سلامت و دانشکسب و کار برتر

مهم ترین نقش پرستار بیمار در منزل و بیمارستان

پرستاران به طرق مختلف به جوامع خود خدمت می کنند و نقش اساسی در مراقبت های بهداشتی دارند. پرستاران سبک زندگی سالم را ترویج می کنند، از بیماران حمایت می کنند، آموزش های بهداشتی ارائه می دهند و به طور مستقیم از بسیاری از بیماران مراقبت می کنند. عملکرد دقیق پرستاران در طول سال ها تا حدودی تغییر کرده است. با این حال، اهمیت آنها در مراقبت های بهداشتی آشکار است. از زمان ظهور پزشکی مدرن، نقش پرستاران از آرامش‌بخش بودن به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مدرن که درمان مبتنی بر شواهد و آموزش سلامتی ارائه می‌دهند تغییر یافته است. پرستاران به عنوان مراقبان جامع، حامیان بیمار، متخصصان و محققین نقش چندوجهی دارند.

پرستار در منزل | پرستار در منزل تهران

مراقبت از بیمار

نقش اصلی یک پرستار بیمار در منزل مدیریت نیازهای جسمانی، پیشگیری از بیماری و درمان شرایط سلامتی است. برای انجام این کار، پرستاران باید بیمار را مشاهده و نظارت کنند و هرگونه اطلاعات مربوطه را برای کمک به فرآیندهای تصمیم گیری درمانی ثبت کنند.

پرستاران از آسیب‌ها مراقبت می‌کنند، داروها را تجویز می‌کنند، معاینات پزشکی مکرر انجام می‌دهند، شرح حال دقیق پزشکی را ثبت می‌کنند، ضربان قلب و فشار خون را کنترل می‌کنند، آزمایش‌های تشخیصی را انجام می‌دهند، تجهیزات پزشکی را کار می‌کنند، خون‌گیری می‌کنند و بیماران را طبق دستور پزشک پذیرش/ترخیص می‌کنند. پرستاران همچنین از راحتی بیماران اطمینان می‌دهند، بانداژ را عوض می‌کنند، هرگونه تغییر در وضعیت بیمار را به سایر پرستاران یا پزشکان گزارش می‌دهند، فعالیت‌های بیمار را مستند می‌کنند و سایر وظایف مرتبط را بر عهده می‌گیرند.

پرستاران اغلب باید به جزئیات درمان بیمار و نحوه واکنش آنها توجه دقیق داشته باشند. اگر مشکلی شناسایی شود، پرستاران اغلب اولین کسانی هستند که متوجه می شوند. بنابراین، آنها باید بتوانند به سرعت یک مشکل را، به ویژه در مواقع اضطراری، به پزشک گزارش دهند. در طول فرآیند درمان، پرستار پیشرفت بیمار را دنبال می کند و بر اساس آن با در نظر گرفتن منافع بیمار عمل می کند. مراقبت ارائه شده توسط یک پرستار فراتر از تجویز داروها و سایر روش های درمانی است. پرستاران اغلب مسئول مراقبت جامع از بیماران هستند که ممکن است نیازهای روانی، فرهنگی و معنوی فرد را در برگیرد.

حمایت از بیمار

علاوه بر نقش خود به عنوان یک پزشک، پرستاران اغلب از بیماران و خانواده خود حمایت عاطفی می کنند. این می تواند شامل اطمینان از درک و آمادگی بیمار برای درمان، گوش دادن به صحبت های بیماران و ارزیابی نیازهای جسمی، عاطفی، فرهنگی، ذهنی و معنوی آنها باشد. پرستاران اغلب به بیماران و عزیزانشان کمک می کنند تا احساسات و ناامیدی خود را نسبت به بیماری هایشان پردازش کنند. از طریق مشاوره و آموزش به بیمار، پرستاران ممکن است در توضیح گزینه‌های درمانی به بیماران و اعضای خانواده‌شان و همچنین حمایت از سلامت و رفاه بیماران خود کمک کنند.

یک پرستار اغلب به عنوان یک مدافع بیمار در حمایت از حقوق پزشکی، قانونی و انسانی بیمار عمل می کند. از آنجایی که بسیاری از بیماران بیمار ممکن است نتوانند موقعیت های پزشکی را درک کنند و بر اساس آن عمل کنند، اغلب نقش پرستار این است که از بیمار حمایت کند. این ممکن است شامل نشان دادن بهترین منافع بیمار باشد، به خصوص زمانی که تصمیمات درمانی گرفته می شود. علاوه بر این، پرستاران اغلب در صورت داشتن سؤال یا نگرانی در مورد درمان‌ها، روش‌ها یا هر جنبه دیگری از مراقبت از بیماران، آنها را مطلع و حمایت می‌کنند. پرستاران همچنین ممکن است با همکاری بیمار، خانواده‌هایشان و سایر متخصصان سلامت، پیشنهاداتی برای برنامه‌های درمانی بیماران ارائه دهند.

پرستار در منزل | پرستار در منزل تهران

برنامه ریزی مراقبت

یک پرستار مستقیماً در فرآیند تصمیم گیری برای درمان بیماران نقش دارد. بنابراین، ضروری است که پرستاران هنگام ارزیابی علائم بیمار به طور انتقادی فکر کنند و مشکلات بالقوه را برای ارائه توصیه‌های مناسب شناسایی کنند. اگرچه پزشکان مانند پزشکان، همکاران پزشک و پرستاران معمولاً تصمیمات درمانی نهایی را می گیرند، پرستاران نیز نقش مهمی در برنامه های درمانی بیمار دارند. این به این دلیل است که پرستاران معمولاً با هر بیمار بیشتر آشنا هستند، زیرا علائم و نشانه‌های آن‌ها را به طور مداوم زیر نظر دارند. بنابراین، پرستاران باید با سایر اعضای تیم پزشکی برای ارتقای نتایج بهینه سلامت بیمار همکاری کنند.

آموزش و حمایت از بیمار

پرستاران همچنین وظیفه دارند اطمینان حاصل کنند که بیماران می توانند سلامت، بیماری ها، داروها و درمان های خود را به بهترین نحو درک کنند. این امر به ویژه زمانی که بیماران از بیمارستان مرخص می شوند و مسئول ادامه درمان در منزل هستند، اهمیت دارد. یک پرستار باید وقت بگذارد تا به بیمار و خانواده یا مراقب او توضیح دهد که هنگام خروج از بیمارستان یا کلینیک پزشکی چه کاری انجام دهند و چه انتظاری دارند. پرستاران همچنین باید اطمینان حاصل کنند که بیمار احساس حمایت می‌کند و می‌داند در صورت نیاز کجا اطلاعات بیشتری را جستجو کند. هچنین پرستار می تواند با حضور در منزل بیمار برای وی تزریقات در خانه را انجام دهد..

در هر جنبه ای از مراقبت های بهداشتی، پرستاران آموزش می دهند، شیوه های سالم را ترویج می کنند، تخصص خود را به اشتراک می گذارند و به بهبود بیماران کمک می کنند. پرستاران با راهنمایی بیماران و خانواده های آنها می توانند ارجاعات مناسبی را نیز برای بیماران ارائه دهند. علاوه بر زمانی که بیماران بیمارستان را ترک می کنند، پرستاران نیز روزانه به بیماران در مورد برنامه مراقبتی خود آموزش می دهند. این برای موفقیت درمان ضروری است، زیرا بیماران باید برای تمام مراحل درمان و بهبودی خود آماده باشند. پرستاران نیز وظیفه آموزش و کمک به سایر پرستاران را بر عهده دارند.

پرستاری در همه گیری COVID-19

در طول همه‌گیری بیماری کروناویروس 2019 (COVID-19)، پرستاران در خط مقدم مراقبت از بیماران بیمارستانی باقی مانده‌اند. علاوه بر مسئولیت‌های روزمره، پرستاران نقش‌های دیگری را نیز برای کاهش انتقال سندرم حاد تنفسی کرونا 2 (SARS-CoV-2)، ویروس مسئول COVID-19، به دست آورده‌اند.

به عنوان مثال، در طول موج‌های متعدد COVID-19، که در آن انتقال جامعه افزایش یافت و متعاقباً نرخ بستری شدن در بیمارستان افزایش یافت، پرستاران اغلب مسئول کمک در برنامه‌ریزی نحوه مدیریت این همه‌گیری‌ها در سطح بیمار بودند. این اغلب شامل حفظ منابع و استفاده مناسب از مواد بهداشتی و تجهیزات حفاظت فردی (PPE) و همچنین ارائه اطلاعات غربالگری بیماران، دستورالعمل‌های قرنطینه و پروتکل‌های تریاژ بر اساس جدیدترین راهنمایی‌ها می‌شود. همچنین در زمان بیماری کرونا پرستاران با حضور در خانه بیمار از طریق تزریقات سرم در منزل داروهای بیمار را تزریق می کردند و نیازی به حضوربیمارن در بیمارستان نبود..

از آنجایی که پرستاران اغلب با بیماران مبتلا به کووید-19 بالقوه تماس فوری دارند، آنها اغلب در سراسر همه‌گیری در معرض خطر عفونت بوده‌اند. بنابراین، پرستاران باید از اقدامات خاص پیشگیری از عفونت پیروی کنند تا نه تنها از خود در برابر عفونت محافظت کنند، بلکه از خانواده، همکاران و سایر بیماران نیز محافظت کنند. برخی از PPE که گسترش SARS-CoV-2 را به پرستارانی که از بیماران کووید-19 مراقبت می کنند محدود می کند شامل دستگاه تنفس مصنوعی، ماسک، روپوش، عینک، محافظ صورت و دستکش است.

با توجه به گسترش اطلاعات نادرست که به طور فزاینده ای در سراسر همه گیری COVID-19 رایج شده است، پرستاران نیز به عنوان کارکنان برجسته مراقبت های بهداشتی در نظر گرفته می شوند که قادر به بی اعتبار کردن افسانه ها و دیگر توطئه ها هستند. بنابراین، پرستاران همچنین آگاهی عمومی را از روش‌های مؤثر پیشگیری از بیماری افزایش داده‌اند، دیگران را به خدمات مراقبت‌های بهداشتی موجود راهنمایی کرده‌اند، مراقبت‌های مبتنی بر شواهد را از بیمار ارائه کرده‌اند و اقدامات مهم کاهش عفونت را انجام داده‌اند.

افزایش تقاضا برای خدمات مراقبت های بهداشتی در سراسر همه گیری باعث شد بسیاری از پزشکان خدمات خود را به ویزیت های مجازی منتقل کنند. بنابراین، پرستاران اکنون باید دارای طیف وسیعی از مهارت‌های فنی باشند که به آنها امکان می‌دهد تا مراقبت از بیمار را از طریق این راه‌های مختلف ارائه دهند. پرستاران همچنین باید مهارت های ارتباطی را داشته باشند که آنها را قادر می سازد تا بیماران خود را از طریق منابع رسانه ای مختلف ارزیابی و حمایت کنند.

به عنوان حامیان بیمار، پرستاران همچنین باید از خطر بالقوه ای آگاه باشند که گروه های خاص بیمار، به ویژه آنهایی که در سنین بالاتر یا درآمد پایین تر هستند، ممکن است از خدمات مراقبت های بهداشتی مبتنی بر فناوری راحت نباشند. بنابراین، در این موقعیت‌ها، پرستاران باید اطمینان حاصل کنند که مراقبت بیمار محور با تطبیق رویکرد درمانی برای تطبیق با نیازها، توانایی‌ها و ویژگی‌های خاص هر بیمار به دست می‌آید..

چشم انداز آینده پرستاری

تقاضا برای پرستاران واجد شرایط در بسیاری از مناطق در سرتاسر جهان در حال رشد است، به ویژه با توجه به کمبود پرستاری که در طول همه‌گیری COVID-19 افزایش یافته است. با توجه به پیچیدگی روزافزون نقش پرستاران پس از همه‌گیری، تخصیص نقش‌های خاص، مانند تجویز دارو و آموزش به بیمار، به پرستاران خاص ممکن است فرسودگی شغلی را در میان پرستاران فعلی کاهش دهد و همچنین به پرستاران اجازه می‌دهد تا تلاش‌های خود را بر جنبه‌های خاصی از مراقبت از بیمار متمرکز کنند. مناسب ترین برای

علاوه بر افزایش جمعیت سالخورده، تقاضا برای پرستاران نیز به دلیل افزایش تعداد بیمارانی که به COVID-19 مبتلا شده اند و اکنون مدت طولانی COVID-19 را تجربه کرده اند و همچنین بیمارانی که همچنان به COVID-19 مبتلا می شوند و نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند، افزایش می یابد. علاوه بر این، هنوز مشخص نیست که مراقبت های تاخیری در طول همه گیری COVID-19 چگونه بر بستری شدن بیماران بستری در بیمارستان و همچنین رویه های سرپایی در آینده تأثیر می گذارد.

لازم به ذکر است که کووید-19 تا به امروز جان بیش از 6.4 میلیون نفر را در سراسر جهان گرفته است که میلیون ها نفر علیرغم تجربه عوارض شدید از این بیماری بهبود یافته اند. بنابراین، اجتناب ناپذیر است که پرستاران، و همچنین بسیاری دیگر از متخصصان مراقبت های بهداشتی، طیف وسیعی از اثرات روانی و فیزیکی را از تجربه خود در مراقبت از بیماران در طول این اورژانس جهانی بهداشت تجربه کرده باشند.

در نتیجه، بسیار حیاتی است که بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها برای حفظ پرستاران فعلی و همچنین تشویق دیگران به دنبال کردن این حرفه، از نیروی کار پرستار موجود حمایت کنند. چندین ابتکار مختلف برای کاهش بار پرستاران از طریق دیجیتال، پزشک، نظارتی و نیروی کار پیشنهاد شده است.

دکمه بازگشت به بالا