سلامت و دانشکسب و کار برتر

تاثیر شامپو برای موی رنگ شده

وظیفه اصلی شامپو برای موهای رنگ شده این است که به تارهای مو کمک کند تا رنگ خود را از دست ندهند و رنگ مو برای مدت طولانی تری بر روی بافت مو حفظ شود. همانطور که می دانید رنگ موها معمولا به بافت مو آسیب می رسانند و سبب می شوند مو رطوبت خود را از دست بدهد. به همین دلیل، استفاده از اهمیت زیادی دارد. با این وجود باید بدانید مهم نیست که شما موهای خود را با رنگ مو بدون آمونیاک یا رنگ مو معمولی رنگ می کنید، مهم این است که باید پس از رنگ کردن موهای خود از آن مراقب کنید.

شامپو برای موهای رنگ شده دارای چه موادی است؟

شاید بتوان گفت یکی از سوالات پرتکرار در مورد این شامپوها این است که این محصولات دارای چه موادی هستند! همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم در این محصولات از موادی استفاده شده است که به ثبات رنگ مو کمک می کنند. در کنار این موارد، در این شامپو ها از انواع روغن های درمانی و مرطوب کننده استفاده می شود که رطوبت را به بافت مو تزریق می کنند و سبب تقویت شدن بافت مو می گردند. همچنین، در این شامپو ها معمولا از سولفات استفاده نمی شود یا سولفات موجود در آنها پایین است و تمامی این موارد به حفظ سلامت بافت مو کمک می کنند.

یکی از مواردی که از طریق آن می توانید متوجه شوید این شامپو کیفیت بالایی دارد یا خیر این است که پس از استفاده از آن موهای شما باید نرم و لطیف شود. اگر موهای شما نرم و لطیف نشد، آن شامپو نمی تواند به عنوان شامپو با کیفیت در نظر گرفته شود. با شامپو مورینگا دکتر بیز لطافت را در موهای خود تجربه کنید.

شامپو برای موهای رنگ شده و آسیب دیده

در این شامپو ها از ترکیبات لاکتات سدیم همراه با آمینو اسیدهای ضروری مو استفاده می شود. این مواد بر روی بافت مو قرار می گیرند و به درخشندگی و لطافت مو کمک می کنند. همچنین، این مواد به ریشه مو نفوذ می کنند و فولیکول مو را تقویت می کنند. برای جلوگیری از وز شدن مو از شامپو بدون سولفات برای موهای خشک و وز بعد از رنگ کردن استفاده کنید.در نتیجه مشکل ریزش که پس از رنگ مو برای بسیاری از بانوان پیش می آید پس از مدتی استفاده از این شامپوها رفع می گردد.

آیا استفاده از این شامپو برای موهای رنگ نشده مفید است؟

بهتر است بدانید حتی اگر موهای شما رنگ نشده باشد شما می توانید از این محصولات که مخصوص موهای رنگ شده هستند استفاده کنید. زیرا این شامپو ها حاوی موادی هستند که به تقویت مو کمک می کنند و با ایجاد لایه محافظتی بر روی مو از آسیب به آن جلوگیری می کنند.درصد کراتین این شامپوها بالاست و همین موضوع سبب می شود که مو لطیف شود. اما توصیه می شود اگر موهای شما رنگ نشده است از شامپو مخصوص موهای خود استفاده کنید. این کار سبب می شود نیازهای مو خود را به طور کامل تامین کنید.

از شامپو معمولی برای موهای رنگ شده استفاده نکنید!

بسیاری از افراد به اشتباه پس از رنگ کردن موهای خود از شامپوهای معمولی استفاده می کنند. همین امر سبب می شود رنگ موی آنها به سرعت برود و حتی رنگ مو حالتی کدر و بد رنگ پیدا کند. از طرف دیگر شامپوهای معمولی نمی توانند رطوبت مورد نیاز موهای رنگ شده که مقدار زیادی از رطوبت خود را از دست داده اند، تامین کنند. در نتیجه مو به شدت خشک می شود و این موضوع می تواند بسیار نگران کننده باشد.

شامپو بچه برای موهای رنگ شده

اشتباه بعدی این است که بسیاری از افراد پس از رنگ کردن موهای خود به جای استفاده از شامپو برای موهای رنگ شده از شامپو بچه استفاده می کنند. همانطور که از نام شامپو بچه مشخص است، این شامپو برای موهای بچه طراحی شده است نه موهایی که رنگ شده است و میزان زیادی از رطوبت خود را از دست داده است! در نتیجه خود را گول نزنید! شامپو بچه به حفظ ساختار مویی که رنگ شده است هیچ کمکی نمی کند.

شامپو موی رنگ شده باید فاقد سولفات باشد!

سولفات یا سوفاکتانت ها موادی هستند که برای رفع آلودگی از موی سر در شامپو ها استفاده می شوند. اما این مواد براقیت مو را به اندازه زیادی کاهش می دهند. برای اینکه طول عمر رنگ مو زیاد شود، کوتیکول های مو باید بسته باشد. اما سولفات ها مانند سولفات سدیم لورات، لوریل سولفات آمونیوم به کوتیکول های مو نفوذ می کنند و همین موضوع سبب می شود رنگ مو کم رنگ شود. شامپو فری سولفات بیز با تمیز کنندگی مناسب به حفظ بافت مو کمک می کند شامپو برای موهای رنگ شده که فاقد سولفات است به حفظ لطافت مو کمک می کند و رنگ مو را تثبیت می نماید.

شامپو برای موهای رنگ شده چه مارکی خوبه

اگر شما به دنبال برندهای معتبر برای تهیه شامپو برای موهای رنگ شده هستید، می توانید شامپو خود را از برندهای زیر تهیه کنید:

 • برند فولیکا
 • برند شون
 • برند استم سل
 • برند لافارو
 • برند هسل
 • برند لروکس
 • برند لورآل

شامپو موهای رنگ شده فولیکا

شامپو موهای رنگ شده فولیکا به تقویت ساختار مو کمک می کند و به آن آبرسانی می نماید. مواد موثره ای که در این شامپو به کار رفته است به تثبیت رنگ کمک می کنند و براقیت رنگ مو را افزایش می دهند. از ویژگی های این شامپو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماندگار رنگ مو
 • افزایش لطافت و نرمی مو
 • افزایش براقیت مو
 • حفاظت از مو در برابر اشعه ماورا بنفش
 • تقویت ساختمان مو
 • جلوگیری از خشکی مو

ویژگی‌های بهترین شامپو محافظ رنگ مو

حتماً می‌دانید که موهای رنگ یا دکلره شده، نسب به موهای طبیعی آسیب پذیری بیشتری دارند و به دلیل تغییر PH دچار خشکی، زبری و کدری می‌شوند. پس علاوه بر توجه به ماندگاری رنگ موهایتان، توصیه می‌کنیم از محصولاتی استفاده کنید که از آن‌ها در برابر آسیب دیدگی بیشتر نیز محافظت نماید.

برخی از ویژگی‌های بهترین شامپو محافظ رنگ مو به شرح زیر هستند:

 • کمک به تثبیت رنگ موها
 • کمک به افزایش رطوبت در بافت مو
 • حاوی ترکیبات گیاهی برای تقویت موها
 • حاوی روغن‌های مغذی مانند آرگان، زیتون و …

سوالات متداول درباره بهترین شامپو برای موهای رنگ شده ایرانی و خارجی

در این بخش نیز به برخی از سوالات پرتکرار کاربران در این خصوص پاسخ خواهیم داد:

بهترین شامپو تثبیت کننده رنگ مو بدون سولفات کدام است؟

در این مطلب چند نمونه از بهترین شامپوهای محافظت از رنگ مو را معرفی کردیم که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

کدام شامپو تثبیت کننده رنگ مو خارجی خوب است؟

شامپوهای برند او جی ایکس و لورآل از بهترین محصولات مخصوص موهای رنگ و دکلره شده هستند.

دکمه بازگشت به بالا