اجتماعیکسب و کار برتر

بهترین آموزشگاه تعمیرات

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی رایگان 100% عملی

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در بهترین مجمع آموزش فنی و حرفه ای به 2 فالکتور مهم نیاز دارد، 1-تجربه 2-دانش در این بخش بیشتر دانش تعمیرات برد الکترونیکی آموزش داده می شود. در انتها قلق های تعمیرات برد الکترونیکی نیز گفته می شود که می توان به عنوان تجربه به آنها نگاه کرد.  راستی کتاب حرفه ای تعمیرات برد مخصوص تعمیرکارهای برد رو هم نوشتم بزودی می تونید از اون استفاده کنید. بزن بریم که تعمیر برد الکترونیکی بسادگی میسر می شود.

آموزش آنلاین تعمیر بردهای الکترونیکی | آموزش تصویری تعمیر برد

آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی به سه سطح تقسیم می شود

سطح مقدماتی:✔️

این سطح در آموزشگاه تعمیرات برد فنی پویان مخصوص افرادی که تا الان با الکترونیک و تعمیرات برد الکترونیکی اشنایی نداشتن یعنی تا الان پیچ های هیچ دستگاه برقی را باز نکرده اند شاید هنوز تعویض لامپ هم انجام نداده اند.برای این عزیزان❤️‍ دوره رایگان تعمیرات برد الکترونیکی❤️‍ تهیه شده است که پایین این صفحه می تواند مشاهده کنید.

سطح متوسط:? دوره نقره ای تعمیرات برد

مخصوص افرادی که تجربه تعمیر برد دارند و علاقه دارند بیشتر تعمیرات انجام دهند، همانند یک دانشجوی فارغ التحصیل رشته الکترونیک که برخی از مباحث الکترونکی را میداند ولی نمیتواند عیب یابی و تعمیرات برد انجام دهد. برای این عزیزان دوره تعمیرات برد الکترونیکی نقره ای را تهیه کرده ام. در این دوره یک برد رایگان? برای شما ارسال می شود. دوره به صورت 20 جلسه کاربردی و عملی است. فیلم های که شما مشاهده میکنید فیلم تعمیر همان برد منبع تغذیه سوئیچینگی است که برای شما رایگان ارسال شده. این روش برای اولین بار در ایران توسط گروه آموزشی پرچم طراحی و اجرا شده است. تا الان هرکس در این دوره شرکت کرده و دوره را کامل مشاهده کرده است تعمیر کار برد شده.

سطح حرفه ای: ⚘️? دوره طلایی تعمیرات برد

این بخش مخصوص افرادی هست که تعمیرات برد انجام می دهند یا مغازه تعمیراتی برد دارند برای افزایش درامد و قوی تر شدن در بازار کار وارد دوره های تخصصی تعمیرات برد می شود.

برای تعمیر هر دستگاه باید دوره تخصصی تعمیرات برد مربوط به آن دستگاه را شرکت کنید. اجازه بدید با یک مثال این موضوع را بیان کنم. فرض کنید قصد تعمیر برد پکیچ دیواری را دارید. برد های پکیچ انواع مختلفی دارند دیجیتالی و آنالوگ برای مثال نمونه های دیجیتالی شرکت های مختلفی وجود دارد. برای مثال ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس، فرولی، بوش، مرکوری، و… هر کدام از این شرکت ها سری پکیچ های مختلفی دارد.

هر کدام از این شرکت ها سری مختلفی از پکیچ را تولید کرده است. برای مثال برند بوتان پکیچ های پرلا، پرلا پرو،  اپتیما، کالدا ونزیا و… هرکدام از این نام ها ارور های مخصوص به خودش را دارد. برای تعمیر آنها شما باید با این برد ها اشنا شوید و ارور ها را بشناسید و روش تعمیر هر ارور را بلد باشید. در اخر شما باید بتوانید برد پکیج را روی میز کار تعمیرات برد تست کنید. یعنی باید بتوانید نقشه برد ها را داشته باشید و برد را بدونه پکیچ روشن کنید و ایراد های احتمالی را برد طرف کنید. در غیر این صورت شما نمی توانید درامد?? خوبی از تعمیرات برد به صورت تخصصی داشته باشید.

تنها دوره های تخصصی تعمیرات برد در ایران که شما میتوانید به صورت تخصصی شرکت کنید و انواع برد ها مختلف را تعمیر کنید.

اگر شما تخصصی کار کنید با کمترین زحمت و سریعترین حالت ممکن میتوانید برد را تعمیر کنید و درامد بسیار بالای داشته باشید. ناگفته نماند شما برای رسیدن به سطح حرفه ای  تعمیرات برد  باید اول❤️‍ سطح مقدماتی تعمیرات برد ✔️و سطح متوسط تعمیرات برد را سپری کنید. در این آموزش تعمیرات برد قصد دارم بخش مقداماتی را به شما آموزش دهم.  امیدوارم از بخش مقدماتی شروع کنید و به بخش حرفه  ای برسید.

?برد الکترونیک چیست؟

برد های الکترونیکی مجموعه ای از المان ها و مدارات هستند که در کنار هم به یک وظیفه ی واحد عمل می کنند و به وسیله pcb  فیبر مدار چاپی برد با یکدیگر تعامل دارند .☑️ بر روی برد های الکترونیکی قطعات بی شماری قرار می گیرند که هرکدام وظیفه خاص خود را دارند نظیر :

خازن ها ، مقاومت ها، دیود ها و …. که همه این قطعات دستور کار خود را از مرکز فرماندهی یا مغز برد که همان میکروکنترلرها است می گیرند.

میکروکنترلر ها مدارات مجتمعی هستند که ساختاری  پیچیده و قابل برنامه ریزی دارند که توسط طراح ، برنامه ریزی می شوند و به بیانی ساده تر واسط میان نرم افزار و سخت افزار برد می باشند.♠️

شناخت اجزاء و قطعات و همچنین عملکرد برد های الکترونیکی نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد که ما در پرچم در دوره آموزش تعمیر برد الکترونیکی  با بهره گیری  تجهیزات کامل آموزشگاه و تجهیزات فیلم برداری سعی در شناخت هرچه بهتر شما در زمینه الکترونیک داریم.

به طوری که در پایان ?دوره آموزش تعمیرات برد مهارت و دانش کافی در زمینه عیب یابی ، تعمیرات برد و طراحی مدارات را بدست خواهید آورد.

برد های الکترونیکی با توجه به این نکته که همواره درون خود جریان الکتریکی عبور می دهند ،دچار خرابی های متعدد می شوند که از جمله دلایل آن می توان به نوسانات شبکه برق ، خرابی قطعات روی برد و یا عوامل خارجی مانند گرمای بیش از حد یا آب خوردگی و….. اشاره کرد.

به جرأت می توان ?گفت بازار کار تعمیر برد در ایران در مرحله خوبی قرار دارد و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه مزید بر علت می باشد، چرا که خرید یک برد نو و جایگزین کردن آن به مراتب  هزینه بیشتری نسبت به تعمیر آن دارد و تعمیر آن همیشه یک راه مقرون به صرفه خواهد بود.☑️

اما نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که برای ورود به عرصه تعمیرات برد الکترونیکی نیاز به دانش کافی در زمینه الکترونیک دارید و نیز باید کاملا با ابزارالات این حرفه آشنا باشید تا بتوانید عیب یابی دقیق از  برد داشته باشید. در دوره تعمیرات برد ما تمام پیش نیاز های لازم برای ورود به بازار کار را فراهم می کنیم ، به نحوی که با توجه به سطح  علمی کار آموز ، تمامی مفاهیم از جمله شناخت قطعات ، قوانین کاربردی الکترونیک عیب یابی برد و مواردی از این دست بیان خواهد شد.?

به طوری که آموزش با شناخت المان های پایه الکترونیک آغاز می شود که کاملا هم راستای با سطح علمی دانشجو بوده و به زبانی ساده خواهد بود که به ترتیب عبارتند از انواع مقاومت ها روش تست و کاربردشان ،خازن ها الکترولیتی سرامیکی و پلی استر ، دیود ها و نحوه قرارگیری شان روی برد ، انواع ترانزیستور ها و بیان اشتراکات و تفاوت ها و همچنین بررسی ساختارهای داخلی هرکدام به صورت کامل و جامع ،روش تست و شناخت عملکرد آی سی ها مانند آی سی رگولاتور ، تشریح مدارات فرمان ، گیت درایور ها، آیسی های منطق ساز ۰ و ۱ و نواسان ساز ،مدارات مقایسه گر ولتاژ و معرفی آپ امپ های مقایسه گر و به طور کلی هرآنچه را که در الکترونیک نیاز باشد در دوره تعمیرات برد خواهید آموخت .?

همه برد ها به منظور راه اندازی و کنترل قطعات الکترونیکی نیاز به یک جریان الکتریکی دارند که مستقیما از برق شهر تامین نمی شود و منبع تغذیه برد وظیفه تبدیل برق شهری به ولتاژ مناسب مورد نیاز برد الکترونیکی را بر عهده دارد. منابع تغذیه به سه دسته کلی تقسیم می شوند خازنی ،? خطی و سوئیچینگ که ابتدا منابع تغذیه خطی و خازنی بررسی می شوند. اما تغذیه سوئیچینگ از این جهت حائز اهمیت است که بیشترین کاربرد در صنعت الکترونیک و همچنین ساختاری پیچیده را شامل می باشد ،☑️ که تقریبا ۵۰٪ درصد خرابی های برد مربوط به منبع تغذیه می باشد.

آموزش تعمیر برد الکترونیکی رایگان.⚽️

دوره آهنی تعمیرات برد الکترونیکی به صورت رایگان برای عزیزانی که قصد شروع فعالیت تعمیرات برد را دارند مناسب است. قبل از اینکه روی تعمیرات برد سرمایه گذاری کنید پیشنهاد میکنم دوره آهنی رو مشاهده  کنید این دوره به شما کمک می‌کند که صفر تا صد تعمیرات رو مشاهده  کنید و یاد بگیرید چه فرایندی برای تعمیر یک برد سپری می‌شود. تعمیر برد برای همه مناسب نیست در حقیقت برای افرادی با صبر و حوصله  زیاد و علاقمند به بازی های فکری مناسب است. این افراد معمولا در تعميرات برد موفق تر عمل می‌کنند.

به یاد داشته باشید تعمیرات برد  الکترونیکی  یک بازی فکری همراه با جایزه است. مانند هر کاری دیگر سختی ها و مسائل  خاص خودش را دارد. ولی زمانی که بردی را تعمیر میکنی به قدری احساس خوشحالی بهتون دست میده انگار در جام جهانی تیم ایران قهرمان شده???. خیلی لذت بخشه. ولی این جایزه به کسانی تعلق میگیره که صبر و حوصله  به خرج می دهند. بعد از دیدین دوره تعميرات برد الکترونیکی ۱۰۰٪ عملی آهنی متوجه خواهید شد که تعميرات برد چگونه است و شما با چه کسب و کاری طرف هستید چنانچه علاقه بیشتر شد پس دوره نقره ای را شرکت کنید تا تکنیک ها و قلق های تعميرات برد را یاد بگیرید و به راحتی برد را تعمیر کنید.

منبع: مجتمع آموزش فنی پویان

دکمه بازگشت به بالا