عمومیکسب و کار برتر

بهترین جراح معده در تهران

به عنوان مثال فرنی، پوره میوه ها، پوره برنج، گوشت یا سبزیجات جز غذاهای مصرفی در هفته سوم و چهارم در کنار مایعات هستند. این غذاها حتما باید به صورت پوره تهیه شده و بهتر است تا حد امکان از سرخ کردنی ها تشکیل نشده باشند. در صورت انجام جراحی اسلیو توسط پزشکان با تجربه مانند دکتر سلیمی مزایای این جراحی دوچندان خواهد شد. هرچند این روش ها جراحی ساده تری دارند، اما به دلیل وجود یک جسم خارجی در بدن عارضه های بیشتری دارند. همچنین چون حجم معده بعد از برداشتن بالون خالی می ماند احتمال بازگشت وزن در آن ها وجود دارد.

جراح با کمک این عکس‌ها، دوربین و ابزار جراحی، قسمت زیادی از معده را بر می‌دارد. سپس جراح لاپاراسکوپ و ابزار جراحی را از بدن بیمار خارج کرده، برش‌های روی شکم را بخیه می‌زند. در این روش جراح چند برش کوچک روی شکم زده، تا لاپاراسکوپ و سایر ابزار جراحی را از طریق این برش‌ها وارد شکم و سپس معده کند.

اسلیو معده در شیراز

سابقه و تجربه جراح حتما باید جزء معیارهای عزیزانی باشد که به دنبال پیدا کردن بهترین جراح لاغری در تهران هستند. به طور کلی هرچه سابقه بالاتر باشد درصد موفقیت و مهارت جراح نیز بیشتر می شود بنابراین سعی کنید روی جراحانی دست بگذارید که بیشتر از ۵ سال سابقه جراحی موفق دارند. هرچند بعضا جراحانی با سابقه کمتر از این نیز موفق ظاهر شده اند. هیچ پزشکی نمی‌تواند ادعا کند بهترین جراح لاغری در تهران یا هر شهر دیگری است اما تخصص باریاتریک و جراحی لاغری را نداشته باشد.

بهترین جراح اسلیو معده باید دارای مدارک معتبر بین المللی باشد و نمونه کارهای زیاد و عمل های فراوانی در این زمینه داشته باشد

البته در سایر شرایط، هر دو عمل جراحی به صورت مرحله‌ای انجام می‌شوند و حدود ۱۲ الی ۱۸ ماه پس از اسلیو معده، می‌توان از جراحی بای پس معده به‌عنوان مرحله‌ی دوم استفاده کرد. جراحی اسلیو معده به دو روش لاپاروسکوپی و آندوسکوپی انجام می‌شود که در ادامه به بررسی تفاوت‌های آن‌ها می‌پردازیم. دکتر گوارش روش‌های انجام این عمل را برای شما توضیح خواهد داد و با بررسی شرایط شما بهترین روش را برای شما انتخاب می‌کند. قسمت‌های حذف‌شده‌ی معده شامل قسمت‌هایی است که هورمون گرسنگی یا گرلین را تولید می‌کنند.

جراحی اسلیو معده با بیمه

برای استفاده از این روش، باید غذا به محض رسیدن به معده هضم شود. در صورت اختلال بلع و ورود مواد غذایی یا مایعات به ریه ها، آسپیراسیون اتفاق می افتد. پس هرچه سقف بیمه شما بیشتر و فرانشیز بیمه کمتر باشد، بیمه تکمیلی شما هزینه بیشتری جهت انجام عمل اسلیو یا بای پس پرداخت خواهد کرد. در واقع کسانی که بیمه تکمیلی دارند قسمتی از هزینه‌ها را بیمه تکمیلی و قسمتی را نیز بیمه پایه پرداخت خواهد کرد.

اما باید در نظر داشت که نگاه انسانی به بیمار به این معنا نیست که جراح لاغری نباید حق الزحمه عمل خود را دریافت کند. پس بعد از آنکه مطمین شدید جراح شما دارای مدرک فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی است حتما برای ویزیت مراجعه کنید. بنا بر این جراح لاغری که فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته را دارد در دوران تحصیل خود با انواع حالت های عوارض حین عمل آشنا شده و امکان مقابله با آن ها را خواهد داشت.

ایا جراحی اسلیو معده خطرناک است

مشاهده نمونه کارهای جراح می تواند به شما در ارزیابی عملکرد او کمک کند. این باعث می شود پزشک به یک رشته ی خاص محدود شده و تمام حواس و تمرکز را به روی آن رشته منعطف سازد. افرادی که مدت هاست شما را می شناسند، با ظاهر جدید شما آشنا نیستند و ممکن است ندانند که چگونه با شما رفتار کنند. آن ها همچنین تغییرات مثبتی را در زندگی جنسی خود احساس خواهند کرد.

جراح این ابزار را از برش های کوچکی که روی شکم ایجاد کرده است داخل می کند. در اخر باقی حجم معده باقیمانده دوخته می شود و شکل یک لوله یا آستین ایجاد می شود. کاهش وزن نه تنها به این صورت بعد از جراحی ایمن تر است، بلکه روند بهتری برای رژیم غذایی را می توان در پی گرفت.

اما نکته‌ای که اغلب بیماران از آن غافل هستند این است که، این روش درمان مناسب همه افراد نیست. روش‌هایی که برای درمان این بیماری، به فرد توصیه می‌شود براساس میزان اضافه وزن متغیر است. در اغلب موارد متخصص برای کاهش وزن تغییر رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی را به بیمار توصیه می‌کند.

مزایا و معایب جراحی اسلیو معده

 می توانند از این نوع عمل بسیار ساده و سریع و بدون عارضه استفاده کنند . در موارد کمتر در سنین پایین تر یا بالاتر که نیازمند جراحی لاغری هستن نیز امکانپذیر است. اگر ریفلاکس معده شدید بوده و در آندوسکپی قبل از عمل نیز برگشت شدید اسید معده به سمت بالا تایید شود بیمار کاندید مناسبی برای عمل اسلیو نبوده و بهترین عمل برای ایشانبای پس کلاسیک میباشد. در واقع میکروسرجری شامل استفاده از یک میکروسکوپ جراحی جهت انواع روش‌های ترمیمی می‌باشد. بزرگنمایی بالا امکان دوختن رگ‌های خونی و رشته‌های عصبی بسیار ریز را با بخیه و سوزن‌های ریزتر از موی انسان ممکن می‌سازد.

یکی از مسائل شایعی که بین افراد وجود دارد این است که عمل اسلیو معده منجر به مرگ می‌شود، در صورتی که اینگونه نیست. حدود یک ماه پس از جراحی، رژیم غذایی شما منظم می‌شود و متوجه این که کمتر از قبل غذا می‌خورید، خواهید شد. دکتر نورشفیعی با شما در مورد این روش جراحی صحبت خواهد کرد و اگر شما واجد شرایط این نوع جراحی برای از دست دادن وزن باشید، عمل جراحی انجام می شود.

همچنین افرادی که تمایل به تغییرات دائمی دارند باید برای داشتن یک سبک زندگی سالم تلاش کنند. ممکن است از شما خواسته شود در برنامه های پیگیری طولانی مدت شرکت کنید تا نظارتی بروی تغذیه، سبک زندگی و رفتار و شرایط پزشکی تان وجود داشته باشد.

محدود کردن اندازه معده ، میزان غذایی را که می توانید مصرف کنید محدود می کند. علاوه بر این ، این روند تغییرات هورمونی را که به کاهش وزن کمک می کند ، انجام می دهد. در جراحی اسلیو قسمت انبار معده که مسئول انباشته کردن مواد غذایی می باشد برداشته خواهد شد .

روند کاهش وزن بعد از اسلیو معده متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت . در نتیجه بیمار هزینه اسلیو معده را تقبل می کند تا بتواند به رویای خود یعنی لاغری همیشگی برسد. از جمله شایعترین این عمل های جراحی که موجب لاغری دایمی می‌شود می‌توان عمل اسلیو معده را نام برد. پزشک از طریق گرفتن شرح حال و انجام بررسی های ویژه خواهد دانست که کدام عمل جراحی لاغری برای شما مناسب خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا