بین المللکسب و کار برتر

بهترین کشور برای تحصیل

فاکتورهای زیادی روی رتبه‌بندی بهترین کشور برای تحصیل تاثیر می گذارند. اما زمانی که صحبت درباره بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان می‌شود، کمی این فاکتورها تغییر می‌کنند. برای مثال هزینه دانشگاه، هزینه‌های زندگی، زبان آن کشور، رتبه‌بندی دانشگاه، سرعت اخذ ویزا، فرصت‌های شغلی پس از تحصیل و … مواردی هستند که ایرانی‌ها در زمان انتخاب کشور برای به آن‌ها توجه می‌کنند.

در ادامه لیست بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان را ارائه داده‌ایم و امیدواریم با مطالعه این مطلب، اولین گام برای مهاجرت تحصیلی که همان انتخاب مقصد است، را محکم و با اطمینان بردارید و تصمیم گیری برای‌تان راحت‌تر شود. در ضمن در ادامه، مزایای تحصیل در هر کشور را هم می توانید مطالعه کنید. مشهدآل شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می کند.

10 کشور برتر برای تحصیل | بهترین کشور برای تحصیل پزشکی

دو فاکتور مهم بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی: در سطح جهانی و برای دانشجویان ایرانی

لیست بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشورها برای تحصیل بر اساس اولویت مهاجرین بین المللی
رتبه کشور تعداد دانشجوی بین المللی
1 امریکا 1,095,299
2 انگلستان 496,570
3 چین 492,185
4 کانادا 435,415
5 استرالیا 420,501
6 فرانسه 343,400
7 روسیه 334,497
8 آلمان 282,002
9 ژاپن 208,901
10 اسپانیا 120,991

 

بهترین کشورها برای تحصیل بر اساس اولویت مهاجرین ایرانی
رتبه کشور تعداد دانشجوی ایرانی
1 امریکا 12708
2 ترکیه 6099
3 آلمان 4846
4 ایتالیا 4265
5 کانادا 3884
6 مالزی 3109
7 استرالیا 2153
8 امارات متحده عربی 1619
9 هند 1558
10 اتریش 1424

همانطور که در این دو جدول مشاهده کردید، کشور امریکا در صدر مقاصد تحصیلی برای دانشجویان خارجی است. اما نباید از هزینه‌های گزاف برای اخذ ویزای تحصیلی امریکا و همچنین روند طولانی آن بگذریم.

از طرفی دیگر، از آنجایی که ما ایرانی‌ها برای مهاجرت به کشور ترکیه نیاز به ویزا نداریم، استقبال از تحصیل در این کشور زیاد است. اما این نکته مهم را نیز مد نظر داشته باشید که در زمان تحصیل در ترکیه، اجازه اشتغال ندارید و شاید در پرداخت هزینه‌های تحصیل تان دچار مشکل شوید.

با این تفاسیر، در ادامه چند گزینه عالی برای تحصیل در خارج از کشور به شما معرفی می‌کنیم که ضمن بهره مندی از دانشگاه‌های سطح بالا و با کیفیت، بتوانید خیلی ساده‌تر و سریع‌تر ویزا بگیرید و هم در هزینه‌های خود تا حدود زیادی صرفه‌جویی کنید. قبل از آن، پیشنهاد می کنیم مطلب را نیز مطالعه کنید:

مروری بر لیست ساده ترین و ارزان ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، گزینه‌های دیگری هستند که با انتخاب آن‌ها ضمن رسیدن به دانشگاه‌های رده بالا، می‌توانید در هزینه‌های تحصیل و زندگی‌تان هم صرفه جویی کنید. جدول زیر بر اساس سادگی روند اخذ ویزای تحصیلی برای ایرانیان چیده شده است:

ساده ترین کشور ها برای اخذ ویزای تحصیلی ایرانی ها
رتبه کشور
1 پرتغال
2 کانادا
3 استرالیا
4 قبرس
5 ایتالیا

پرتغال

از لحاظ قدرت آموزشی در رتبه 35ام برتر جهان قرار دارد. بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده، دانشجویان بین المللی پرتغال، رضایت بالایی از تحصیل در این کشور دارند.

اما چرا این کشور در لیست بهترین کشور برای تحصیل قرار دارد؟ مهم‌ترین دلیل آن، هزینه پایین تحصیل در این کشور است. حتی با وجود گرانی ارز در بازار این روزها، پرتغال هنوز هم هوای هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجوهای خارجی را دارد.

در ضمن امکان اخذ ویزای همراه هم خواهید داشت. پس مهمترین مزایای شامل موارد زیر است:

 • تحصیل در یک کشور اروپایی
 • هزینه‌های تحصیل بسیار مناسب
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • برخورداری از کیفیت آموزشی بالا
 • امکان اخذ

، دارای یکی از بهترین و بی‌نظیرترین سیستم‌های آموزشی است. همین امر باعث شده مقصد مطلوبی برای تحصیل باشد و در لیست بهترین کشور برای تحصیل همیشه جایگاه خود را حفظ کرده است.

با نگاهی به پراکندگی ملیت دانشجوهای بین المللی در کانادا، می‌بینید فقط ایرانی‌ها نیستند که تمایل به تحصیل در این کشور دارند.

جدا از سیستم آموزشی فوق حرفه‌ای کانادا، با تحصیل در این کشور شانس طبیعت‌گردی و تماشای چشم اندازهای خارق العاده را نیز دارید. برای ما ایرانی‌ها دیدن جنگل‌های سوزنی پوشیده از برف در کانادا و کوهستان‌های آن، جذابیت خاصی دارد.

از طرفی با اطمینان می‌توان گفت که دانشگاه‌های کانادا در سطح جهانی، بهترین هستند. آخرین رتبه بندی جهانی نشان داده است که 200 دانشگاه این کشور، جزء برترین دانشگاه‌های جهان است.

از همه مهمتر اینکه هزینه‌ها و شهریه دانشگاه‌های کانادا، نسبت به دانشگاه‌های انگلیس، فرانسه و ایتالیا، خیلی پایین‌تر است. پس مهم‌ترین مزایای اخذ شامل موارد زیر است:

 • هزینه‌های تحصیل بسیار مناسب نسبت به کشورهای اروپایی
 • امکان کار حین تحصیل
 • تبدیل ویزای تحصیلی به کاری بعد از فارغ التحصیلی
 • امکان تحصیل با مدرک دیپلم

آلمان

به چند دلیل به عنوان یک مقصد عالی برای تحصیل در نظر گرفته می‌شود.

 • آلمان دارای یک سیستم آموزشی معتبر جهانی با دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی با رتبه برتر است که طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی برای رشته‌های مختلف را ارائه می‌دهند. علاوه بر زبان آلمانی، بسیاری از این برنامه‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و برای دانشجویان بین‌المللی که ممکن است به آلمانی تسلط نداشته باشند هم در دسترس هستند.
 • آلمان به دلیل تمرکز بر یادگیری تئوری و عملی، که در بسیاری از صنایع بسیار ارزشمند است، بسیار معروف است. دانشجویان در آلمان فرصت هایی برای کسب تجربه کاری از طریق دوره های کارآموزی دارند که برای آینده شغلی آنها بسیار مفید است.
 • آلمان خانه بسیاری از شرکت های پیشرو در زمینه های مختلف است که فرصت های شغلی عالی را برای فارغ التحصیلان ارائه می‌دهد. این کشور دارای اقتصاد قوی و نیروی کار بسیار ماهر است که آن را به مکانی جذاب برای تحصیل و کار تبدیل می‌کند.
 • آلمان یک کشور بین الملل، با جمعیتی متنوع و استقبال از دانشجویان بین المللی است. این کشور مکان عالی برای مطالعه و تجربه فرهنگ‌های مختلف باشد.

در نهایت، فرصت های زیادی را برای رشد و توسعه شخصی در خارج از کلاس درس هم  ارائه می‌دهد. این کشور دارای میراث فرهنگی غنی، شهرهای پر جنب و جوش و مناظر طبیعی زیبا است که آن را به مکانی عالی برای کشف و یادگیری تبدیل کرده است.

به طور کلی، آلمان یک مقصد فوق العاده برای تحصیل است که برنامه های با کیفیت بالا، فرصت های یادگیری عملی، چشم انداز شغلی عالی و محیطی دلپذیر و متنوع را ارائه می‌دهد.

استرالیا

هم از کشورهایی است که همیشه اولویت دانشجوهای بین المللی در لیست بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی بوده است.

در کنار سواحل طلایی و طبیعت زیبای این کشور، استرالیا دانشگاه‌ها و کالج‌هایی دارد که در رتبه بندی جهانی، از جایگاه خوبی برخوردارند. تقریبا 480 هزار دانشجوی بین المللی در استرالیا مشغول به تحصیل هستند. از این تعداد حدود 1600 نفرشان، ایرانی اند.

استرالیا کشوری چندفرهنگی است و همین باعث می‌شود، خیلی راحت خودتان را با جامعه استرالیایی وفق دهید. مزیت دیگر تحصیل در استرالیا داشتن 7 دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهان است.

بورسیه‌های تحصیلی متنوع نیز از دیگر مزیت تحصیل در این کشور به شمار می آید. شرایط آب و هوایی مطلوب در استرالیا هم عامل دیگری است که دانشجویان استرالیا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

مهم‌تر از همه شرایط دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، ساده تر از دیگر کشور هاست. پس به طور خلاصه مزایای شامل موارد زیر است:

 • بهره‌مندی از سیستم آموزشی در سطح جهانی
 • بهره‌مندی از منابع آموزشی متنوع و به روز
 • سهولت در اخذ ویزای تحصیلی
 • بورسیه‌های تحصیلی متنوع
 • دریافت مدرک معتبر در سطح جهانی

ایتالیا

جالب است بدانید سیستم آموزشی که امروزه در برترین دانشگاه‌های جهان استفاده می‌شود، در همین دانشگاه ابداع شد. پس جای شکی برای تحصیل در ایتالیا باقی نمی‌ماند.

از بین 35 هزار دانشجوی بین المللی در ایتالیا، 4000 نفر شان ایرانی هستند. در نهایت مزایای به طور خلاصه شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه‌های مناسب تحصیل
 • هزینه زندگی دانشجویی مناسب
 • اخذ بورسیه‌ها و وام‌های تحصیلی متنوع
 • امکان کار حین تحصیل
 • بهره‌مندی از بیمه دانشجویی
 • امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری (بعد از فارغ التحصیلی)

قبرس

تحصیل در قبرس هم یکی از آن گزینه های سهل الوصول برای دانشجوهای ایرانی است. هر ساله نیز بر تعداد مهاجران ایرانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، افزوده می‌شود.

بر اساس آخرین داده‌ها، 52 هزار دانشجوی بین المللی در این کشور مشغول به تحصیل هستند. مزایای شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه مناسب تحصیل
 • عدم داشتن محدودیت سنی (تا سن 35 سالگی)
 • هزینه‌های پایین زندگی
 • عدم اهمیت گپ تحصیلی
 • امکان کار حین تحصیل
 • اخذ پذیرش تحصیلی به سادگی و در کمترین زمان
 •  

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

فاکتورهای تاثیر گذار روی رتبه بندی بهترین کشور برای تحصیل

تا اینجا چند رتبه‌بندی از بهترین کشورها برای تحصیل را ارائه داده‌ایم. این رتبه بندی‌ها غالبا بر اساس فاکتورهای زیر صورت گرفته است:

فاکتورهای تاثیرگذار در رتبه‌بندی بهترین کشورها برای تحصیل

اولین هدفی که دانشجویان بین المللی برای آن اقدام به مهاجرت می‌کنند، بهره‌مندی از خدمات آموزشی سطح بالا و با کیفیت است. خوشبختانه برای این فاکتور انتخاب‌های زیادی پیش روی شما است.

اما مورد بعدی هم انتخاب کشوری توسعه یافته است. با این حال اگر دانشجویان به کشورهای توسعه یافته را نداشته باشند، کشورهای سطح پایین‌تر را از لحاظ توسعه یافتگی، برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

سخن پایانی

در این مطلب از پارسی کانادا، با مروری واقع بینانه بر لیست بهترین کشور برای تحصیل، دریافتیم که دانشجوهای بین المللی بعضا کشور مقصد خود را بر اساس اطلاعات نادرست و عدم دانش کافی نسبت به شرایط تحصیل در آن کشور انتخاب می‌کنند.

طبق تحقیقات انجام شده، این دانشجویان معمولا اطلاعات بسیار کمی از کشور مقصد دارند. همین امر موجب شده، افراد بدون آگهی اقدام به مهاجرت تحصیلی کنند و به مقاصد و اهداف اصلی‌شان نرسند.

به همین منظور، در این مطلب از چند منظر، بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی را مورد ارزیابی قرار دادیم تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید. به عنوان کلام آخر بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان، کشورهای استرالیا، کانادا، ایتالیا، قبرس و پرتغال است. برای آشنایی بیشتر با شرایط مهاجرت تحصیلی به هر کدام از این کشورها، بهتر است پس از انتخاب کشورِ مدنظرتان، با یک  یا مشاور مهاجرتی مربوط به همان کشور مشورت کنید.

سوالات متداول

امریکا با تعداد بالغ بر 1 میلیون دانشجوی خارجی، اولین کشور در جذب دانشجوی بین المللی است.

بر اساس آخرین اطلاعات از سازمان آمار یونسکو، امریکا، ترکیه و آلمان سه مقصد اول ایرانی‌ها برای تحصیل هستند.

هزینه تحصیل در کشور پرتغال نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین بوده. بعد از پرتغال نیز بهترین گزینه، کانادا است. برای ارزیابی شرایط مهاجرت‌تان را پر کنید.

مهمترین مزیت تحصیل در کانادا، نسبت به دیگر کشورها، موارد زیر است:

 • هزینه‌های مناسب
 • امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کار

امکان کار حین تحصیلبهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی در سال 2023 کدام کشور است؟ در حال حاضر مهاجرت تحصیلی، یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت است که از سمت ایرانیان به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. در این میان فاکتورهای زیادی پیش روی ایرانیان است که باید برای موفقیت در این مسیر، به بررسی تک تک آنها پرداخته شود.

در اولین قدم، شناخت بهترین کشور برای ایرانیان بسیار اهمیت دارد. چه قصد تحصیل در کانادا را داشته باشید و یا کشورهای اروپایی و آسیایی، در هر صورت اطلاع از مزایای تحصیلی هر یک از کشورها و دانشگاه ها، انتخاب های پیش روی شما را شفاف تر کرده و تا حدودی مسیر مهاجرت تحصیلی را برایتان هموار می کند.

در ادامه، ابتدا بدون در نظر گرفتن ملیت ایرانیان، بهترین کشور برای مهاجرت را معرفی می‌کنیم و بعد به سراغ معرفی بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان خواهیم رفت.

بهترین کشور برای مهاجرت 2023

بنابر آخرین آمار ارائه شده در خبرگزاری US.News، لیست 10 کشور برتر مهاجرتی دنیا که به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت در سال 2023 شناخته می‌شوند را می‌توانید در ادامه مشاهده نمایید:

 1. سوئیس
 2. آلمان
 3. کانادا
 4. آمریکا
 5. سوئد
 6. ژاپن
 7. استرالیا
 8. انگلیس
 9. فرانسه
 10. دانمارک

همانطور که می بینید، به غیر از 2 کشور کانادا و آمریکا (قاره آمریکا)، استرالیا (قاره اقیانوسیه) و ژاپن (قاره آسیا)، سایر کشورهای برتر مهاجرتی از قاره اروپا بوده و جزو هستند.

تمامی این کشورها مقاصد بسیار ایده‌آل و مطلوبی برای مهاجرت به شمار می‌روند و از استاندارد و کیفیت بالای زندگی گرفته تا آزادی، رفاه اجتماعی، ثبات اقتصادی، بازار کار فعال، مزایا و خدمات دولتی و اجتماعی و بسیاری از موارد دیگر، همگی این کشورها جزو بهترین انتخاب‌ها برای مهاجرت محسوب می‌شوند.

در این میان، کانادا تفاوت عمده‌ای با سایر کشورهای برتر مهاجرتی دارد. کانادا کشوری مهاجرپذیر، پیشرفته و اقتصادی است که از لحاظ وسعت بعد از روسیه، مقام دوم را به خود اختصاص داده و در مقایسه با ایران بیش از 5 برابر بزرگتر است، اما در قیاس با جمعیت 85 میلیونی ایران، تنها حدود38.5 میلیون نفر جمعیت دارد که از این میان بالغ بر 22 درصد از آنها را مهاجران تشکیل می‌دهند.

اغلب کشورهای اشاره شده در فهرست بالا، اشتیاق چندانی به پذیرش مهاجران جدید ندارند و با وضع قوانین سختگیرانه، امکان و شرایط اقامت طولانی مدت و زندگی را از مهاجران خارجی سلب می‌کنند و امکان مهاجرت تحصیلی ایرانیان به راحتی وجود ندارد.

اما کشور کانادا با ارائه روش‌های مهاجرتی متنوع از جمله کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، دست متقاضیان خارجی واجد شرایط را برای مهاجرت به کانادا خصوصا مهاجرت تحصیلی و دریافت اقامت دائم و حق شهروندی این کشور باز گذاشته است.

بهترین کشور برای تحصیل

احتمالا این سوال برای شما هم پیش آمده که بهترین کشور برای تحصیل و زندگی کدام کشور است؟ جواب این سوال برای بر اساس شرایط هر فرد متفاوت است. چرا که متقاضیان باید بر اساس علاقه، شرایط و مهم تر از همه بودجه بهترین گزینه را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. اما به طور کلی بر اساس چند ملاک می‌توان از بین کشورهای جهان، بهترین کشور برای تحصیل را انتخاب کرد. در ادامه این کشورها را معرفی می‌کنیم.

تحصیل در کانادا

بدون شک بهترین کشور برای تحصیل در سال2023 و همچنین برای کار و زندگی جایی نیست جز کانادا. تنها کافیست نگاهی به مزایای مهاجرت تحصیلی به این کشور بیاندازید تا شما هم با ما هم نظر شوید و برای تحصیل در کانادا خودتان را آماده کنید:

 •  امکان انجام کار دانشجویی در حین تحصیل
 •  امکان انجام کار دانشجویی تمام وقت پس از فارغ التحصیلی با مجوز PGWP
 •  هزینه مناسب تحصیل و زندگی در قیاس با کشورهای هم رده نظیر آمریکا، انگلیس و استرالیا
 •  امکان همراهی والدین و یا اعضای نزدیک خانواده با دانشجو در کانادا (ویزای همراه)
 •  برخورداری از برترین سیستم آموزشی در دنیا
 •  محیطی دو زبانه، چند فرهنگی و مهاجرپذیر
 •  حضور دانشگاه های برتر دنیا در کانادا
 •  امکان اقدام و دریافت کارت اقامت PR پس از فارغ التحصیلی
 •  اعتبار بالای مدارک دانشگاهی
 •  فرصت های کاری متعدد در بازار کار بین المللی
 •  امکان فعالیت در مشاغل پول ساز و پر بازده
 •  کیفیت بالای زندگی
 •  وجود امنیت، رفاه اجتماعی و ثبات اقتصادی
 •  نرخ بیکاری بسیار پایین
 •  امکان دریافت بورسیه تحصیلی
 •  طبیعت بی نظیر و شرایط فوق العاده اقلیمی

در واقع شما این امکان را دارید تا با اخذ پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه کانادایی و دریافت ویزای تحصیلی این کشور، ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی را در یکی از شهرهای معروف کانادا از جمله کبک، ونکوور و تورنتو تجربه کنید.

دانشجویان بین المللی می توانند علاوه بر مزیت کار دانشجویی، پیش از فارغ التحصیلی از دانشگاه، مجوز کار تمام وقت PGWP را دریافت کرده و برای حداکثر 3 سال به کار تمام وقت و زندگی در کانادا بپردازند و در نهایت با گذشت 5 سال از حضور خود در کانادا، برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

تحصیل در ایتالیا

پیشنهاد مجله تحصیلی لتسگو یونی در مورد اولویت دوم تحصیل، کار و زندگی دانشجویی در خارج از کشور، تحصیل در ایتالیا است. کشوری اروپایی با غنای فرهنگی و تاریخی بی‌نظیر که عضو حوزه ارزشمند شینگن بوده و مهاجرت تحصیلی به آن، مزایای زیر را برای دانشجویان بین‌المللی به همراه دارد:

 •  حضور دانشگاه های با کیفیت و برتر جهانی
 •  هزینه های مقرون به صرفه تحصیل و زندگی دانشجویی
 •  امکان انجام کار دانشجویی
 •  امکان دریافت بورسیه تحصیلی
 •  امکان سفر به 25 کشور عضو شینگن نظیر آلمان، فرانسه و اسپانیا
 •  تنوع بالای رشته های تحصیلی انگلیسی زبان در ایتالیا
 •  اعتبار بالای مدارک دانشگاهی
 •  امکان دریافت ویزای جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی
 •  تجربه زندگی در میان شهروندان خونگرم و صمیمی
 •  تجربه کار در بازار کار بین المللی

تحصیل در آلمان

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت و تحصیل در سال 2023 ، کشور آلمان است. آلمان یکی از کشورهای اروپایی پیشرفته و دارای اقتصاد بسیار خوب است که با این وجود هزینه‌های زندگی و تحصیل در آن بسیار پایین است. اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید ولی به زبان آلمانی مسلط نیستید جای نگرانی نیست، چرا که دوره‌های تحصیلی به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می‌شوند.

بسیاری از دانشگاه های آلمان جزو دانشگاه‌های برتر دنیا هستند و سیستم آموزشی بسیار خوبی دارند. همچنین بعد از فارغ‌التحصیلی فرصت‌های شغلی بسیاری برایتان وجود خواهد داشت.

از مزایای زندگی و تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  امکان تحصیل رایگان
 •  پایین بودن هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه‌ها
 •  حضور در دانشگاه‌های برتر جهان
 •  وجود فرصت‌های شغلی پس از تحصیل
 •  امکان کار به صورت پاره‌وقت حین تحصیل
 •  امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 •  امکان دریافت اقامت پس از تحصیل
 •  سطح بالای امنیت و رفاه در آلمان
 •  حمایت زیاد از دانشجویان بین‌المللی

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان 

اگر بخواهیم به طور اختصاصی در مورد بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان 2023 صحبت کنیم، گزینه‌های متعددی برای تصمیم‌گیری وجود دارد، علاوه بر مواردی که در بالا به آنها اشاره داشتیم، گزینه‌هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید را نیز در لیست خودتان برای بررسی قرار دهید. در نظر داشته باشید، ما در شرکت مهاجرتی لتسگو یونی، صفر تا صد اپلای و ویزای تحصیلی را برای شما انجام خواهیم داد و در کنار شما هستیم.

تحصیل در چین

بدون شک تحصیل در چین یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان است. این مقصد تحصیلی بی نظیر آسیایی، دارای مزایای متنوع تحصیلی برای ایرانیان است که عبارتند از:

 •  حضور 54 دانشگاه چینی در بین 500 دانشگاه برتر دنیا
 •  کیفیت آموزشی بسیار بالای چین
 •  تجربه کار دانشجویی و کار تمام وقت در پر جمعیت ترین بازار کار دنیا
 •  فرصت یادگیری زبان چینی (به عنوان دومین زبان پرکاربرد در زمینه تجارت)
 •  برخورداری از برترین مراکز پژوهشی و تحقیقاتی
 •  اعتبار بالای مدارک دانشگاهی
 •  امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی از میان بیش از 40 هزار بورسیه دانشگاهی
 •  تنوع بسیار بالای رشته‌های تحصیلی
 •  محیط تحصیلی بین‌المللی
 •  تاریخ و فرهنگ غنی
 •  دسترسی به جدیدترین تکنولوژی و فناوری روز
 •  شرایط متنوع آب و هوایی
 •  امکان درخواست پذیرش تحصیلی رایگان
 •  حمل و نقل سریع داخل و بین شهری
 •  هزینه‌های مناسب و منطقی تحصیل و زندگی در چین در قیاس با اروپا
 •  فرصت کار در شرکت‌ها و برندهای مختلف بین‌المللی
 •  امکان استفاده از فرصت دانشجوی انتقالی برنامه اراسموس
 •  امکان تحصیل به زبان انگلیسی

تحصیل در ترکیه 

در فهرست بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان 2023، نباید به سادگی از نام ترکیه بگذریم. کشوری در همسایگی ایران که به عنوان یک قطب توریستی و همچنین یک مقصد تحصیلی فوق‌العاده برای دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود.

این کشور نیز همچون سایر مقاصد تحصیلی دنیا دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی متعددی است، با این تفاوت که دانشگاه‌های دولتی ترکیه اغلب دروس دانشگاهی خود را به زبان ترکی استانبولی ارائه می‌دهند و نیازمند مدرک زبان ترکی تومر و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه هستند.

الزام برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و داشتن مدرک زبان ترکی، دانشجویان بین‌المللی زیادی را از جمله ایرانیان به سمت دانشگاه‌های خصوصی این کشور سوق می دهد؛ چون دانشگاه‌های خصوصی ترکیه آزمون ورودی و جامعی نظیر کنکور ندارند و اغلب دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که شهریه دانشگاه‌های دولتی ترکیه بسیار کم بوده و در مقابل آن شهریه دانشگاه های خصوصی این کشور در بعضی مواقع هم تراز با دانشگاه‌های اروپا و کانادا است.

تحصیل در ترکیه به دلایل زیر یکی از بهترین گزینه های پیش روی ایرانیان است:

 •  نبود نیاز به دریافت ویزای تحصیلی برای ایرانیان
 •  نزدیکی مسیر به کشور ایران
 •  شباهت فرهنگی و اقلیمی
 •  هزینه‌های بسیار مناسب تحصیل و زندگی دانشجویی در ترکیه
 •  امکان انجام دادن کار دانشجویی
 •  امکان درخواست بورسیه تحصیلی
 •  امکان حضور در بازار کار بین‌المللی برای ایرانیان
 •  قرارگیری در یک محیط آموزشی اروپایی – آسیایی
 •  کیفیت بالای آموزشی دانشگاه‌های ترکیه
 •  اعتبار بالای مدارک دانشگاهی
 •  امکان استفاده از مزیت دانشجوی انتقالی برای دو ترم تحصیلی و حضور در دانشگاه‌های معروف اروپا
 •  امکان دریافت کارت اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیلی
 •  درخواست پذیرش تحصیلی رایگان برای ایرانیان
 •  امکان کار دائم در بازار کار این کشور
 •  فرصت‌های متعدد شغلی در داخل و خارج از ترکیه

تحصیل در قبرس

اگر دوست دارید تا دروس دانشگاهی خود را در خارج از کشور به زبان انگلیسی پاس کنید، امتحان ورودی نداشته باشید، شهریه‌های تحصیلی پایینی پرداخت کنید و در ازای این موارد از مدارک دانشگاهی معتبری برخوردار شوید، تحصیل در قبرس نیز پیشنهاد بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

کشور قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده که بخش شمالی آن تحت کنترل ترکیه بوده و از دانشگاه‌های پیشرفته‌ای برخوردار است. مزایای تحصیل در قبرس برای ایرانیان شامل موارد زیر است:

 •  عدم نیاز به ویزای تحصیلی ایرانیان
 •  ارائه دروس دانشگاهی به زبان انگلیسی
 •  نبود الزام ایرانیان به ارائه مدرک زبان
 •  پروسه سریع و راحت پذیرش تحصیلی دانشگاه
 •  هزینه پایین تحصیل ایرانیان و زندگی در قبرس شمالی
 •  امکان درخواست بورسیه تحصیلی به استثنای رشته های تخصصی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی
 •  امکان انجام کار دانشجویی ایرانیان
 •  تاثیر نداشتن گپ تحصیلی در روند دریافت نامه پذیرش دانشگاه
 •  حضور دانشگاه های برتر و بین المللی مورد تائید پیمان بولونیا
 •  امکان درخواست پذیرش تحصیلی رایگان برای ایرانیان
 •  امکان انجام کار تمام وقت پس از فارغ التحصیلی
 •  اعتبار بالای مدارک دانشگاهی
 •  نزدیکی مسافت به ایران
 •  عدم نیاز به امتحان ورودی دانشگاه
 •  عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی برای دانشگاه‌های دولتی

تحصیل در مجارستان

اگر هنوز به عنوان یک شهروند ایرانی مقصد تحصیلی خود را در خارج از کشور انتخاب نکرده اید، عجله نکنید، چون هنوز پیشنهادهای جذاب لتسگو یونی برای ایرانیان تمام نشده و ادامه دارد.

یکی دیگر از کشورهای مناسب برای تحصیل ایرانیان کشور مجارستان است که از محبوبیت بالایی در میان دانشجویان بین‌المللی از جمله ایرانیان برخوردار است. برای تحصیل در مجارستان یادگیری زبان انگلیسی کافی است چرا که تقریباً تمامی دوره‌های تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. اما اگر شما مدرک زبان انگلیسی نداشته باشید هم جای نگرانی نیست. به این علت که در مجارستان امکان شرکت در دوره‌های زبان پیش از تحصیل وجود دارد.

دانشگاه‌های مجارستان مانند دانشگاه بوداپست در بین دانشگاه‌های بسیار خوب جهان قرار دارند. مهمترین نکته در مورد مجارستان این است که امکان دریافت ویزای شینگن از طریق این کشور برای ایرانیان وجود دارد. اما برای اینکه بتوانید در مورد مهاجرت تحصیلی خود تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید، بد نیست با مزایای تحصیل در مجارستان برای ایرانیان بیشتر آشنا شوید:

 •  قرار داشتن مجارستان در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 •  هزینه‌های پایین تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپا
 •  روند نسبتا آسان پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دانشگاه
 •  امکان کار به صورت پاره‌وقت تا سقف 24 ساعت در هفته
 •  داشتن توافقنامه با وزارت علوم و بهداشت ایران برای ارائه بورسیه های متعدد به ایرانیان
 •  ارائه دروس به زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی
 •  امکان دریافت انتقالی با شرکت در برنامه‌های انتقال دانشجو
 •  فضای تحصیلی چند زبانه و بین المللی
 •  کیفیت بالای آموزشی دانشگاه ها
 •  هزینه‌های بسیار کم زندگی دانشجویی در مجارستان
 •  مدارک دانشگاهی قابل قبول در سراسر دنیا

تحصیل در روسیه

یکی دیگر از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان، تحصیل در روسیه است. روسیه یکی از کشورهایی است که امکان تحصیل برای دانشجویان ایرانی به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور را فراهم کرده است. مدارک تحصیلی دریافت شده از روسیه در اتحادیه اروپا معتبر است. بسیاری از دانشگاه های روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند و شما بعد از فارغ‌التحصیلی امکان کار و ادامه تحصیل در ایران را خواهید داشت.

برای تحصیل در روسیه اگر قصد دارید تا با مدرک دیپلم اقدام کنید، باید در دوره‌های شرکت کنید. بعد از اتمام این دوره، به شما مدرکی معادل با مدرک پیش دانشگاهی داده می‌شود که با این مدرک می‌توانید وارد دانشگاه‌های روسیه شوید.

شاید تا به حال به ذهنتان هم خطور نمی‌کرد که روسیه جزو مقصدهای معروف تحصیلی در دنیا باشد، اما با خواندن مزایای مهاجرت تحصیلی روسیه، شما هم با ما هم‌نظر خواهید شد. از این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  تنوع بالای رشته های دانشگاهی در حوزه‌های تخصصی
 •  هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در مقایسه با اروپا، انگلیس و استرالیا
 •  هزینه های پایین زندگی دانشجویی
 •  اعتبار بالای مدارک دانشگاهی
 •  امکان درخواست پذیرش تحصیلی رایگان
 •  پروسه دریافت سریع پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی برای ایرانیان
 •  ارائه دروس دانشگاهی به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی و خصوصی
 •  امکان درخواست بورسیه تحصیلی برای ایرانیان
 •  شهریه های مناسب دانشگاهی
 •  امکان انجام کار دانشجویی تا حداکثر 20 ساعت
 •  تجهیزات و امکانات بالای دانشگاهی
 •  سطح و کیفیت بالای زندگی
 •  کیفیت بالای سیستم آموزشی

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا