سلامت و دانشکسب و کار برتر

بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه

وقتی دردی در قسمت کتف یا شانه حس می‌کنید یا در حین ورزش شانه‌تان دچار صدمه می‌شود باید به دکتر فوق‌تخصص شانه مراجعه کنید. با این مطلب ما را همراهی کنید تا مهارت‌های بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه را بشناسید و با آن آشنا شوید.

بهترین دکتر فوق تخصص شانه | بهترین فوق تخصص شانه در تهران

بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه

آیا می‌دانید  دکتر فوق‌تخصص شانه چه کسی است و چه زمانی باید به آن مراجعه کنید؟ آیا می‌دانید دکتر فوق‌تخصص شانه و کتف کدام بیماری‌ها را درمانی می‌کند؟ آیا می‌دانید بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه با چه روش‌های به درمان صدمات شانه، کتف یا دست می‌پردازد؟ در این قسمت به هر کدام از سوالات گفته شده پاسخ می‌دهیم. پزشک فوق‌تخصص شانه یک جراح ارتوپد بوده که با گذراندن آموزش‌های حرفه‌ای ودوره‌های فلوشیب شانه قادر است بیماری‌های شانه را تشخیص دهد و درمان کند.

بیشتر جراحان ارتوپد در چند ناحیه از بدن (زانو، لگن، شانه، پشت‌پا، ستون فقرات، مچ و دست) تخصص دارند و دیگر جراحان نیز بیشتر عمل‌های عمومی را انجام می‌دهند. شناخت بهترین پزشک فوق‌تخصص شانه مهم است چون بیشتر عمل‌های جراحی توسط آنها صورت می‌گیرد. به طور کلی بهترین فوق تخصص‌های شانه و کتف در جراحی نتایج بهتری را ارائه می‌دهند. وقتی بیمار به دکتر فوق‌تخصص کتف و شانه مراجعه می‌کند شخص پزشک همه قسمت‌های مفصل کتف (بافت، سطح مفصلی، تاندون‌ها و عضلات) را معاینه خواهد کرد.اگر لازم باشد ام آر آی و عکس رادیوگرافی بیمار را نیز با دقت بررسی می‌کند.

اگر بیمار دچار صدمه استخوانی یا بافت شانه شده بهتر است به نزد بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه برود. بیشتر صدمات شانه به زمان حساس هستند و به مرور صدمه بیشتر می‌شود و ممکن است درمان سخت‌تر شود. حتی گاها صدماتی که به روش بسته درمان می‌شوند با تأخیر در درمان به روش باز نیاز پیدا می‌کنند.

بهترین دکتر فوق تخصص شانه | بهترین فوق تخصص شانه در تهران

صدمات ناحیه کتف و شانه

دست یک اندام مهم در بالاتنه است و برای انجام کارها به انگشتان و دست خود نیاز دارید. پس اگر دچار مشکلاتی مثل آرتروز، بی‌حسی و درد در ناحیه دست شوید نمی‌توانید کارهای روزانه را انجام دهید. در این وضعیت می‌بایست دنبال بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه باشید. هر چند که یافتن این دکتر سخت است اما جای نگرانی نیست چون در کلینیک‌های فوق‌تخصصی تهران می‌توانید مشکل خود را برطرف کنید. خدماتی که از طرف بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه یا صدماتی که در ناحیه کتف و شانه برایتان اتفاق می‌افتد به شرح زیر است.

 • آسیب عصب دست:

صدمات عصب دست ممکن است ناشی از فشار، بریدگی، ضربه یا کشش باشد. هنگامی آسیب دیدن عصب دست سیگنال‌های عصبی به مغز انتقال نمی‌یابد و فرد دچار اختلال می‌شود. بیشتر صدمات عصبی خود به خود خوب می‌شوند ولی صدمات شدید به جراحی نیاز دارد.

 • آرتروز دست:

ورم مفاصل یا آرتروز بیشتر برای زنان اتفاق می‌افتد و علل شایع آن بالا رفتن سن،ضرب‌دیدگی و حرکات تکراری است. بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه بعد از انجام آزمایشات، برنامه درمانی را در اختیار بیمار قرار می‌دهد.

 • دست‌درد:

دست شگفت‌انگیزترین ناحیه از بدن است و شامل رباط‌ها، تاندون‌ها، استخوان، پوست، تاندون و دیگر ساختار می‌باشد. بیشتر بیمارهای دست سبب ایجاد درد می‌شود و روش‌های درمانی سختی ندارد. علائمی چون درد پیش از آغاز برنامه درمانی باید اول توسط پزشک فوق‌تخصص شانه مشخص شود. اگر درد شانه بیمار با استراحت کردن کم نشود بیمار باید حتما از مچ‌بند استفاده کند.

 • کیست مچ دست:

کیست همان توده‌های غیرسرطانی بوده که در مفاصل مچ یا تاندون تشکیل می‌شود. کیست معمولا به شکل بیضی و گرد است و داخل آن با مایعی ژله‌مانند پر شده است. کیست‌های گانیگلیونی ابعاد گوناگونی دارند و با فشردن آن ممکن است درد ایجاد شود و برای درمان آن نیاز است به نزد بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه و کتفی که می‌شناسید بروید.

 • تونل کارپ:

تونل کارپ یک نوع بیماری بوده که سبب سوزن‌سوزن شدن، بی‌حسی و دیگر علائم در قسمت بازو و دست می‌شود. این سندروم بر اثر فشار عصبی در قسمت تونل کارپ به وجود می‌آید. تونل کارپ در واقع گذرگاه باریکی در قسمت مچ و کف دست است. با درمان این بیماری سوزن‌سوزن شدن و بی‌حسی دست برطرف می‌شود و عملکرد دست به روال عادی قبل برمی‌گردد.

مهم‌ترین خدمات بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه

مشکلات شانه اغلب روی یک قسمت کوچک از اندام شانه تأثیر می‌گذارد و مدت کمی ادامه دارد. مهم‌ترین خدمات بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه به شرح زیر است.

 • بی‌ثباتی:

ناپایداری شانه زمانی رخ می‌دهد که سر استخوان بالای بازو از قسمت سوکت بیرون بزند. این حالت بر اثر صدمات ناگهانی یا جابه‌جای زیاد شانه اتفاق می‌افتد.

 • پارگی تاندون:

پارگی تاندون بر اثر آسیب‌های حاد و تغییرات دژنراتیو با بالا رفتن سن و استفاده زیاد از شانه رخ می‌دهد.

 • درمان آرتروز دست و شانه:

برای درمان آرتروز دست و شانه پزشک فوق‌تخصص شانه ابتدا از روش‌های غیرتهاجمی مثل استراحت دادن، فیزیوتراپی، مصرف مسکن و سرمادرمانی استفاده می‌کند. اگر این روش‌ها موثر نباشد از جراحی کمک می‌گیرد.

 • آرتریت:

علت درد شانه آرتریت است و انواع مختلفی دارد. آرتریت با علائمی چون تورم، سفتی، درد آغاز می‌شود و آرام پیشرفت می‌کند.

 • تعویض مفصل شانه:

عمل تعویض مفصل شانه یک عمل فنی بوده و برای انجام آن حتما به بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه احتیاج دارید. راه‌های گوناگونی برای عمل تعویض شانه وجود دارد که با ارزیابی شانه‌تان از آن استفاده می‌کند. تعویض کل شانه به معنی تعویض مفصل با توپ فلزی صیقلی بوده که از یک سمت به ساقه و از سمت دیگر شانه به سوکتی از جنس پلاستیک وصل شده است.

 • درمان درد ناحیه شانه:

درمان شانه بر اثر علل گوناگونی به وجود می‌آید و هر کدام روش درمانی خاص خود را دارد. برای مثال درمان دررفتگی شانه فقط توسط پزشک فوق‌تخصص کتف و شانه انجام می‌شود. در این وضعیت پزشک مفصل صدمه‌دیده را در جای خود می‌گذارد و بعد بازو را می‌بندد.

 • آرتروسکوپی شانه:

آرتروسکوپی یک روش خاص است که ارتوپد به منظور تشخیص و درمان بیماری‌های شانه استفاده می‌کند. با آرتروسکوپی جراح به کمک یک دوربین ریز به اسم آرتروسکوپ مفصل را می‌بیند. اگر شانه وضعیت دردناکی داشته باشد و بیمار به جراحی نیاز داشته باشد از آرتروسکوپ استفاده می‌کند. جراحت، پارگی و سایش شانه که با افزایش سن اتفاق می‌افتد از علل اصلی ناوبدی شانه هستند.

 • برنامه‌های توانبخشی:

بعد از عمل جراحی بیماران برنامه توانبخشی لازم دارند و این برنامه سبب بازگرداندن بیمار به فعالیت‌های روزمره‌شان می‌شود. بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه تمرینات گسترده‌ و ایمنی را در اختیار بیمار قرار می‌دهد که تحت نظر یک فیزیوتراپیست است.

 • تمرینات انعطافی:

کشش عضلات برای شروع فعالیت‌های حرکتی و جلوگیری از آسیب‌های آینده مهم است. کشش عضلات پس از تمرینات قدرتی سبب کاهش دردهای عضلانی و انعطاف‌پذیری آن می‌شود.

 • تمرینات قدرتی:

تمرینات قدرتی سبب پایداری مفاصل شانه شده و با تسکین درد آن  مانع از صدمات بیشتر می‌شود.

معرفی بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه

قبل از معرفی بهترین دکتر فوق‌تخصص شانه ابتدا به دو روش کلی عمل جراحی شانه که توسط پزشکان صورت می‌گیرد اشاره می‌کنیم. به طور کلی درمان شانه به دو صورت جراحی باز و لیزری صورت می‌گیرد.

 • عمل باز شانه:

این روش با برش کوچکی در ناحیه مورد نظر صورت می‌گیرد. این روش برای پارگی شدید یا تعویض مفصل مناسب است

 • عمل لیزری:

در عمل لیزری اول برش‌های درون مفصل ایجاد می‌کنند و بعد با دستگاه آرتروسکوپ با لنز کوچک و سیستم نور درون آن را بررسی می‌کنند.

بهترین دکتر فوق تخصص شانه | بهترین فوق تخصص شانه در تهران

یکی از بهترین دکتران فوق‌تخصص شانه، دکتر حسن درتاج بوده که خدمات زیر را ارائه می‌دهد.

 • جراحی استخوان و مفاصل
 • جراحی زانو
 • تعویض مفاصل
 • آرتروسکوپی شانه و زانو
 • جراحی شانه

با توجه به مطالب گفته شده در صورت بروز صدمات شانه حتما به یکی نزد یک دکتر فوق‌تخصص شانه ماهر بروید تا بهترین روش درمانی را دریافت کنید.

 

منبع : drhassandortaj.com

دکمه بازگشت به بالا