عمومیکسب و کار برتر

نحوه رگلاژ پنجره های upvc

گاهی اوقات بر اثر ضربه یا نصب غیر اصولی از رگلاژ خارج می شود و نیاز به رگلاژ دوباره دارد.رگلاژ نبودن به این معنی است که پنجره یا درب به راحتی باز و بسته نشود و  قطعات لنگه  بازشو پنجره به فریم گیر کند. درب یا پنجره های دوجداره upvc  اگر از رگلاژ خود خارج شوند دیگر عایق خوبی برای صدا و گرد و خاک و گرما و سرما نمی باشند. لازم به ذكر است توضيحاتي كه در ادامه به آن مي پردازيم مناسب رگلاژ و همچنين نيز مي باشد كه مي توانيد از آن استفاده نماييد.

لولای ریگلاژی یا لولای تنظیمی پنجره دوجداره

چه نقاطی از پنجره یا درب یو پی وی سی (upvc) قابلیت  رگلاژ شدن دارند؟

 • لنگه بازشو دربی یا پنجره ای : تمام بازشو های ( تک حالته ، دوحالته ، کشویی و …) بعد از مدت زمان و استفاده از آن احتمال اینکه به میزان لازم کیپ نشوند وجود دارد و باید رگلاژ آن  چک شود.
 • لولا بازشو پنجره : لولا های پنجره  تک حالته و دوحالته گروه تخصصی مایان پنجره تماماً رگلاژی بوده و با یک آلن قابل تنظیم می باشد. لولای پنجره جهت عایق بندی بهتر باید توسط متخصص چک شود تا به درستی باز و بسته شود.
 • شیشه دوجداره : اصلی ترین رگلاژ پنجره دوجداره رگلاژ با شیشه می باشد که نصاب پنجره باید تخصص کافی برای رگلاژ پنجره با شیشه راداشته باشد.
 • یراق آلات پنجره دوجداره: گاهی اوقات یراق آلات پنجره با زاماک  که برای کیپ شدن پنجره می باشد در گیر نمیشود. شما به راحتی می توانید با باز کردن زاماک پنجره و جابجایی آن پنجره خود را رگلاژ کنید.

چرا درب و پنجره دوجداره را باید رگلاژ کنیم ؟

قبل از هرچیزی این را در نظر بگیرید که برای خرید پنجره دوجداره از پروفیل مرغوب و با کیفیت انتخاب کنید و نصب پنجره دوجداره توسط یک متخصص انجام شود که پنجره را رگلاژ شده به شما تحویل دهد.اما این را در نظر بگیرید که پنجره دوجداره بعد از حدود 6 ماه تا 1 سال نیاز به گلاژ دوباره دارند تا مانند روز اول باز و بسته شوند.این تایم بستگی به نگهداری شما از پنجره دوجداره دارد، شاید کمتر و شاید بیشتر.

نکته: اگر درب یا پنجره دو جداره شما بعد از حدود یک سال نیاز به رگلاژ دوباره پیدا کرد  به معنی این نیست که پروفیلی که انتخاب کردید نامرغوب یا بی کیفیت می باشد، زیرا این مسئله در درب و پنجره های دوجداره طبیعی می باشد و نیاز به رگلاژ دارد.

دقیقاً چه زمانی باید درب و پنجره های خود را رگلاژ کنیم؟

زمانی که پنجره دوجداره به خوبی  کیپ نشود و گرد وخاک و صدا و گرما را از خود عبور دهد و در هنگام باز و بسته کردن آن صدا دهد، زمان آن رسیده است که درب و پنجره خود را رگلاژ کنید.

مزایایی که با رگلاژ کردن پنجره دوجداره دارا می شوید :

 • جلوگیری از ورود گرد و خاک از بیرون به داخل خانه
 • عایق شدن پنجره در برابر صدا ،گرما و سرما
 • بیشتر شدن طول عمر یراق آلات با سرویس شدن آنها
 • باز و بسته شدن راحت درب و پنجره

چگونه پنجره دوجداره را رگلاژ کنیم؟

 1. رگلاژ پنجره دوجداره تک حالته

برای رگلاژ پنجره تک حالته رگلاژی، ابتدا باید یک آلن 4 تهیه کرده باشید. رگلاژ پنجره تک حالته به این صورت می باشد که بازشو پنجره باید روی محور افقی و عمودی جابجا شوند.ما در ادامه به طور کامل درباره رگلاژ پنجره تک حالته توضیح خواهیم داد :

ابتدا کاور لولا را با پیچ گوشتی دو سو در بیاورید، اگر بازشو پنجره به فریم پایین پنجره گیر می کند با آلن4 که در  اختیار دارید آن را داخل شیار هایی که زیر کاور پایین و بالا قرار دارد گذاشته و  جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا بازشو پنجره به بالا کشیده شود و همچنین اگر بالای فریم پنجره گیر می کرد آلن را برعکس بچرخانید تا بازشو پنجره به پایین حرکت کند.

نکته1: توجه داشته باشید که برای مناسب شدن حالت رگلاژ پنجره باید هم جهت عمودی و افقی به طور موازی بچرخانید. قیمت پنجره دوجداره وین تک به میزان پروفیل مصرفی بر اساس متر طول و مقدار شیشه دو جداره بر اساس متر مریع و تعداد بازشوها و یراق آلات آن بستگی دارد.

نکته 2: لولا های تک حالته رگلاژی یا قابل تنظیم تا وزن 200 کیلوگرم را تحمل می کنند تمام یراق آلات و لولا های گروه تخصصی مایان پنجره یراق آلات رگلاژی می باشد و دارای 5 سال گارانتی هستند.

 1. رگلاژ پنجره دوجداره دوحالته

تعمیر پنجره دوجداره دوحالته دقیقآ مانند رگلاژ پنجره تک حالته رکلاژی می باشد که در بالا توضیح کامل داده شده است ولی رگلاژ پنجره دو حالته از طریق لولای پایین و بالا امکان پذیز می باشد.

همانند پنجره تک حالته کاور لولا پایین را در بیاورید و با آلن4 که در اختیار دارید آنرا داخل  شیار های شش ضلعی که روی یراق آلات می باشد قرار دهید. پیچ اول که بصورت عمودی وجود دارد برای حرکت لنگه بصورت بالا و پایین می باشد و پیچ دوم برای حرکت چپ و راست لنگه می باشد.

نکته: همانطور که در بالا توضیح دادیم پیچ های رگلاژ افقی و عمودی باید به طور موازی جابجا شوند تا به نقطه ایده آل رگلاژ پنجره دو جداره خود برسید.

چگونه از پنجره دوجداره تک حالته و دو حالته نگهداری کنیم ؟

یکی از مهمترین عوامل نگهداری از پنجره تک حالته و دوحالته، روغن کاری یراق آلات می باشد این عمل موجب افزایش طول عمر پنجره های تک حالته و دوحالته می شود.

این کار حداقل سالی یک بار باید انجام شود تا از پوسیدگی و خوردگی  آن جلوگیری شود .روان بودن پنجره را میتوان با باز و بسته کردن پنجره و حرکت دستگیره ارزیابی کرد .

زمان تقریبی برای رگلاژ پنجره دوجداره در مایان پنجره چقدر می باشد؟

برای رگلاژ پنجره دوجداره upvc نمی توان تعیین کرد که دقیقاً چقدر زمان می برد. تعمیر پنجره بستگی به سه عامل بسیار مهم دارد:

 1. نوع پنجره ای که قرار است رگلاژ  و تعمیر شود
 2. ابعاد پنجره یا درب
 3. تخصص و مهارت کامل تعمیرکار

تکنسین های تعمیرات گروه تخصصی ما  تخصص کامل برای رگلاژ انواع پنجره دوجداره تک حالته، دو حالته، فرانسوی، کشویی و….. را دارا می باشند. شما می توانید با تماس با دفتر گروه تخصصی ما و یا تکمیل فرم درخواست رگلاژ پنجره دوجداره در سایت پر کنید تا همکاران ما درکمترین زمان برای رگلاژ پنجره دوجداره با شما تماس گرفته تا متخصصین رگلاژ را به محرگلاژ پنجره دوجداره UPVC مهمترین نقش درب و پنجره یو پی وی سی در ساختمان عایق بندی در برابر سرما و گرما و همچنین آلودگی های صوتی می باشد.

با این حال در برخی از موارد به علت نصب نادرست پنجره UPVC دوجداره و یا سهل انگاری پرسنل نصب در هنگام رگلاژ درب و مشکلاتی بوجود می آید که این مشکلات عملکرد مناسب این تجهیزات را  مورد ایراد قرار می دهد.

از جمله این مشکلات می توان به ورود سرما از اطراف لنگه های بازشو پنجره دو جداره ، مشکلاتی در عمل باز و بست درب و پنجره UPVC ، باز نشدن دستگیره ، عدم عملکرد صحیح یراق آلات و مشکلاتی در تغییر حالت های بازشو به یکدیگر (تغییر حالته تک حالته به دو حالته) اشاره کرد.با استفاده از رگلاژ مناسب درب و پنجره دوجداره UPVC ، می توان تا ۹۰ درصد این مشکلات را حل کرد.

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره یو پی وی سی

 1. ابتدا باید کاور لولای پنجره را خارج کرد ، برای این کار ابتدا پنجره را باز کرده سپس با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار آلن ، باید کاور آن را آزاد و جابجا کرد .
 2. در این حالت جهت رگلاژ ، لنگه بازشو پنجره دوجداره باید در محور افقی و عمودی جابجا شود ، برای حرکت در محور افقی با استفاده از آچار آلن ۵ میلیمتری ، پیچ رگلاژی را که بصورت افقی است باز و بسته باید کرد ، با باز و بسته کردن پیچ رگلاژی لنگه بازشو پنجره UPVC به صورت افقی حرکت می کند و جابجا می گردد ، تا زمانی باید پیچ را حرکت داد که با بسته شدن لنگه بازشو در جهت افقی ، عدم انطباق به شکل کامل برطرف گردد و رگلاژ صحیح ایجاد شود .
 3. به طور دقیق جهت رگلاژ عمودی ، باید از پیچ بالا لولای ۳D و آچار آلن ۴ میلیمتری استفاده شود ، ابتدا کاور لولای پنجره دو جداره را باید باز کرد و با استفاده از آچار آلن، پیچ را برگرداند ، با چرخاندن ساعتگرد پیچ ، لنگه بازشو به سمت بالا و در صورت چرخاندن آن در خلاف جهت ، به سمت پایین حرکت خواهد کرد ، رگلاژ هر دو جهت افقی و عمودی را بصورت موازی باید انجام شود تا به حالت مناسب و صحیح باز و بسته شدن برسد و به طور کامل رگلاژ گردد .

نکته : تعمیر پنجره دوجداره و رگلاژ پنجره دوجداره یو پی وی سی باید به تعمیرکار و افراد خبره و متخصص سپرده شود تا از ایرادات بعدی آن جلوگیری شود و تعمیرات به بهترین شکل صورت گیرد،لازم به ذکر است که انجام تعمیرات پنجره یو پی وی سی هزینه و وقت نسبتا کمتری نسبت به تعمیر پنجره الومینیومی دارد ، به همین منظور برای تعمیر و رگلاژ پنجره خود سعی کنید با یک تعمیرکار و سرویس کار ماهر و کاربلد تماس بگیرید.

 

دکمه بازگشت به بالا