اقتصادیکسب و کار برتر

راهکار افزایش زیبایی 10 برابری کمد چیست؟ نور مخفی

یکی از عناصر اساسی در هنر و ، نور است؛ به طوری که با نورپردازی صحیح و به جا می توان اشکال هندسی را جذاب تر به نمایش گذاشت و محیط بیرون و درون یک فضای بسته را به یک دیگر پیوند زد.نورسرچشمه ی هستی و کلید رمزگشایی اسرار جهان است. انعکاس نور باعث نمایان شدن اشیاء می شود و در روشنایی است که تناسب ابعاد یک المان به چشم می آید.

What is the solution to increase the beauty of the closet 10 times? secret light

معمار بزرگ، لوکوربوزیه، می گوید: معماری یک بازی هنری هنرمندانه، دقیق و خیره کننده ی مجموعه ای از اجسام ساخته شده در زیر لایه های نور است.نورپردازی نقشی اساسی در ارزش گذاری و تعیین کنندگی عناصر معماری دارد. برای عمق بخشی به اجسام، می بایست مجموعه ای از سایه را در پشت آن ها ایجاد کرد. وقتی سطح اجسام از روشنایی نسبتا زیادی برخوردار باشد، پیرامون و محیطی مرئی را دارا خواهند بود. نورپردازی صحیح و تخصصی می تواند دگرگونی و پویایی به فضای طراحی شده ببخشد و کیفیت محیط زندگی را ارتقاء دهد. از این نظر است که امروزه نورپردازی در معماری نقش مهمی دارد.

تاثیر نورپردازی در معماری

نور در طراحی محیط دخلی و خارجی بسیار نقش آفرین است و با به کارگیری درست انواع نور می توان فضایی آرامش بخش و جذاب را به ارمغان آورد.به طور کلی نورها از لحاظ ماهیت منبع به دو دسته ی طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. تنها منبع نور طبیعی خورشید است که امکان هیچ دخل و تصرفی در آن نیست؛ اما می توان با استفاده از پرده و یا اشکال مناسبی از پنجره ها مقدار آن را تا حدودی تنظیم کرد. همچنین با بهره گرفتن از شیشه های رنگی می توان جذابیت فضا را دوچندان نمود. نور های مصنوعی (انواع لامپ ها، آباژور ها، دیوارکوب ها، لوستر ها و…) امکان دست یافتن به نورپردازی مطلوب را فراهم می سازند.

دخالت نور در نمای خارجی سازه ها، پویایی و زیبایی خلاقانه به آن می بخشد. نورپردازی در نیازمند نورهای مختلفی است :

نورعمومی

این نور تابشی ملایمی است که تمام فضای داخلی را پوشش می دهد و نور مورد نیاز برای عملکرد های عمومی را تامین می کند. این نور تاثیری در برجسته سازی و عمق بخشی ندارد. دیوارکوب ها، لوستر ها، لامپ های توکار برای این کار مناسب اند.

نور وظیفه ای (اداری)

نورِ مورد نیاز برای انجام کار هایی که به نور بیشتری نیاز دارند، از نور وظیفه ای تامین می شود. آباژور های ثابت با بازوی متحرک، لامپ های کوچک کارشده در زیر کابینت های بالایی و لامپ میز توالت نور مورد نیاز برای انجام فعالیت های خاص را فراهم می کنند. البته باید توجه داشت که نور وظیفه ای باید به صورت یک نور متضاد حضور پیدا کند تا تاثیر خود را نشان دهد.

نور تاکیدی

هدف بهره گیری از این نور، هدایت دید بیننده به سوی نقاط کانونی است. استفاده از نور تاکیدی، احساس و استایلی خاص به فضای داخی القا می کند.این نور به برجسته سازی بخش هایی از یک اثر نیز کمک می کند. برای نمایش کارهای هنری، تابلو ها، کلکسیون ها، قفسه ی کتاب و … این نور مناسب است چرا که با این نور ها، زمینه ی بخش های روشن در سایه خواهد بود. این نورپردازی برای موزه ها، گالری ها و فضاهای تاریخی نیز کاربردی است.

نورپردازی دکوراتیو

این سبک نورپردازی تنها جنبه ی زیبایی و هنری دارد و تاثیری در ادراک بصری ندارد. برای خلق آثار هنری می توان از نور دکوراتیو به عنوان یک عنصر استفاده کرد. نورپردازی دکوراتیو جذابیت فضا را افزایش می دهد. نور های مخفی در حاشیه سقف ها یا نور شمع از قبیل این نور به شمار می روند.

انتخاب رنگ برای کابینت آشپزخانه یک تعهد بزرگ است. آیا باید آن را با رنگ‌های خنثی بازی کنیم، با سایه‌های جواهر تأثیر بگذاریم یا یکی از رنگ‌های پاستلی جدید را برای شاداب کردن انتخاب کنیم؟ کارشناسان معتقدند که رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه می تواند ظاهر فضای شما را کاملاً تغییر دهد.محبوب‌ترین رنگ‌های کابینت آشپزخانه، شخصیت و عمق فضایی را به شما می‌بخشد که در غیر این صورت کاملاً بالینی است. رنگ کابینت آشپزخانه را به نحوی انتخاب کنید که شما را خوشحال کند. این اتاق قلب خانه است و اگر بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می گذرانید، مهم است که در چیزهایی که دوست دارید غوطه ور شوید.

نقاشی کابینت آشپزخانه پروژه شماره یک و تحول آفرین است. بازسازی های استرس زا و وقت گیر را فراموش کنید: قلب خانه خود را به سادگی با یک انتخاب رنگ جدید، تازه کنید. رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید باید حول این باشد که آن تم‌های رنگی چه احساسی به شما می‌دهند، چگونه از آشپزخانه خود استفاده می‌کنید و به این ترتیب چه چیزی در فضا به نظر می‌رسد!

رنگ‌های کلاسیک و خنثی هرگز به روز نمی‌شوند، اما گزینه‌های جسورانه‌تر برای رنگ‌ کابینت آشپزخانه به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند – از سیاه جوهری و سبز خاکی تا خردلی و حتی یاسی کم‌رنگ. پالت رنگ بسیار متنوع است، بنابراین با نمونه های رنگ و مواد وقت بگذارید تا بتوانید ظاهری عالی داشته باشید.

کابینت‌های رنگی می‌توانند ظاهر یک اتاق را کاملاً تغییر دهند. هنگام تصمیم‌گیری در مورد رنگ، ابتدا فضای خود را در نظر بگیرید. آشپزخانه‌هایی با نور زیاد می‌توانند رنگ‌های پررنگ‌تر و تیره‌تری به خود بگیرند، در حالی که در اتاق‌های بسته‌تر، کابینت‌های روشن به ایجاد توهم فضای بزرگ‌تر کمک می‌کنند. هر چند اظهارات جسورانه برای همه مناسب نیست. فوران سایه های روشن، مانند نارنجی یا نیلی، در یک یا انباری، در طرح های ساده بسیار خوب عمل می کند. با حفظ بقیه کابینت‌ها در رنگ‌های بی‌صدا، از ظاهر سردرگم جلوگیری می‌کند و در عوض برای ایجاد فضایی شیک کاملاً ترکیب می‌شود.

بنابراین چه رنگ هایی در صدر لیست علاقه مندی های داخلی برای سال 2023 قرار دارند؟ آیا رابطه عاشقانه ما با سرمه ای تیره به پایان رسیده است و چگونه می توانیم روند رنگ صورتی را در مناطق آشپزی خود بکار ببندیم؟ ما 10 ترند برتر رنگ برای کابینت آشپزخانه را در این پست از نشان می دهیم.

خود را برای یک رنگی آماده کنید زیرا جدیدترین ترندهای رنگ آشپزخانه در سال 2023 برای کابینت ها و همچنین برای بازسازی فضای شما تنظیم شده است. از سبز مریم گلی کم رنگ گرفته تا مشکی جوهری و صورتی مایل به قرمز، یک رنگ (یا چند رنگ) متناسب با هر سبک و اندازه آشپزخانه وجود دارد.اما سبک‌ها تغییر کرد و ما در یکی دو دهه آینده وارد مرحله سفید و کرم و سپس به رنگ‌های مشکی و آبی نفتی رفتیم. مثل همیشه، چرخه مد و طراحی در یک دایره حرکت می‌کند و ما به آغاز بازگشته‌ایم، نیازی تازه به چیزی که ما را به طبیعت و شادی نشاط‌آور رنگ‌ها بازگرداند.

1. سیاهی را برگردانید

دیواره‌های سیاه رنگ شده و کارهای چوبی، به ویژه در ورودی و فضاهای نشیمن، چند سالی است که مورد علاقه طراحی داخلی بوده است. در مرحله بعد، عشق ما به بخش تاریک این است که با کابینت‌هایی که در ترکیب تیره ساخته شده‌اند و پ کابینت مشکی برای یک خلق و خوی هنری بهترین گزینه است. با چوب تیره و سنگ مرمر طرح‌دار بلندتر شوید تا ظاهری پیچیده‌تر داشته باشید.آشپزخانه های سیاه عشق جدید ما هستند. ما آن را چند سال پیش معرفی کردیم و فکر می‌کنم مردم کمی ترسیده بودند، اما بسیار محبوب شده‌اند. کابینت‌های بزرگ و جادار آشپزخانه و جزایر بزرگ آشپزخانه را با رنگ‌های مشکی، با ایده‌های آشپزخانه مرمری، سخت‌افزار برنجی، و عناصر بافتی فراوانی که در جاهای دیگر استفاده شده‌اند، امتحان کنید تا ظاهری نرم و ظریف داشته باشید.

بی‌تردید مشکی به ترند های رنگی در سال 2023 بازگشته است.تقاضا برای آشپزخانه های تاریک، بد خلق و دراماتیک افزایش یافته است. برای داشتن محیطی گرمتر و خانگی، فضای داخلی سیاه را با استفاده از رنگ‌های ملایم خاکی و مواد طبیعی متعادل کنید، اما درام را کاهش دهید و همچنان تاثیر خود را بر انتخاب رنگها حفظ کنید. همچنین برای یافتن ایده های بیشتر میتوانید ما را ببینید.

  1. با ترمه بازی کنید

لوکس آرام و مینیمالیسم دنج، چیزی است که برای پالت خنثی 2023 اهمیت دارد و برای آشپزخانه ها، این به رنگی است که به عنوان “ترمه” توصیف می شود. با فاصله گرفتن از رنگ‌های سفید تمیز و بالینی، ترمه رنگی مناسب برای تزریق گرما و سادگی به یکباره است. طیف وسیعی از سایه ها در زیر چتر ترمه وجود دارد! از بژ ترمه تا خاکستری ترمه. شرایط نوری مختلف نیز ظاهر هر یک را تغییر می دهد.آشپزخانه ترمه دنج، جذاب و مجلل است، درست مانند پارچه‌های طبیعی که الهام‌بخش این ظاهر است. “زندگی در فضای رنگی بین خاکستری و قهوه ای، این خنثی فوق العاده همه کاره و جدید برای آشپزخانه هایی است که می خواهید ظاهری آرام، سبک، ظریف و جاودانه داشته باشید.”

ترمه یک انتخاب عالی برای رنگ کابینت آشپزخانه است زیرا لطافت و گرما را به این فضا القا می‌کند. حیرت‌انگیز یا خیلی چشمگیر نیست، اما حس راحتی و آشنایی را ارائه می‌دهد که واقعاً به اتاق احساس میبخشد. سایه ترمه یک جایگزین عالی برای صاحب خانه هایی است که نمی خواهند آشپزخانه سفید خنثی یا آشپزخانه قهوه ای داشته باشند. (رنگ هایی که در دو انتهای مقیاس رنگی هستند که ترمه در آن قرار دارد). رنگ‌های سفید و مایل به سفید کمی خشن‌تر و رنگ‌های خنک‌تری دارند، در حالی که ترمه دارای غنای و احساس گرمی است که باعث می‌شود تیرگی آن کمتر شود.

  1. رنگ زرد تقویت کننده خلق و خو را معرفی کنید

آشپزخانه های زرد آفتابی با شادی فوری برابری می کند. بنابراین، چه راه ساده‌تری برای اضافه کردن لبخند بزرگ به خانه‌تان نسبت به کابینت‌های آشپزخانه زرد رنگ و شاداب چیست؟ همه سایه‌های زرد برای سال 2023 برای خانه مورد توجه قرار می‌گیرند، چه خردلی پر رنگ و اخرای عمیق یا زعفرانی، گل پامچال تازه و لیمو مرکبات.

رنگ‌های زرد ملایم، سبزهای تند و روشن و صورتی‌های لطیف، همگی به ما حسی سبک و مطبوع می‌دهند، به‌ویژه زمانی که آشپزخانه قفسه‌های باز زیادی برای نمایش سبزه‌ها، گل‌ها و اشیای خاص ما دارد – چیزهایی که خانه‌های ما را درخشان می‌کنند و به ما احساس شروع جدیدی می دهد.رنگ زرد برای ما لذت بخش است و هیجان و زیبایی را با هم در آشپزخانه ترکیب میکند.

  1. رنگ سفید محبوب است

سفید روشن، مایل به عاجی، سفید ملایم و کرم همیشه یک انتخاب محبوب برای کابینت آشپزخانه با هر سبکی، از فوق مدرن تا کلبه های روستایی خواهد بود. زیبایی خنثی‌های آرام این است که می‌توان با مواد مختلف روی میز کار، یراق آلات برنجی و رنگ‌های دیوار، ظاهری سفارشی به آن‌ها داد. برای سال 2023، رنگ‌های خنثی برای مهار عشق ما به ظاهر اسکاتلندی محبوب خواهند بود.

آشپزخانه‌های سفید همیشه یک انتخاب طراحی کلاسیک خواهند بود، زیرا با زیبایی‌شناسی بسیار کار می‌کنند، از طراحی مدرن گرفته تا طراحی کلاسیک‌تر و همه چیز در این بین.معمولاً مهم‌ترین اتاق در خانه شما آشپزخانه ها هستند، بنابراین استفاده از رنگ‌های کلاسیک، با دانستن اینکه اساس آن می‌تواند در طول زمان تکامل یابد، راهی هوشمندانه برای سرمایه‌گذاری پول شما است.

  1. خاکستری را با سبز عوض کنید

در مورد محبوبیت رنگ سبز در 12 ماه گذشته تردیدی وجود ندارد. این سایه تازه و مثبت در سراسر رادارهای رنگ داخلی ما دیده می شود و اکنون به نظر می رسد که در کابینت آشپزخانه نیز جایگاه اول را به خود اختصاص داده است -دست از رنگ های خاکستری که مدت هاست انتخاب عمومی شده است بکشید. آشپزخانه های سبز همچنین اشتیاق ما به فضای سبز، گیاهان داخلی و خلق و خوی طبیعی را که در هر اتاق خانه، از جمله آشپزخانه ریشه دوانده است، نشان می دهد.ریاضت عصر خاکستری به پایان رسیده است – و اکنون عصر کرمیت، هالک باورنکردنی و همه چیز زمرد، آهک، جنگل، پسته، یشم و مریم گلی است.کارشناسان می‌گویند آشپزخانه‌های سبز مطمئناً در حال حاضر لحظاتی خاص را تجربه می‌کنند.

رنگ سبز کابینت جزیره برای مرکز آشپزی شما عالی است، رنگی تازه با طیف و عمقی است که به شما احساس تغذیه و پر از زندگی می‌دهد. رنگ‌های خزه‌ای می‌توانند به‌ویژه زمانی که با یراق آلات برنجی براق و میزهای کار سفید براق ترکیب می‌شوند، بسیار جذاب باشند. رنگ آمیزی جزیره شما می تواند راهی عالی برای ترکیب رنگ در یک آشپزخانه خنثی باشد و یک نقطه کانونی جسورانه و فریبنده را بدون تعهد به یک فضای سبز کامل ایجاد کند.سبز مریم گلی انتخاب محبوبی با پیش‌بینی‌کننده روند مد در رنگ کابینت 2023 است، که پیش‌بینی میشود که رنگ کلیدی برای پاییز 2023 و زمستان 2024 خواهد بود، زیرا مصرف‌کنندگان به دنبال ایجاد یک محیط خانه آرام و دنج هستند.

  1. کابینت را آبی رنگ کنید

نیلی عمیق و آبی سلطنتی یک پالت رنگی بسیار پیچیده را برای کابینت آشپزخانه ارائه می دهد. اگرچه این رنگ‌ها هنوز خوب هستند، اما این رنگ‌های آبی متوسط هستند که در سال 2023 خبرساز می‌شوند. این سایه‌های ملایم‌تر با رابطه عاشقانه ما با پاستل‌های پرقدرت در سراسر خانه مطابقت دارند (در ادامه این موارد بیشتر خواهد شد) و می‌توانند القا کنند.آبی به دلایلی رنگ مورد علاقه جهان است. این کار بدون دردسر و آرام‌بخش است که برای کابینت آشپزخانه‌ها، به‌ویژه در فضاهای باز که در آن زندگی روزمره خود را انجام می‌دهیم، عالی است.

رنگ آبی به‌طور فزاینده‌ای جایگزین سبز در فضای داخلی می‌شود تا میل ما به ارتباط با دنیای طبیعی را برآورده کند، که بخشی از آن ناشی از گرایش به شنای وحشی و خواص درمانی آب است. انتظار داشته باشید رنگ‌های کم‌رنگ‌تر و بدون دردسر و آبکی با شکل‌های سیال و پرداخت‌های بازتابنده براق را ببینید – سنگ‌های صیقلی، شیشه و فلزات براق ترکیب خوبی با آن خواهد بود.

آبی‌های عمیق با رنگ‌های خاکستری بدون دردسر، شیک هستند، اگرچه آبی پودری به عنوان یک انتخاب مد روز برای خانه‌های امروزی نیز به سمت جلو حرکت می‌کند. نه تنها زندگی با آن آرامش‌بخش است، بلکه می‌توان آن را با طیفی از سایه‌های دیگر برای ایجاد یک سبک متمایز جفت کرد. از فلزات کروم و مشکی در قسمت پخت و پز برای حسی صنعتی و سبک شیروانی استفاده کنید یا دستگیره های کمد نئون نارنجی را امتحان کنید تا رنگی زنده و بازیگوش به آن اضافه کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا