سلامت و دانشکسب و کار برتر

بهترین روتین برای بدن

بهترین روتین پوستی برنامه‌ای است که در آن سلامت، کیفیت و زیبایی پوست شما با استفاده از روش ها و مواد کاملاً طبیعی حفظ و البته ارتقا پیدا کند. در این نوشته یک روتین پوستی شامل آبرسانی و تقویت پوست توسط سرم لیفتینگ گاتیو، تا ارتقاء سلامت و زیبایی ناحیه دور چشم و محافظت از پوست در برابر نور خورشید وجود دارد. با انجام این روتین مراقبتی تغییرات قابل لمسی در کیفیت و زیبایی پوست شما ایجاد خواهد شد.

روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی عبارتست از اقداماتی که روزانه با هدف مراقبت از سلامت و زیبایی پوست، انجام می‌شود. روتین پوستی با هدف بهبود کلی وضعیت پوست و همچنین رفع مشکلات خاص آن انجام می‌شود. این فرآیند معمولا دارای ۳ مرحله اصلی: تمیز کردن، تقویت و آبرسانی است.‌

اما برای اینکه بهترین روتین پوستی را داشته باشید، بهتر است ابتدا، انواع پوست را بشناسید.

کرم گاتیو

انواع پوست کدامند؟

برای اینکه تشخیص دهید چه نوع پوستی دارید، باید ابتدا صورتتان را با ماده شوینده بشویید و یک‌ ساعت صبر کنید. حالا جلوی آینه و زیر نور زیاد به صورت خود نگاه کنید. پوست ۳ نوع مختلف دارد که عبارتند از:

پوست چرب

قسمت T  شکل صورت چرب و درخشان به نظر می‌رسد. به همین دلیل روتین پوست چرب، باید شامل تنظیم چربی هم باشد.

پوست خشک

بر روی پوست احساس خارش، کشیدگی و پوسته پوسته شدن وجود دارد. به همین دلیل روتین پوست خشک شامل آبرسانی و مرطوب کردن پوست است.

پوست مختلط

قسمت T  شکل پوست چرب، گونه‌ها و فک خشک است. روتین پوست مختلط هم با هدف تعادل این وضعیت انجام می‌شود.

اهمیت روتین مراقبت از پوست

از طرفی زیبایی و سلامت پوست تأثیر فوق‌العاده‌ای بر زیبایی شما دارد. داشتن یک پوست سالم و شاداب همان چیزی است که برای اعتماد به نفس داشتن در مورد چهره‌تان به آن نیاز دارید. و این نوع پوست فقط در صورتی به دست می‌آید که به درستی از آن مراقبت کرده و به موقع آن را تقویت کنید.

۹ مرحله روتین پوستی

9 مرحله روتین پوستی هر کدام چند دقیقه کوتاه از وقت شما را در روز می‌گیرند. یعنی این برنامه بر روی هم رفته نیم ساعت از بیست و چهار ساعت شبانه روز شما را به خود اختصاص خواهد داد. و مطمئن باشید، که ارزش نتیجه‌ای که از این روتین حاصل می‌شود، بیشتر از نیم ساعت از وقت شما در روز است.

1. با شستن صورتتان شروع کنید

صبح و شب، صورت خود را با مقدار کمی از یک پاک‌کننده ملایم بشویید. برای این کار مقداری از پاک‌کننده مورد نظر را بین کف دستهایتان که قبلاً به خوبی شسته شده اند، قرار دهید. حالا با کف دست و انگشت‌ها و با استفاده از فشار ملایم پوست صورت خود را شستشو دهید. حالا با آب صورتتان را بشویید و به آرامی آن را با یک حوله نرم و تمیز خشک کنید. اگر در طول روز از مواد آرایشی استفاده کرده‌اید، باید شب نیز همین مراحل شستشو را تکرار کنید.

2. قبل از هر کاری پوستتان را تقویت کنید

اگر از روغن تقویت‌کننده استفاده می کنید، پس از پاک کردن صورت خود و قبل از هر کار دیگری، نوبت آن است. برای این کار چند قطره  را به کف دست خود و یا پنبه بزنید و به آرامی روی صورت خود بکشید. این روغن کاربرد لایه‌برداری نیز داشته و سلول‌های مرده پوست را حذف می‌کند.

3. حالا به سراغ محافظت از پوستتان بروید

صبح وقت خوبی برای استفاده از سرم طبیعی پوست است. سرم طبیعی که دارای آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین E و ویتامین C است، نقش مهمی در حفظ سلامت پوست در طول روز دارد.   استعمال چنین سرمی پوست را از آسیب رادیکال‌های آزاد موجود در محیط حفظ می‌کند. برای این کار می‌توانید از روغن‌های طبیعی حاوی ویتامین ای و ویتامین سی استفاده کنید. سپس از  کرم گاتیو برای جذب بهتر این سرم استفاده میکنیم.

4. نوبت به ناحیه دور چشم می‌رسد

حالا نوبت به محصولی برای تغذیه دور چشم می‌رسد. روغن آرگان یک محصول طبیعی برای آبرسانی و تقویت دور چشم است که سلامت و ظاهر آن را بهتر می‌کند.

5. درمان آکنه در صورت وجود

اگر آکنه یا هر عارضه دیگری بر روی پوست خود دارید، شب بهترین موقع برای درمان آن است. پس برای استعمال درمان‌های طبیعی آکنه و … مرحله‌ای از روتینتان را به آن اختصاص بدهید.

6. آبرسانی صبح و شب

آبرسانی پوست در دو وعده صبح و شب بسیار مهم است. برای استفاده از مرطوب‌کننده بهتر است موارد زیادی را در نظر بگیرید.  گزینه خوبی برای استفاده به عنوان آبرسان و مرطوب‌کننده طبیعی پوست است. این محصول سرشار از ویتامین و اسیدهای چرب مفید برای پوست است. همچنین ویتامین سی و ویتامین ای دو آنتی اکسیدان قدرتمند در روغن زیتون است که پوست را از آسیب‌های احتمالی و بروز نشانه های پیری حفظ می‌کنند.

8. به منظور پیشگیری و درمان، ضد آفتاب بزنید

حفاظت از پوست شما در برابر اشعه های UV می‌تواند از سرطان پوست و بروز نشانه‌های پیری جلوگیری کند. روغن آرگان می‌تواند نقش ضد آفتاب را نیز برای پوست شما بازی کند. البته این روغن یا هر ضدآفتاب دیگری را باید پانزده تا بیست دقیقه قبل از اینکه از خانه خارج شوید، استعمال کنید. چرا که جذب و اثرگذاری محصولات پوستی چندین دقیقه زمان می‌برد.

9. پاک کردن آرایش‌تان را پشت گوش نیندازید

این یک مرحله مهم از برنامه مراقبت از پوست است. اگر در طول روز آرایش دارید، باید در اولین فرصت ممکن آن را پاک کنید. در واقع باید ابتدا آرایشتان را با استفاده از یک روغن طبیعی پاک کرده و سپس صورتتان را طبق دستور بالا بشویید.  یکی از بهترین محصولات طبیعی برای این کار محسوب می‌شود. پس از آن می‌توانید صورت خود را با حوله مناسب خشک کرده و روند سرم و مرطوب کننده و دورچشم را تکرار کنید.

روتین پوستی در شب

در شب و قبل از خواب هم لازم است که یک روتین مراقبت از پوست داشته باشید. چرا که قرار است پوست شما چندین ساعت را در استراحت به سر برده و شرایط این استراحت بسیار مهم است. بنابراین بهتر است قبل از خواب اقدامات زیر را تکرار کنید:

  1. پاک کردن عمیق پوست

قبل از خواب لازم است که آرایش صورت خود را به درستی پاک کرده و پوستتان را به صورت عمیق بشویید.

  1. مرطوب‌ کردن پوست

حالا و البته پس از این که پوست صورت شما به خوبی خشک شد، باید از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید. در این مرحله می‌توانید از روغن‌های طبیعی مرطوب‌کننده پوست کمک بگیرید.

  1. تقویت مجدد دور چشم

روغن آرگان را باید یک بار در صبح و بار دیگر در شب و قبل از خواب بر روی ناحیه دور چشم اعمال کنید تا اثرگذار باشد.

  1. 4. تقویت پوست بدن

برای بهبود وضعیت پوست بدن بهتر است شب ها از روشن کننده بدن گاتیو استفاده کنید.

جدول کاربردی روتین پوستی روز و شب

برای اینکه بتوانید روتین پوستی روز و شب را به صورت خلاصه و کاربردی در دسترس داشته باشید، می‌توانید از جدول زیر استفاده کنید:

روتین پوستی روز روتین پوستی شب
شستشو شستشو
تقویت پوست با روغن آرگان تونر برای تمیز کردن عمقی پوست
محافظت از پوست با سرم‌های طبیعی محافظت از پوست با سرم‌های طبیعی
تقویت دور چشم با روغن‌های طبیعی
محصولات ضد آکنه محصولات ضد آکنه
آبرسانی به پوست آبرسانی به پوست
ضدآفتاب جوانسازی پوست با رتینول
پاک کردن آرایش روغن صورت

 

تقویت دور چشم

تقویت دور چشم با روغن‌ها از مراحل روتین مراقبت از پوست بدن چه می‌دانید؟ آیا به مراقبت از پوست بدن و مراقبت از پوست صورت  خود اهمیت می‌دهید؟ آیا برای زیبایی پوست بدن خود هر روز به آن رسیدگی می‌کنید؟ این سوال‌ها را پرسیدیم تا به این نتیجه برسیم که مراقبت از پوست، امر بسیار مهمی بوده زیرا علاوه بر تاثیری که روی سلامت دارد، بر زیبایی و بالا بردن اعتماد به نفس نیز تاثیرگذار خواهد بود

مراقبت های پوستی روزانه شامل چه مواردی می‌شوند

پرهیز از دوش گرفتن طولانی با آب گرم

مطمئنا، دوش گرفتن با آب گرم احساس خوبی به شما می‌دهد، اما با این کار رطوبت ضروری پوست شما را از بین می‌رود. به خصوص در فصل زمستان، دوش گرفتن را به ۱۰ دقیقه محدود کرده و حتما از آب ولرم استفاده کنید. این نواحی در برابر چین و چروک، خشکی و پیری زودرس مانند صورت شما آسیب پذیر است . پس از پاکسازی این نواحی به کمک وسایل مراقبت پوستی ، با یک مرطوب کننده این مناطق را ماساژ دهید. شما همچنین می توانید با خرید بهترین محصولات مراقبت از پوست بدن و استفاده از آن‌ها در این نواحی حداقل یک بار در ماه، از پوست خود مراقبت کنید.

 صابون با مواد خوشبو کننده غلیظ

از مواد شوینده مخصوصا صابون با اسانس‌های غلیظ دوری کرده و در عوض، از صابون‌هایی که شامل چربی اضافه هستند، استفاده کنید. چربی اضافه یک لایه مرطوب کننده را بر روی پوست شما بعد از استحمام باقی می‌گذارد. از یک کرم مرطوب کننده قوی و همچنین بالم قبل از خواب روی دست و پای خود استفاده کنید سپس، دست‌های خود را با دستکش پارچه‌ای نازک پوشانده و جوراب بپوشید تا رطوبت کرم، دست و پا شما را آبرسانی کند.

لیف زبر

با استفاده از یک لیف و اسفنج حمام نسبتا زبر از شر سلول‌های مرده پوست خلاص شده و همچنین از رشد موهای زیر پوستی بدن خود جلوگیری می‌کنید. همچنین برای اینکه پوست خود را صاف‌تر کنید، می‌توانید لیف خود را به چند قطره از یک پاک کننده دارای آلفا‌ هیدروکسی اسید آغشته کنید. در مناطقی از بدن که پوستتان باهم اصطکاک دارد پودر بپاشید. نواحیی همچون زیر قفسه سینه، زیر بغل و داخل ران پاها مکان های خوبی برای این کار هستند. پودر مانع ساییده شدن، رشد باکتری و خارش می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا