چرا آپارتمان در ترکیه ارزان است؟

با گسترش بخش املاک و مستغلات در کشور، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه بازده بالایی را برای سرمایه گذاران خود به همراه داشته است، به خصوص بین سال های 2010 تا 2020. اگرچه املاک در ترکیه بسیار ارزان است، اما خانه ها کیفیت زندگی خوبی را ارائه می دهند.

ترکیه هنوز در بسیاری از جنبه های خاص جایگاه خود را پیدا نکرده است، زیرا فروش آن به خریداران بین المللی نسبتاً جدید است و باید توجه داشت که ترکیه کشوری بزرگ با مناطق زیادی برای توسعه است. در اینجا دلایل ارزان بودن خانه ها در ترکیه آورده شده است. برای اجاره آپارتمان در استانبول با ما همراه باشید.

1. تفاوت نرخ ارز

در مورد نوسانات لیر، بدون شک نرخ ارز تاثیر بسزایی بر بازار املاک، شرکت های ساختمانی و هزینه های ساخت و ساز دارد. این روی قیمت تأثیر می گذارد، به خصوص که نرخ ارز متفاوت است. درست است که با کاهش لیر در برابر دلار، هزینه ها افزایش می یابد و قیمت املاک و مستغلات به همان میزان افزایش می یابد، اما همیشه بین این دو فاصله وجود دارد و آنهایی که ارزهای قوی مانند دلار یا یورو دارند، خود را حفظ می کنند. . این فرصت. می خرند و سود می برند. به عنوان مثال، یک آپارتمان 1 میلیون لیر با نرخ تبدیل 7.5 133000 دلار است، در حالی که 7.8 ارزش 128000 دلار است که به شما 5000 دلار می دهد.

با احتمال کاهش بیشتر لیر باید سریعا برای بهره برداری از نرخ ارز اقدام کنیم تا شرکت های ساختمانی قیمت های خود را با توجه به نرخ ارز بالا ببرند و شما فرصت را از دست بدهید. تورم اوضاع را بدتر می کند. ممکن است خرید به دلیل بالا بودن نرخ دلار از بین برود که ممکن است دوباره کاهش یابد. برای محاسبه سود یا زیان به خصوص در خرید ملک در ترکیه نباید به تغییر نرخ ارز تکیه کرد زیرا نمی توان ضرر و سود را بلافاصله یعنی در زمان خرید مشخص کرد بلکه نیاز به صبر دارد.

متغیرهای مختلفی بر نرخ ارز ترکیه تأثیر می گذارند که می توان آنها را به شرح زیر خلاصه کرد:

افزایش تقاضا برای پول داخلی منجر به افزایش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار می شود که لزوماً درست نیست.

تراز تجاری، صادرات منهای واردات.

تورم، افزایش قیمت ها و افزایش نرخ بهره باعث افزایش تقاضا برای پول محلی می شود.

در روابط سیاسی بین المللی ترکیه مشکلات زیادی وجود دارد.

بدهی های خارجی بر نرخ های مبادله زمانی تأثیر می گذارد که شرکت ها از بانک های اروپایی ارز وام می گیرند تا توسعه دهند. آنها برای پرداخت بدهی، افزایش تقاضا و افزایش نرخ ارز به این ارز قوی نیاز دارند.

2. برنامه چشم انداز 2023

با بهبود بازده سرمایه گذاری، سرمایه گذاران بیشتری به این سرمایه گذاری جذاب روی می آورند. ما زمان سرمایه گذاری در املاک یا جاهای دیگر را دست کم نمی گیریم، زیرا زمان یکی از مهم ترین عواملی است که بر موفقیت سرمایه گذاران تأثیر می گذارد. این بار در مورد ترکیه صحبت می کنیم که اقتصاد آن نوزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و در مسیر قرار گرفتن در ده کشور برتر تا سال 2023 قرار دارد.

بخش املاک و مستغلات به دلیل نقش مهمی که در رشد مستمر اقتصاد ترکیه دارد، یکی از سه صنعت برتر این کشور است. املاک ترکیه پتانسیل بالایی دارد. با اخذ ملک یا گروهی از املاک می توان تابعیت ترکیه را با شرط اقامت سه ساله دریافت کرد. از همه مهمتر، صدها سرمایه گذار خارجی را برای اخذ تابعیت و سرمایه گذاری در ترکیه جذب کرد.

اولین جنبه تأثیرگذاری، چارچوب زمانی سرمایه گذاری است، زیرا سرمایه گذارانی که به دنبال اخذ تابعیت ترکیه و سرمایه گذاری در ملک به مدت سه سال هستند، باید مکانی را انتخاب کنند که فروش آسان و سودآور باشد. برای شروع فرآیند مالکیت ترکیه، سرمایه گذاران کوتاه مدت به شکل متفاوتی از سرمایه گذاری نسبت به سرمایه گذاران بلند مدت نیاز دارند.

دولت ترکیه بر اساس اهداف استراتژیک که تا سال 2023 قابل دستیابی نیست، یک مطالعه عمیق از چشم انداز و عملکرد سال 2023 انجام داده است.

ترکیه می خواهد تا سال 2023 به یکی از ده اقتصاد برتر تبدیل شود.

ترکیه قصد دارد هر سال تولید ناخالص داخلی خود را دو برابر کند.

برای دستیابی به این هدف، برنامه اقتصادی ترکیه افراد متقاضی شهروندی ترکیه را به خرید ملک در ترکیه تشویق می کند.

تا سال 2023، نرخ بیکاری ترکیه به 5 درصد کاهش خواهد یافت.

هدف چشم انداز 2023 ترکیه دوبرابر کردن تجارت بین المللی به 1 تریلیون دلار در سال در صدمین سال است. ارز یک منبع مهم تامین مالی برای کشور است.

هدف چشم انداز 2023 افزایش 500 میلیارد دلاری صادرات در سال است

تا سال 2023، ترکیه امیدوار است 20000 مگاوات انرژی بادی تولید کند.

ترکیه قصد دارد 600 مگاوات برق زمین گرمایی اضافه کند.

ترکیه امیدوار است تا سال 2023 مصرف انرژی را 20 درصد کاهش دهد.

ترکیه تا سال 2023 بدون جذب 60 میلیون گردشگر و کسب درآمد 50 میلیارد دلاری به تمام اهداف خود نخواهد رسید.

چشم انداز سال 2023 ساخت قطارهای جدید، گسترش شبکه قطارهای سریع السیر و تکمیل 15000 کیلومتر بزرگراه دو طرفه را در اولویت قرار داده است.

ترکیه پس از سال‌ها به‌عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی و سرمایه‌گذاری، افزایش سرمایه‌گذاری بین‌المللی در املاک ترکیه و تمایل به اخذ تابعیت ترکیه با خرید ملک، اولین پایتخت املاک و مستغلات جهان شد.

3. عرضه و تقاضا

چشم انداز 2023 مدل تجاری محبوب عرضه و تقاضا را تداعی می کند. هنگامی که برای بازار مسکن استفاده می شود، به تعداد املاک برای فروش در مقایسه با تقاضا، یعنی تعداد خریداران و فروشندگان علاقه مند اشاره دارد. مناطقی مانند دیدیم و آلتینکوم که فضای زیادی برای ساخت و ساز و زمین خالی وجود دارد، قیمت هر متر مربع پایینی دارند و مورد علاقه سرمایه گذاران ملک هستند. تنها به این دلیل که بازار نوسان دارد و ملک برای میان مدت و بلند مدت نگهداری می شود، سرمایه افزایش می یابد.

بخش اروپایی استانبول نمونه بسیار خوبی برای این موضوع است. در زمینه هایی مانند بویوک چکمجه و کوچوک چکمجه پیشرفت زیادی حاصل شد. علاوه بر این، فرودگاه جدید استانبول قیمت املاک و مستغلات را افزایش داده است و گمانه زنی ها در مورد کانال برنامه ریزی شده استانبول باعث جذب سرمایه گذاران املاک و مستغلات شده است. اما در برخی مناطق، تعداد املاک خالی و زمین های موجود در دسترس خریداران علاقه مند کم است و باعث افزایش قیمت ها می شود.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه به دلیل توجه ویژه دولت ترکیه به این بخش، علاوه بر معافیت های موقت و کاهش مالیات، به یکی از مهم ترین و توسعه یافته ترین بخش های سرمایه گذاری تبدیل شده است. این امر سرمایه گذاران داخلی و بین المللی را تشویق می کند تا وارد بازار املاک ترکیه شوند و علاوه بر سود سرشار از فرصت های سرمایه گذاری موجود نیز بهره ببرند. در این مقاله از سرمایه گذاری بینا، به بررسی برخی از شاخص ها و آمارهایی می پردازیم که ثبات و رونق بلندمدت بخش املاک و مستغلات ترکیه را تایید می کند.

4. شهرهای در حال توسعه

با توجه به تجربیات کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی، بهترین شهرهای ترکیه بر اساس توسعه فرهنگی و اقتصادی، حمل و نقل، ساخت و ساز و سایر پروژه های زیرساختی برنامه ریزی شده اند. ترکیه یک ستاره در حال ظهور در دنیای املاک و مستغلات است. خریداران خارجی در ترکیه به میزان قابل توجهی افزایش یافته اند. از سال 2016 تا 2019، بازدیدکنندگان 250٪ ملک بیشتری خریداری کردند. دلایل زیادی برای این افزایش باورنکردنی وجود دارد.

دولت ترکیه برای شهروندان خود ارزش قائل است. این قراردادهای مختلف بدون ویزا و آینده مالی که ارائه می دهند مزایای زیادی دارد. اخذ تابعیت ترکیه با کمک دولت ترکیه آسان است. سرمایه گذاری 400000 دلاری برای درخواست شهروندی ترکیه مورد نیاز است. سنت، اقتصاد و کیفیت زندگی ترکیه را متمایز می کند. خریداران خارجی املاک و مستغلات در سال 2020 با وجود بحران جهانی خانه خریدند.

جذابیت گردشگری و سرمایه گذاری استانبول در ترکیه بسیار عالی است. این شهر برای مدت طولانی موقعیت خود را حفظ کرده است به عنوان مثال فرودگاه جدید استانبول در این شهر بزرگ قرار دارد. که نقطه تلاقی شرق و غرب است و 76.5 میلیون متر مربع مساحت دارد. هم قدیمی و هم جدید مناطق توریستی و تجاری دارای پل های معلق و بلندترین سازه ها هستند.

رکورد افزایش درآمد سرمایه گذاری هنوز به سایر نقاط ترکیه نرسیده است و به زودی بزرگترین باغ ها به دنبال بزرگترین مساجد خواهند بود. داده های تحقیقاتی نشان می دهد که استانبول مهمترین منطقه برای توسعه است. 16 میلیون نفر جمعیت دارد. 40 منطقه شهرداری این کلان شهر را تشکیل می دهند. املاک رقیب قابل توجهی هستند، اما احتمالاً بهترین ملک در ترکیه است. به عنوان یک مقصد گردشگری و شریان اصلی استانبول، باید از تنگه بسفر نام برد که جذابیت فوق العاده آن را نشان می دهد و آن را به یکی از جذاب ترین شهرهای ترکیه تبدیل کرده است.

دریای اژه و خط ساحلی زیبای آن با زیبایی شهر قدیمی ازمیر پیوند خورده و آن را به یکی از مهم ترین و بهترین مقاصد گردشگری ترکیه تبدیل کرده است. ازمیر به خاطر نمایشگاه های تجاری خود مشهور است و تجار را از سراسر جهان و همچنین از ترکیه به خود جذب می کند. این دانشگاه با داشتن 9 دانشگاه معتبر، دانشجویانی را از ترکیه و بسیاری از کشورهای دیگر جذب می کند. جاذبه های باستان شناسی و گردشگری آن را در میان بهترین شهرهای ترکیه قرار می دهد. به غیر از ۹ دانشگاه رسمی، جاذبه های باستان شناسی و گردشگری آن را به یکی از بهترین شهرهای ترکیه تبدیل کرده است. ویرانه‌های شهر یونانی آگورا که در آن کاخ‌ها، معابد و خانه‌های سلطنتی از سنگ ساخته شده‌اند، قدمت آن به 6000 سال قبل از میلاد می‌رسد. در مورد خرید آپارتمان در ترکیه سرمایه گذاران عرب و ترک ازمیر را ترجیح می دهند.

بورسا در دریای مرمره دارای آب و هوای گرم و آب و هوای ساحلی است که از کوهستان تا دشت امتداد دارد. زندگی آسان است و مشاغل و خانه های زیادی وجود دارد و شهروندان آن معتقدند که این شهر بهترین شهر ترکیه است. معماری تاریخی و جاذبه های گردشگری آن را به انتخابی عالی برای گردشگری یا مقصد تبدیل کرده است. مواردی از این دست و کوه اوولوداق در لیست بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری در ترکیه قرار گرفته است. استان بورسا یک جواهر پنهان است و انتظار می رود به یک مقصد گردشگری جدید در ترکیه تبدیل شود. ارزش املاک بورسا در حال افزایش است، در حالی که خلیج Karaja بالاترین را دارد، همراه با برخی مانند Mudanya و Nilofer.

آنتالیا، قطب اصلی توریستی ترکیه، ارزش املاک و مستغلات را در شهرهای تعطیلات و گردشگری تعریف می کند. کارشناسان معتقدند با ارزش ترین املاک این شهر کاپز و کنیالتی هستند. در میان 10 شهر برتر ترکیه که سال گذشته خارجی ها از آن بازدید کردند، آنتالیا به عنوان بهترین مقصد گردشگری در جایگاه دوم قرار گرفت. آنتالیا علاوه بر گسترش تعداد پروژه ها، دارای حاکمیت شهری قوی است. آنتالیا به خاطر سواحل زیبا، مردم صمیمی و غذاهای خوبش معروف است. در تابستان آنتالیا مردم را از سراسر جهان جذب می کند. ساکنان آنتالیا عاشق دریای مدیترانه و آرامش هستند.

این شهر ساحلی شگفت انگیز برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات عالی است. بدروم، شبه جزیره بدروم و موگلا به دلیل قیمت های مقرون به صرفه و استاندارد زندگی عالی، فرصت های سرمایه گذاری عالی را ارائه می دهند. با ارزش ترین مناطق گومبت و اورتاکانت هستند. ویلاها، عمارت های مجلل و املاک در اینجا به وفور یافت می شود. با ادامه افزایش قیمت ها، اکنون زمان خرید خانه در بدروم است. اما ابتدا یک مشاور خوب استخدام کنید. هر دو برترین جاذبه های توریستی با مزایای مالی و اجاره عالی هستند. هر دو فرودگاه بین المللی بدروم از بازار مسکن حمایت می کنند. خرید خانه در بدروم به معنای لذت بردن از تابستان در ترکیه است.

قیمت یک خانه به دلار آمریکا در ترکیه چقدر است؟

اگرچه قیمت املاک و مستغلات در ترکیه به دلیل بحران اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر افزایش یافته است، اما در مقایسه با سایر شهرهای اروپایی از نظر دلار ارزان هستند. طبق آخرین داده های بین المللی، متوسط ​​قیمت هر متر مربع در ترکیه حدود 892 دلار آمریکا است که معادل حدود 7500 لیر ترکیه است.

هنگام خرید خانه، قیمت هر متر مربع با توجه به موقعیت مکانی، وضعیت خانه و مزایا متفاوت است. اگر می خواهید در شهرهای بزرگ مانند استانبول و ازمیر خانه اجاره کنید، قیمت آن از 40 تا 50 لیر در هر متر مربع متغیر است.

دکمه بازگشت به بالا