اقتصادیعمومیکسب و کار برتر

بوی بد کفش‌های چرمی؛ چگونه آن را رفع کنیم؟

رفع بوی بد کفش

گام یک  : کفش چرم را خشک کنید.

چرم مرگ ندارد اما یک نقطه ضعف دارد و آن رطوبت است!

اگر در کفش چرمتان رطوبت حس کردید یا فکر می کنید قارچ گرفته است آن را خشک کنید.

خوش بو کننده کفش نانوسان: کافی است یک روز در یک متری بخاری یا زیر نور غیرمستقیم آفتاب یا زیر سشوار با فاصله زیاد قرار دهید تا کاملا خشک شود. منشا اصلی بوی بد کفش چرم و تمام کفش ها رطوبت است.

پس از آن با یک پارچه خشک کفشتان را تمیز کنید. از مواد شوینده به هیچ وجه استفاده نکنید! به بافت چرم آسیب می رساند.

گام دوم : کفش چرمتان را یک مدت با روزنامه قرنطینه کنید!

اسپری پاک کننده چربی نانوسان: کاغذ اگر مرطوب نباشد توانایی خوبی در جذب رطوبت دارد. کفش چرمتان را به مدت چند روز در کاغذ قرنطینه کنید. روزنامه به دلیل داشتن فیبر بیشتر می تواند گزینه بهتری برای این کار باشد.

پس از روزنامه پیچ کردن کفش چرم آن را درون یک جعبه کاغذی قرار دهید و بعد از گذشت یک هفته آن را بیرون بیاورید. اگر بعد از یک هفته بوی بد آن از بین نرفت باید کمی بیشتر درون قرنطینه بماند!

گام سوم : بافت کفش چرمتان را به دست مولکول های یک محلول سرکه ای مناسب بسپارید!

اگر از ریش سفید ها در رابطه با بوی بد کفش چرم سوال کنید، به شما سرکه را معرفی خواهند کرد.

سرکه در بسیاری از مواقع مفید و کارآمد است. اسید سرکه می تواند از بین برنده ی بو بد کفش باشد.

بوگیر سطل زباله نانو: بهترین کار این است که محلول سرکه را روی یک ناحیه از کفش چرمتان اسپری کنید و پس از اطمینان از آسیب ندیدن بافت چرم با یک پارچه خشک و تمیز کفشتان را ضدعفونی کنید.

گام چهارم : گذر زمان همه چیز را درست می کند حتی بوی بد کفش چرم را!

زمان بر هر درد بی درمان دواست. زمان بوی بد را می تواند از حافظه ی کفش چرمتان پاک کند.

اگر می توانید این موضوع را تحمل کنید و پس به کفش چرمتان فرصت بدهید بوی جدیدی بگیرد. اگر این موضوع را نمی توانید تحمل کنید فعلا تا آن موقع از عطر و ادکلن استفاده کنید تا بوی بد کفش چرم آن را رها کند.

از بین بردن بوی بد کفش با الکل | از بین بردن بوی بد کفش چرم

گام پنجم : برای کفش چرمتان به دنبال خوشبوکننده ها و مواد مخصوص باشید.

به فروشگاه کفش بروید و خوشبوکننده مخصوص کفش چرم را خریداری کنید. این خوشبوکننده ها علاوه بر رفع بوی بد کفش گاهی به ماندگاری کفش نیز کمک می کنند.

کفشتان را واکس بزنید. کفش چرم عاشق واکس است، برای آشنایی با کلیک نمایید.

گام آخر : به کفاش اعتماد کنید.

اگر تمام مراحلی که گفته شده را اجرا کردید اما کفش چرمتان هنوز بوی بد دارد. آن را به دست یک کفاش خبره بسپارید

چرا پاهای من بو می دهند؟

پاهای ما بیشتر ساعات روز را درون کفش هستند و بوی پاهای ما به این دلیل است که پاها درون کفش‌ عرق می ‌کنند. وقتی عرق به سطح پوست می‌ رسد، عرق پا با باکتری هایی برخورد می ‌کند که آن را تجزیه می کنند و در نهایت عرق در حال تجزیه یک بوی زننده آزاد می ‌کند. برای این شرایط معمولا اصطلاح برومودوز (Bromodosis) یا همان بدبو شدن پاها استفاده می شود.

به عنوان یک واقعیت فیزیولوژیکی جالب باید بگویم که: تعداد غدد تعریق در پای انسان بیش از هرجای دیگر بدن اوست.

اگر ساعات زیادی از روز را در بیرون از خانه و در محل کار می گذرانید احتمالا شما هم با این شرایط گرفتار هستید. جالب است بدانید که استرس می تواند باعث ایجاد عرق و بوی بد پا و همچنین یک اختلال پزشکی به نام هایپرهیدروز شود. پای ورزشکار و سایر عفونت های قارچی نیز می توانند منجر به بوی بد پا شوند. علاوه بر این، تغییرات هورمونی که در نوجوانان و زنان باردار رایج است نیز می تواند باعث تعریق غیرطبیعی شود که در نهایت منجر به افزایش بوی بد پاها می شود.

پاهای بدبو مساوی است با کفش های بدبو

بیایید ابتدا در مورد چگونگی جلوگیری از بوی بد پا و سپس در مورد چگونگی ایجاد بوی بد کفش و سایر روش های مفید برای مبارزه با این بوی زننده صحبت کنیم. در قسمت زیر برخی از راهکارها برای از رفع معضل بوی بد کفش می پردازیم:

1.      برای جلوگیری از کفش های بدبو، پاها را بشویید و لایه برداری کنید

از آنجا که بوی بد کفش ها محصولی از بوی پاها است، به نظر می ‌رسد که اینجا محل خوبی برای شروع باشد و قطعا بهداشت خوب و مناسب پا می ‌تواند تا حدودی از این مشکل جلوگیری کند.

پاهای خود را هر روز بشویید. حتی اگر هر روز حمام نمی کنید، زمانی از روز خود را صرف شستن پاهای خود با آب و صابون کنید. آن‌ها را به طور کامل تمیز کنید و سپس با یک حوله تمیز خشک کنید. دقت کنید که بین انگشتان که محل مورد علاقه باکتری ها برای رشد کردن است را هم به خوبی تمیز کنید.

لایه برداری کنید. از بین بردن پوست مرده پا می تواند بوی پا را کاهش دهد. شما می توانید با استفاده از پد لایه بردار، سنگ پا یا دستمال مرطوب مخصوص لایه برداری، پوست کف پاهایتان را لایه برداری کنید.

پاها را خشک نگه دارید. باکتری‌هایی که به عرق واکنش می ‌دهند در مناطق مرطوب رشد می ‌کنند و اگر جوراب ها یا کفش‌ های شما خیس باشند، یک جشن باشکوه برای باکتری‌های مسئول بوی بد پا ترتیب داده اید. از جوراب هایی استفاده کنید که جنس شان بوی بد پا را رفع می کند. پوشیدن کفش بدون جوراب ممکن است بسیار جالب باشد، اما هیچ وقت ایده خوبی نیست.

1.      برای رفع بوی بد کفش، تعریق پاها را متوقف کنید

اگر غالباً دچار عرق کردن پا می شوید و می خواهید روی متوقف کردن مقداری از آن عرق تمرکز کنید، یک لوسیون ضد تعریق گزینه مناسبی است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. همانطور که در قسمت بالا گفتم، پاهای شما بیش از سایر قسمت های بدن حاوی غدد تعریق است و باکتری ها نیز عاشق پاهای عرق کرده و بدبو هستند.

اگر بتوانید مقداری از تعریق پا را کاهش دهید، می توانید تا حدود زیادی بوی بد ناشی از آن را نیز کاهش دهید.

1.      از اسپری خوشبو کننده کفش استفاده کنید

اسپری خوشبو کننده کفش راهی عالی برای از بین بردن بوی بد کفش است. بطری اسپری کوچک به راحتی در کوله پشتی یا کیف ورزشی شما قرار می گیرد و با بوی تازه فوراً بوی بد پا و کفش شما را از بین می برد. اسپری خوشبو کننده، محافظت طبیعی ضد قارچ را ایجاد می کند و برای استفاده روی انواع صندل ها و کفش ها مناسب و کارامد است.

1.      کفشی بپوشید که راه تنفس داشته باشد

یکی از ساده ترین راه حل ها برای از بین بردن بوی بد کفش این است: پوشیدن کفش مناسب!

بهترین کفش ها برای خلاصی از شر بوی بد و زننده داخل کفش، کفش هایی هستند که از چرم یا پارچه قابل تنفس ساخته می شوند. این مواد باعث می شوند رطوبت پا به دنیای بیرون نفوذ کرده و بوی زننده داخل کفش را تا حدود زیادی کاهش می دهد. از پوشیدن کفش هایی با جنس وینیل یا سایر مواد ساخته شده توسط انسان خودداری کنید.

1.      کفش های متفاوت بپوشید و برای تخلیه بوی کفش به آن فرصت بدهید

با نپوشیدن یک جفت کفش یکسان در روزهای متوالی، بوی کفش شما بسیار کاهش می یابد. این بدان معنی است که شما به بیش از یک جفت کفش نیاز خواهید داشت. با فرض اینکه حداقل دو جفت کفش دارید، روز در میان از آن ها استفاده کنید و در روزهای تعطیل، بندهای آن ها را شل کنید و آنها را در یک محل تهویه قرار دهید تا بوی زننده آن بتواند خارج شود

دکمه بازگشت به بالا