اجتماعیکسب و کار برتر

با رنگ موی روشن چه رنگ روسری میاد؟

به رنگ موی روشن چه رنگ روسری و شالی میاد؟

این موضوع که به رنگ موی روشن چه رنگ روسری و شالی میاد ممکن است که سئوال ذهن بسیاری از خانم ها هنگام خرید شال باشد. رنگ مو به طور مشخص نقش مهمی در انتخاب روسری ایده آل برای شما بازی می کند، بنابراین نه تنها باید به رنگ پوست، لباس و اکسسوری های دیگر که با روسری می پوشید، بلکه باید به رنگ موهایتان نیز توجه خاصی داشته باشید، که این موضوع در اولویت اول، زیبایی شما نشان زیادی دارد.

معمولا رنگ موهای طبیعی مناسب ترین و بهترین گزینه برای هر فرد است، اما امروزه تمام خانم ها از یکنواختی موهای سرشان خسته می شوند و دوست دارند که هر از گاهی موهایشان را به هر رنگی در بیاورند. از اینرو، تناسب رنگ مو با رونگ روسری و شال اهمیت می یابد. پس بهتر است در هنگام خرید شال برای خود دقت زیادی داشته باشید.

همیشه یادتان باشد برای موهای بلوند باید روسری یا شال هایی را انتخاب کنید که رنگ های صورتی، خاکستری، قرمز و مشکی در آن ها به چشم بیاید. معمولا شال و روسری های مشکی برای هر طیف رنگ مویی زیبا هستند و می توانید همیشه شال های مجلسی را در کمد خود داشته باشید. رنگ هایی مانند: بنفش، قرمزهایی که کمی تیره باشند، به شما جلوه ی خوبی را خواهند بخشید.

رنگ هایی که در این درجه بندی قرار دارند و در این ردیف قرار می گیرند را می توانید انتخاب کنید. رنگ هایی مانند: سبزهای لجنی، زرد پررنگ و نارنجی های آتشین بسیار فوق العاده هستند و شما با پوشیدن این رنگ زیبا و شیک تر جلوه خواهید کرد و استایلی کاملا متفاوت تری را برای خود خواهید ساخت. در عوض رنگ هایی مانند: آبی نفتی و خاکستری، از جمله رنگ هایی هستند که به شما نمی آید، پس هیچگاه برای خرید سمت این رنگ ها نروید، چرا که بعدا از خرید آنها پیشیمان خواهید شد.

اگر بخواهیم بگوییم چه شال و روسری به موهای روشن می آیند باید ابتدا رنگ مویی را که زده ایم را مد نظر قرار دهیم نه روسری و شالی که داریم، شما برای خرید روسری یا شال به مغازه می روید و در آنجا انواع رنگ هایی را که می تواند به رنگ موی شما بیاید فراهم است و این دیگر بستگی به انتخاب خودتان دارد که چه رنگی به رنگ پوست و رنگ موی شما می آید. می توانید با انتخاب درست بهترین رنگ روسری و شال را ست کرده و با خیال راحت مغازه را ترک کنید. گاهی لازم است برای نظر خواستن از فروشنده هم کمک بخواهید.

رنگ شال و روسری برای موی روشن

تقریبا تمام شال و روسرهایی از طیف قرمز برای خانم های مو بلوند مناسب هستند و ظاهری زیبا و شیک به آنها می دهد. اما نکته ی مهم انتخاب یک طیف رنگ است. قرمز جیغ و قرمز اناری هر دو برای خانم ها مناسب هستند، اما توصیه می شود؛ رنگ های قرمز بورگاندی و قرمز متمایل به بنفش را نپوشید.

روسری و شال سفید هم می تواند یک انتخاب عالی برای خانم های مو بلوند باشد. البته نباید فراموش کنیم که اضافه کردن یک رنگ با کنتراست بالا می تواند یک ست زنانه ی شیک بسازد.

روسری و شال هایی به رنگ، سبز زمردی، قرمز کبود، قرمز، مشکی و سفید برای موهای روشن تر از خاکستری بسیار مناسب هستند. برای این رنگ مو، رنگ های پررنگ و گرم را پیشنهاد می کنیم و باید شال های نخی حاشیه طلایی و روسری نخی ژاکارد طرح مارک دار بپوشید.

اگر موهای شما کمی روشن تر از خاکستری است، نباید رنگ های سرد را بپوشید، از پوشیدن رنگ هایی مانند: برنز، رنگ های خاکی و رنگ هایی در این سبک بپرهیزید. اما رنگ های پر رنگ و گرم شما را زیباتر نشان می دهند. اگر رنگ موی شما مسی است، نباید رنگ های سرد و ملایم را بپوشید، بلکه باید روسری هایی را انتخاب کنید از جمله ی رنگ های گرم و تند باشد. رنگ هایی مانند: بنفش، قرمزهایی که کمی تیره باشند به شما جلوه ی خوبی را خواهند بخشید.

با انتخاب رنگ درست جذاب تر شوید

رنگ هایی که در این درجه بندی قرار دارند و در این ردیف قرار می گیرند را می توانید انتخاب کنید. رنگ هایی مانند سبزهای لجنی، زرد پر رنگ، نارنجی های آتشین، شما با پوشیدن این رنگ ها زیباتر و جذاب و شیک تر خواهید بود. در عوض رنگ هایی مانند: آبی نفتی و خاکستری از جمله رنگ هایی هستند که به شما نمی آیند.

برای رنگ موی های روشن مثل بلوند و یا مش های روشن، شما می توانید رنگ هایی استفاده کنید مثل: رنگ و ترکیبات بژ و بخصوص شامپاینی، سبز، ترکیبات قهوه ای، نارنجی و قرمز استفاده کنید که رنگ مو و چهره ی شما را شادابتر و جوانتر نشان دهد. همچنین شما می توانید برای آرایش کردن هم از رنگ های قهوه ای که تن هایی از طلایی را دارند و هم چنین از رنگ های بژ استفاده کنند.

داشتن موهایی به رنگ نقره ای و یاسی می تواند، تجربه ای سرگرم کننده باشد؛ اما هنگامی که موهای شما بلوند یا روشن تر باشد، همه چیز ساده تر خواهد بود. اکثر مدل های آرایش و رنگ روسری و شالی برای این رنگ موها مناسب هستند. با داشتن این مدل رنگ های روشن در واقع شما یک پالت رنگ طبیعی در اختیار دارید که آزادی بیشتری برای انتخاب در رنگ روسری یا شالتان در اختیارتان می گذارد.

تنها کافی است تا بدانید چه رنگی مناسب مو و صورت شما است. شما حتی می توانید از رنگ های پاستیلی هم استفاده کنید و همچنین شال ها و روسری هایی به رنگ سبزنعناعی و یا آبی فیروزه ای را هم می توانید انتخاب کنید و چهره ی خود را متفاوت تر و جذاب تر سازید.

سخن پایانی امروزه می توانیم پاسخ بسیاری از سئوالات خود را در محیط آنلاین جستجو کنیم. یکی از مزیت های استفاده از فضای آنلاین برای جستجوی پاسخ سئوالات خود، این است که شما ممکن است پاسخ خود را از متخصصان و کارشناسانی دریافت کنید که در محیط عادی احتمالا چنین امکان به ندرت به سختی برای شما پیش می آید.

شما می توانید با کمی وقت گذاشتن برای خواندن مطالب آموزنده ای که در اختیارتان گذاشته می شود بهترین و مناسبترین رنگ روسری و شال را برای رنگ موی تان انتخاب کنید و ست زیبا و شیکی را برای خود بسازید. هر چند طیف رنگ ها بسیار زیاد هستند اما شما می توانید بهترین ها را انتخاب کنید.

ست شال و روسری با رنگ مو

بیش از 90 درصد خانم ها زمانی که می خواهند به مهمانی های خانوادگی و یا حتی یک دورهمی ساده با دوستان خود بروند، اولین و مهم ترین سوالی که به ذهنشان خطور می کند این است که «حالا چی بپوشم؟» هنگام خرید شال و روسری هم باز این سردرگمی نمایان می شود.

اگر زمانی که خانمی می گوید وای هیچی ندارم بپوشم، سری به کمد لباسی اش بزنید، قطعا لباس های بسیار زیادی را پیدا خواهید کرد. سوال این است که با وجود تعداد زیاد لباس هایی که در کمد وجود دارد، چرا انتخاب یک استایل مناسب تا این اندازه سخت است؟

مهم ترین علت سردرگمی چه در هنگام خرید لباس و چه در زمان ست کردن و استفاده کردن از لباس ها، نداشتن اطلاعات کافی درباره اصول ست کردن رنگ ها با یکدیگر است. بسیاری از خانم ها تصور می کنند که برای ست کردن لباس ها با یکدیگر، باید همه آن ها در یک طیف رنگی باشند.

به همین دلیل تعداد بسیار زیادی از آن ها، هنگام خرید شال و روسری، به دنبال رنگ هایی هستند که با مانتو و یا کیفشان، تناژ رنگی بسیار نزدیکی داشته باشد. برای مثال اگر رنگ مانتو خردلی باشد، خیلی زود به سراغ شالی طرحدار می روند که در طرح خود، رنگ  خردلی و یا کرم داشته باشد.

اما نکته مهمی که بسیاری از بانوان از آن غافل هستند این است که گاهی اوقات برای داشتن یک استایل خاص و چشم گیر، باید بی پروا باشید و با اعتماد به نفس کامل، ترکیب رنگ هایی را انتخاب کنید که کمتر کسی استفاده می کند.

برای مثال همه ما شنیده ایم که آبی کاربنی با نارنجی، ترکیب رنگ بسیار زیبایی ایجاد می کند، اما در زندگی روزمره تعداد افرادی که واقعا استایلی با این ترکیب رنگ دارند، بسیار کم است. ست شال و روسری با رنگ مو نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که توجه خیلی کمی به آن می شود.

تا اینجای کار متوجه شدیم که اولین و مهم ترین موضوعی که هنگام ست کردن شال و روسری با لباس های خود باید به آن توجه کنیم، این است که خجالت را کنار بگذاریم و با اعتماد به نفس کامل به سراغ ترکیب رنگ های جدید و هیجان انگیز برویم.

اصول ست کردن شال و روسری

اگر از خانمی بپرسید سخت ترین قسمت ست کردن لباس ها چیست، احتمالا می گوید ست کردن شال با مانتو و کفش و سایر اجزای استایل. همانطور که کمی قبل تر اشاره کردیم، گاهی اوقات باید به سراغ رنگ هایی بروید که کمتر کسی استفاده می کند. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید درباره اصول ترکیب رنگ ها با یکدیگر اطلاعاتی هر چند اندک داشته باشید، به علاوه با ست شال و روسری با رنگ مو، می توانید چهره خود را نیز دلنشین تر و زیباتر کنید و مانند الماس در بین دوستان خود بدرخشید.

در ادامه کمی بیشتر به قوائد ترکیب رنگ ها می پردازیم تا در نهایت بتوانید مانند یک طراح مد حرفه ای، لباس هایتان را باهم ست کنید و روز به روز شیک تر و خوش استایل تر از قبل بشوید.

تقسیم بندی رنگ ها برای ست کردن

پیش از آن که ترکیب رنگ های پر طرفدار را معرفی کنیم، بهتر است اطلاعات کلی ای درباره انواع رنگ ها داشته باشیم تا در ادامه فلسفه پشت هر ترکیب رنگ را بهتر درک کنیم. ست کردن درست رنگ ها با یکدیگر اهمیت بسیار زیادی دارد و نکته کلیدی برای خوش پوش بودن است.

علاوه بر آن، دانستن اصول و قوائد ترکیب رنگ ها، برای ست شال و روسری با رنگ مو نیز از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است. برای مثال زمانی که بدانیم رنگ های مکمل و یا حتی متضاد می توانند استایل ما را بسیار چشم گیر کنند، هنگام خرید شال، به رنگ موهای خود نیز توجه می کنیم.

اگر بخواهیم به صورت خیلی حرفه ای، اصول ترکیب رنگ ها را بررسی کنیم، باید به سراغ چرخه رنگ ها که یک دایره متشکل از رنگ های مختلف است، برویم. طراحان مد و فشن برای اینکه بهترین کار خود را ارائه بدهند، از این چرخه رنگ استفاده می کنند.

همانطور که می دانیم، رنگ ها به دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می شوند، حتی اگر از یک کودک نیز بپرسید که رنگ های سرد و گرم کدام ها هستند، پاسخ می دهد که قرمز، نارنجی، قهوه ای و… رنگ های گرم و آبی، سبز، بنفش و… نیز رنگ های سرد می باشند.

رنگ های خنثی که نه سرد هستند و نه گرم نیز معرف حضور همه هستند و شامل سفید، مشکی، خاکستری و… می باشند. نکته مهم درباره رنگ های خنثی این است که با اکثر لباس ها می توان آن ها را ست کرد و همیشه برای نجات از سردرگمی می توان از آن ها استفاده کرد. سرد و گرم بودن رنگ ها برای ست شال و روسری با رنگ مو، تا حد خیلی زیادی به ما کمک می کند. با این حال متخصصان فشن و مد برای طراحی لباس های خود از تقسیم بندی دیگری استفاده می کنند که هدفمندانه تر است.

در روش هدفمند،‌ رنگ ها به سه دسته رنگ های اصلی، ثانویه و مرتبه سوم تقسیم بندی می شوند. همانطور که همه افراد می دانند، رنگ های اصلی شامل آبی، زرد و قرمز می باشد. رنگ های ثانویه ترکیب 3 رنگ اصلی هستند مثل نارنجی که ترکیب قرمز و زرد است.

بدیهی است که رنگ های مرتبه سوم نیز از ترکیب شدن رنگ های اصلی و ثانویه با یکدیگر به دست می آیند. در واقع می توانیم این تقسیم بندی را مانند پلکانی بدانیم که برای بالاتر رفتن، به پله های قبلی نیاز داریم و بدون وجود آن ها نمی توانیم بالا برویم.

رنگ های مکمل

برای ست شال و روسری با رنگ مو، بیشتر مردم از رنگ های مکمل استفاده می کنند. اگر بخواهیم این موضوع را با توجه به چرخه رنگ ها توضیح دهیم، این مبحث مقداری پیچیده می شود و شاید باعث سردرگمی بیشتر شود. با این حال نکته کلی ای که می توانیم برای ساخت یک استایل بهتر به شما بگوییم این است که سعی کنید شال و روسری خود را جسورانه انتخاب کنید و اعتماد به نفس داشته باشید. گاهی اوقات رنگ هایی که به نظرمان ترکیب خوبی نیستند، می توانند بسیار زیبا و جذاب باشند.

نکات مهم هنگام خرید شال و روسری

بسیاری از خانم ها زمانی که برای خرید شال و روسری به بازار می روند، اغلب به فکر این هستند که شالی هم رنگ با یکی از لباس هایشان خریداری کنند. برای مثال اگر مانتوی خردلی داشته باشند، ترجیح می دهند شالی ساده با همان رنگ بخرند.

·         از متفاوت بودن نترسید

همانطور که کمی قبل تر گفتیم، باز هم تاکید می کنیم که نیازی نیست شال یا روسری تان دقیقا هم رنگ با لباسی باشند که می خواهید بپوشید. برای مثال کمتر کسی به این فکر می افتد که با خردلی، شالی سرخابی بپوشد و در واقع در ذهن خودمان هم نمی گنجد. اما نکته جالب اینجاست که با وجود دور از ذهن بودن این ترکیب رنگ، خردلی و سرخابی با یکدیگر ترکیب رنگ بسیار زیبایی ایجاد می کنند و برای یک استایل تابستانه بسیار مناسب هستند. همچنین خردلی با مشکی، قهوه ای و آبی سیر نیز بسیار زیبا است.

·         به رنگ پوست خود توجه کنید

علاوه بر رنگ مو، توجه به رنگ پوست نیز یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید شال یا روسری است. به صورت کلی شال و روسری ای که می خواهید سر کنید باید باعث باز شدن و روشن تر شدن صورتتان بشوند، برای مثال شال های کدر و مات برای افراد با پوست تیره مناسب نیستند.

بهترین رنگ شال برای کسانی که پوست تیره دارند، رنگ های روشن مثل سفید، آبی آسمانی، لیمویی و رنگ های پاستلی و ملیح است. در حالی که این رنگ ها برای کسانی که پوست سفید دارند خیلی مناسب نیست و باعث بی روح شدن صورتشان می شود، اما با کمی آرایش این مشکل هم حل می شود.

·         به رنگ موی خود توجه کنید

بسیاری از خانم ها هنگام خرید شال و روسری، به رنگ مو خود و تناسب آن با شالی که می خواهند خریداری کنند توجه نمی کنند و بیشتر به فکر ست کردن آن با لباس هایشان هستند. با این حال رنگ مو تاثیر خیلی زیادی روی زیباتر دیده شدن شال روی سر دارد.

اگر رنگ موی خاکستری دارید بهتر است به سراغ رنگ های ملایم و سرد مانند خاکستری، طوسی روشن، صورتی کمرنگ و یا صورتی پاستلی بروید. رنگ موی بلوند نیز طیف وسیعی از شال را می توانند با خیال راحت استفاده کنند چون اکثر رنگ ها با موی بلوند زیبا می شود.

ترکیب قرمز و مشکی برای کسانی که رنگ مو بلوند دارند بسیار زیبا و مسحور کننده است، همچنین قهوه ای و سایر زیر مجموعه های آن مثل کرمی و شیری، آبی سیر و کاربنی و رنگ های پاستلی نیز برای موهای بلوند بسیار مناسب می باشند.

 بهترین شال و روسری برای خانم هایی که موهای مسی دارند، شال های با رنگ گرم و تند است، برای مثال قهوه ای و طلایی با موی مسی بسیار چشم نواز و خاص است. البته رنگ های مثل سبز نعنایی نیز با موی مسی، جلوه خیلی خوبی خواهند داشت.

اگر موهایتان قهوه ای و یا شکلاتی است، بهتر است به سراغ شال های آبی و مشکی بروید. اگر شالی طرحدار که هم آبی و هم مشکی را درون خود داشته باشد پیدا کنید، می توانید مطمئن باشید که خوش پوش ترین فرد جمع خواهید بود.

ست شال و روسری با رنگ مو، برای کسانی که موهای مشکی دارند خیلی راحت و آسان تر است. افراد با این رنگ مو می توانند تقریبا هر رنگ شال یا روسری ای که می خواهند را استفاده کنند و از خاص بودن آن نیز مطمئن باشند.

البته لازم است باز هم اهمیت رنگ پوست را متذکر شویم، اگر موهای مشکی دارید بهتر است قبل از خرید هر رنگ شال، ابتدا به رنگ پوست خود و تناسب داشتن رنگ مورد نظر با صورتتان اطمینان حاصل کنید تا بتوانید به نحو احسن خرید خود را انجام دهید.

·         به رنگ چشم خود توجه کنید

این موضوع در بین چشم رنگی ها بیشتر از افرادی که چشم های مشکی یا قهوه ای دارند دیده می شود. برای مثال فردی که چشم های آبی دارد بیشتر به این موضوع توجه می کند که شالی همرنگ با چشمانش به سر کند تا فردی که چشم های مشکی دارد و توجه خاصی به این مهم نمی کند.

برای ست شال و روسری با رنگ مو، می توانید همزمان به رنگ چشم خود نیز توجه کنید. اگر موهای بلوند با چشم آبی دارید و اصطلاحا صورتتان شبیه اروپایی ها است، شال و روسری فیروزه ای، سبز روشن مثل سبز نعنایی و سبز-آبی و آبی بهترین انتخاب ها می باشند.

شال های خاکی، آبی و طوسی تیره برای افرادی که رنگ موی قهوه ای و چشم های قهوه ای یا عسلی دارند، بسیار مناسب هستند. اگر موهایتان قهوه ای است اما رنگ چشم تان آبی است، بهترین انتخاب برای شما شال قرمز، نارنجی، صورتی و زرد می باشد.

ست شال و روسری با رنگ مو قهوه ای با چشمان سبز، بسیار راحت است چون تقریبا تمامی رنگ ها به ویژه طیف سبز، جلوه بسیار زیبا و خاصی به چهره شما می بخشند. البته با چشمان سبز و موهای بلوند هم می توانید شال و روسری های سبز، نارنجی و آبی را استفاده کنید.

با این حال بسیاری از ما ایرانی ها موهای مشکی با چشم های تیره مثل قهوه ای و مشکی داریم که مشخصه چهره زیبای شرقی است، خبر خوب این است که چشم و ابروی تیره را می توان با تمامی رنگ های شال ست کرد و دشواری زیادی برای انتخاب شال مناسب وجود ندارد.

نکته پایانی برای ست شال و روسری با رنگ مو این است که گاهی اوقات ممکن است ما یک رنگ را دوست داشته باشیم اما در اینترنت خوانده باشیم که برای رنگ پوست یا موی ما مناسب نیستند، در این حالت بهتر است همان کاری را انجام دهید که دوست دارید.

در آخر مهم این است که حالتان با انتخابتان خوب باشد.

دکمه بازگشت به بالا