت شدن عضلات شکم و شکل گرفتن آن نخواهد کرد. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم جهت رسیدن به شکمی صااف و خوش فرم، می بایست رژیم غذایی صحیح و تمرینات ورزشی منظم رادر برنامه روزانه خود جای دهید وانواع گن های لاغری مردانه یا گن های تمام بدن زنانه تنها بطور موقتی و ظاهری چربی نواحی مختلف بدن را فشرده می سازند.

وی در ادامه افزودند که یکی از فواید استفاده از گن های لاغری استفاده روزانه جهت از بین بردن اثرات منفی لاغر شدن بر پوست می باشد، بدین صورت که فردی که در پروسه لاغر شدن قرار گرفته است، چه با رژیم غذایی چه با ورزش و یا هر دو باهم ، در صورت کم کردن وزن و کاهش بافت چربی در نواحی مختلفی همچون بازوها ، ران ها و شکم ، امکان شل شدن و یا افتادگی پوست وجود دارد که در آنصورت استفاده از گن ها بصورت روزانه و مداوم جهت برطرف کردن این شل شدگی به فرد کمک خواهد کرد، البته گن هایی از الیاف طبیعی و از جنس نخ یا کتان ، نه گن های لاتکس که مانع از تنفس طبیعی پوست و فرآیند طبیعی تعرق پوست می شوند.

همچنین ایشان صراحتا به این نکته اشاره نمودند که “استفاده از شکم بند های لاغری پلاستیکی یا از جنس لاتکس ، در حین حرکات ورزشی باعث کاهش میزان کالری سوزی خواهد شد” . شاید مفیدترین توصیه ای که به افرادی که شغل های پشت میز نشینی دارند و در طی هفته فرصت استفاده از محیط های ورزشی را ندارند این باشد که در طول روز هفت الی هشت بار و هربار به مدت یک دقیقه عظلات شکم را سفت کنند و شکم را به داخل بکشند؛ این عمل باعث تقویت عضلات صاف شکمی شده و به مرور زمان ظاهر شکم را بهبود می بخشد.

عضلات شکمی وظیفه نگهداری اعضاء داخل شکمی را بر عهده دارند و با سفت کردن شکم و منظم انجام دادن آن در طول روز نوعی حرکت استقامتی را برای بدن فراهم می کنیم و با تقویت عضلات صاف شکمی بطور طبیعی و ناخود آگاه مانع از بیرون زدن احشاء داخل شکمی می شویم و در نهایت ظاهر مناسب تری را برای شکم ایجاد می کنیم. مقایسه قیمت گن لیدی کلمبیا بین فروشگاه‌های مختلف و معرفی‌های مصرف‌کنندگان می‌تواند کمک کند تا بهترین تصمیم در خرید گن لاغری گرفته شود .  متأسفانه باور غلطی که ناشی از تبلیغات تلویزیونی برخی شرکت های تجاری است در ذهن افراد چنین نقش بسته که با پوشیدن گن لاغری و یا لباس هایی از جنس پلاستیک و با بوجود آوردن گرمای بیشتر در حین تمرینات ورزشی سعی در از بین بردن چربی های ناحیه شکم دارند که این باور کاملاً غلط است.

بعلاوه چنین حرکات اشتباهی حتی ممکن است خطرناک نیز باشد زیرا از آنجاکه پوشش نامبرده اجازه نمیدهد که عرق بدن خشک شود، بنابراین بدن نمی تواند بطور طبیعی به کمک سیستم تعریق بدن خنک شود و ممکن است شوک حرارتی را برای بدن ایجاد نماید. این عضو جامعه جراحان ایران همچنین به این نکته اشاره فرمودند که علاوه بر نکات مطرح شده با بستن شکم بوسیله گن و پوشش های پلاستیکی و سفت مانع از تحرک عضلات نواحی مورد تمرین می شویم و در نتیجه فرآیند خون رسانی به آن نواحی را مختل کرده و در نهایت منجر به کاهش فرآیند کالری سوزی می شویم .

بستن عضلات و محدود کردن دامنه حرکت آنها یعنی جلوگیری از انقباظ و انبساط عضلات و تمرین ورزشی یعنی قرار دادن عضلات در فرآیند متوالی منبسط و منقبض شدن ، پس با محدود کردن دامنه حرکت عظله در حقیقت میزات تمرین را کاهش داده ایم و در نهایت کاهش کالری سوزی و چربی سوزی را رقم زده ایم. خرید گن آرتان ، گزینه ای ایده‌آل برای کسانی است که به دنبال راحتی و لاغری ظاهری هستند . نتیجه آنکه پیروی از رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی هوازی مانع از تجمع بافت چربی در نواحی مختلف و بخصوص شکم خواهد شد و با استفاده از ورزش های شکمی مانند انواع دراز و نشست های اصولی و کار بر روی عضلات شکمی میتوان شکمی خوش فرم و اندامی متناسب داشت.

دکمه بازگشت به بالا