از کجا بفهمیم تلگرام ایفون هک شده؟

از کجا بفهمیم که تلگرام آیفون ما هک شده است؟

زمانی که یک حساب تلگرام هک میشود، می تواند دقیقاً مانند یک برنامه کاربردی عادی باشد و این موضوع بعداً تحقق می یابد. فهمیدن این موضوع زمانی است که پیام هایی که مخاطبان شما داده اند قبل از آنکه شما بازشان کنید، خوانده شده اند و میبینید که یکسری پیام های ناخواسته، تصاویر یا حتی برخی مواقع پیام های درخواست پول از طرف شما برای مخاطبانتان و یا بانک اطلاعات مشاغل شما فرستاده شده است. این شخص میتواند یک مهاجمی (attacker) باشد که سعی میکند با استفاده از تلگرام هک شده شما، از هویت شما سوء استفاده کرده و آن را به خطر بیندازد. به عنوان مثال میتواند از مخاطبان شما پول و داده اخاذی کند. در ادامه درباره اینکه چگونه متوجه شوید که تلگرام شما هک شده است و همچنین چگونه آن را برطرف کنید، توضیح داده خواهد شد.

روشهای کاربردی تشخیص هک شدن تلگرام ایفون

یکی از مهمترین علامت هایی که هنگام هک شدن تلگرام با آن مواجه میشوید، خوانده شدن و باز شدن پیام هایی است که دوستانتان یا کانال های که عضو آن هستید، میفرستند. برای اینکه متوجه شوید که غیر از خودتان شخصی دیگری به حساب شما متصل شده است یا نه، باید به قسمت active sessions بروید. در این قسمت اگر به دستگاهی وصل باشد را نشان میدهد. برای رفتن به این بخش در سیستم اندروید به این صورت عمل کنید:

setting> Privacy and Security > active sessions

و در سیستم عامل IOS باید به این صورت عمل کنید:

setting> chat setting > active sessions

در این قسمت میتوانید اگر دستگاهی متصل بود از اتصال خارج کرده و حذف کنید. توجه داشته باشید که اگر روی ” Terminate all other sessions” بزنید، از حساب خود خارج می شوید و باید دوباره وارد تلگرام شوید. بنابراین بهتر است آنها را یکی یکی حذف کنید.

اتفاق دیگری که در زمان هک کردن تلگرامتان ممکن است بیفتد این است که هکر یا شخصی که به حساب کاربری تلگرامتان دسترسی پیدا کرده است، برای حساب شما pass code بگذارد و باعث شود که نتوانید وارد حساب خود شوید. در این مواقع است که متوجه میشوید گذاشتن رمز عبور برای تلگرام چقدر با اهمیت میباشد. اگر این شرایط برایتان پیش بیاید بسیار اذیت کننده است و شما فقط میتوانید شاهد اعلاناتی (notification) باشید که از طرف دوستان یا گروه هایی که عضو آن هستید برایتان ارسال شده و روی صفحه گوشیتان ظاهر میشود.

اما نگران نباشید برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد! اگر گوشی اندروید دارید باید :

 • به قسمت تنظیمات (setting) گوشی خود بروید.
 • سپس وارد قسمت برنامه ها (Apps) شوید.
 • روی بخش downloads ضربه بزنید.
 • اپلیکیشن تلگرام را پیدا کرده روی آن بزنید.
 • قسمت مدیریت فضا (manage space) رفته و بر روی پاک کردن پایگاه داده محلی (Clear Local Database) ضربه میزنید و تمام داده ها و اطلاعات پاک خواهند شد.

اگر گوشی آیفون دارید باید:

 1. به قسمت تنظیمات (setting) گوشی خود بروید.
 2. سپس وارد قسمت اپلیکیشن ها (Apps) شوید
 3. در قسمت مورد استفاده (Usage) روی Show All Apps ضربه بزنید.
 4. اپلیکیشن تلگرام را پیدا کرده و وارد آن میشوید.
 5. و در آخر روی Delete Apps خواهید زد.

بعد از انجام این مراحل دوباره برنامه را نصب کرده و با زدن روی start massaging، استارت برنامه را بزنید. بعد از اینکه کد ارسال شده توسط تلگرام را دریافت و وارد قسمت مربوطه کردید، صفحه ای به شما نشان داده خواهد شد که از شما رمز عبور (pass code) میخواهد. در این بخش باید گزینه forgote password را زده که بعد از آن پنجره ای با محتوای “کد بازیابی به ایمیل شما ارسال خواهد شد) را خواهید دید. اگر ایمیلی که در این پنجره آورده شد متعلق به شما بود که کد 6 رقمی که از تلگرام بریتان ارسال میشود را  وارد کرده و بلافاصله که وارد حساب خود شدید، در قسمت active sessions، که قبلا درباره آن توضیحاتی داده شد، تمام دستگاه ها را log out میکنید.

چگونه از هک تلگرام خارج شویم؟

اما اگر ایمیلی که در آن پنجره دیدید، ایمیل شما نبود و هکر مراحل تایید کد احراز دو هویتی (Two-step Verification) طی کرده بود؛ شما باید OK را در همان پنجره زده سپس پیام ابی رنگ (Having trouble accessing your e-mail*********@gmail.com)  که پایین صفحه قرار دارد را انتخاب کنید. دوباره پنجره ای برای شما باز خواهد شد که با زدن OK، تمام گفتگوها و اطلاعات تلگرام شما و هرچیزی که ذخیره کرده بودید به طوری غیر بازگشت پاک خواهند شد. اما در عوض تلگرام خود را نجات داده اید.

سعی کنید روی لینک های مشکوک کلیک نکنید. این لینک ها معمولا برای نصب نرم افزار یا تایید هویتتان میباشد. این روش را فیشینگ (phishing) میگویند که بعضی هکرها از آن استفاده میکنند. کلیک کردن روی این لینک ها باعث میشود بدافزارهایی روی گوشی نصب شود بدون آنکه متوجه آن شوید. از طریق این بدافزارها علاوه بر حساب تلگرام، اطلاعات دیگر گوشی هوشمند از جمله سایر حساب های کاربری مربوط به شبکه های اجتماعی دیگر، پیام ها، تماس ها، موقیعت مکانی شما و غیره به خطر خواهد افتاد.

علاوه بر موضوع کلیک نکردن روی هر لینکی، موضوع دیگری است که میتواند مهم باشد و خوب است که به آن توجه کنید. بعد از ورود به حساب تلگرام، ایجاد تماس های ورودی، مشاهده شدن last seen و اضافه شدن به کانال ها و گروه های مختلف توسط همه را غیر فعال کنید. برای انجام دادن این کار باید روی سه خط گوشه سمت چپ تلگرام زده و وارد تنظیمات (setting) شوید. سپس روی حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) زده و در بخش حریم خصوصی (privacy) تمام این موارد دیده میشوند که میتوانید برای هرکدام تنظیماتی طبق نظر خود انجام دهید.

فراموش نکنید هیچ وقت کدهای ارسال شده از تلگرام را در اختیار هیچکس قرار ندهید، زیرا این کدها راهی هستند برای دستیابی به حساب کاربری شما. همچنین اگر برای تلگرام خود از ” Two-step Verification” استفاده نمیکنید و آن را فعال نکرده اید، وقت را هدر ندهید و آن را فعال کنید زیرا بسیار موثر میباشد.

سعی کنید مرتبا قسمت active sessions را چک کنید که خیالتان از هر بابت راحت باشد. جالب است بدانید که برنامه تلگرام یک اپلیکیشن open source میباشد به همین دلیل برنامه های مشابه زیادی از روی آن شبیه سازی شده و ساخته شده است. سعی کنید از این برنامه های شبیه سازی شده استفاده نکنید چون ممکن است حساب تلگرام شما را به خطر بیاندازد.

برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

سامانه مراقبت از خانواده نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد. در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی 100 درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

هک کردن تلگرام از راه دور و بدون دسترسی تلگرام

در این روش در حقیقت تلگرام شما هک نمی شود، بلکه گوشی یا کامپیوتر شما هک شده و سپس به تلگرام و بسیاری از اطلاعات دیگر گوشی شما دسترسی پیدا می کنند. استفاده از این روش کار هرکسی نیست و احتیاج به دانش و مهارت های بالایی دارد، اما برنامه نویسان حرفه ای امروزه برنامه هایی را طراحی و عرضه کرده اند که فقط با داشتن شماره تلفن و اطلاعات کم دیگری که هر نرم افزار با توجه به طراحی برنامه نویس آن درخواست می کند، آدم هایی با داشتن دانش کم نیز می توانند به هک گوشی دیگران بپردازند.

اگر بخواهیم بگوییم که این نرم افزارها و هکرها چگونه عمل می کنند باید بگوییم که هکرها از یک ضعف امنیتی در سیستم مخابراتی که در کل جهان وجود دارد استفاده می کنند و از طریق شبکه موبایل گوشی شما را هک می کنند. البته نگران نباشید که ممکن است هرکسی با داشتن شماره تلفن شما را هک کند چرا که این نرم افزارها معمولا اطلاعاتی دیگری مانند شماره سریال موبایل و یا اپل آیدی در گوشی های اپل را از شخصی که بخواهد شما را هک کند درخواست می کنند. از این رو مراقب تمام اطلاعات شخصی خود و گوشیتان باشید. همچنین برای جلوگیری از هک شدن با این روش می توانید یک فایروال (Firewall) خوب نصب کنید که در واقع وظیفه اش امن کردن پورت‌های دستگاه شماست.

آیا هک تلگرام با برنامه امکان پذیر است؟

اما این روش هکینگ تلگرام محسوب نمی شود، بلکه یک ساز و کار نظارتی بر فعالیت فرزندان شما در شبکه تلگرام است، یعنی شما با نصب یک نرم افزار تحت عنوان سامانه مراقبت از خانواده امکان دسترسی از راه دور به ارتباطات فرزند خود را در شبکه تلگرام، که به اصطلاح عامیانه رت هک تلگرام از راه دور شناخته می شود را خواهید داشت.

نصب برنامه بسیار ساده است شما بدون نیاز به هک کردن تلگرام با آیدی و تنها با انجام چند مرحله ساده می توانید، آن را بر روی گوشی فرزند خود نصب کرده و پس از مخفی شدن برنامه می توانید، گزارش فعالیت ها و ارتباطات فرزند خود را در شبکه تلگرام با استفاده از کنترل پنل مدیریت والدین تحت نظر بگیرید.

چگونه بفهمیم تلگرام هک شده؟ (نکات تکمیلی)

یکی از اصلی ترین علامت های هک شدن گوشی و برنامه تلگرام خوانده شدن پیام هایی که دوستان و کانال های تلگرام برای شما ارسال میکنند هست در صورتی که شما مطمئن هستید آنها را باز نکرده بودید و در واقع پیش از باز کردن و خواندن پیام ها ، پی ام ها توسط شخص دیگر باز و خوانده شده

 لغو دسترسی دستگاه های دیگر به حساب تلگرام شما در اندروید:

اگر می خواهید بدانید که تلگرام تان هک شده یا نه و به عبارت کامل‌تر بتوانید تمام لاگین‌ها(تمام ورودی‌‌ها)به تلگرام با آی‌پی و در زمان‌های مختلف با هر وسیله شامل موبایل یا رایانه و… به تلگرام را رویت کرده و سپس از حساب خارج کنید، مراحل زیر را طی کنید:

خارج کردن تلگرام از هک

۱- ابتدا وارد منوی تلگرام شده و سپس گزینه Settingsرا لمس کنید.

۲- در مرحله بعدی گزینه Privacy and security را یافته و سپس لمس کنید.

۳-در قسمت security گزینه Active Sessions را انتخاب کنید.

۴- اکنون در قسمت Active Sessions می توانید تمامی اطلاعات دستگاه هایی که به حساب شما متصل هستند را مشاهده کنید.

به عنوان مثال من تلگرام را بر روی دسکتاپم فعال کرده ام و اطلاعاتش (نوع سیستم عامل، آی پی،آخرین زمان اتصال) را می توان در این قسمت مشاهده کرد.

۵- برای خارج کردن دستگاه های دیگر کافیست گزینه Terminate All Other Sessions لمس کنید.

۶- در پنجره باز شده بر روی OK ضربه بزنید.

کار تمام است، اکنون دسترسی تمامی دستگاه های وارد شده به حساب شما لغو می گردد.

 لغو دسترسی دستگاه های دیگر به حساب تلگرام شما در iOS:

۱- ابتدا به Settings تلگرام مراجعه کنید.

۲- گزینه Chat Settings را لمس کنید.

۳- Terminate All Other Sessions را لمس کنید.

۴- در پنجره باز شده بر روی OK ضربه بزنید.

نکته امنیتی در هنگام استفاده از پیام رسان تلگرام :

از متن‌های بدافزاری که با عناوین “این متن را مهندس فلانی طراحی کرده است و بفرست به یک نفر دیگه اسمش میاد و …” منتشر می‌شوند، آنها را کپی و اجرا نکنید. همچنین روی لینکی که از شما اطلاعات شخصی می‌خواهد و یا لینک نصب نرم افزار است لمس و اقدام به نصب اپلیکیشن نکنید زیرا ممکن است دارای کدهای مخرب و ویروس بوده که بعد از کپی یا نصب کردن آن به گوشی و حریم خصوصی شما نفوذ کند.

مرجع: بانک شماره موبایل مشاغل رایگان

دکمه بازگشت به بالا