اقتصادیعمومیکسب و کار برتر

پودر تالک برای ریه

کاربردهای پودر تالک و اهمیت آن

پودر تالک به دلیل داشتن قدرت جذب بسیار بالا باعث محافظت از پوست می شود. این ماده شیمیایی از کاربردهای بسیار زیادی برخوردار است. همچنین این ماده شیمیایی باعث ایجاد سطح خشک بر روی پوست می شود. از مهمترین کاربردهای می توان به جذب روغن مو و رطوبت آن اشاره کرد. همچنین این پودر شیمیایی باعث از حذف بوی نامطبوع بدن همچون عرق می شود. لازم به ذکر است که نحوه استفاده از این پودر بسیار ساده می باشد و به راحتی میتوان آن را مورد استفاده قرار داد.

فروش پودر تالک سفید این پودر نقش بسیار مهمی در تولید لوازم آرایشی دارد. همچنین این پودر از آسیب دیدن پوست جلوگیری می کند. پس بنابراین این پودر از اهمیت بالایی برخوردار است. ناگفته نماند که استنشاق این پودر برای ریه مناسب نیست؛ زیرا باعث سرطان ریه خواهد شد. این پودر باعث سفید شدن پوست نیز می شود. این پودر باعث یکدست بودن و صاف شدن پوست می شود. لازم به ذکر است که برای خرید این پوست بایستی به کیفیت آن توجه کنید.

پودر تالک در حوزه پزشکی و فواید و مضرات آن

خرید و فروش پودر باریت پودر تالک در پزشکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در صنعت داروسازی و صنایع محصولات مراقبتی از این پودر استفاده می شود. در داروسازی از این پودر جهت فشرده سازی قرص ها استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از این پودر را کاملا بدون خطر و عوارض معرفی کرده است. همچنین استفاده از این پودر برای افرادی که دچار سرطان هستند نیز توصیه می شود. لازم به ذکر است که این پودر در بهبودی سایر بیماری های قفسه سینه و ریه نقش بسیار مهمی دارد.

از مضرات این پودر میتوان به سرطان تخمدان، مشکلات پوستی، سرطان آندومتر و ایجاد مشکلات تنفس در کودکان اشاره کرد. ناگفته نماند که پودر تالک حاوی آزبست باعث سرطان ریه می شود. از دیگر مضرات این پودر حاوی آزبست میتوان به حالت تهوع و استفراغ، سرفه های شدید و سوزش چشم اشاره کرد. همچنین این پودر برای مو بسیار مناسب است. زیرا باعث حذف چربی های مو می‌شود.

 نکات تکمیلی پودر تالک در پزشکی

این ماده شیمیایی به دلیل نرم و ابریشمی کردن پوست در اکثر لوازم آرایشی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین پودر تالک باعث جذب آب و روغن اضافی پوست شده و باعث مات دیده شدن پوست می‌شود. ناگفته نماند که در هنگام خرید لوازم آرایشی باید توجه کنید که پودر تالک موجود در لوازم آرایشی بدون آزبست باشد. زیرا آزبست موجود در این پودر به پوست آسیب می‌رساند. لازم به ذکر است که برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی به مکانها و سایتهای معتبر مراجعه کنید.

از دیگر کاربردهای این پودر شیمیایی می توان به بستن منافذ پوست اشاره کرد. همچنین از این پودر برای پخش نشدن لاک ناخن استفاده می‌کنند. پودر تالک بدون آزبست از کاربردها و فواید بسیاری برخوردار است. همچنین این محصول برای مات کردن آرایش و جلوگیری از پف صورت مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این پودر از مواد شیمیایی همچون منیزیم، اکسیژن، سیلیسیم و هیدروژن تشکیل شده است.

سوالات متداول پودر تالک در پزشکی

1- دلیل مناسب نبودن استفاده از پودر تالک در محصولات آرایشی چیست؟

پودرهایی که حاوی آزبست هستند برای سلامتی بسیار مضر می باشند. پس تولید کنندگان لوازم آرایش نباید از پودر تالک حاوی آزبست جهت تولید انواع لوازم آرایشی استفاده کنند. تالک خالص مناسب تر از تالک حاوی آزبست می باشد.

2- این پودر در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

پودر تالک در ساخت لوازم آرایشی، مداد رنگی، کاغذ، رنگ، آدامس و قرصها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این پودر شیمیایی پرکاربرد در تولید سنگ صابون، مواد آسفالت و سرامیک نقش بسیار مهمی دارد.

3- بهترین فروشنده پودر تالک کجاست؟

شرکت بازرگانی کیمیا تجارت تات یکی از بهترین فروشندگان پودر تالک در سطح کشور می باشد. شما می توانید برای خرید این محصول پرکاربرد و مهم با کارشناسان فروش شرکت از طریق شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمائید. همچنین می توانید تمام مواد شیمیایی مورد نیاز خود را از این شرکت با سابقه خریداری کنید.

4- پودر تالک در لایه برداری پوست چه نقشی دارد؟

این پودر شیمیایی پرکاربرد باعث جذب چربی اضافی پوست می شود. قبل از اپیلاسیون کردن پوست می بایست از این پودر استفاده کنید. زیرا این پودر با جذب چربی پوست باعث بهتر چسبیدن موم به پوست می شود.

5- آیا پودر تالک همان پودر بچه است؟

بله. مواد تشکیل دهنده پودر بچه همان پودر تالک می باشد. زیرا این پودر باعث جذب بهتر چربی و رطوبت موجود در پوست بچه می شود. این پودر از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا باعث جلوگیری از کهیر زدن پوست بچه می شود.

6- خواص پودر تالک چیست؟

از خواص این پودر میتوان به رسانایی الکتریکی پایین، نامحلولی در آب، قابل اشتعال نبودن و انفجاری نبودن آن اشاره کرد. همچنین پودر تالک برای زیر بغل بسیار مناسب است. زیرا باعث از بین رفتن بوی نامطبوع عرق بدن می‌شود

پودر تالک استریل | پودر تالک بچه چیست

پودر تالک و سرطان : چه پیوندی وجود دارد؟

تالک یک منبع مورد اعتماد  معدنی طبیعی است که حاوی ترکیبی از منیزیم ، سیلیسیم ، اکسیژن و هیدروژن است.

وقتی تالک استخراج و آسیاب می شود ، تبدیل به پودر تالک می شود که معمولاً در محصولات آرایشی استفاده می شود. پودر تالک به طور طبیعی جاذب است ، بنابراین اغلب در محصولاتی یافت می شود که به خشکی پوست کمک می کنند ، مانند پودر بچه یا آرایش صورت.

در حالت طبیعی ، تالک اغلب در مجاورت آزبست یافت می شود ، ماده خطرناکی که باعث ایجاد التهاب و سرطان ریه می شود.

هنگامی که تالک در نزدیکی آزبست استخراج می شود ، احتمال ایجاد آلودگی متقابل بین دو ماده معدنی وجود دارد. متأسفانه ، این آلودگی می تواند به پودر تالک آلوده حاوی آزبست منجر شود.

با توجه به خطر احتمالی پودر تالک حاوی آزبست ، سازمان غذا و دارونقش اصلی را در ارائه رهنمودهای ایمن برای محصولات حاوی تالک بر عهده گرفته است که یکی از راهای پیشگیری از خطرات آن  خرید پودر تالک استریل   از منابع معتبر مثل شرکت صدراد که قبل از رسانیدن به دست مشتری آزمایشات فراوانی بر روی آن انجام گرفته است.

بنابراین آیا پودر تالک باعث سرطان می شود؟

تحقیقات در مورد پودر تالک و خطر سرطان کاملاً گسترده است و انواع مختلفی از سرطان ها مانند سرطان تخمدان ، سرطان دهانه رحم و موارد دیگر را در بر می گیرد.

سرطان تخمدان و پستان

بیشتر تحقیقات بررسی شده نتوانست ارتباطی بین  پودر تالک و افزایش خطر ابتلا به سرطان تخمدان پیدا کند.

حتی در مطالعات حیوانی ، در موشهای ماده ای که در معرض پودر تالک بودند ، افزایش سرطان تخمدان مشاهده نشد.

. نتایج این تجزیه و تحلیل بزرگ نشان داد که از نظر آماری ارتباط معنی داری بین استفاده از پودر تالک  و خطر سرطان تخمدان وجود ندارد.

تحقیقات در مورد سرطان دهانه رحم و پستان  نیز تاکنون هیچ تحقیقی ارتباط مستقیم استفاده از پودر تالک با موارد  سرطان دهانه رحم را نیز نشان نداده است.

تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.

سرطان ریه و در معرض قرار گرفتن تالک غیر استریل

تحقیقات در مورد سرطان ریه و پودر تالک در درجه اول افزایش خطر ابتلا به سرطان در اثر استنشاق تالک است. اگرچه بیشتر افراد مقادیر زیادی تالک استنشاق نمی کنند ، اما کارگرانی که تالک را استخراج می کنند بیشتر در معرض استنشاق تالک هستند..

محققان معتقدند این امر ممکن است به دلیل افزایش قرار گرفتن در معرض سایر مواد خطرناک مثل آزبست هنگام استخراج تالک باشد که در صورت قرار گرفتن در معرض پودر تالک استریل همچنین خطری وجود دارد

 

دکمه بازگشت به بالا