استان ها

رویداد صدرا در گیلان؛ فرصتی برای اشتغال و تحصیل همزمان دانشجویان

رویداد صدرا در گیلان؛ فرصتی برای اشتغال و تحصیل همزمان دانشجویان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: نخستین رویداد صدرا با حضور بیش از ۳۰ شرکت فعال در صنعت و جامعه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار می‌شود.

محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اعلام برگزاری نخستین رویداد صدرا با حضور بیش از ۳۰ شرکت فعال در صنعت و جامعه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا گفت: هدف از اجرای این رویداد، فراهم کردن شرایط اشتغال و ارتقای آمادگی به کار دانشجویان و افزایش مهارت حرفه‌ای و ایجاد ارتباط و پیوند نظام‌مند میان دانشگاه، صنعت و جامعه است.

وی افزود: در این رویداد دفترارتباط با صنعت واحد‌های دانشگاهی با مراکز صنعتی، اداری و تولیدی تفاهم‌نامه‌هایی را منعقد خواهند کرد و دانشجویان متقاضی پس از مصاحبه و بررسی‌هایی اولیه برای مهارت آموزی، در قالب طرح پویش، بورسیه تحصیلی و استخدام معرفی می‌شوند.

دوستار ادامه داد: در این رویداد فرصتی بی‌نظیر برای اشتغال و تحصیل همزمان دانشجویان فراهم می‌شود و در نتیجه دانشجو در محل کار با تعاملات اجتماعی آشنا شده و اعتماد به نفس کافی را برای ورود به بازار کار و حتی کارآفرینی پیدا می‌کند، ضمن اینکه گواهی دوره‌های گذرانده شده به عنوان سابقه کار برای افرادی که با موفقیت دوره‌ها را سپری کرده باشد، صادر می‌شود.

رویداد صدرا در گیلان؛ فرصتی برای اشتغال و تحصیل همزمان دانشجویان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بیان کرد: رویداد صدرا فرصت مناسبی هست تا صنایع با حضور در دانشگاه نیروی کار مورد نیاز را شناسایی و با کمک دانشگاه، آموزش‌های اختصاصی مورد نیاز شرکت خود را ارائه دهند و نیروی کارمورد نیاز، مهارت لازم برای کار در شرکت متقاضی را کسب کند.

 دوستار اضافه کرد: از همه صنایع و شرکت‌های فعال در خواست می‌شود در اینگونه رویداد‌ها که در راستای تعمیق هر چه بیشتر ارتباط صنعت و دانشگاه و جامعه خواهد بود، حضور فعال داشته باشند.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نخستین رویداد صدرا در گیلان (صنعت، دانشگاه، راه اشتغال) از ۲۷ تا ۲۹ آذر ۱۴۰۲ به مدت سه روز در سالن سرپوشیده دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به وسعت حدود ۵۰۰ متر مربع و با حضور بیش از ۳۰ شرکت فعال در صنعت و جامعه برگزار خواهد شد و امیدواریم که دانشجویان و دانش‌آموختگان جویای کار بتوانند از این فرصت، بهره‌مند شوند. بازدید برای عموم در زمان برگزاری این رویداد هم آزاد خواهد بود.

به گزارش آنا، پیرو مصوبه جلسه شورای کشوری دانشگاه آزاد اسلامی در واحد جامع مستقل نجف‌آباد، تاکنون سه دوره این روبداد در واحد نجف‌آباد برگزار شده است. نخستین رویداد صدرا سال ۱۳۹۷ با حضور حدود ۴۰ شرکت، دومین رویداد صدرا، اسفند ۱۴۰۱ با حضور نزدیک به ۷۰ شرکت و سومین دوره رویداد صدرا، آبان ۱۴۰۲ با حضور حدود ۷۵ شرکت در دانش‌شهر ایران دانشگاه آزاد نجف‌آباد برگزار شد.

نخستین رویداد صدرا در استان تهران ۲۷ تا ۳۰ آبان گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران‌شرق و با حضور ۳۵ شرکت از فعالان بزرگ اقتصادی منطقه اقتصادی شرق تهران برگزار شد.

دومین رویداد صدرا در استان تهران با حضور بیش از ۲۰ شرکت دانش‌بنیان و نمایش و ارائه دستاورد‌های آنان چهارم تا هفتم آذر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد.

دانشگاه آزاد تهران غرب از ۱۹ تا ۲۱ آذر میزبان سومین دوره بوده و آنگونه که داود ثمری معاون علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات گفته نمایشگاه صدرا (صنعت، دانشگاه، راه اشتغال) از دوم تا چهارم دی ۱۴۰۲ در ساختمان کتابخانه و مرکز اسناد علمی حبیبی واحد علوم و تحقیقات با حضور بیش از ۵۰ شرکت فعال در صنعت و جامعه و حضور دانشجویان و دانش‌آموختگان جویای کار برگزار خواهد شد.

جلال حیدربیگی مدیرکل فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به آنا گفت: مقرر است رویداد‌هایی دیگر در آذر و دی در واحد‌های دانشگاهی استان تهران و با حضور شرکت‌های بزرگ اقتصادی برگزار شود.

دکمه بازگشت به بالا