عمومیکسب و کار برتر

جوی استیک صنعتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

جلوه هال در مقابل جادوی های پتانسیومتر

به نقل از بابا ادیسون از آنجا که نیاز به جوی استیک صنعتی افزایش می یابد ، طراحان تحت فشار بیشتری برای دستیابی به نیازهای استفاده شده و در عین حال هزینه را کاهش می دهند. این الزامات شامل حساسیت ، دقت ، کم مصرف بودن ، عملکرد نرمتر ، اندازه نصب سفارشی و ویژگی های چند منظوره می شود. این امر به ویژه در محیط های صنعتی كه كنترل صحیح تجهیزات سنگین برای جلوگیری از صدمات ناشی از كار یا از دست دادن بهره وری بسیار حیاتی است بسیار مهم است.

CGEC به طور سفارشی انواع مختلفی از جوی استیک های الکتریکی صنعتی را برای خدمت به تولیدکنندگان تجهیزات اصلی (OEM) و اپراتورها در محیط های صنعتی، تجاری و مصرفی تولید کرده است. هنگام تمرکز بر کاربردهای صنعتی ، جوی استیک برای ماشین آلات و تجهیزات نقشی اساسی دارند. به همین دلیل، مهم است که با دو نوع از جوی استیک های صنعتی آشنا شوید: جوی استیک های سالن و جوی استیک های پتانسیومتر.

Istak کاتالوگ محصولات ایستک | جوی استیک اشنایدر

ملاحظات کلیدی برای جوی استیک های الکتریکی صنعتی

در تجهیزات هشدا و فرمان انواع جوی استیک ها مزایا و معایبی دارند. مهم است که از پویایی اساسی هر دو جوی استیک مبتنی بر اثر پتانسیومتر و اثر هال آگاهی داشته باشید و یکی را انتخاب کنید که برای برنامه خاص شما مناسب باشد.

ویژگی های دسته نوع سالن:

  • تشخیص زاویه غیر تماسی سالن

… ماندگار

resistance مقاومت در برابر آلودگی بالا

  • روند در آینده

ویژگی های دسته پتانسیومتر:

. اجزای غیرفعال

anti توانایی ضد تداخل قوی

voltage دامنه ولتاژ بزرگ

. مصرف برق کم

 اپراتور جوی استیک لیفتراک

پتانسیومتر یک مقاومت متغیر است که از بازوی برف پاک کن فیزیکی استفاده می کند که در سر عنصر الکتریکی داخلی قرار می گیرد تا مقاومت را تغییر دهد. پتانسیومترها به طور سنتی به عنوان تقسیم کننده ولتاژ آنالوگ که سیگنال های خروجی ولتاژ را ارائه می دهند ، استفاده می شود و با استفاده از یکی از چندین عنصر الکتریکی تولید می شود: کربن ، سرمت، سیم پیچ یا پلاستیک رسانا. هر یک از این انتخاب ها مزایا و معایب خود را دارد ، اما همه در معرض سایش و پارگی ناشی از اصطکاک کشویی بازوی برف پاک کن هنگام چرخش شافت پتانسیومتر هستند. پتانسیومترهای نوع سرمت و کربن اغلب در برنامه های جوی استیک استفاده نمی شوند زیرا از نظر عمر کم هستند و بهترین کار در عملیات با چرخه کم مانند عملکرد تنظیم پنل است. بنابراین CGEC سه پایه پتانسیومتر جوی استیک HJ12 ، HJ15 ، HJ18 را برای کنترل لیفتراک استفاده می کند.

جوی استیک های برقی صنعتی اثر هال با توجه به اصل اثر هال ، سیگنال جابجایی منتقل شده توسط عقربه تبدیل به تغییر میدان مغناطیسی شیب بین عنصر هال و فولاد آهنربای دائمی می شود و سیگنال الکتریکی خارج می شود. بر اساس با تغییر در میدان مغناطیسی ، سنسور اثر هال دقیقاً مانند یک پتانسیومتر عمل می کند اما تخریب عنصر را از بین می برد زیرا نیازی به بازوی برف پاک کن نیست. یک آهنربا بهمراه انتهای شافت بهم پیوسته است و در نزدیکی تراشه اثر هال قرار گرفته است، اما هرگز تماس نمی گیرد. در حالی که جوی استیک های اثر سالن می توانند طول عمر بیشتری ایجاد کنند ، عوامل دیگر باید از جمله رانش دما یا ولتاژ تغذیه موجود در نظر گرفته شوند.

جوی استیک های پتانسیومتر

حالت عملکرد معمول&# 39 مردم از طریق یک ساختار مکانیکی خاص (ساختار دسته) به حالت کشویی پتانسیومتر تبدیل می شود و سیگنال جابجایی از طریق پتانسیومتر به یک سیگنال الکتریکی خروجی تبدیل می شود. جوی استیک های پتانسیومتر برقی صنعتی برای دهه ها استفاده کنید و از اصول قانون اهم برای تولید یک خروجی متناسب با آنالوگ استفاده کنید. جوی استیک پتانسیومتر شامل چندین ملفه است که با جابجایی ، سطح مقاومت را در مدار الکترونیکی کم یا زیاد می کنند. اکثر واحدهای جمع آوری داده ها ، PLC ها یا میکروکنترلرها با ماهیت فراگیر پتانسیومتر سنتی سازگار هستند.

جوی استیک پتانسیومتر صنعتی برقی یک گزینه ایده آل برای کاربردهایی است که به حرکت دقیق تجهیزات صنعتی یا ماشین آلات متحرک نیاز دارند. در حالی که جوی استیک های پتانسیومتر عملکرد فوق العاده ای دارند ، اما در مورد دوام محدودیت هایی دارند. از نظر دوام طولانی مدت ، این نوع جوی استیک ها به دلیل پوشیدن قطعات متحرک و حساسیت جزئی به تداخل الکترومغناطیسی یا تداخل فرکانس رادیویی ، ممکن است دچار قابلیت اطمینان شوند. این امر خصوصاً در مورد پتانسیومترهای سیم پیچ دار صدق می کند اما کمتر در مورد انواع پلاستیک رسانا که از یک مسیر صاف الکتریکی برای از بین بردن اصطکاک هرچه بیشتر استفاده می کنند. به همین ترتیب ، پتانسیومترهای پلاستیکی رسانا به دلیل خصوصیات ماده عنصر ، با تداخل مشکلات یکسانی ندارند.

جوی استیک های هال افکت

بر خلاف جوی استیک های پتانسیومتر که از مدارهای الکترونیکی استفاده می کنند ، جوی استیک های اثر هال از یک سیستم مغناطیسی استفاده می کنند. جوی استیک های اثر هال نسبت به جوی استیک پتانسیومتر برتری دارند زیرا در اثر تماس فیزیکی با خود سنسور سایشی ایجاد نمی شود. از جوی استیک های برقی هال برای کاربردهای صنعتی همانند انواع پتانسیومتر استفاده می شود اما در مواردی که ممکن است دارای لرزش یا شوک بیش از حد باشند، برتری دارند. این برنامه ها شامل کامیون های استخراج معدن ، لودرهای بالابر ، جرثقیل ، بیل ، حفار و غیره است.

در حالی که استفاده از جوی استیک های جلوی سالن مزایای مختلفی نسبت به جوی استیک های پتانسیومتر دارد ، اما معایب زیادی نیز دارد. منبع تغذیه ولتاژ موجود ممکن است یک عامل محدود کننده باشد زیرا بیشتر جلوه های سالن به 5VDC یا 9 ~ 36VDC نیاز دارند در حالی که یک پتانسیومتر می تواند از ولتاژ وسیعی استفاده کند. علاوه بر این ، چند محدودیت وجود دارد که جوی استیک های اثر هال در ماده فرومغناطیسی استفاده می کنند، زیرا میدان مغناطیسی آن با گذشت زمان تغییر می کند و تحت تأثیر مستقیم درجه حرارت سرد و گرم قرار می گیرد. این اختلافات در میدان مغناطیسی باعث ایجاد جوی استیک اثر هال به&”رانش” می شود و ولتاژ خروجی را تحت تأثیر قرار می دهد. این باعث ایجاد اختلافات ناخواسته می شود و بر قابلیت اطمینان طولانی مدت جوی استیک اثر سالن تأثیر می گذارد.

دکمه بازگشت به بالا