اجتماعیکسب و کار برتر

دمای هوای کیش چقدر است؟

فصل های مختلف در کیش

فصل بهار در کیش

به نقل از صفدری کیش یکی از بهترین زمان های سفر به جزیره کیش فصل بهار است چرا که در این فصل آب و هوای کیش بسیار مطلوب سفر کردن است و خیلی سرد یا گرم نیست و می توانید به تفریحات مختلفی در این جزیره بپردازید، بهار در واقع مناسب ترین فصل سال برای سفر به این جزیره می باشد ، اگر در اردیبهشت ماه به کیش سفر کنید ، می توانید یک تجربه ناب از سفر به جزیره را  داشته باشید، در این زمان هوا بسیار عالی است و جزیره هم خیلی شلوغ نیست ، در ماه فروردین جزیره کیش پر از گردشگر می شود و به بسیاری از تفریحات نمی رسید، در اردیبهشت هنوز هوای کیش خیلی شرجی و آزار دهنده نیست و می توانید از به بهترین شکل بازدید کنید و به ورزش های آبی بپردازید.

آب و هوای کیش در چند روز آینده | آب و هوای کیش طی ده روز آینده

نقشه گوگل کیش

 در فصل بهار ، بادهای بهاری در جزیره می وزند و باعث خنک شدن هوا می شوند که بسیار هوا را دلپذیر می کند ، اگر بخواهیم بهترین زمان سفر به کیش را در نظر بگیریم ، باید بگویم که از ابتدای فروردین تا آخر اردیبهشت بهتر است که به کیش سفر کنید و لذت ببرید ، البته اگر می خواهید که با شلوغی جزیره روبرو نشوید ، این فصل مناسب نیست ، به طور کلی آب و هوای کیش گرم و مرطوب است و اگر می خواهید از این رطوبت در امان باشید در بهار به جزیره سفر کنید بهتر است.

فصل تابستان در کیش

فصل تابستان یکی از پر توریست ترین فصل های سال در کیش است، در این زمان به دلیل برگزاری جشنواره تابستانی کیش و همچنین امکان تفریحات آبی ، بسیار شلوغ است ، اگر از افرادی هستید که و شنا کردن علاقه دارید، بهترین زمان برای سفر به کیش ، تابستان است چرا که در این فصل هوای کیش گرم و شرجی است و جان می دهد برای آب تنی در خلیج فارس، اگر از گرما فراری هستید و بیزار بهتر است که سفر را به زمانی دیگر موکول نمایید چرا که دمای هو در طول روز بسیار بالا است و ممکن است برای شما آزار دهنده باشد ، تابستان فصل گردشگران در کیش است ولی تعدا آن ها نسبت به بهار کم تر است و این به دلیل شرایط آب و هوای کیش و گرمای آن است ، این فصل بسیار مناسب برای آفتاب گرفتن و برنزه کردن است و در تابستان در این جزیره بارندگی به صفر می رسد.

 فصل پاییز در کیش

آب و هوای کیش در فصل پاییز بسیار متنوع است ، در شروع پاییز هوای کیش تقریبا هنوز حال و هوای تابستانی دارد ولی کمی خنک تر از تابستان است و به تدریج با شروع آبان هوا در این جزیره خنک می شود در آذر ماه بارش های شدیدی در کیش رخ می دهد ، به طور کلی پاییز فصل خوبی برای سفر به کیش برای افرادی است که گرمایی هستند و باران دوست دارند ، لازم به ذکر است که روزها در پاییز در کیش بسیار کوتاه هستند و اگر می خواهید کاری انجام دهید یا به مراکز خرید بروید بهتر است که سحرخیز باشید و تا شب نشده به همه امور خود رسیدگی کنید، چرا که هوا زود تاریک می شود ، در پاییز در طول روز هوا گرم و در شب هوا خنک می باشد و باید گفت که پاییز یکی از خلوت ترین فصل های کیش به شمار می رود و اگر از شلوغی خوشتان نمی آید، پاییز را برای سفر انتخاب کنید ، همچنین در این زمان در کیش می توانید خریدهای بسیار خوب و ارزانی انجام دهید چرا که برای جذب مسافران تخفیف های ویژه ای برای هتل ها ، مراکز خرید و رستوران ها لحاظ می شود .

 فصل زمستان در کیش

فصل زمستان سردترین زمان در کیش است البته فکر نکنید که سرمایی که سوز دارد در این جزیره وجود دارد ، نسبت به ماه های دیگر هوا سردتر است، درماه های دی و بهمن در کیش باران های شدید و سیل آسا رخ می دهد و همین یکی از دلایل تعداد کم مسافر در جزیره می باشد ، هتل ها برای جذب مسافران در زمستان تخقیف های بالای 50 درصد ارائه می دهند. اگر می خواهید سفری ارزان به کیش داشته باشید، زمستان بهترین زمان است.

اگر گرما را دوست ندارید در زمستان به کیش سفر کنید ولی باید بگوییم که در این فصل خبری از شنا نیست البته پلاژهای مخصوص شنا باز هستند ولی کم تر کسی تن به آب می دهد ، این فصل بهترین زمان برای بازدید از جزیره و زیبایی های آن است و بسیار ارزان می توانید خرید کنید یا به رستوران های مخالف بروید و غذاهای محلی و بین و المللی یا ایرانی میل کنید ، آب و هوای کیش در زمستان بسیار معتدل است و شب ها کمی سرد می شود و اگر به ساحل بروید می توانید با بادهایی که می وزد متوجه این قضیه شوید.

 آب و هوای کیش

جزیره کیش در محدوده مناطق گرم و خشک و تحت تاثیر آب و هوای بیابانی بوده و دارای تابستانی طولانی و گرم و زمستانی کوتاه و ملایم است. تعادل آب و هوای جزیره تحت تاثیر توده های مختلف هوای شمال غربی و جنوبی قرار داشته و به طور کلی خشک و کم باران است. بارندگی عمدتا به صورت رگبار و سیلابی در ماه های زمستان انجام میگیرد. میزان رطوبت در تابستان بسیار بالا بوده و حتی به صد در صد نیز میرسد. کیش به لحاظ واقع شدن در منطقه صحرایی و خشک فاقد روزهای یخبندان است.

هوای کیش در چه زمانی از سال بهتر است؟

بهترین زمان برای سفر به جزیره کیش از دی ماه تا آخر فروردین می باشد. جزیره کیش در این ماهها هوایی بسیار لطیف و دوست داشتنی دارد.

پیش بینی آب و هوای کیش را کجا ببینم؟

در همین صفحه با کلیک بر روی روزها، اطلاعات دقیق آب و هوای کیش را برای چند روز آینده ببینید.

آیا هوای کیش رطوبت بسیار بالایی دارد؟

در بیشتر ماههای سال رطوبت هوای کیش بالای  ۶۰ درصد است.

جدول میانگین سالیانه دمای هوا، رطوبت و میزان بارندگی جزیره کیش

ماه دمای هوا رطوبت بارندگی
فروردین ۲۵.۷ ۶۳.۱ ۲.۲
اردیبهشت ۲۹.۹ ۶۰.۵ ۰.۲
خرداد ۳۱.۹ ۶۵.۵ ۰.۰۱
تیر ۳۳.۸ ۶۸ ۰
مرداد ۳۴.۶ ۶۸ ۰
شهریور ۳۳.۱ ۷۱.۴ ۰.۰۱
مهر ۳۱.۲ ۶۷.۹ ۰.۱
آبان ۲۷.۹ ۵۹.۵ ۸.۱
آذر ۲۲.۶ ۶۱.۸ ۳۴.۷
دی ۲۰.۳ ۶۲.۲ ۳۵.۵
بهمن ۱۹.۹ ۶۳.۴ ۱۳.۹
اسفند ۲۲.۴ ۶۴.۷ ۹.۷

خوب است بدانید

براساس داده های هواشناسی مقدار متوسط رطوبت در هر کیلوگرم هوای گرم و خشک جزیره در دی ماه ۱۵ گرم و تیرماه حدود ۲۵ گرم است. هوای کیش در ماه های مهر تا فروردین، دارای گرمای ملایم و مطبوع است و در این فاصله ی زمانی جزیره در شرایط زیست محیطی مطلوب قراردارد. از اردیبهشت تا مهر هوای کیش گرم و شرجی و میانگین دمای روزانه جزیره در این ماه ها تقریباً نزدیک به هم است. در اردیبهشت چون آب دریا هنوز سرد و رطوبت نسبی پائین است هوای کیش تقریباً خشک و باد آن ملایم، خنک و نسیم وار بوده و در مجموع هوای آن بهاری و لطیف و شرایط زیست محیطی آن بسیار مطلوب است.

تفاوت دما بین گرم ترین و سردترین ماه کیش حدود ۱۶ درجه است. یعنی دی ماه دارای کم ترین تبخیر با نوسان ۱۲ درصد و خنک ترین و خشک ترین ماه جزیره و مرداد ماه با بیش ترین میزان تبخیر و با تغییر و نوسان حدود ۲۸ درصد دارای بیشترین تبخیر و گرم ترین ماه جزیره است.

دکمه بازگشت به بالا