اجتماعیکسب و کار برتر

معرفی دوره های تعمیرات موبایل و ابزارها

دوره های آموزشی تعمیرات موبایل

دوره آموزشی تعمیرات موبایل به هنرجویان  یاد  می دهد تا در زمینه سخت افزار، نرم افزار، راه اندازی مجدد، عیب یابی و … کار کنند. تعمیرکاران تلفن همراه وظیفه نصب، تست، آنالیز و تعمیر انواع گوشی های موبایل و گوشی های هوشمند را بر عهده دارند. دوره ‌های تعمیرات موبایل به صورت حرفه ‌ای و نیمه حرفه ‌ای هستند که در قالب برنامه ‌های گواهی تعمیرات موبایل و دوره‌های دیپلم که هم به صورت آنلاین غیرحضوری قابل پیگیری است در دسترس هستند. شما میتوانید بعد از گذراندن دوره آموزشی تعمیرات تلفن همراه و گرفتن گواهینامه آموزشگاه در فنی حرفه امتحان نهایی را بدهید و مدرک فنی حرفه ای را هم دریافت کنید.

آموزش تعمیرات موبایل

برخی از مهارت‌های مورد نیاز برای گذراندن دوره ‌های تعمیرات موبایل شامل دانش سخت‌افزار، دانش تبلت، دانش اندروید و سایر دانش‌های مربوط به کار با تلفن همراه و سخت‌افزار آن است. پس از دوره تعمیرات موبایل، دانش‌آموزان ممکن است منتظر مشاغلی مانند تعمیرکار گوشی‌های هوشمند در مراکز خدمات برندهای برتر گوشی‌های هوشمند یا مدرس/استاد در موسسات برتر آموزشگاه تعمیرات موبایل باشند. میانگین حقوق بعد از دوره های تعمیرات موبایل حدود 2 تا 6 میلیون است.

دوره های آموزشی تعمیرات موبایل چیست؟

دوره های تعمیر موبایل در سطوح گواهینامه آموزشگاه و فنی حرفه ای ارائه می شود
دوره های گواهی تعمیرات موبایل را می توان در کمتر از 6 ماه دنبال کرد که مباحث اولیه مانند نصب نرم افزار، تعمیرات پایه، آموزش سطح تراشه و غیره را پوشش می دهد.
بهترین موسسات تعمیرات موبایل درتهران واقع شده اند که دوره های تعمیر موبایل را با هزینه 2 تا 5 میلیون ارائه می دهند.
میانگین حقوق بعد از دوره های تعمیرات موبایل حدود 2 تا 6 میلیون است.

هزینه دوره تعمیرات موبایل

متوسط​هزینه دوره تعمیرات موبایل حدود 3 میلیون تومن است. دوره های آموزش تعمیرات تلفن همراه یک گزینه محبوب در بین دانشجویان است زیرا آنها این فرصت را دارند که تعمیر موبایل را با هزینه مقرون به صرفه یاد بگیرند و بعداً حدود 4 تا 5 میلیون به طور متوسط در ماه درآمد کسب کنند. و با زیاد شدن دانش و تجربه به مرور زمان این درآمد را افزایش دهند.

آموزشگاه تعمیرات موبایل

معرفی انواع ابزار تعمیرات موبایل

مشتری به تعمیرگاه شما می آید تا آیفون ۱۱ پرو مکس خود را تعمیر کند. ابتدا مشتری را از طریق سیستم مدیریت بلیط تعمیر خود چک می کنید.
پس از اجرای چک لیست پیش از تعمیر، از مشتری می خواهید که ظرف ۴ ساعت دستگاه را تحویل بگیرد زیرا تعمیر بسیار ساده است. سپس به مشتریان دیگر رسیدگی می کنید و پس از مدتی به تعمیر دستگاه ها می نشینید.

شما با تعمیر آیفون ۱۱ پرو مکس شروع می کنید. هنگامی که دستگاه را باز می کنید، قطعات ریز را بیرون آورده و مشکل را برطرف می کنید. با این حال، هنگام مونتاژ دستگاه به عقب، متوجه می شوید که Wifi / Bluetooth Antenna Flex وجود ندارد. همه جا را می‌گردی، اما نمی‌توانی آن را پیدا کنی.

وقتی جستجوی شما به بن بست می رسد، تصمیم می گیرید آن را با یک مورد جدید جایگزین کنید. بی احتیاطی منجر به خرج کردن پول خود برای تعمیر می شود زیرا نمی توانید از مشتری بخواهید که برای تقصیر شما پرداخت کند. سپس از مکالمه با مشتری می ترسید و باید آنها را در مورد اشتباه خود مطلع کنید.

آیا می دانید چه چیزی می تواند شما را از این وضعیت ناراحت کننده نجات دهد؟ یک تشک مغناطیسی

شاید هنوز آن را ندانید، اما چندین ابزار تعمیر وجود دارد که می تواند زندگی شما را آسان کند. می‌توانید بدون زحمت تعمیرات را انجام دهید و از موقعیت‌های ناخوشایند که به مشتری می‌گویید اگر قطعه‌ای را اشتباه جاگذاری کرده‌اید، اجتناب کنید.

۱: نایلون اسپاجر (Nylon Spudger)

نایلون اسپاجر ابزاری است که از مواد فایبرگلاس ساخته شده است. ضخامت آن از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است.

این ابزار تعمیرات موبایل در انواع مختلفی موجود است. به عنوان مثال، می توانید از انواع آن برای جدا کردن قسمت های مختلف استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از نایلون اسپاجر برای خراش دادن سیلیکون یا چسب اضافی، لحیم کاری مانند بریدن قلاب سیمی به راحتی از کنار نایلون اسپاجر استفاده کنید. معمولاً ۵ تا ۷ اینچ طول دارد و هنگام تعمیر تلفن همراه بسیار مفید است.

۲: پنس

تلفن های همراه از قطعات بسیار ریز تشکیل شده اند. شما نمی توانید این قطعات را بدون پنس بردارید. این ابزار هم دو نوع مختلف دارد مدل اول آنتی استاتیک و مدل دوم معمولی میباشد و از نظر شکل ظاهری هم به دو نوع سر صاف و سرکج تقسیم میشند. که مدل نوک های منحنی یا همان سرکج و از آن برای برداشتن و جابجایی اجزای کوچک/پیچ های مورد استفاده در تعمیر تلفن همراه استفاده میکنند. در نتیجه، دید، دسترسی و کنترل بیشتری در کار تعمیر خود خواهید داشت. بعلاوه، می‌توانید با احتیاط نوار را بردارید، کابل‌های انعطاف‌پذیر را مجدداً قرار دهید و اتصالات را آزاد کنید. با پنس های منحنی نوک ریز، می توانید کارهای تعمیر را بدون زحمت انجام دهید. بنابراین، جدا کردن اجزای پیچیده برای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

۳: کیت پیچ گوشتی یکی از مهمترین ابزار تعمیرات موبایل

از آنجایی که برداشتن و جداکردن مرحله اولیه برای شروع تعمیر است، یک پیچ گوشتی مخصوص برای این فرآیند ضروری است. حتی برای تعمیر آیفون نیز باید پیچ ​​های پنتالوبی که نیاز به پیچ گوشتی دارند را باز کنید. با این حال، یک پیچ گوشتی کافی نیست. در تلفن های همراه مختلف پیچ هایی با اندازه های مختلف تعبیه شده است. برای اطمینان از داشتن پیچ گوشتی در هر اندازه، به یک کیت کامل نیاز دارید. به این ترتیب، قبل از شروع تعمیر، یک ست پیچ گوشتی از یک تامین کننده خریداری کنید.

۴: دستگاه لحیم کاری آنتی استاتیک

این دستگاه به لحیم کردن قطعات کوچک مانند میکروفون، دیود و بسیاری دیگر کمک می کند. مطمئن شوید که موردی را انتخاب کنید که به راحتی در دست گرفته شود و در حین استفاده دستان شما نسوزد. مدل ایده آل دارای قطعات لحیم کاری و نکات مختلفی است تا مطمئن شود که تمام تعمیرات دستگاه را برآورده می کند. همچنین مطمئن شوید که آنتی استاتیک را تهیه کرده اید. زیرا شما با قطعات الکترونیکی کار می کنید که در صورت وجود استاتیک دچار مشکل می شوند.

۵: مولتی متر دیجیتال

مولتی متر یکی دیگر از ابزار تعمیرات موبایل است که می تواند آنالوگ یا دیجیتال باشد. در تعمیرات تلفن همراه، بیشتر از مولتی متر دیجیتال برای عیب یابی، بررسی مسیر و قطعات استفاده می شود. همیشه یک مولتی متر دیجیتال ESD-Safe قابل اعتماد با کیفیت خوب برای کارهای تعمیر موبایل خریداری کنید.

بهترین خدمات تعمیرات موبایل

۶: هیتر

هیتر دارای کنترلگر دما بوده و از یک منبع تغذیه‌، نازل قابل تنظیم دما توسط کاربر، نمایشگر و یک هویه تشکیل شده است. از نازل برای قرار دادن قطعات یا قطعه برداری استفاده می‌شود. نازل همچون سشوار هوای گرم را با فشار به بیرون منتقل می‌کند.

۷: منبع تغذیه

منبع تغذیه DC تنظیم شده (جریان مستقیم) برای تامین جریان DC به تلفن همراه استفاده می شود. اکثر تعمیرکاران از منبع تغذیه DC برای روشن کردن تلفن همراه بدون باتری استفاده می کنند. همچنین می توان از آن به عنوان تقویت کننده باتری برای تقویت باتری موبایل و مولتی متر استفاده کرد.

۸: دستکش ضد الکتریسیته ساکن

پوشیدن دستکش ESD-Safe هنگام تعمیر تلفن همراه برای جلوگیری از شارژ ثابت PCB و قطعات الکترونیکی ضروری است.

بنابراین، با این کار، لیست ابزار تعمیرات موبایل ضروری را برای تعمیرگاه شما به پایان می‌رسانیم. البته، اگر تعمیرات گسترده تری ارائه می دهید، می توانید ابزارهای تعمیر بیشتری را به لیست اضافه کنید. با استفاده از این ابزارها، مطمئناً در هدف خود که تبدیل به یکی از تعمیرگاه های برتر در شهر خود شوید، موفق خواهید شد.

منبع : مجتمع آموزشی پل

دکمه بازگشت به بالا