اقتصادیکسب و کار برتر

هزینه اجرا و ساخت گنبد شیشه ای چقدر است ؟

نقش گنبد شیشه ای در بناهای تاریخی

گنبد شیشه ای از گذشته تا امروز در طراحی و ساخت بناهای تایخی حضور پررنگی داشته اند و دریچه ای برای هدایت نور خورشید به داخل بنا و همچنین عاملی جهت زیبایی بیشتر سازه بوده اند. در معماری اروپایی استفاده از گنبد شیشه ای بیشتر در کلیساها مرسوم بوده و در بناهای باستانی خودمان می توانیم به سقف حمام های تاریخی و همچنین عمارت های کلاه فرنگی که البته راه یافته از معماری غرب بوده، اشاره کنیم. برخی گنبدها از شیشه های بدون رنگ هستند و کاربردشان تنها پخش نور می باشد اما در بعضی بناها می توان از شیشه های رنگی بهره برد که علاوه برتابش نور و روشنایی، نمای باشکوه و خیره کننده ای ایجاد می کند.

اجرای سقف گنبدی شیشه ای | سقف شیشه ای اتاق خواب

تکنیک های اجرای گنبد شیشه ای

امروزه شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار کاربرد دارد از جمله گنبد شیشه ای نوعی المان تزئینی می باشد که به روش های مختلفی طراحی و اجرا می شوند در ادامه به ۲ تکنیک اجرای گنبدهای شیشه ای اشاره خواهیم کرد.

تکنیک استین گلس (استند گلس)

گنبدهای شیشه ای که با تکنیک استین گلاس ساخته می شوند به نام گنبد استین گلاس شناخته می شوند. این گنبدها با شیشه های تزئینی استین گلس طراحی می شوند. استین گلاس شیشه ای با شیشه دکوراتیو می باشد که از مونتاژ شیشه های کوچکتر با یک مفتول فلزی ساخته می شوند. قطعه شیشه های ریزتر می تواند از نوع شیشه های پتینه شده، رنگی و یا تراش خورده باشند. این شیشه های دکوراتیو کاربردهای فراوانی در دکوراسیون دارند. این شیشه ها کاربردهای فراوانی در معماری و دکوراسیون دارند و چندسالی است که بیشتر از گذشته موردتوجه قرار گرفته اند.

تکنیک تیفانی گلس

تکنیک روش تیفانی گلس با استیند گلس مانند هم می باشند اما روش اتصال قطعه های شیشه در آن ها با یکدیگر متفاوت می باشند. همچنین شیشه های تیفانی گلس کدرتر می باشند. البته شیشه های تیفانی نیز به اندازه ی شیشه های استیند گلس از درخشندگی بالایی برخوردار هستند.

گنبدهای شیشه ای در چه سازه هایی کاربرد دارد؟

استفاده از گنبدهای شیشه ای، بیشتر در ساختمان هایی با سقف بلند مرسوم است و جلوه بیشتری دارد. اما فراموش نکنید که استفاده از تکنیک استین گلاس برای خلق گنبد شیشه ای محدودیتی ندارد و در سازه هایی با ارتفاع سقف معمولی نیز قابل استفاده است و تنها ابعاد آن کوچکتر می شود. از این تکنیک می توان برای عبور نور طبیعی در سقف های بلند و سازه های یک طبقه استفاده کرد یا نور مصنوعی را در ابعاد کوچکتر گنبد، در خانه های چندطبقه نیز جایگزین کرد. تنوع طرح و رنگ دست شما را در انتخاب با می گذارد و این گنبدها برای انواع ساختمان های مسکونی، تجاری و فرهنگی کاربرد دارند.

گنبد شیشه ای در آرچی تاج

آرچی تاج  طراح و مجری گنبد شیشه ای در فرم ها، نقش ها، طرح ها، رنگ ها و سبک های مختلف معماری می باشد که با استفاده از نیروی ماهر و با تجربه و تجهیزات بروز به ساخت و اجرای این گنبدها با کیفیت بالا می پردازد.

مزایای گنبدهای شیشه ای

 • زیبایی سقف با کمک نقوش و رنگ
 • ایجاد پرتوهای رنگی نور و زیباتر شدن فضا
 • تلفیقی از دکوراسیون لوکس امروزی با المان های نوستالژیک معماری اروپایی
 • جایگزینی برای لوسترها و کناف های نور مخفی در خانه هایی با ارتفاع سقف نرمال
 • استفاده بهینه و خلاقانه از سقف
 • بهره مندی از نور طبیعی خورشید
 • ارتقاء کیفیت فضایی لوکس و خاص
 • حجم دادن به فضای محدود در بناها
 • نمایان شدن انواع رنگ و رقص نور در بنا
 • ایده های جذاب برای روح بخشیدن به دکوراسیونی خشک
 • افزودن آثار هنری زیبا و دست ساز، به بخشی از ساختمان

قیمت اجرای گنبد شیشه ای

جهت اطلاع از قیمت گنبدهای شیشه ای و سفارش آن می توانید با شماره های مندرج شده در سایت تماس حاصل فرمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر مرکزی آرچی تاج  به صورت حضوری گنبد شیشه ای موردنظر خود را سفارش دهید. لازم به ذکر است تولید و اجرای گنبد شیشه ای در مجموعه آرچی تاج  توسط افراد فنی مجرب صورت می گیرد.

 ضمنا به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه با قیمت مناسبی در اختیار مشتریان عزیز قرار خواهیم داد. شرکت آرچی تاج  تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، سازه شیشه ای، سقف متحرک استخر و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در آرچی تاج  تماس حاصل فرمایید.

ساخت گنبد شیشه ای استین گلاس چگونه است؟

ساخت گنبد شیشه ای استین گلاس چگونه است؟ این سوالی است که قصد داریم در این مطلب به جوا آن برسیم. روش ساخت گنبد و نحوه اجرای سقف گنبدی در این مطلب به طور کامل شرح و بسط داده می شود و شما می توانید با سازه گنبد، دیتیل سقف شیشه ای گنبدی، آب بندی سقف شیشه ای، مشخصات فنی آن و مواردی از این دست آشنا شوید.

گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی یکی از لوکس ترین و زیباترین المان های ساختمانی معاصر محسوب می شود. گنبدی که حاصل هنر دست و تماما خلاقیت است و در هر ساختمان با هر کاربری اعم از مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی، ورزشی، عمومی و … که قرار گیرد و نصب شود، می تواند جلوه و جبروتی از تلالو شیشه های رنگی را به نمایش بگذارد. هنگامی که بیننده در زیر گنبد قرار می گیرد با دریایی از رنگ ها و ترکیب نورهای متنوع و متفاوت روبرو می شود که زیبایی عظیمی را به چشم وی خواهد بخشید.

گنبد شیشه ای استین گلس و تیفانی می تواند الهام بخش بازدید کنندگان و مهمانان شما باشد و ذهنیت آنها را نسبت به فضای شما تحت تاثیر قرار دهد. به طوری که بیننده گنبد شیشه ای را به ذهن خواهد سپرد و زیبایی آن در خاطر او خواهد ماند. از طرفی دیگر گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی می تواند به عنوان نقطه تمرکز فضای داخلی شما مطرح شود و چشم بیننده را به سمت خود سوق دهد.

ساخت گنبد شیشه ای در آرچی تاج

ساخت گنبد شیشه ای در آرچی تاج ، با استفاده از جدید ترین طرح ها و همچنین دیتیل های نوین ساختمانی اجرا می شود. روش ساخت گنبد با توجه به نوع خم و انحنای آن، نیازمند دانش و تجربه کافی است تا بتوان به بهترین شکل ممکن، آن را به انجام رساند. تکنیک های استیند گلس و تیفانی، یکی از بهترین و لوکس ترین تکنیک هایی هستند که در ساخت گنبد شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند. دست ساز بودن این تکنیک ها و احساسات زیبایی شناسی قوی که به چشم انسان منتقل می کند، باعث شده تا استین گلس و تیفانی در صدر لوکس ترین و بهترین نوع شیشه های جهان به شمار آید.

انواع گنبدهای شیشه ای آرچی تاج

گنبد های شیشه ای می توانند بدون طرح و ساده، یا طرح دار و رنگی باشند. اما به طور کلی استفاده از یک گنبد شیشه ای چه به صورت طرح دار و رنگی (که با تکنیک استین گلاس ساخته می شود) و چه به صورت ساده، می تواند فضای داخلی شما را از سادگی به سطحی لوکس و زیبا ارتقا دهد.

·         گنبد شیشه ای شفاف

گنبد شیشه ای شفاف و بدون طرح، نور آفتاب را به صورت کامل از خود عبور می دهد. البته ذکر این نکته ضروری است که گنبد شیشه ای شفاف آرچی تاج ، با دارا بودن خاصیت uv از ورود اشعه های مضر خورشید به فضای داخلی جلوگیری می کند. گنبد شیشه ای شفاف و بدون طرح در فضاهایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به نور زیاد ضروری است و کارفرما قصد دارد با هزینه کمتری گنبد شیشه ای را اجرا کند.

·         گنبد شیشه ای طرح دار

گنبد شیشه ای رنگی (گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی) به صورتی دیگر و با استفاده از انواع شیشه های رنگی و ترکیب آنها با شیشه های ساده ساخته می شوند. گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی حاصل تلاش، تجربه، تخصص، دقت، ظرافت، وقت و خلاقیت است. بازی با نور و عبور زیبای آن از شیشه ها غیر قابل باور است. زیبایی گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی در اعلا درجه خود قرار دارد و از منظر زیبایی شناسی محیطی، قابل تاویل و تفسیر خواهد بود. گنبد شیشه ای استیندگلاس و تیفانی به دلیل کمپوزیسیون رنگی و خواص منحصر به فرد شیشه، همچنین می تواند تاثیر مثبتی در ایجاد حس آرامش و نشاط در روح و روان بیننده داشته باشد.

ویژگی های فنی و مهندسی

یک مورد مهم مبحث تبادل حرارتی محیط بیرون و داخل در روش ساخت گنبد می باشد. در دنیای امروز با توجه به کاهش سوخت فسیلی و آلاینده بودن آن بحث انرژی از اهمیت قابل توجه ای برخوردار است. U-Value در ایده آل ترین حالت خود و در بهترین شرایط تحت استانداردهای اروپایی عددیست نزدیک به یک. در ایران و در مقاطعی که توسط شرکت های ایرانی تولید می گردند در بهترین حالت عددی است نزدیک به سه.

 • آرچی تاج با همکاری شرکت های اروپایی توانایی اجرای دیتیلی با U-Value کمتر از یک را نیز دارا می باشد. استفاده از لایه های ترمال بریک مشبک با ساختاری قوی و پیچیده به ما این امکان را می دهد که فریمی با ضریب انتقال حرارتی حدودا ۰٫۹ را تولید نماییم.
 • آیتم بعدی که در محاسبات اولیه جهت تولید گنبد شیشه ای آرچی تاج مورد بحث و بررسی قرار می گیرد فشار باد می باشد. با توجه به وجود آب و هوای مختلف در کشور ایران اهمیت این آیتم به خوبی مشخص می باشد. محاسبات مربوط به باد توسط واحد مهندسی آرچی تاج  و طبق مبحث ششم مقررات ملی ساختمان انجام میگیرد. به عنوان مثال فشار بادی که در تهران به جداره های خارجی گنبد شیشه ای وارد می شود معادل ۲۹۳ کیلوگرم بر متر مربع می باشد که در صورتی که این فشار در میزان جوش قطعات شیشه در تکنیک استین گلس محاسبه نشده باشد موجب تخریب و آسیب های جدی به شیشه می شود.
 • مورد آخر نفوذپذیری هوا یا Air permeability می باشد. اگر تولید شیشه های استیند گلس در گنبد شیشه ای استاندارد انجام نشده باشد و یا اینکه درزهای کار در محل تقسیمات به درستی هوابند نشده باشد مشکلات عمده ای نظیر تقلیل U-Value و یا احساس صدای باد آزار دهنده یا به اصطلاح زوزه کشیدن را ایجاد نماید. کلیه تولیدات آرچی تاج در این مبحث طبق کلاس BS EN 12152-Class AE 750 اروپا تولید شده و کاملا استاندارد می باشد.

برگرفته شده از: آرچی تاج اجرا کننده گنبد شیشه ای

دکمه بازگشت به بالا