سلامت و دانشکسب و کار برتر

واکسن گارداسیل خارجی از کجا بخریم؟

واکسن گارداسیل نام واکسنی است که شاید تا کنون آن را نشنیده اید و اطلاعات زیادی در مورد آن ندارید. این واکسن از واکسن های HPV محسوب می شود. ویروس های HPV شامل عفونت هایی هستند که از طریق تماس جنسی، اندام تناسلی، گلو و دهان از فردی به فرد دیگر انتقال می یابند. آیا تزریق این واکسن اهمیت دارد؟ آیا عوارضی را با خود به همراه دارد؟ چه کسانی باید این واکسن را تزریق کنند؟ هزینه آن چقدر است؟ این سوالات ذهن برخی افراد را به خود مشغول کرده است. از همین جهت سعی می کنیم تا در این مقاله شما را بیش تر با این واکسن آشنا کنیم و شما را از نکات مهم آن مطلع سازیم.

پیش از ورود به مطلب واکسن گارداسیل لازم به توضیح هست که مراکز فروش واکسن گارداسیل در تهران محدود است، زیرا این واکسن فقط توزیع داروخانه ای دارد و متقاضی محترم باید با کارت ملی جهت دریافت واکسن به داروخانه های منتخب مراجعه نمایند و پس از دریافت واکسن میتوانند جهت تزریق واکسن به این مطب مراجعه نمایند استفاده از واکسنهایی که خارج از شبکه توزیع رسمی وجود دارند توصیه نمیشود چون ممکن هست زنجیره سرما به درستی رعایت نشده باشد ما واکسن گارداسیل نداریم و فقط خدمات تزریق آن را ارائه مینماییم. پس این مطلب کلینیک ختنه نوزادان تهران صرفا یک مطلب آموزشی بوده و واکسن گارداسیل در این مرکز موجود نیست.

واکسن گارداسیل چیست؟

این واکسن برای پیشیگیری از تیپ های۶، ۱۱، ۱۶ و ۱۸ ویروس های HPV به افراد تزریق می شود. سرطان دهانه رحم، زگیل تناسلی، سرطان مقعد و سرطان آلت تناسلی از جمله بیماری های این تیپ ها هستند.

بسیاری از افراد برایشان سوال است که چه افرادی می توانند این واکسن را تزریق کنند؟ این واکسن ها معمولاً قبل از سن رابطه جنسی تزریق می شود. بهترین زمان برای زنان بین ۱۱ تا ۲۶ سالگی و برای مردان بین ۱۰ تا ۲۱ سالگی است. با این وجود امکان تزریق آن تا ۴۵ سالگی نیز وجود دارد. البته زنان باردار و شیرده به هیچ عنوان نباید واکسن گارداسیل را تزریق کنند.

با اینکه این واکسن برای پیشگیری از ابتلا به ویروس HPV به زنان و مردان تزریق می شوند اما کسانی که به زگیل تناسلی مبتلا شدند یا در حال سپری کردن آن هستند نیز می توانند از این واکسن استفاده کنند‌. هرچند که به عنوان یک راه درمانی تاثیر گذار شناخته نمی شود اما تا حدی به کاهش شدت علائم کمک می کند.

انواع واکسن گارداسیل

این واکسن به سه نوع واسکن های دوگانه، چهارگانه و نه گانه تقسیم می شود که در این میان نوع چهارگانه در ایران بیش تر از بقیه استفاده می شود.

 • واکسن گارداسیل دوگانه: واکسن های دوگانه در برابر نوع ۱۶ و ۱۸ ویروس HPV که عامل سرطان دهانه رحم و زگیل های مقعدی شناخته می شوند، ایمن هستند.
 • واکسن چهارگانه: این واکسن ها در برابر هر چهار نوع ۱۶، ۱۸، ۶ و ۱۱ ویروس HPV ایمنی ایجاد می کنند و باعث کاهش ۷۰ درصدی ابتلا به سرطان رحم و ۹۰ درصدی زگیل تناسلی می شوند.
 • واکسن نه گانه: واکسن های نه گانه از بدن در برابر تیپ های ۶، ۱۱،۱۶، ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲ و ۵۸ ویروس پاپیلومای انسانی محافظت می کنند.

تداخل دارویی واکسن گارداسیل

این واکسن به تنهایی مانعی برای استفاده از بقیه داروها نمی شود اما در برخی موارد امکان تداخل با داروها وجود دارد‌. بهترین راهکار برای جلوگیری از این اتفاق مشورت با پزشک و اطلاع به او از مصرف داروها است. برخی از داروهایی که ممکن است با این واکسن تداخل ایجاد کنند عبارتند از:

 • داروهای استروئیدی
 • داروهایی که از نیاز به پیوند عضو جلوگیری می کنند.
 • داروهایی که برای شیمی درمانی مصرف می شوند.
 • داروهایی که برای آرتریت، روماتوئید و دیگر مشکلات خود ایمنی توسط پزشک تجویز می شوند.

عوارض واکسن گارداسیل

بیش تر واکسن ها در کنار خاصیت درمانی و پیشگیری با عوارضی همراه هستند‌. با تزریق این واکسن نیز امکان بروز مواردی وجود دارد. همچنین امکان بروز عوارض شدیدتر‌ در برخی موارد مانند مانند التهاب روده، ناباروری و عدم هشیاری وجود دارد. برخی از عوارض شایع پس از دریافت واکسن عبارتند از:

 • التهاب و قرمزی: التهاب، درد یا قرمزی پس از تزریق واکسن گارداسیل طبیعی است و طی مدت چند روز برطرف می شود.
 • ایجاد حساسیت و خارش در پوست: این نوع عارضه با احتمال کمی رخ می دهد. در صورتی فرد این مورد را پس از تزریق واکسن گارداسیل در خود مشاهده کرد باید با پزشک مشورت کند.
 • سر درد: درد در ناحیه سر نیز پس از چند روز از بین می رود.
 • مشکل در تنفس: در موارد بسیار کمی امکان دارد فرد پس از تزریق با مشکلات تنفسی روبه رو شود.
 • حالت تهوع: وجود حالت تهوع در مدت کوتاه تا حدی طبیعی است اما اگر این روند ادامه یابد باید به پزشک مراجعه شود.
 • سرگیجه و ضعف: اگر فرد پس از تزریق دچار این حالت شد باید وضعیت خود را به پزشک اطلاع دهد.

خرید واکسن گارداسیل خارجی اصل

این روزها خرید واکسن گارداسیل خارجی اصل کار سختی به نظر می‌رسد. تحریم‌های طولانی‌مدت و نوسان قیمت ارز به جدی‌ترین موانع تهیه واکسن HPV تبدیل شده‌اند و دسترسی هه اقشار جامعه به آن را دشوار کرده‌اند. به دلیل بالابودن قیمت، خرید واکسن خارجی گارداسیل ممکن است برای همه مقدور نباشد؛ اما واکسن گارداسیل ایرانی هم می‌تواند ایمنی کافی در برابر ویروس را ایجاد کند. شما می‌توانید براساس بودجه‌ای که برای این کار اختصاص داده‌اید، یکی از انواع واکسن‌های ایرانی یا خارجی را انتخاب و تزریق کنید.

برای تهیه و خرید واکسن hpv دو را وجود دارد: یکی این که شما به داروخانه‌های مختلف سطح شهر مراجعه کنید و به دنبال واکسن باشید. یا این که به شکل آنلاین، واکسن گارداسیل خارجی را بخرید و آن را درب منزل خود تحویل بگیرید. انتخاب با شماست!

افرادی که باید واکسن HPV را دریافت کنند

همه ویروس‌های HPV باعث سرطان نمی‌شوند. شایع ترین سرطان ناشی از این ویروس، سرطان دهانه رحم است که با انجام آزمایشات به موقع می‌توان از آن جلوگیری کرد. سال‌ها طول می‌کشد تا سرطان دهانه رحم ایجاد و رشد کند. زنان می‌توانند با انجام آزمایش پاپ اسمیر هر سه سال یکبار از خود در برابر بیماری های مختلف از جمله سرطان دهانه رحم محافظت کنند. البته تزریق گارداسیل نیز یک راه اساسی و پیشگیرانه است که به شما کمک می‌کند از این سرطان در امان باشید.

ویروس HPV ممکن است باعث سرطان شود

برای آزمایش hpv در منزل می‌توانید از این بخش استفاده کنید و تست را در منزل خودتان انجام دهید.

واکسیناسیون HPV در سنین 11-12 سال توصیه می شود. واکسن HPV را می توان از سن 9 سالگی شروع کرد. همه نوجوانان پیش از نوجوانی به واکسیناسیون HPV نیاز دارند، بنابراین از عفونت های HPV که می تواند باعث سرطان در آینده شود، محافظت می شوند. نوجوانان و جوانان بالای 26 سال که سری واکسن HPV را شروع یا به پایان نرسانده اند نیز به واکسیناسیون HPV نیاز دارند.

CDC توصیه می کند که کودکان 11 تا 12 ساله دو دوز واکسن HPV را با فاصله 6 تا 12 ماه دریافت کنند.

برخی از بزرگسالان 27 تا 45 ساله که قبلاً واکسینه نشده اند، ممکن است پس از صحبت با پزشک خود در مورد خطر ابتلا به عفونت های جدید HPV و مزایای احتمالی واکسیناسیون برای آنها، تصمیم به خرید واکسن گارداسیل و دریافت آن بگیرند.

دکمه بازگشت به بالا