بین المللکسب و کار برتر

شرایط ویزای مولتی کانادا

برای دریافت  ویزی مولتی کانادا به صورت آنلاین و با مراجعه به سایت وی اف اس گلوبال، انجام می‌شود. به این ترتیب ابتدا:
● حساب کاربری ایجاد می‌کنید.
● فرم درخواست ویزا را تکمیل می‌کنید.
● مدارک مربوطه را آپلود می‌کنید.
● هزینه‌های مربوط به انگشت نگاری و ویزا را پرداخت می‌کنید.
● شماره پیگیری و تائیدیه درخواست‌تان را دریافت می‌کنید.
● نامه وقت انگشت نگاری برای شما صادر می‌شود.
● طی 30 روز از زمان صدور نامه مهلت دارید برای مصاحبه یا انگشت نگاری به کنسولگری مراجعه کنید.
● مدارک نهایی را برای بررسی ارائه می‌دهید.
● برای دریافت پاسپورت و جواب ویزا مجددا به سفارت مراجعه می‌کنید.

Canada multi visa requirements

بایستی فرم‌های مربوط به ویزای این کشور را پر کنید، سپس مدارک را به همراه تاییدیه پرداخت هزینه‌های مربوط به انگشت نگاری و هزینه‌های ارزی، به سفارت این کشور ارائه دهید. از طرفی از آن جایی که این کشور در ایران سفارت فعالی ندارد، برای ارائه مدارک بایستی به کنسولگری کانادا در یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان یا امارات سفر کنید.
در این مورد بایستی شرایط زیر را در نظر داشته باشید:

قبل از سفر به کانادا، زمانی که خارج از این کشور هستید بایستی برای دریافت ویزای مولتی اقدام کنید. در واقع قبل از آن که عازم کانادا شوید، باید درخواست ویزا دهید. اگر قصد سفر به همراه خانواده دارید، فرم‌های مربوطه باید توسط تک تک اعضای خانواده تکمیل شود. در نهایت می‌توانید در یک فایل، در ایمیل درخواست‌ها را ارائه داده و تمام هزینه‌ها را یک جا پرداخت کنید.

البته به صورت حضوری هم می‌توانید درخواست دهید که در این صورت باید به یکی از دفاتر وک در کشور همسایه مراجعه کرده و مدارک را به صورت حضوری ارائه دهید. اما توصیه می‌کند روش راحت‌تر با پیگیری ساده‌تر همان مکاتبه از طریق ایمیل و آپلود به صورت اینترنتی است.

تمدید ویزی مولتی کانادا

برای تمدید ویزای مولتی کانادا قبل از هر چیز، این را در نظر داشته باشید که اعتبار پاسپورت‌تان تا 7 ماه مانده به پایان اعتبار 5 ساله پاسپورت‌های ایرانی، برای تمدید ویزا معتبر است. با ویزای مولتی در خاک کانادا، تا 6ماه می‌توانید در این کشور حضور داشته باشید، در صورتی که تمدید ویزا کنید می‌توانید تا 18 ماه نیز در کانادا حضور داشته باشید. در این صورت می‌توانید تا 3 بار در حالی که در کانادا هستید، ویزایتان را تمدید کنید.

مدارکی که برای تمدید ویزا ارائه می‌دهید، همان مدارکی است که به هنگام درخواست ویزا به کنسولگری ارائه دادید. از آنجایی که برای درخواست ویزا، انگشت‌نگاری را انجام دادید، می‌توانید تا 10 سال بدون انگشت نگاری، درخواست تمدید ویزا کنید.

از طرفی، در بهار سال 91 سفارت کانادا در ایران غیرفعال شد، در نتیجه ایرانیانی که انگشت‌نگاری آن‌ها متعلق به قبل از 91 در ایران است، برای تمدید ویزا دوباره باید مراحل انگشت نگاری را طی کنند. اما اگر در اگر برای اخذ ویزای کانادا اقدام کرده اید، احتمالا با اصطلاح ویزای مولتیپل کانادا، ویزای مولتی کانادا و یا ویزای ۵ ساله کانادا برخورد کرده‌اید. اما این‌که دقیقا این نوع ویزا، کاربرد آن، شرایط و مدارک آن چیست موضوعی است که در ادامه باهم مرور خواهیم کرد. برای ورود به کشور کانادا، در ابتدا باید برای اقدام کرد. انگیزه سفر متقاضی می تواند توریستی، یک تور گردشگری، دیدار اقوام و آشنایان، ادامه و یا اهدافی مانند و سرمایه‌گذاری باشد.

بر اساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، ویزاهای توریستی صادر شده از این کشور برای ایرانیان به دو صورت سینگل یا یک بار ورود و یا به صورت ویزای مولتیپل (Multiple-entry) یا چند بار ورود می باشد. ویزایی که با نام‌هایی مانند ویزای ۵ ساله کانادا، ویزای مولتی کانادا و یا ویزای چند بار ورود نیز شناخته‌ می‌شوند. ماهیت ویزای مولتی کانادا از نوع اقامت موقت بوده و به دارنده آن اجازه می‌دهد تا در هر بار ورود به کانادا حداکثر تا ۶ ماه در این خاک کشور اقامت داشته باشد. آژانس مسافرتی قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه ویزای کانادا از جمله ویزای مولتی کانادا و با مشاوره رایگان در خدمت شما خواهد بود و تلاش می کند تا اطلاعات مفید و جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. جهت مشاوره و اطلاع از جزئیات ویزا با متخصصان ما در آژانس قصران گشت تماس حاصل فرمائید.

ویزای مولتیپل کانادا چیست؟

از سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را با هدف تسهیل ورود و خروج ۲ بخش عمده از متقاضیان ویزای توریستی این کشور در دسترس قرار داده‌ است. در واقع ویزای مولتی یا ۵ ساله همان ویزای توریستی کانادا با ویژگی‌ و کارکرد یکسان است، اما با این تفاوت که دارندگان ویزای مولتیپل کانادا می توانند تا زمان اعتبار پاسپورت خود بدون محدودیت و نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کرده و با هر بار ورود تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته‌ باشند.

اگر چه ویزای مولتیپل کانادا در ایران با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا شناخته می‌شود، اما در حقیقت ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت فرد، معتبر است؛ اعتبار پاسپورت ایرانی نیز ۵ ساله است، به همین دلیل این ویزا را با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز می‌شناسند. حال آن‌که اگر فردی برای مثال پاسپورت ترکیه را در اختیار داشته ‌باشد، به دلیل اعتبار ۱۰ ساله این پاسپورت، ویزای مولتی کانادا نیز برای این فرد ۱۰ ساله خواهد بود. با در دست داشتن ویزای مولتی کانادا می توانید موقتا در خاک کانادا اقامت داشته باشید و به هیچ وجه مجاز به استفاده از حقوق شهروندی نظیر پوشش رایگان خدمات درمانی کانادا و مدارک دولتی کانادا را نخواهید داشت. بنابراین اگر دارای پاسپورت کشوری باشید که مدت زمان اعتبار آن بیشتر از پنج سال باشد، اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از تاریخ اعتبار پاسپورت، محاسبه می‌شود.

شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا چیست؟

ویزای مولتی کانادا، به شما این اجازه را می دهد که در طول این 5 سال و دوره های 6 ماهه بدون نیاز اقدام مجدد برای ویزا به طور مکرر به این کشور رفت و آمد داشته باشید. برای هر ویزای مولتی کانادا، مأمور مهاجرت باید تأیید نماید که شما الزامات و قوانین مهاجرت و پناهندگی را رعایت خواهید کرد و مطمئن شود که شما تنها برای یک دوره محدود قصد اقامت در کشور کانادا را دارید و بعد از اتمام آن به کشور خود بازمیگردید.

موارد لازم برای واجد شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا است عبارت است از:

 • اثبات کنید که خطری برای امنیت کشور کانادا ندارید
 • هر گونه مدراک و اسناد اضافی که مأمور مهاجرت از شما تقاضا کرده است را ارائه نمایید
 • رضایت مأمور مهاجرت را جهت ترک کشور بعد از اتمام ویزا جلب نمایید
 • در سلامت باشید( ممکن است نیاز به ارائه گواهی سلامت داشته باشید)
 • تمایلی به کار در کشور کانادا یا ندارید؛ مگر این که مجوز آن را داشته باشید.
 • به قوانین احترام می گذارید و هیچ گونه سابقه کیفری و جنایی نداشته باشید (ارائه گواهی عدم سوء پیشینه الزامیست)
 • شما باید نشان دهید که پول کافی جهت مخارج خود و اعضای خانواده تان در کشور کانادا در اختیار دارید و توانایی ترک کشور و برگشت به خانه تان را دارید

به تمام متقاضیان پرونده های ویزای اقامت موقت که شرایط ذکر شده را دارا باشند، ویزای مولتی کانادا ارائه می شود و حتی بعضی از آنها که برای ویزای یک بار ورود تقاضا داده اند، نیز ویزای مولتی دریافت خواهند کرد.

قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا

برای خیلی افراد ممکن است که این سوال پیش آمده باشد که قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا به چه صورت است؟ در جواب این سوال باید گفت که هزینه ویزای 5ساله کانادا شامل فاکتور های مختلفی می شود که بر روی قیمت اخذ ویزای مولتیپل کانادا تأثیر می گذارد، یکی از این فاکتور ها نوع دعوتنامه و برنامه سفر است. برخی از هزینه های دیگر ویزای کانادا شامل هزینه های رسیدگی به پرونده، انگشت نگاری در سفارت و هزینه معاینات پزشکی نیز می شود.

چرا برخی از افراد مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا را کمتر از 5 سال اعلام میکنند؟

اعتبار ویزای مولتی کانادا  بر اساس میزان اعتبار پاسپورت شما است ، از آنجا که پاسپورت های ایرانی 5 سال اعتبار دارند ویزای مولتی کانادا یکماه قبل از تاریخ انقصای پاسپورت شما بی اعتبار میشود. بنابراین شما در بهترین حالت 4 سال و 11 ماه اعتبار دارید.

اخذ ویزای مولتی کانادا چه مزایایی به دنبال دارد؟

همانطور که قبلاً به آن اشاره شد، بزرگترین مزیت ویزای 5 ساله کانادا، اینست که می‌توانید در طی این پنج سال، به هر تعدادی به این کشور سفر داشته باشید. این ورود با استفاده از این ویزا می‌تواند از طرف هر مرزی صورت بگیرد و محدودیتی از این نظر نیز وجود ندارد. همانطور که از نامش پیداست – می‌تواند دفعات متوالی به این کشور سفر کنند. اما با هر بار ورود به کانادا، اجازه اقامت شش ماهه دارند. سپس دارندگان این ویزا می‌توانند حتی برای چندین ساعت از این کشور خارج شوند و پس از ورود دوباره، اجازه شش ماه دیگر اقامت در کانادا  را دارند.

چه مدارکی جهت اخذ ویزای مولتی کانادا لازم است؟

 • ترجمه اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت معتبر با پاسپورت های قبلی که در آن ها ویزا دارید
 • یک قطعه عکس 3.5*4.5
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت سفر با همسر خود)
 • تکمیل فرم مشخصات فردی برای تمام اعضای خانواده و متقاضیانی که قصد سفر دارند
 • ترجمه سند یا اسناد ملکی
 • ارائه مدارک مالی از جمله نامه مهر شده تمکن مالی به زبان انگلیسی از بانک و پرینت گردش 6 ماهه حساب بانکی که میزان درآمد ماهانه شما در آن قید شده است
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل کودکان (در صورت سفر او با شما)
 • ارائه دعوت نامه دارای مهر و امضای دفاتر اسناد رسمی کانادا قرار گرفته (باید اطلاعات کامل متقاضی ویزا و شخصی که او را دعوت کرده به همراه آدرس محل اقامت، تلفن و سایر موارد که در قسمت دعوتنامه توضیحات کامل آن آورده شده، قید شده است.)
 • ترجمه رضایت نامه محضری همسرتان در صورتی که با فرزند خود قصد سفر دارید و همسرتان در این سفر همراهیتان نمی کند.
دکمه بازگشت به بالا