اقتصادیکسب و کار برتر

قیمت گوشت گرم گوسفندی تنظیم بازار

قیمت خرید گوشت قرمز تنظیم بازار و انواع گوشت گوسفندی داخلی و گوساله

خیالتان راحت، گوشت قیمت رسمی ندارد؛ این موضوع را می‌شود از اظهارنظر اخیر مدیرکل حقوقی سازمان تعذیرات حکومتی احساس کرد. یوزباشی در یک برنامه تلویزیونی عنوان کرد: قیمت گوشت، چه گوسفندی و چه گاوی به صورت رسمی به ما اعلام نشده است و در حال حاضر گوشت قیمت مصوبی ندارد.

وی گفت: قیمت گوشت منجمد را آن بخشی که برای تنظیم بازار بوده، وزارت جهادکشاورزی اعلام کرده که نزدیک به ۱۷۵ و ۱۸۵ هزار تومان است و توسط دولت و شهرداری نیز عرضه خواهد شد. این اظهارات در شرایطی است که مسعود امراللهی، مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: عرضه گوشت گوساله داخلی در ۴ تیکه در میادین میوه‌ و تره بار و صنوف منتخب تهران آغاز شده‌ است. بر این اساس نیز قیمت قلوه‌گاه گوساله ۲۰۳ هزار تومان، سردست ۲۰۵ هزار تومان، ران ۲۵۷ هزار تومان و راسته ۲۶۴ هزار تومان است.

خرید آنلاین گوشت تنظیم بازار با نرخ دولتی | خرید اینترنتی گوشت تنظیم بازار

او ادامه داد: در تلاش هستیم در روزهای آینده گوشت گوساله داخلی را در استان‌های دیگر نیز توزیع کنیم.

مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی اضافه کرد: واردات گوشت نیز تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد تا در بازار ثبات ایجاد شود.

او همچنین به توزیع گوشت منجمد نیز اشاره کرد و گفت: توزیع گوشت منجمد ۱۵۰ هزار تومانی همچنان ادامه دارد. توزیع گوشت منجمد قطعه‌بندی شده نیز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود که میانگین قیمت آن ۱۶۵ تا ۱۷۰ هزار تومان است. قرار است به زودی توزیع این گوشت در سایر استان‌ها نیز عملیاتی شود.

در این میان، براساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت انواع گوشت تازه گوساله و گوسفندی داخلی در میادین میوه و تره بار اعلام شد.

به این ترتیب، سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اعلام کرد براساس این نرخنامه، قیمت گوشت تازه گوسفندی داخلی و گوساله، با نرخ‌های مصوب جدید در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

قیمت انواع گوشت گوسفندی داخلی و گوساله در سایت خرید گوشت به شرح زیر اعلام شده است.

۱- ران گوسفندی با استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۳۶۷۴۰۰ تومان و شرکتی ۳۹۷۱۰۰ تومان

۲- راسته گوسفندی با استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۳۱۹۰۰۰ تومان و شرکتی ۳۲۱۰۰۰ تومان

۳- سردست گوسفندی با ماهیچه هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۳۲۵۰۰۰ تومان

۴- گردن گوسفندی هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۸۵۰۰۰ تومان

۵- قلوه‌گاه گوسفندی بی استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۲۵۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۳۵۰۰۰ تومان

۶- ران گوساله هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۵۷۰۰۰ و شرکتی ۲۹۸۰۰۰ تومان

۷- راسته گوساله بدون استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۶۴۰۰۰ تومان

۸- سردست گوساله پاک شده هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۵۵۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۹۷۰۰۰ تومان

۹- گردن گوساله هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۵۵۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۸۵۰۰۰ تومان

۱۰- قلوه‌گاه گوساله هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۰۳۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۲۵۰۰۰ تومان

 بر اساس نرخنامه جدید سازمان میادین میوه وتره بار تهران، قیمت هر کیلوگرم ران گوساله منجمد غیر بسته‌بندی ۱۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان و بسته‌بندی شرکتی ۱۷۳ هزار تومان، هر کیلوگرم سردست گوساله منجمد غیر بسته‌بندی ۱۵۰ هزار تومان و بسته‌بندی شرکتی ۱۶۸ هزار تومان، هر کیلوگرم راسته گوساله منجمد غیر بسته‌بندی ۱۶۰ هزار تومان و بسته‌بندی شرکتی ۱۷۸ هزار تومان، هر کیلوگرم گردن گوساله منجمد غیر بسته‌بندی ۱۵۰ هزار تومان و بسته‌بندی شرکتی ۱۶۸ هزار تومان و قلوگاه گوساله منجمد هر کیلوگرم غیر بسته‌بندی ۱۳۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر کیلوگرم ران گوسفندی غیر بسته‌بندی ۱۵۵ هزار تومان و بسته‌بندی شرکتی ۱۷۳ هزار تومان، راسته گوسفندی غیر بسته‌بندی ۱۴۰ هزار تومان و بسته‌بندی شرکتی ۱۵۸ هزار تومان، هر کیلوگرم سردست گوسفندی غیر بسته‌بندی ۱۴۵ هزار تومان و بسته‌بندی شرکتی ۱۶۳ هزار تومان، گردن گوسفندی غیر بسته‌بندی ۱۳۵ هزار تومان و بسته‌بندی شرکتی ۱۵۳ هزار تومان و قلوه گاه گوسفندی غیر بسته ببندی ۱۳۰ هزار تومان و بسته‌بندی شرکتی ۱۴۸ هزار تومان است.

این گوشت‌ها از منابع داخلی و وارداتی تأمین شده و هم اکنون در میادین میوه وتره بار درحال عرضه است.

قیمت گوشت گرم در بازار

بررسی بازار نشان می‌دهد، در حال حاضر در گوشت گرم گوسفندی قیمت هر کیلوگرم شقه ۳۱۵ تا ۳۵۱ هزار تومان، هر کیلوگرم ران ۴۳۹ هزار تومان، هر کیلوگرم سردست ۳۳۹ هزار تومان، هر کیلوگرم ۳۰۹ هزار تومان، هر کیلوگرم ۳۱۳ هزار تومان، هر کیلوگرم ۴۸۶ هزار تومان وهر کیلوگرم ۶۰۳ هزار تومان است.

همچنین در گوشت گرم گوساله هر کیلوگرم سردست ۳۵۶ هزار تومان، هر کیلوگرم ران ۳۷۸ هزار تومان، هر کیلوگرم راسته ۴۶۴ هزار تومان، هر کیلوگرم ماهیچه ۳۸۹ هزار تومان، هر کیلوگم خورشتی ۳۹۳ هزار تومان و هر کیلوگرم فیله ۵۷۲ هزار تومان است.

بر اساس این گزارش، افزایش قابل توجه قیمت گوشت قرمز از ماه‌های پایانی سال گذشته آغاز و رقم‌های عجیبی برای قیمت این کالا ثبت شد. به گفته کارشناسان؛ افزایش قیمت‌ گوشت قرمز ریشه در بالا رفتن هزینه تولید در پی اصلاح نظام یارانه‌ای با عنوان طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها دارد که با حذف ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومانی) نهاده‌های خوراک دام را بسیار گران کرد. علاوه بر آن، در سال ۱۴۰۱ شاهد رشد نرخ تورم و دلار بودیم که هزینه‌های جانبی تولید گوشت قرمز را افزایش داد. این مشکلات در کنار روند طبیعی کاهش عرضه دام در نیمه دوم سال موجب شد، جهش قیمتی قابل توجه در گوشت قرمز را شاهد باشیم.

با آغاز نیمه اول سال و شروع روند افزایش عرضه دام، انتظار می‌رفت کاهش قیمت به همان نسبت اتفاق بیفتد اما، بررسی‌ها نشان می‌دهد، هر چند بازار شاهد اندک کاهشی قیمت بوده است اما، همچنان به نسبت حجم عرضه دام قیمت گوشت قرمز کاهش نداشته، ضمن اینکه عرضه گوشت‌های وارداتی توسط دولت نیز ادامه دارد.

اقتصاد آنلاینبا اینکه در دید کلی، تفاوت خاصی بین مدل‌های مختلف گوشت قرمز وجود ندارد، باید به شما بگوییم که انواع گوشت قرمز، از لحاظ مشخصه‌های مختلفی، با هم دیگر متفاوتند و این تفاوت در طعم، بافت و حتی پخت این نوع گوشت‌ها، کاملا قابل تشخیص است. گوشت گوسفند یکی از انواع گوشت قرمز است که به دلایل مختلفی، طرفداران بسیار زیادی دارد. در ادامه، به بررسی برخی از مهم‌ترین مشخصات این نوع گوشت می‌پردازیم.

ویژگی های گوشت گوسفند

گوشت گوسفند نرم‌تر و لطیف‌تر بوده و چربی بیشتری هم دارد. برخی از مهم‌ترین مشخصه‌های گوشت گوسفند شامل موارد زیر است:

  • طعم: انواع گوشت گوسفندی طعم متفاوتی نسبت به سایر گوشت‌ها دارند. در واقع در زمان مصرف غذاهای دارای گوشت گوسفند، طعم گوشت را بیشتر حس خواهید کرد.
  • رنگ: گوشت گوسفند در مقایسه با گوشت گاو و گوساله، رنگ قرمز روشن‌تری دارد که در زمان خرید گوشت گوسفند باید این موضوع را به خاطر داشته باشید.
  • میزان چربی: میزان چربی در این نوع گوشت بیشتر است. به همین دلیل غذاهای پخته شده با گوشت گوسفند، معمولا چرب‌تر هستند.
  • پخت سریع: بافت انواع گوشت گوسفند بسیار لطیف و نرم است و به همین خاطر، پخت آن بسیار سریع‌تر بوده و به زمان زیادی نیاز ندارد.
  • هضم راحت: بافت نرم و لطیف این نوع گوشت نسبت به سایر گوشت‌های قرمز، باعث شده که هضم این گوشت برای دستگاه گوارش نیز راحت‌تر باشد.
  • قیمت: با توجه به مزایای گوشت گوسفند باید بدانید که معمولا قیمت این نوع گوشت از سایر گوشت‌های قرمز، کمی بیشتر است.

انواع گوشت گوسفند

انواع مختلفی از گوشت گوسفند وجود دارند که با توجه به غذای مورد نظرتان، باید یکی از آن‌ها را خریداری کنید. برخی از انواع گوشت گوسفندی شامل موارد زیر است:

  • گوشت سر دست گوسفندی
  • گوشت ران گوسفندی
  • گوشت ماهیچه گوسفندی

هر کدام از این نوع گوشت‌ها برای غذاهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اغلب افراد ترجیح می‌دهند که خرید گوشت را به‌صورت ماهانه و در حجم زیاد انجام دهند. انجام این کار یعنی خرید گوشت به مقدار زیاد و فریز کردن آن تا زمان استفاده، باعث کاهش کیفیت گوشت خواهد شد. به همین خاطر، باید روش‌های دیگری را برای خرید مواد غذایی خود در پیش بگیرید.

خرید آنلاین گوشت گوسفندی از بازار آنلاین الوگوشت

در به‌روز مارت امکان خرید آنلاین گوشت گوسفندی فراهم شده است. تنها کافی است نوع گوشت مورد نیاز خود را تعیین کرده و سپس با توجه به قیمت گوشت گوسفند و انواع برندهای تامین‌کننده این نوع گوشت، خرید خود را نهایی کنید.

با خرید اینترنتی گوشت گوسفندی از بازارهای آنلاین، دیگر با چالش نگهداری طولانی‌مدت گوشت مواجه نخواهید شد. از سوی دیگر، خرید اینترنتی گوشت را می‌توانید به‌صورت روزانه انجام دهید. بدین شکل، هیچ‌گاه با مشکل نبود گوشت برای پخت غذاهای مختلف مواجه نشده و بهترین و تازه‌ترین گوشت را برای هر وعده غذایی، در اختیار خواهید داشت.

خرید اینترنتی انواع گوشت از فروشگاه آنلاین به‌روزمارت، مزایای مختلفی دارد. ارسال با ماشین‌های استاندارد و یخچال ‌دار، امکان انتخاب گوشت از انواع برندهای معتبر و البته بررسی قیمت‌های مختلف از تامین‌کننده‌های متفاوت، برخی از این مزایا هستند.

می‌توانید قیمت گوشت برندهای مختلف با هم مقایسه کرده و بااطمینان، بهترین گوشت را با بهترین قیمت، خریداری کنید.

برندهای گوشت موجود در به‌روز مارت، بهترین قیمت را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان قرار داده‌اند. شما می‌توانید با اطمینان خاطر، تازه‌ترین گوشت مورد نیاز خود را تهیه کرده و آن‌ را سرد و تازه، درِ منزل‌تان، تحول بگیرید.

منبع:

youtube.com

آریو صفدریان

متخصص محصولات پروتئینی شامل انواع گوشت دام، پرندگان، ماهی، گوشت های فرآوری شده و... دارنده بهترین نشان قصابی و سال ها در جهت افزایش آگاهی مردم نسبت به گوشتی که تهیه و طبخ می کنند، تولید محتوای حرفه ای انجام می دهم چون بر این باورم محصولات پروتئنی بطور مستقیم بر سلامتی تأثیرگذار هستند. پس چه خوب است که افراد با تصمیمی درست بهترین گوشت را میل نمایند.
دکمه بازگشت به بالا