اجتماعیکسب و کار برتر

کباب پز ویلایی چیست؟

باربیکیو و بخاری باغی یک انتخاب مهم برای ویلا

بخاری فضای باز یا هیتر فضای باز وسیله ایی برای لذت بردن از گرمای دل انگیز در سرمای زمستان است. ها انواع مختلفی دارند.

بخاری برقی برای فضای باز‬‎ | بخاری فضای باز دست دوم

برای این که بتوانید از فضای باز خود حتی وقتی هوا سرد می ‌شود به خوبی استفاده کنید باید یک هیتر تابشی یا بخاری فضای باز مناسب برای پاسیو یا حیاط خود تهیه کنید. در این صورت وقتی در حیاط نشسته اید، هوای سرد تاثیر زیادی روی تان نگذاشته و می توانید از نشستن روی ایوان یا پاسیو در طول سه ماه سرد سال لذت ببرید و زندگی نرمال خود را داشته باشید.در ادامه، مطالبی را مطرح می‌ کنیم که با خواندن آن ها می توانید یک هیتر تابشی با کیفیت تهیه کنید و نحوه انتخاب بخاری فضای باز را برای پاسیوی خود متوجه خواهید شد.شما با داشتن یک بخاری تابشی دیگر محدودیتی برای لذت بردن از فضای باز خود ندارید.هیتر فضای باز فضای باز به اقسام مختلفی دسته بندی میشوند.از هیتر های تابشی گرفته تا بخاری مادون قرمز و ….

تولید کننده برتر بخاری های ویلا و فضای باز

دانلود اطلاعات تکمیلی باربیکیو

فصل تابستان همه ما را بد عادت کرده است . هوای گرم باعث شده است تا ساعت های زیادی را در بیرون از منزل بگذرانیم.استفاده از فضاهای باز همچون حیاط و باغ و همچنین دورهمی های شبانه در این فصل تبدیل به عادت شده است.

بخاری برقی برای فضای باز‬‎ | بخاری فضای باز دست دوم

اما این فصل در حال تمام شدن است و بدون شک دلتنگ تمام این لحظات خواهیم بود. سرمای هوا باعث می شود تا نتوانیم زمان زیادی را در بیرون از منزل سپری کنیم . هیتر و بخاری های فضای باز طراحی شده اند تا در فضای باز و در برابر شرایط بد آب و هوایی دوام بیاورند و در سرد ترین  روزهای سال به کمک شما بیایند. شما با داشتن یک بخاری و هیتر فضای باز میتوانید از هر چهار فصل سال نهایت لذت را ببرید و از فضای باز خود نهایت استفاده را ببرید.برای اطلاعات بیشتر بخاری فضای باز و آتشدان اینجا کلیک کنید.

بخاری تابشی می تواند بهترین گزینه برای استفاده در فضای باز باشد . بخاری های معمولی که از جریان همرفتی برای تولید گرما استفاده می کنند . کاربرد چندانی در فضای باز ندارند مخصوصاً به هنگام وزش باد . در حالی که این محصولات بهترین گزینه برای استفاده در فضای سرپوشیده و داخل منزل می باشند . امام بخاری تابشی به جای اینکه هوای اطراف خود را گرم کند مستقیم اجسام را گرم میکند . به همین دلیل بهترین وسیله برای ایجاد گرما در فضای باز می باشد . شاید عمده ترین مشکلی که در مورد استفاده از بخاری تابشی وجود دارد این است که فقط جهت مشخصی را گرم میکنند . و شما نمی توانید همانند بخاری های همرفتی با استفاده از بخاری تابشی تمام فضاها را گرم کنید .

اما معمولاً به هنگام نشستن در فضای باز شما فضای مشخصی را اشغال می کنید . به همین دلیل معمولا هنگام استفاده از بخاری تابشی با مشکلی مواجه نمی‌شوید . به دلیل اینکه عکس رو بخاری های تابشی می توانند فضای نشستن حداقل ۵ یا ۶ نفر را در کنار هم تحت پوشش قرار دهند . بخاری تابشی عمدتاً به صورت برقی می باشد . انرژی برق بهترین سوخت برای استفاده در پنل های تابشی میباشد .

این محصولات کاملاً با محیط زیست سازگار هستند و آلایندگی ندارند . شما با خیال راحت می توانید که بخاری تابشی برقی را در هر فضایی قرار دهید . البته نیز وجود دارد که بر حسب نیاز می توانید از آن استفاده کنید . این نوع بخاری ها با نام بخاری بدون دودکش معروف می باشند که شما انواع مختلفی از آنها را در داخل مکان های تجاری مشاهده کرده اید .

از مهم ترین ویژگی ها در مورد می توان به امنیت بالا و کیفیت بسیار عالی اشاره کرد. بخاری های فضای باز به گونه ای طراحی شده اند تا با استفاده از میزان کمی از سوخت بتوانند بهره‌ وری و راندمان بالایی داشته باشند. از طرف دیگر بخاری های فضای باز به علت داشتن طراحی مناسب‌، فضای کمتری را اشغال می کنند. همچنین باید اشاره کنیم که مصرف انرژی این بخاری ها به صورت بهینه می باشد و از از بین رفتن انرژی و حرارت تولید شده جلوگیری می کند و این موضوع مربوط به طراحی بخاری های فضای باز می باشد.

همچنین علاوه بر داشتن طراحی جذاب و مصرف بهینه می‌ توان به جابجایی و انتقال آسان بخاری های فضای باز اشاره کرد. بخاری های فضای باز به علت سبک بودن به راحتی جابجا می شوند و از طرف دیگر به دلیل داشتن طراحی ساده به راحتی نصب و راه اندازی می شوند و نیاز به نصاب برای نصب بخاری های فضای باز نمی باشد.

همانطور که اشاره کردیم امنیت بالای این بخاری ها  بسیار مورد توجه است، چرا که هنگامی که بخاری های فضای باز واژگون می شوند به صورت اتوماتیک خاموش می‌ شوند و از آتش سوزی جلوگیری می کنند. این بخاری و همچنین بسیار کارآمد می باشند و قیمت ارزان تری نسبت به دیگر بخاری ها دارند. داشتن طراحی جذاب و رو به مد نیز از دیگر ویژگی‌ های ممتاز بخاری های فضای باز می باشد و به همین دلیل باعث شده است تا در مکان های گوناگون برای افزایش طرح دکوراتیو استفاده شوند.

کاربرد بخاری فضای باز

بخاری فضای باز یا هیتر فضای باز محصول می باشد که برای ، تولید گرما در فضای باز استفاده میشود . این محصولات معمولا برای محیط های تجاری و همچنین خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند . برای کاربردهای تجاری و صنعتی از بخاری هایی با توان و قدرت بالا استفاده می شود . بخاری هایی که در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند ، می توانند برای تامین انرژی از سوخت های مختلف استفاده کنند . رایج ترین سوخت برای استفاده در بخاری فضای باز ، که در کشور ما ارزانترین سوخت می باشد انرژی گاز است .

 اما شما میتوانید بر حسب نیاز به همچنین دسترسی به منابع سوخت ، از سوخت های دیگری همچون انرژی برق و هیزم و همچنین نفت استفاده کنید . در اکثر نقاط کشور فصل های سرد وجود دارد ، که در این فصل ها استفاده از فضای باز کمی دشوار می‌شود . برای حل این مشکل باید از وسایلی که می‌توانند فضای باز را گرم کنند ، برای رفع مشکل خود استفاده کنید . یک بخاری فضای باز می تواند فضای کوچکی را که شامل چند صندلی می باشد گرم کند ، شما حتی می‌توانید از یک هیتر فضای باز برای گرم کردن محیط بزرگتری استفاده کنید . توان گرمایی بخاری های فضای باز همانند بخاری های معمولی متفاوت می باشد ، ابعاد فضای شما و همچنین میزان کاربرد تعیین کننده قدرت بخاری هستند. بخاری فضای باز نیز همانند بخاری های معمولی ، از روش‌های مختلفی برای تولید گرما استفاده می‌کنند . رایج ترین روش های تولید گرما روش همرفت و همچنین روش تابشی می‌باشد . هر دو روش دارای مزایا و معایبی می باشند ، که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت .

هیتر فضای باز را در چه مکانی استفاده کنیم ؟

بخاری هایی که در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند فاقد دودکش می باشند ، به همین دلیل گاز دی اکسید کربن به وجود آمده در محیط پخش میشود . در فضای باز این کار هیچ مشکلی به وجود نمی آورد ، زیرا گردش هوا تاثیر دی اکسید کربن را از بین میبرد . اما این موضوع در فضای بسته بسیار خطرناک می باشد ، تجمع گاز دی‌اکسید کربن در محیط سرپوشیده می‌تواند عواقب خطرناکی داشته باشد .

در برخی اوقات می تواند منجر به مرگ افراد شود ، موارد زیادی از این اتفاق در سراسر دنیا ثبت شده است . البته تمام بخاری و هیتر های فضای باز اینگونه نمی باشند ، بخاری هایی که از روش تابشی برای تولید گرما استفاده می‌کنند ، می‌توانند در فضاهای سرپوشیده نیز مورد استفاده قرار گیرند . بخاری هایی که به روش تابشی تولید گرما می کنند ، معمولا گاز دی اکسید کربن تولید نمی کنند . در برخی موارد بخاری های تابشی گازسوز مقدار اندکی دی اکسید کربن تولید میکنند ، این مقدار از دی اکسید کربن می تواند به وسیله یک تهویه مناسب از بین برود .

تقریباً تمام بخاری هایی که به صورت برقی می باشند ، می‌توانند در هر محیطی مورد استفاده قرار گیرند . در تولید گرما به روش برقی گاز دی اکسید کربن تولید نمی‌شود ، به همین دلیل شما می‌توانید از یک بخاری برقی در هر فضایی استفاده کنید . البته ممکن است هزینه انرژی برق در مقایسه با گاز کمی بیشتر باشد ، اما در برخی مواقع باید از بخاری های برقی استفاده کنید . عدم دسترسی به سوخت گاز و یا نوع نیاز شما ، می‌تواند از دلایل استفاده از بخاری برقی باشد . یکی از ویژگی های بخاری های تابشی میزان گرمای ثابت آنها ، به هنگام وزش باد می باشد .

هیتر فضای باز ویلاسازه

رایج ‌ترین نوع هیترهای تابشی که می توانید انتخاب کنید، هیترهای غیر متصل، هیترهای رومیزی، هیتر های قابل نصب روی سقف و دیوار هستند. نوع غیر متصل هیتر تابشی، رایج ترین نوع هیتر نصب شده در فضای باز است و معمولاً طول بلندی دارد که برای پاسیو و ایوان مناسب است. مدل های رومیزی هم برای پاسیو قابل استفاده هستند اما بهترین انتخاب نیستند چون یک سری مسائل ایمنی وجود دارد که باید در نظر گرفت. فرد ممکن است از سر کم توجهی و به شکل اتفاقی با هیتر برخورد کرده و آن را خراب کند یا به خودش صدمه وارد شود.

هیترهای قابل نصب روی دیوار هم برای پاسیو و ایوان مناسب هستند نه تنها به این علت که گرمای مستقیم ساطع می کنند، بلکه فضای بیشتری روی زمین برای استفاده باقی می ماند.

بخاری تابشی فضای باز ویلاسازه

تنوع بخاری فضای باز را از چند جهت مختلف می توان مورد بررسی قرار داد . اگر بخواهیم بخاری های فضای باز را به لحاظ شکل ظاهری دسته بندی کنیم . در اینجا با تنوع بسیار بالایی روبرو خواهیم شد . اما می توان به طور کلی بخاری های فضای باز را به صورت شکل ظاهری به چند دسته تقسیم بندی نمود . دسته اول بخاری های فضای باز ایستاده میباشند . این نوع لوازم گرمایشی شباهت زیادی به بخاری های استفاده شده در داخل منزل و یا فضای سرپوشیده دارند . گاهی اوقات امکان دارد شکل ظاهری آنها دقیقاً مشابه بخاری های خانگی باشد . اما گاهی اوقات نیز شکل ظاهری آن ها کمی متفاوت می باشد مانند بخاری قارچی که از ظاهر متفاوتی برخوردار می باشد .

نوع دیگری از لوازم گرمایشی و بخاری های فضای باز به صورت دیواری و سقفی میباشند . این نوع محصولاتی که عمده ترین آنها پنل های تابشی میباشند ، بر روی دیوار یا سقف مکان های مورد نظر نصب می شوند . در مورد بخاری های دیواری باید جهت تابش آن‌ها به هنگام نصب مد نظر قرار گیرد . در مورد بخاری های دیواری چند محدودیت وجود دارد . یکی از محدودیتهای شما نمی توانید از بخاری هیزمی به عنوان بخاری دیواری استفاده کنید . بخاری های دیواری تنها به صورت گازی یا برقی می باشند . که می تواند در ابعاد مختلف متناسب با فضای شما مورد استفاده قرار گیرد .

شاید در ابتدا شنیدن کلمه بخاری سقفی فضای باز کمی عجیب به نظر بیاید . چگونه میشود مکانی که دارای سقف از فضای باز به حساب بیاید . بهترین مثال برای این فضاها می‌تواند آلاچیق باشد . آلاچیق دارای سقف می باشد ولی همچنان فضای باز به حساب می‌آید ‌ . البته این فقط یک نمونه از فضاهای باز میباشد که میتوان بر روی سقف آنها بخاری نصب کرد . بسیاری از رستوران ها دارای فضاهای بازی هستند که برای ایجاد محیطی سایه و دور از بارش باران و برف به صورت موقت مسقف شده اند .

برای این مکان ها نمی توان از بخاری های فضای داخلی استفاده کرد . شما نیاز دارید که از بخاری های فضای باز برای این مکان ها استفاده کنید . در برخی مواقع شما با کمبود فضا مواجه هستید و نمی‌توانید بخاری فضای باز را بر روی زمین قرار دهید . در این شرایط می توانید از بخاری های استفاده کنید که از سقف یا دیوار آویزان می شوند . بخاری دیواری و بخاری سقفی عمدتاً در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد . بسیار کم پیش می‌آید که یکی از این محصولات را میتوانید در فضای سرپوشیده مشاهده کنید .

البته استثناهایی در این مورد وجود دارد به عنوان مثال سالن های ورزشی و سالن های صنعتی که از انواع بخاری های دیواری و سقفی برای گرمایش محیط استفاده می کنند . بخاری سقفی  فضای باز عمدتاً به صورت گاز سوز می باشد . البته پنل های تابشی برقی نیز وجود دارد که می‌توان به عنوان بخاری سقفی یا بخاری دیواری مورد استفاده قرار گیرد . البته این محصول با نام نیز شناخته می شود .

راه حل سرمای هوا با بخاری یا هیتر فضای باز

ولی شاید یک راه حل وجود داشته باشد تا بتوانیم دورهمی و تفریحات فضای باز را در فصل زمستان نیز ادامه دهیم .شما به داشتن یک هیتر تابشی و بخاری فضای باز میتوانید از زمستان لذت ببرید.هیتر تابشی یا هیتر فضای باز این امکان را به شما میدهد تا در روزهای سرد زمستانی از نشستن در فضای باز لذت ببرید.

بخاری فضای باز ویلاسازه

هیتر تابشی فضای باز

استفاده از هیترهای فضای باز که به آنها بخاری های باغی نیز گفته می شود یک راه حل عالی برای حل این مشکل می باشد.بخاری های فضای باز از لحاظ نوع سوخت و همچنین طراحی ، انواع بسیار مختلف و متنوعی دارند .گروه تولیدی ویلا سازه نیز با تولید انواع بخاری های باغی می‌تواند پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشد .

بخاری تابشی فضای باز

شما برحسب نیاز و سلیقه خود می توانید با مراجعه به وب سایت و یا فروشگاه های ویلا سازه یک محصول مناسب را چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ طراحی تهیه نمایید .بخاری های فضای باز از لحاظ سوخت مصرفی به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند ‌.

در ادامه به معرفی این محصولات همچنین توضیح معایب و فواید هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت .

بخاری قارچی فضای باز

رعایت نکات ایمنی هنگام نصب بخاری فضای باز

زمانی که شما می‌خواهید از یک بخاری فضای باز استفاده کنید، نیاز نیست تمام نکات ایمنی مربوط به بخاری‌های معمولی را رعایت کنید. به‌عنوان‌مثال بسیاری از بخاری‌هایی که در فضای باز استفاده می‌شوند بدون دودکش هستند. به همین دلیل شما نیازی نیست محل اتصال دودکش را مورد بررسی قرار دهید. همچنین در مورد بخاری‌های فضای باز حساسیت زیادی در مورد احتمال نشت گاز وجود ندارد. اما این به‌هیچ‌عنوان بدان معنی نیست که احتمال نشت گاز را نادیده بگیرید. در فضای باز اگر بخاری شما میزان بسیار کمی نشت گاز داشته باشد، این میزان گاز به‌سرعت در هوا پراکنده می‌شود.

اما نشت گاز هرچقدر هم کم باشد می‌تواند موجب آتش‌سوزی شود. تنها تفاوتی که با فضای بسته وجود دارد این است که در فضای باز امکان خفگی در اثر گازگرفتگی وجود ندارد. زمانی که می‌خواهید هیتر یا بخاری خود را در فضای باز نصب کنید، دقت داشته باشید که بخاری در مجاورت مواد قابل اشتعال قرار نگیرد. همچنین سقف مکانی که می‌خواهید بخاری را در آنجا نصب کنید به‌اندازه کافی بلند باشد. زمانی که بخاری ویلایی را می‌خواهید در زیر یک سایبان قرار دهید، مطمئن شوید که حرارت زیادی به سطح سایبان برخورد نمی‌کند .

دکمه بازگشت به بالا