عمومیکسب و کار برتر

جاذبه گردشگری و دیدنی کنیا

دیدنی ترین شهرهای کنیا :

به نقل از audleytravel.com کنیا یک کشور بسیار زیبا و البته بسیار جذاب است که اتفاقا شهرهای دیدنی متعددی هم دارد. ما امروز می خواهیم چند تا از دیدنی ترین شهرهای کنیا را به شما معرفی کنیم، اما قبل از اینکه به ادامه مطلب برسیم، باید این را به شما بگوییم که کنیا یکی از آن کشورهایی است که حتما باید در طول زندگی از آن دیدن کنید. در ادامه با ما در همراه باشید تا 5 تا از دیدنی ترین شهرهای این کشور از جهات مختلف را به شما معرفی می کنیم که هر کدامشان به یک دلیل خاص معروف و محبوب شده اند.

مومباسا در کنیا :

مومباسا یک شهر ساحلی زیباست که همیشه از آن به عنوان یکی از دیدنی ترین شهرهای کنیا یاد می شود. شهری که سواحل زیبایش که اتفاقا شن های سفید رنگ دارند و همین طور آب و هوای مطبوع و دوست داشتنیش و البته مردمان مهربانش باعث محبوبیتش شده است. این شهر به خاطر سواحلی که دارد، شرایط خوبی برای تفریح دارد و در ضمن اماکن تاریخی ناشناخته زیادی را در خود جای داده است و با این اوصاف مشخص است که سفر به این شهر دیدنی در تور کنیا می تواند چه تجربه جالبی باشد. این را هم بگوییم که مومباسا یک شهر بسیار امن و آرام و بی هیاهو است و نکته دیگر اینکه قیمت غذا در آن و البته هزینه اقامت در آن به نسبت دیگر شهرهای کنیا پایین تر است  همه این ها باعث شده که هم سفر به آن و هم زندگی در آن به یک تجربه جالب تبدیل شود.

نایروبی در کنیا :

نایروبی که پایتخت کنیا هم هست، معروف ترین شهر این کشور به حساب می آید. این شهر مثل هر شهر مدرن دیگری در دنیا، مملوء از انرژی است و از آن شهرهایی است که شب و سکوت در آن معنایی ندارد. این شهر جایی است که در آن می توانید با مردمان مختلف از قوم و نژادهای مختلف هم صحبت شوید و روز و شب هایی سرشار از هیجان را در آن تجربه کنید. نکته ای که باید درباره نایروبی بدانید، این است که این شهر بر خلاف دیگر شهرهای کنیا یک شهر پرهیاهو است و به نسبت شلوغی بیشتری دارد و  شور و حرارت زندگی در آن بیش از هر شهر دیگری در این کشور احساس می شود. دلیلش هم این است که جشنواره های جذاب کنیا در این شهر برگزار می شوند و بهترین رستوران ها و کافه های این کشور در همین شهر قرار گرفته اند و از همه جالب تر اینکه شب های آن از هر شهر دیگری در این کشور سرزنده تر هستند. حالا خوب است این را هم درباره نایروبی بدانید که در طول سال مردمان زیادی از شهرهای دیگر کنیا به این شهر مهاجرت می کنند تا یک شغل با درآمد بهتر پیدا کنند و زندگی با کیفیت تری را در این کشور برای خود بسازند. این را هم بگوییم که نایروبی یک پارک ملی هم دارد که اتفاقا حیوانات مختلفی هم در آن زندگی می کنند و این یعنی سفر به این شهر در کنیا می تواند یک سفر فوق العاده جذاب و البته به یادماندنی باشد.

ایرانیان مقیم کنیا | تفریحات کنیا

 کیسومو در کنیا :

کیسومو یکی از شهرهای دیدنی کنیا است که اتفاقا رشد زیادی را در طول سال های اخیر داشته و به شدت در حال پیشرفت است.  شهری که به غروب های آفتاب زیبا، پناهگاه های جذاب پرندگان و همین طور پارک های ملی دیدنی که دارد، معروف شده است. شهری که در سواحل دریاچه ویکتوریا قرار گرفته و جاذبه های گردشگری متعددی دارد. گفتنی است که تفاوت کیسومو با شهر نایروبی این است که زندگی در کیسومو آرامش بیشتری دارد و به همین خاطر افراد زیادی به زندگی در آن و البته سفر به آن علاقه نشان می دهند. در واقع کسانی که از آرامش بیشتر از شلوغی و هیجان خوششان می آید، راهی کیسومو می شوند. این را هم بد نیست بدانید که کیسومو شهر فوق العاده امنی است و زندگی در آن هم چندان گران نیست و نکته دیگر اینکه طبیعت آرامش بخش و زیبای کیسومو مثل هیچ شهر دیگری در کنیا نیست.

 ناکورو در کنیا :

ناکورو چهارمین شهر بزرگ کنیا و یکی از جذاب ترین شهرهای این کشور است. شهری که به سرعت در حال پیشرفت است و جذابیت اصلیش به خاطر وجود دریاچه ها و همین طور پارک های ملی جذاب در آن است. اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، باید بگوییم که ناکورو به قدری زیباست که نفس هر بازدیدکننده ای را در سینه حبس می کند و این یعنی ناکورو یکی از بهترین مقاصد گردشگری کنیا است. جدای این مساله، خوب است این را هم بدانید که زندگی در ناکورو جریان بسیار آرامی دارد و در کل شلوغی در آن زیاد نیست. این را هم بگوییم که قیمت خانه و در کل هزینه زندگی در این شهر پایین است.

 الدورت در کنیا :

الدورت نام شهری زیبا در غرب کشور کنیا است. این شهر آب و هوای خنک و مطبوعی دارد و زیبایی طبیعت در آن حرف اول را می زند. البته این یک واقعیت است که سفر به شهری مثل الدورت به اندازه سفر به نایروبی که پایتخت کنیا است، بین توریستان خارجی باب نشده است. اما به هر حال این شهر هم شهر بسیار دیدنی و جالبی است. این را هم بگوییم که هزینه زندگی در این شهر هم پایین است و اصولا آن دسته از مردم این کشور که به دنبال زندگی آرام و بی دردسر و همین طور کم خرج و مخارج هستند، به زندگی در آن علاقه دارند.

به نظر شما کدامیک از این شهرهای کنیا از بقیه دیدنی تر هستند؟ اگر شما بخواهید با سفر کنید، اقامت در کدامیک از این شهرها را ترجیح می دهید؟

دکمه بازگشت به بالا