عمومیکسب و کار برتر

استند رول آپ چیست و روش هایی برای تعمیر آن

آیا می دانید استند رول آپ چیست و چه کاربردی دارد؟ استند رول آپ  متشکل از یک بنر و پایه آلومینیومی است که به راحتی توسط یک نفر در کمتر از چند دقیقه نصب می شود. می توانید این نوع استند را در هر جایی که می خواهید قرار دهید و بیشترین توجه را به کار و تجارت خود جلب کنید و در نتیجه به اهداف فروش خود کمک کنید. استند رول آپ قابل حمل و سبک و در عین حال مقاوم و بسیار پایدار است و در صورت اعمال طراحی گرافیکی مناسب بر روی آن می تواند بسیار مورد پسند مخاطب قرار گیرد همچنین می توان به صورت جداگانه یا در ترکیب با دو یا سه استند  دیگر آن را نصب کرد، در این صورت ممکن است یک دید کامل و قانع کننده از موضوع ارائه شده در فضای نمایشگاه یا همایش و رویداد به مخاطب نمایش دهد.

استند رول آپ | استند رول آپ چیست

تعمیر استند رول آپ

به هر گونه اقدام برای سالم کردن و یا جایگزینی یک قطعه خاص برای بهبود نمایش هرچه بیشتر تبلیغات شما است. اول از همه باید بدانید کدام قسمت از رول آپ  شما مشکل دارد و باید تعمیر  شود. قطعاتی که معمولا به طور کلی نیاز به تعمیر دارند عبارت اند از:

لاستیک داخل لوله: لوله های رول آپ به وسیله یک کش یا پلاستیک که درو آن است نگه داشته می شود که برخی اوقات به علت استفاده نادرست پاره می شوند.

 فنر: از گران ترین قطعات استند رول آپ محسوب می شوند.

لوله: به صورت سه تیکه و عصایی می باشند که در تمامی انواع سازه ها یک مدل است.

 درب بغل: درب کناری رول آپ در دو نوع بیضی و کلاسیک موجود می باشد که در نوع بیضی دو تایی می باشد یعنی یکی برای نگه داشتن فنر درب و دیگری برای ظاهر که به آن درب آبکاری می گویند.

 سر لوله ی شیار دار: یک نوع قطعه پلاستیکی ریز می باشد که ممکن است بر اثر استفاده نادرست شکسته شود.

استند رول آپ | استند رول آپ چیست

 پایه ی نگهدارنده استند: در صورتی نیاز به تعمیر دارد که پرچ های آن به علت استفاده زیاد شل شوند.

 پروفیل قسمت بالای چاپ: در دو نوع ساده و مغزی دار وجود دارد و طول عمر زیادی نسبت به کل استند دارد.

 پوسته ی چاپ: به یک طلق نازک که چاپ را به فکر رول آپ وصل می کند گفته می شود.

نحوه ی قیمت گذاری تعمیر استند رول آپ با توجه به نوع قطعه مصرفی و نوع خدمت تایین می شود.

نصب استند رول آپ

ساده ترین ساختار نمایشگاهی از نظر نصب، استند رول آپ می باشد. البته توجه داشته باشید  که نصب رول آپ استند از دو مرحله تشکیل شده است. اولین مرحله نصب چاپ رول ( پلات و لمینت، PP یا بنر) روی خود رول است که توسط همکاران  انجام می شود. و هنگامی که چاپ مورد نظر شما آماده شد، آن را بر روی پایه رول آپ مورد نظر شما نصب می شود.  مرحله بعدی قرار دادن استند رول آپ در محل  مورد نظر است که این کار را می توانید خودتان به راحتی انجام دهید. برای نصب رول آپ ابتدا پایه رولی که پرینت و چاپ شده و روی آن قرار گرفته را از کیسه برزنتی مخصوص جدا کرده سپس میله عصایی را در کیسه رول آپ است باز کرده و قطعات را به هم وصل کنید تا میله ای به طول 2 متر بسازید.

در مرحله بعد، انتهای میله را در سوراخ پشت رول محکم کنید، سپس چاپ را از محفظه رول بردارید و آن را تا انتها بکشید (به دلیل فنری بودن رول، برداشتن چاپ و خارج کردن آن آسان است و به راحتی نیز بر می گردد .) حالا شکاف را از پشت چاپ تا بالای میله قرار دهید و آن را ببندید.

انواع استند رول آپ

انواع مختلفی از سازه های رول آپ وجود دارد که شامل رول آپ عریض، رول آپ یک طرفه، رول آپ دو طرفه، رول آپ گردان آویز، رول آپ گردان و رول آپ روی میز می باشد. هر یک از آن ها را می توان با توجه به نیاز و مکان استفاده آن را انتخاب کرد. همچنین پایه رول آپ در رنگ اصلی خود که نقره ای است موجود می باشد. اما چاپ سریع پایه رول آپ در رنگ مشکی و رنگ های  متنوع قابل تهیه و ارائه می باشد. تفاوت اصلی علاوه بر سایز و ابعاد  در طراحی رول آپ در نوع پایه است. دو نوع استند رول وجود دارد: با پایه باریک و با پایه بیضی. نوع استند رول آپ باریک جمع و جور، سبک، ساده و ارزان است.

اما رول پایه بیضی (پایه ی پهن) معمولا سنگین تر می باشد. و همچنین عرض پایه آن نیز بیشتر است که باعث پایداری بیشتر آن می شود. این دو نوع رول آپ از نظر چاپ تفاوتی با هم ندارند. بنابراین هنگام خرید رول به این نکته توجه کنید و باید مجموعه ای متناسب با نیاز خود را سفارش دهید. سازه رول آپ در ابعاد استاندارد ۲۰۰*۸۵ سانتی متر می باشد. اما در صورت نیاز می توان انواع رول های پهن و عریض را تولید و عرضه کرد. سازه های رول آپ در عرض های مختلف و متنوع از 50 سانتی متر تا 3 متر قابل تولید می باشد. و ارتفاع آن تا 2 متر می باشد ولی در صورت نیاز می توان ارتفاع را در اندازه و ابعاد های مختلف تنظیم کرد.

استند رول آپ | استند رول آپ چیست

ساختار استند رول آپ

همان طور که گفته شده استند رول آپ از جنس آلومینیوم می باشد که تمامی سازه آن شامل یکه بدنه شبیه به باکس می باشد که پایه ی رول آپ بوده و چاپ داخل آن قرار می گیرد. با توجه به این که چاپ رول آپ انواع متنوعی دارد هم می توان از چاپ محیط داخلی( لمینیت و پلات) برای آن استفاده کرد. که در این صورت باید چاپ روی کاغذ کوتد انجام شود. و بر روی آن روکشی از جنس لمینیت براق و مات قرار می گیرد برای این که از نظر مدیا انتخاب های متنوع و بیشتری داشته باشید می توان از چاپ اکوسالونت نیز بهره گرفت. چاپ بر روی استند رول آپ که به صورت دیجیتالی با چاپگرهای داخلی یا دستگاه های چاپ EcoSalont ایجاد می شود، می تواند خدمات شما را به زیبایی و باکیفیت تبلیغ کند.

این استند های رول آپ نه تنها ابزارهایی هستند که به شما در تبلیغات در نمایشگاه ها کمک می کنند، بلکه می توانند محصول یا خدمات شما را در فضاهای بیرونی مانند خیابان ها تبلیغ کنند. می توان بر روی بنر سولیت و گری بک، پی وی سی چاپ کرده و بر روی پایه رول آپ قرار داد. چاپ اکوسالونت کیفیت بالاتر و ماندگاری بیشتری دارد. مزیت اصلی آن نسبت به چاپ داخلی و پلات و لمینیت این است که اگر از چاپ اکوسالونت برای رول آپ استفاده شود، می توان از آن در فضای باز نیز استفاده کرد. اما از چاپ داخلی پلات و لمینیت نمی توان در فضاهای بیرونی استفاده کرد. به طور کلی بهترین گزینه برای چاپ رول، اکوسالونت و سولیت گری بک است.

چاپ بر روی پایه ی سازه به طوری قرار می گیرد که هرباری که از آن استفاده می کنید به سمت بیرون و به صورت رول کشیده شود و با میله ای با ۲ متر ارتفاع به طور تلسکوپی جمع می شود و بر روی سازه می ایستد. بعد از هر بار استفاده باید مهار و اتصال به میله ی تلسکوپی را جدا کرده و چاپ را آزاد کنید تا به صورت رول شده در محفظه ی اصلی سازه جمع و بسته شود. سپس آن را در یک کیسه مخصوص قرار دهید و تا زمان رول آپ بعدی در برابر ضربه از آن محافظت کنید.

چاپ استند رول آپ و نمایشگاهی در همچاپ

یکی از معتبرترین مراکز چاپ استند رول آپ در کشور، مجتمع چاپ و بسته بندی همچاپ می باشد.  در صورت نیاز به چاپ استند رول آپ می توانید به سایت همچاپ به آدرس hamchap.com مراجعه نمایید.

دکمه بازگشت به بالا