اقتصادیکسب و کار برتر

ساخت مکعب با پلکسی در خانه

در این مطلب یک آموزش جذاب برای افرادی که قصد دارند وارد عرضه ی ساخت و تولید محصولات بشوند در نظر گرفته ایم که آشنایی با ساخت در 6 مرحله توسط (پلکسی رنگی، ترنسپارنت، پلکسی شفاف اکرولیک) صورت میگیرد.

آموزش ساخت باکس شیشه ای بله برون | باکس پلکسی دیجی کالا

ساخت باکس به وسیله پلکسی یکی از بهترین روش ها برای بسته بندی کادو، وسایل و تجهیزات شما از قبیل جواهرهات، لوازم آرایشی ، شکلات خوری و … میباشد. همین طور که استفاده از این ورق ها مقرون به صرفه است مشتریان و کاربرانی که از این جعبه ها استفاده میکنند بسیار راضی هستند. در ادامه یکی از آسان ترین راه را برای ساخت باکس به شما اموزش میدهیم.

اگر هنوز با ورق پلکسی گلاس آشنا نشده اید به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه مراجعه کنید.

1_طراحی

برای آشنایی با ساخت باکس پلکسی در 6 مرحله ابتدا لازم است که ابعاد و طرح مورد نیاز خود را تعیین کنید.

تمام باکس های پلکسی گلاس معمولا با یک روش طراحی می شوند و به طور کلی مشابه هم هستند و در جزئیات با هم متفاوت هستند.

باکس شیشه ای یک مکعب ساخته شده از انواع پلکسی گلاس میباشد که در انواع طرح ها و رنگ هایی که مد نظر شما میباشد ساخته میشود.

این جعبه شیشه ای در 6 نوع متفاوت تزئین و ساخته می شود.

 • باکس شیشه ای دیواری
 • در دار
 • باکس پلکسی گلاس ایستاده
 • باکس پلکسی گلاس لولایی
 • باکس پلکسی گلاس ساده
 • باکس پلکسی گلاس کفه دار

تمامی باکس های شیشه ای که در قسمت بالا به آن اشاره شد ، ابتدا یک جعبه شیشه ای ساده میباشد. منظور از جعبه پلکسی ساده یعنی جعبه ای با چهار دیواره و یک کف که سقف آن باز است..

انواع جعبه های پلکسی ابتدا باکس ساده هستند که درب ، لولا و کفه به آن اضافه می شود و به همین صورت باکس شیشه ای جدیدی با کاربری جدید به وجود خواهد امد.

بنابراین برای ساخت باکس پلکسی گلاس کافی است یک باکس ساده را طراحی کنید سپس جای لولا ، درب و … را برای آن در نظر بگیرید.

ابزار های مورد نیاز:

 • ابعاد مورد نظر خود را تعیین کنید.
 • خط کش درجه بندی شده بزرگی را در کنار خود داشته باشید.
 • برای قطعات کوچک از سمباده استفاده کنید.
 • چسب نواری
 • چسب 1.2.3
 • کاتر پلکسی

2_ برش لیزری

لازم است برش لیزری به درستی انجام شده و تمام نکات مربوط به عملیات برشکاری برای پلکسی رعایت شود. در مطالب قبلی ذ کر شد که یکی از رمز های موفقیت در برش لیزری ورق پلکسی گلاس دقت بالا و سرعت عمل پایین میباشد.

در ساخت جعبه پلکسی شیشه ای باید از پلکسی گلاس با کیفیت استفاده شود. بهتر است از ورق های پلکسی گلاس که کیفیت خوبی ندارند استفاده نکنید. چون تمام مراحل ساخت جعبه پلکسی را تحت الشعاع خود قرار داده و باعث میشود محصول نهایی شما مطلوب نظرتان نباشد.

هنگام برش لیزری دقت شود سرعت و دقت دستگاه به درستی تنظیم شده باشد تا برش به خوبی انجام شود.

به شما پیشنهاد میکنیم قبل از اجرای کار اصلی روی ورق دیگری امتحان کرده تا از سرعت و قدرت دستگاه برش اطمینان حاصل کنید.

نکته قابل ذکر دیگری که برای تمیزی و بهتر بودن کیفیت کار پیشنهاد میشود این است که برچسبهای مقوایی که در دو طرف ورق زده شده را به هیچ عنوان نباید جدا کنید زیرا دوده ناشی از برش لیزری ورق پلکسی گلاس لبه های کار را کثیف و کدر میکند.

3_ابزارهای مورد نیاز

ساخت باکس پلکسی گلاس به سه روش انجام می شود.

 • روش فارسی بر
 • روش زبانه ای
 • روش ساده

در این مرحله ما ساخت باکس ساده را به شما توضیح خواهیم داد.

4_انجام مونتاژ

مونتاژ از مهم ترین مراحل در ساخت جعبه پلکسی گلاس میباشد. طراحی و برش لیزری پلکسی با اینکه نیازمند دقت است اما پیچیده نیست. بخش اصلی و مهم در ساخت باکس شیشه ای پلکسی ، اسمبل (مونتاژ) است. همان طور که در بخش قبل ذکر شد۳ روش برای مونتاژ باکس وجود دارد که برای چسباندن قطعات  ورق پلکسی گلاس در هر سه روش از چسب کلروفرم استفاده خواهد شد.

اما قبل از آن نیاز است قطعات پلکسی در کنار هم ثابت شوند.

برای اینکار هم میتوانید از چسب نواری استفاده کنید یا میتوانید از خود برچسب مقوایی ورق پلکسی استفاده کنید. چسب های کاغذی با پهنای سه سانتی متر بهترین گزینه برای استفاده در مونتاژ جعبه های پلکسی گلاس هستند.

زمانی که قطعات ورق پلکسی در کنار هم به عنوان دیواره باکس قرار گرفتند از تکه های چسب برای ثابت نگه داشتن انها استفاده میکنیم.

مطمعن باشید که چسب های استفاده شده برای نگه داشتن پلکسی به خوبی به سطح آن چسبیده شده است تا هنگام زدن چسب کلروفرم قطعات پلکسی گلاس جا به جا نشوند.

اگر در حین کار با بی دقتی مواجه شده اید و لبه های ورق به خوبی در کنار هم قرار نگرفته است (کوتاه بلند) اصلا نگران نباشید لبه های کار را با کمک صاف و تمیزکنید.

4_اضافه کردن درب

همان طور که میدانید برای ساخت باکس ب دیواره، کف پوش و درب نیازمند هستیم.پس برای تهیه سرپوش قطعه ای پلکسی را اندازه گیری و برش دهید. در نهایت لبه های کار را پرداخت نمایید و روی باکس قرار دهید.

6_مراحل تکمیلی

درب آماده شده را به وسیله یک یا دو لولا روی باکس نصب کنید و برای اطمینان خاطر بیشتر در قسمت جلویی جعبه پلکسی نیز یک عدد قفل کوچک نصب کنید تا درب آن را بتوانید قفل کنید.

از این جعبه دست ساز میتوانید برای نگهداری جواهرات و اجسام با ارزش، جای شیرینی و شکلات خوری ، صندوق رای گیری و غیره استفاده کنید.

همین طور میتوانید فقط با یک تغییر جزئی در قسمت درب رویی باکس محصولی همانند جعبه شیرینی، لوازم ارایش یا … بسازید.

امیدواریم این آموزش ساخت جعبه با پلکسی گلاس مورد استفادتمامی نکات ریز آموزش ساخت جعبه های پلکسی گلاس در این مقاله بیان می شود خوشحال می شویم اگر راه کار بهتری داشتید زیر همین مقاله برامون کامنت کنید .

انواع جعبه پلکسی گلاس شفاف

برای ساخت جعبه های پلکسی گلاس در قدم اول باید با انواع این باکس های پلکسی گلاس آشنا شیم و تفاوت ها و شباهت هایی که دارند .

جعبه ساده پلکسی گلاس

ساده ترین نوع جعبه های پلکسی گلاس باکس ساده می باشد که پایه اولیه ساخت انواع مدل های دیگر می باشد که دارای 5 ضلع ساده بوده و یک سمت این مکعب باز می باشد و خالی می باشد.

 • 120.000 تومان – 1.370.000 تومان

امتیازدهی 5.00 از 5 در 2 امتیازدهی مشتری

جعبه پلکسی گلاس کفه دار

این مدل از جعبه های پلکسی گلاس دارای 6 ضلع میباشد که یک ضلع به عنوان کفه جعبه پلکسی گلاس می باشد و قابلیت جدا شدن را دارد و بیشتر به عنوان کاور محصولات با ارزش از این باکس استفاده می کنند .

 • 165.000 تومان – 1.770.000 تومان

امتیازدهی 5.00 از 5 در 2 امتیازدهی مشتری

جعبه لولایی پلکسی گلاس

جعبه های لولایی که دارای 6 ضلع جدا نشدنی می باشند که درب این نوع جعبه به بدنه اصلی وصل می باشد و دارای قفل بر روی درب جعبه پلکسی می باشد .

از جعبه های پلکسی گلاس بیشتر برای صندوق های رای گیری و یا صندوق های انتقادات پیشنهاد ها استفاده می شود به دلیل اینکه هم دارای قفل محافظ می باشد و همچنین دارای شیار بر روی درب این جعبه می باشد برای انداختن کاغذ داخل جعبه .

 • 320.000 تومان – 1.880.000 تومان

امتیازدهی 5.00 از 5 در 2 امتیازدهی مشتری

ساخت انواع باکس گل پلکسی

کاملا باکس اصلی مانند باکس بالا می باشد که توضیح داده ایم فقط داخل باکس نیاز به دو صفحه داریم به صورت سوراخ دار که گل ها را داخل باکس نگه داری کند .

در ابتدا دقیقا باکسی ساده مثل بالا را تولید خواهیم کرد که از یک سمت خالی می باشد یعنی در پنج ضلع تولید می شود و داخل باکس از دو صفحه مربعی سوراخ دار مانند شکل زیر برش داده می شود و داخل باکس بر روی هم چسبانده می شود تا شاخه های گل را نگه دارد .

این صفحات به صورت زیر هم داخل باکس ساده قرار میگیرد تا گل را ایستاده نگاه دارد و به گل های داخل باکس نظم دهد.

باکس های گل پلکسی گلاس به دو صورت با درب و بدون درب تولید می شود. بدون درب که همانطور بود که گفته شد ولی باکس گل درب دار مانند می باشد که این صفحات را داخل خود دارد تا به شاخه های گل نظم دهد .

ساخت جعبه پلکسی گلاس برای بردهای الکترونیکی

برای تولید باکس های برد الکترونیکی باید به طور دقیق تمام اجزای برد را ترسیم کرده چون بسیار دقیق و دارای وردی و خروجی می باشد .

بعد از طراحی دقیق باکس به راحتی می شود مانند باکس ساده این مدل جعبه را تولید کرده و از دو عدد لولا (بستگی به ابعاد ) و یا پیچ برای درب باکس استفاده کرد عموما از پیچ استفاده می کنند که باز نشود و محافظ خوبی باشد .

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا