سلامت و دانشکسب و کار برتر

چرا باید صورت را بشوییم؟

چرا باید از شوینده صورت استفاده کنیم؟ شوینده صورت چه تاثیری در سلامت پوست دارد؟ پوست یکی از مهم ترین اعضای بدن است که نقش بسزایی در زیبایی و سلامت افراد دارد. از طرفی پوست برخلاف اجزای داخلی بدن به طور مستقیم محیط بیرون در ارتباط است و روزانه در معرض انواع آلودگی های محیطی، گرد و غبار، خاک و محصولات آرایشی و … قرار می گیرد. اگر این آلودگی ها روی پوست باقی بمانند می توانند سطح پوست را پوشانده و باعث بسته شدن منافذ، کدر و تیره شدن پوست، بروز جوش و آکنه و همچنین لک های پوستی شوند. اینجاست که استفاده از یک متناسب با نوع و نیاز پوستتان اهمیت یافته و موجب پاکسازی آن از انواع آلودگی ها می شود.

چرا باید صبح‌ها صورت‌مان را بشوییم؟ - ریحا

شوینده صورت چیست؟

شوینده صورت یک محصول پوستی می باشد که بدون آسیب به بافت پوست موجب از بین رفتن سلول های مرده، چربی، آرایش صورت و دیگر آلودگی ها از سطح پوست می شود. این محصول منافذ پوست را پاکسازی کرده و یکی از محصولات ضروری در می باشد.

فواید استفاده از شوینده صورت

  • پاکسازی پوست
  • جذب بهتر محصولات پوستی دیگر مانند ، ، محصولات درمانی و ضد پیری
  • باز شدن منافذ پوست
  • تامین رطوبت مورد نیاز پوست و کنترل چربی اضافی آن
  • جلوگیری از بروز جوش و آکنه
  • حس شادابی و سبکی پوست

اهمیت شستشوی صورت

بعد از یک روز کاری و پر رفت و آمد یکی از مهم ترین کار ها برای نشاط و سلامت پوست، شستن صورت می باشد. یکی از روش های مراقبت از پوست شستن روزانه صورت با یک ژل شستشوی صورت مناسب است. در طول روز تا شب آلودگی های زیادی روی پوست قرار می‌گیرند و علاوه بر آلودگی ها مواد آرایشی مانند کرم ها و محصولات پوستی دیگر که در روز از آن ها استفاده می شود روی پوست باقی می مانند لذا پاکسازی پوست در شب اهمیت زیادی دارد

استفاده از شوینده صورت در روتین پوستی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا این با پاکسازی صورت از بسته شدن منافذ و بروز جوش و آکنه جلوگیری کرده و همچنین تاثیر زیادی در سلامت و شادابی پوست دارد.

روزانه چند بار می توانیم از شوینده صورت استفاده کنیم؟

ما باید استفاده از شوینده صورت را به عنوان اولین مرحله از روتین پوستی جدی بگیریم. استفاده از شوینده صورت دو بار در روز (صبح و شب) باعث سلامت و شادابی پوست می شود. این کار موجب می شود تا آلودگی ها، مواد آرایشی، محصولات پوستی، چربی ها، سلول های مرده و … از سطح پوست پاک شده و منافذ پوست مسدود نشوند.

این محصول پوستی از تجمع آلودگی و باکتری ها جلوگیری کرده و از ایجاد جوش، لک، خطوط و سایر مشکلات پوستی پیشگیری می کند. علاوه بر موارد ذکر شده شوینده صورت پوست را برای استفاده و جذب محصولات پوستی دیگر آماده می کند به همین علت بهتر است در روتین پوستی خود از شوینده صورت استفاده کنیم.

چه شوینده صورتی برای شما مناسب است؟

در کنار استفاده از پاکسازی پوست انتخاب یک شوینده صورت مناسب و سازگار با نوع و نیاز پوست در اولویت قرار دارد. محصولی است که علاوه بر پاکسازی از ترشح چربی اضافی جلوگیری کرده و باعث جوش و آکنه نشود. نیز باید ترکیباتش به گونه ای باشد که با خاصیت آبرسانی رطوبت مورد نیاز پوست را تامین و از خشک شدن آن پس از استفاده جلوگیری کند.

برای افرادی که پوست مختلط دارند شوینده صورتی مناسب است که زیاد پوست را خشک نکند و همچنین از ترشح چربی اضافی در نقاط مختلف صورت مانند پیشانی نیز جلوگیری کند. در واقع برای انتخاب شوینده صورت مناسب ابتدا باید بدانید از چه تایپ پوستی هستید و سپس شوینده صورت را خریداری کنید.

سلامت پوست تاثیر زیادی در زیبایی افراد دارد اما به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی ها و استفاده از لوازم آرایشی و پوستی مختلف ممکن است پوست آن شادابی اولیه خود را نداشته باشد و اگر آن را پاکسازی نکنید به مرور زمان منافذ مسدود شده و ممکن است با بروز جوش و آکنه مواجه شوید

یکی از محصولاتی که در این زمان می تواند برای سلامت پوست شما مفید واقع شود شوینده صورت است که برای تولید شده است و شما می توانید با استفاده از آن انواع آلودگی ها و ناخالصی ها را از سطح پوستتان پاکسازی کرده و موجب شادابی و نشاط آن شوید بنابراین استفاده از شوینده صورت برای همه افراد با پوست های مختلف ضروری است.زیرا استفاده منظم از شوینده صورت به طور روزانه در روتین پوستی موجب پاکسازی پوست شده و از بسته شدن و بروز جوش و آکنه جلوگیری می کند.

چه زمانی از شویدر طول شب پوست همچنان فعال است و صبح سلولهای مرده‌ای روی پوست قرار دارند که پاک نکردن آنها می‌تواند روند تنفس سلولی را دچار اختلال کند. شستشوی صورت در صبحگاهان اثر روانی بسیار مثبتی دارد. ژل بهداشتی بانوان بیز به عنوان یک لایه محافظتی در ناحیه تناسلی عمل کرده و از نفوذ ویروس‌ها و میکروب‌ها به داخل رحم جلوگیری می‌کند و نقش موثری در جلوگیری از بروز زگیل تناسلی دارد.

به خصوص اگر این شستشو با شستن دست ها نیز همراه باشد. متخصصان توصیه می‌کنند صبح‌ها بعد از برخاستن از خواب حتما صورتتان را با آب خنک بشویید و اجازه دهید چند ثانیه‌ای آب روی صورت بماند تا پوست شاداب شود.

شستشو صورت در صبح

در طول شب پوست به تولید یک لایه از جنس اسید ملایم می پردازد. اسید ملایمی که می تواند مانند یک سد محافظتی برای آن عمل کند و رطوبت درونی پوست را افزایش دهد. این سد محافظتی به خصوص برای افرادی که پوست بسیار خشک دارند می تواند مفید باشد.

بنابراین این افراد بهتر است از شوینده ها استفاده نکنند تا این سد محافظتی اسیدی در جای خود باقی بماند. افرادی که پوست چرب یا آکنه ای دارند، حتما باید صبح ها با از یک شوینده ملایم استفاده کنند. عدم شستشوی صبحگاهی این لایه محافظتی در نهایت به بسته شدن هر چه بیشتر منافذ غدد چربی و تشدید جوش صورت منتهی می شود.

آیا باید صبح‌ها صورت خود را بشوییم؟

دلایل متعددی وجود دارد که صبح‌ها و بعد از بیدار شدن از خواب، باید پوست صورت‌تان را بشویید. یکی از دلایل اصلی برای شستن پوست صورت بعد از بیدار شدن از خواب، تجمع آلودگی‌ها در طول شب است. دلیل دیگر این است که شما باید پوست خود را برای انجام یک روتین مراقبت از پوست صبحگاهی آماده کنید.

اگر پوست نشسته و دست نخورده باقی بماند باید آرایش صبح را روی سرم‌ها و کرم‌های مخصوص شب‌تان بزنید و همین کار به مسدود شدن منافذ روی پوست منجر می‌شود. هرچقدر تجمع آلودگی‌ها روی سطح پوست بیشتر باشد، احتمال بروز جوش و آکنه افزایش پیدا می‌کند.

شستشوی پوست چرب

از آن‌جایی که چربی طبیعی تولید شده توسط پوست، می‌تواند در طول شب انباشته شود و منافذ را مسدود کند، انتخاب یک محصول بین آب و پاک‌کننده‌های سنتی مانند میسلار واتر می‌تواند گزینه خوبی است. برای استفاده از میسلار واتر باید یک پد پنبه‌ای را به محلول آغشته کنید و روی پوست صورت خود بکشید.

میسلار واتر برای هر نوع پوستی، از خشک گرفته تا چرب قابل استفاده است و آرایش‌های ضدآب را هم به خوبی پاک می‌کند. برای داشتن پوست شاداب و تمیز بهتر است آن را صبح‌ها و بعد از بیدار شدن از خواب روی پوست خود بزنید.

شستشو پوست خشک

افرادی که پوست خشکی دارند و یا در برخی از فصول سرد سال مانند زمستان و پاییز پوست‌شان خشک می‌شود باید نسبت به شستشو پوست خود حساس‌تر باشند. برای پوست‌های خشک استفاده از روغن و کرم‌های مرطوب‌کننده به شدت توصیه می‌شود. اگر برای شستن پوست صورت مشکل دارید، بهتر است که قبل از زدن شوینده از یک روغن برای پاک کرده باقی‌مانده آرایش خود استفاده کنید.

پوست‌های خشک بهتر است که از محصولات شوینده فقط در صورت نیاز استفاده کنند تا خشکی پوست‌شان بیشتر نشود. همچنین حتما بعد از شستن پوست، از یک مرطوب‌کننده یا آبرسان استفاده کنید که جبران رطوبت و چربی از دست رفته پوست‌تان باشد.

نحوه استفاده از ژل شستشوی صورت

ابتدا صورت را با کمی آب ولرم مرطوب کنید. مقداری از ژل شستشوی صورت را به اندازه یک کف دست روی صورت بزنید. می توانید از یک فرچه بسیار نرم برای پخش کردن کف ژل استفاده کنید. با حرکات دورانی بسیار آرام و ملایم کف را روی صورت پخش کنید. محصولات ویتابلا ایتالیا از برندهای تحت لیسانس ایتالیا و ساخت ایران در کمپانی بیز است .

مواظب باشید ژل با پوست نازک اطراف چشم تماس پیدا نکند. ترجیحا بهتر است ژل با پوست نازک دو گوشه لب هم تماس نداشته باشد. اجازه دهید کف به مدت حداقل یک تا سه دقیقه روی محل باقی بماند. در نهایت کف را با آب ولرم شستشو دهید. با استفاده از یک حوله بسیار نرم پوست را خشک کنید .

 

دکمه بازگشت به بالا