عمومیکسب و کار برتر

تفاوت فوم سرد و گرم چیست؟

تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل

تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل بسیار بحث برانگیز است چرا که در هزینه های مربوط به تعمیرات مبل تاثیر بسزایی دارد. اگر برای یک بار هم برای خرید و یا تعمیرات مبلمان خود اقدام کرده باشید حتما اسم فوم سرد و گرم را شنیده اید اما سوالی که ممکن است برای چنین افرادی پیش بیاید این است که تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل چیست؟ از فوم سرد و گرم در چه قسمتی از مبل استفاده می شود؟

بهترین برند فوم سرد | تفاوت فوم سرد و گرم

تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل چیست؟

برای یافتن پاسخی مناسب برای تمامی پرسش های مطرح شده تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید و با شناخت کاربرد و تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل، هزینه های مربوط به تعمیرات مبلمان خود را مدیریت کنید. تعمیرات مبل از جمله اقداماتی است که برای کاهش هزینه ها در حین فرسوده شدن مبلمان خانه یا محل کار توسط بسیاری از افراد انجام می شود. تعمیر یک مبل به بخش های مختلفی تقسیم می شود که عبارتند از تقویت کلاف، رویه کوبی، تعویض فوم و اسفنج و …

فوم و اسفنج مبل پس از استفاده طولانی مدت از مبلمان ممکن است کیفیت خود را از دست بدهد به همین دلیل باید تعویض شود. افرادی که برای تعویض فوم به فروشندگان و تعمیرکاران مبل مراجعه می کنند اولین سوالی که از آن ها پرسیده می شود این است که می خواهید از چه فومی در مبلمانتان استفاده شود؟ فوم گرم یا سرد؟

در این صورت فرد برای انتخابی بهتر یا باید خودش اطلاعات لازم را در مورد این دو نوع فوم داشته باشد و یا به توضیحات فروشنده و تعمیرکار بسنده کند اما اگر اطلاعات فروشنده نیز صحیح نباشد فرد دچار سردرگمی می شود. به همین دلیل برای درک بهتر تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل در ادامه به بررسی ویژگی این دو نوع فوم می پردازیم اما پیش از بررسی تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل باید با مفهوم اصلی فوم مورد استفاده در مبل آشنا شویم.

کاربرد فوم در تعمیرات مبل

فوم ها که طول عمر بیشتری نسبت به اسفنج های معمولی دارند از ترکیب مواد شیمیایی مخصوصی ساخته شده اند همچنین به دلیل اینکه فوم ها با نسبت مشخصی در کوره ساخته می شوند در کیفیت های مختلفی به بازار عرضه می شوند. فوم ها در مبلمان و صندلی ماشین ها مورد استفاده قرار می گیرند. فوم های مورد استفاده در مبلمان در سه نوع فوم سرد، گرم و ویژه وجود دارند که ضخامت آن ها فارغ از جنسشان بوده و در ضخامت 10 سانتی متر، 13 سانتی متر و 15 سانتی متر در بازار یافت می شوند. حال که با مفهوم فوم آشنا شدید نوبت به بررسی تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل رسیده است.

ویژگی فوم گرم مبل

قبل از اینکه به سراغ بررسی ویژگی فوم گرم برویم بهتر است ابتدا ازدلیل نام گذاری آن مطلع شویم. همانطور که در فوق ذکر شد فوم در دما های مختلفی در کوره ساخته می شود، نام گذاری این فوم نیز به دلیل ساخت آن در دمای بالای کوره است. تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل فقط به دمای ساخته شده و نام گذاری متفاوت آن منتهی نمی شود بلکه همانطور که گفته شد کیفیت آن ها نیز کاملا متفاوت است.

از مهمترین ویژگی فوم گرم می توان به سفت بودن آن اشاره کرد، این خاصیت به تدریج از بین رفته و به مرور از میزان سفتی فوم کاسته می شود همچنین حالت ارتجاعی این فوم نیز به تدریج تحت تاثیر قرار می گیرد و پس از مدتی کاملا از بین رفته که اصطلاحا می گویند جا انداخته است. استفاده از فوم گرم در کف مبل بسیار بهتر از اسفنج است.

ویژگی فوم سرد مبل

با آشنایی با ویژگی فوم سرد دیگر خودتان نیز می توانید به راحتی تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل را تشخیص دهید و با توجه به بودجه و نوع مبل خود بهترین انتخاب را داشته باشید همچنین با مدیریت هزینه ها می توانید برای تعمیر مبلمان خود از بهترین و با کیفیت ترین مواد استفاده کنید.

برای ساخت فوم سرد از حرارت بسیار کم و یا حرارت غیر مستقیم استفاده می شود به همین دلیل است که این فوم به فوم سرد مشهور است. از مهمترین ویژگی فوم سرد می توان به حالت ارتجاعی بالای آن اشاره کرد و دلیل آن نیز این است که مولکول های فوم سرد در دمای کم، فرصت بیشتری برای شکل گیری دارند. نرمی فوم سرد به وضوح حس می شود به همین دلیل از این فوم در ساخت یا تعمیر مبل راحتی استفاده می شود چرا که استفاده از آن راحتی بسیاری در بدن شخصی که روی مبل می نشیند ایجاد می کند همچنین دوام این فوم نیز بسیار بیشتر از فوم گرم است.

حال که با تفاوت فوم سرد و گرم در تعمیرات مبل آشنا شده اید به راحتی می توانید تصمیم بگیرید که چه فومی برای مبلمان خود سفارش دهید البته توجه داشته باشید که فوم سرد گران تر از فوم گرم است.

چگونه فوم سرد را با فوم گرم تشخیص دهیم؟

معمولا فوم ها قابل مشاهده و لمس هستند.با انگشت به قسمتی از فوم فشار وارد کنید و پس از چند لحظه آن را بردارید در صورتی که جای انگشت شما روی فوم باقی نماند آن فوم سرد است و اما اگر جای انگشتتان به صورت فرورفتگی باقی ماند یا آن را سوراخ کرد آن فوم «فوم گرم»است. نکته دیگر این است که در نظر داشته باشید که فوم های سرد در دمای پایین سفت میشوند پس در صورتی که قصد خرید در فصل های سرد سال را دارید سفت بودن بیش از حد بالش یا فوم سرد در مغازه امر طبیعی است و زمان قرار گیری در محیطی با دمای طبیعی فوم نرم تر می شود و هرچه حرارت بیشتر باشد فوم نرم تر می شود.

تفاوت فوم با اسفنج

استفاده از فوم برای کف مبلمان نسبت به اسفنج ها بهتر است به دلیل طول عمر بیشتر.ولی اگر در مبل ها به جای فوم از اسفنج استفاده شده بهتر است از اسفنج 35 کیلوییاستفاده بشود. به دلیل اینکه این نوع اسفنج ها سفت و قابل شست و شو هستند و با گذشت چندماه از خرید مبل شکل و ظاهر خودرا از دست نمی دهد و یا حالت بدی به خود نمیگیرد.

چه مبلمانی نیاز به تعویض فوم دارند؟

در مبلمان که تشک نشیمن آن ها از یکدیکر جدا میشوند و به اصطلاحی دوبل هستند اگر فوم آن فرسوده شده باشد  و فوم به صورت تکه تکه و پودر شده باشد و به عبارتی قابل استفاده نباشد نیاز به تعویض فوم دارد.

یکی از اختلاف قیمت ها در تعمیر مبلمان

فوم سرد و فوم گرم یکی از اختلاف قیمت ها در تعمیر مبلمان  است .هچنین استفاده از فوم سرد درجه 1 و درجه 2از دلایل متغیر بودن اختلاف قیمت ها می باشد. به عنوان مثال اگر قطر تشک 12 سانت باشد،متاسفانه بعضی از همکاران 10 سانت کلک و آشغال پارچه می گذارند. بعد یک لایه اسفنج روی کار می کشند که براشون به صرفه و ارزان باشد! این عمل باعث میشود مبل به مدت کوتاهی و سریع نشست کند. این روش را بیشتر برای مبلمانی که تشک آنها چسبیده به مبل و جدا نمیشود انجام میدهند که به سختی کسی متوجه می شود.

دکمه بازگشت به بالا