عمومیکسب و کار برتر

محدوده گرمایش پکیج تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج با توجه به ظرفیت پکیج متفاوت است. دقت داشته باشید که هر پکیج تنها می تواند تا یک متراژ خاصی را پوشش دهد. ظرفیت به معنی میزان بازدهی پکیج است و این میزان با واحد کیلووات محاسبه می شود. یکی از مهمترین مواردی که در هنگام خرید پکیج باید به آن توجه داشته باشید میزان ظرفیت پکیج یا میزان قدرت گرمایشی پکیج است‌.

در واقع این پارامتر بسیار مهم است و به میزان مصرف سوخت و راندمان دستگاه مربوط می شود. اگر پکیج را خریداری کنید که ظرفیت مناسبی نداشته باشد سبب می‌ شود تا بازدهی دستگاه کاهش پیدا کرده و نتوانست گرمایش محیط را فراهم کند. لذا محدوده گرمایش با توجه به ظرفیت پکیج متفاوت است. برای هر متراژ باید یک پکیج مناسبی را خریداری کنید.

اطلاعاتی در مورد محاسبه ظرفیت پکیج

برای اینکه بتوانید به این سوال که محدوده گرمایش پکیج تا چه متراژی است؟ جواب دهید باید ظرفیت پکیج را محاسبه کنید. واحد قدرت پکیج با پارامتر کیلووات محاسبه می شود. دقت داشته باشید که در انتخاب پکیج باید به میزان متراژ محیط مسکونی خود توجه داشته باشید.

به عنوان مثال پکیج هایی که دارای ظرفیت ۲۴ کیلو وات هستند برای خانه هایی که دارای متراژ ۱۵۰ متر مربع می باشند مناسب هستند. اگر در اقلیم و آب و هوای معتدل زندگی می کنید و متراژ خانه شما ۱۵۰ متر مربع است می توانید از پکیج‌ های با ظرفیت ۲۴ کیلووات است استفاده کنید. اما اگر با آب گرم بیشتر نیاز دارید می توانید پکیج‌ هایی را تهیه کنید که ظرفیت آنها از ۳۱ کیلووات بالاتر باشد.

محدوده گرمایش پکیج تا چه متراژی است؟

لذا اگر به دنبال این هستید که بدانید محدوده گرمایش پکیج چه متراژی است باید به ظرفیت و میزان بازدهی دستگاه توجه داشته باشید. همانطور که در قسمت بالا نیز اشاره کردیم هر پکیج برای متراژ معینی ساخته شده است. بنابراین شما نمی توانید از پکیج هایی که ظرفیت پایینی دارند در متراژهای بالا استفاده کنید. عوامل مهم دیگری بر روی ظرفیت پکیج تاثیر دارند.

به عبارت دیگر متراژ محیط از پارامترهای مهم به شمار می رود. برای اینکه پکیج مناسب با ظرفیت منزل خود خریداری کنید باید بدانید که هر یک متر مکعب به یک کیلو وات انرژی نیاز است. به عبارت دیگر با افزایش متراژ محیط ظرفیت پکیج افزایش پیدا می کند. به همین دلیل پکیج هایی توان حرارتی بالایی دارند در ساختمان های دوبلکس استفاده می شوند.

https://tehranservicekaran.com/iranradiator/

موارد مهم در انتخاب ظرفیت پکیج

در هنگام خرید پکیج باید به ویژگی های محیط زندگی خود توجه داشته باشید. به عنوان مثال اگر در اقلیم سردسیر زندگی می کنید باید پکیج را خریداری کنید که دارای ظرفیت بالایی باشد. در این صورت پکیج می تواند جوابگوی نیاز شما بوده و گرمایش مطلوبی را برای محیط فراهم کند. اگر در مکانی زندگی می کنید که زمستان معتدل تری دارد بهتر است پکیجی را خریداری کنید که ظرفیت مناسبی داشته باشد.

در این صورت در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید. همچنین همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم پکیج را با توجه به متراژ محیط خود را خریداری کنید تا بتواند جوابگوی نیاز شما باشد. در هنگام خرید پکیج به گرمایش دستگاه توجه کنید. همچنین باید به محل نصب دستگاه و نوع کاربری ساختمان توجه داشته باشید.

تاثیر شرایط آب و هوایی و نوع ساختمان در انتخاب ظرفیت پکیج

کشور ما دارای شرایط آب و هوایی مرطوب و معتدل مانند استان‌ های شمالی و مرطوب و گرم مانند استان‌ های جنوبی و خشک و گرم مانند استان های کوهستانی است. به همین دلیل نیاز مردم به استفاده از پکیج ها یا سیستم های گرمایشی متفاوت است. از طرف دیگر نوع معماری و متراژ ساختمان ها با یکدیگر متفاوت است.

https://tehranservicekaran.com/butane/

بعضی از ساختمان ها دارای دیوار و پنجره های عایق هستند. در این مورد سبب می شود تا میزان انرژی و گرمایش سیستم گرمایشی کمتر هدر رود. بعضی ساختمان ها نیز دارای فضای پرت زیادی هستند و درب و پنجره های معمولی دارند. میزان هدر رفت انرژی در این ساختمان ها بیشتر است. برای این ساختمان ها که متراژ بالا و در و پنجره معمولی دارند باید از پکیج‌ های استفاده کنید که ظرفیت بالایی داشته باشند.

جمع بندی

محدوده گرمایش پکیج با توجه به ظرفیت پکیج اندازه گیری می شود. هرچه ظرفیت پکیج بیشتر باشد می تواند متراژ بیشتری را پوشش دهد. مسکونی یا تجاری بودن ساختمان ها از دیگر عوامل مهم در میزان ظرفیت و گرمایش پکیج است. دقت داشته باشید که آب گرم مصرفی و گرمایش در ساختمان های مسکونی و ساختمان های تجاری متفاوت می باشد.

در ساختمان های تجاری آنچه که تعیین کننده ظرفیت پکیج می باشد متراژ ساختمان است. سایت تهران سرویس کاران ارائه دهنده خدمات در این حوزه هستند. اگر قصد تعمیر و بررسی پکیج خود را دارید می توانید به سایت تهران سرویس کاران مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا