عمومیکسب و کار برتر

بهترین دستگاه تزریق پلاستیک خارجی

محتوای این مطلب پنهان

بررسی دستگاه تزریق پلاستیک اروپایی

از بهترین دستگاه های تزریق پلاستیک می توان به دستگاه های تزریق پلاستیک اروپایی به ویژه آلمانی و ایتالیایی اشاره نمود. این تجهیزات به علت گران قیمت بودن کمتر به صورت نو در ایران خرید و فروش می گردد. اما تجهیزات تزریق پلاستیک اروپایی دست دوم (کارکرده) به علت پایین تر بوده قیمت نسبت به دستگاه نو بیشتر در ایران خرید و فروش می گردد. در ادامه این مقاله به بررسی چند نمونه از بهترین دستگاه قالب قطعات چراغ خودرو و  دستگاه تزریق پلاستیک خارجی می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشخصات فنی دستگاه تزریق پلاستیک آلمانی

دستگاه های تزریق پلاستیک آلمانی دارای کیفیت بالا و ابعاد گیره بزرگتر از حد معمول نسبت به دیگر دستگاه ها و سیستم هیدرولیک با راندمان و طول عمر بالا می باشد. دستگاه های تزریق پلاستیک آلمانی در ایران به صورت کارکرده به فروش می رسد.

·         دستگاه تزریق پلاستیک ایتالیایی

از معروفترین و قدیمی ترین برند دستگاه های تزریق پلاستیک ایتالیایی می توان به برند تامسون اشاره نمود. اما امروزه برند میر توانسته است توجه بسیاری از تولید کنندگان محصولات پلاستیکی را به خود جلب کند.

·         دستگاه تزریق پلاستیک اروپایی

علاوه بر شرکت های ماشین ساز آلمانی و ایتالیایی، برند های معروف دیگری را نیز می توان برای دستگاه تزریق پلاستیک برشمرد که به سایر کشور های اروپایی تعلق دارند. کشور هایی مثل اتریش، دانمارک، سوئیس و حتی سوئد دستگاه های تزریق پلاستیک بسیار با کیفیتی می سازند.

·         دستگاه تزریق پلاستیک کراس مافای

از معروفترین دستگاه تزریق پلاستیک آلمانی می توان به دستگاه تزریق پلاستیک برند کراس مافای اشاره کرد. این دستگاه از تناژ گیره حدود 100 تن به بالا تولید می شود و در ایران به صورت دست دوم خرید و فروش می گردد.

·         دستگاه تزریق پلاستیک فروماتیک الکترا آلمانی

فروماتیک الکترا یکی دیگر از دستگاه های تزریق پلاستیک ساخت آلمان است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. مشخصات دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن فروماتیک الکترا به صورت زیر می باشد:

 • فاصله بین میله های راهنما 920*920 میلی متر
 • قدرت گیره 500 کیلو نیوتن
 • فشار تزریق 1593 بار

·         دستگاه تزریق پلاستیک بتن فیلد

بتن فیلد دیگر دستگاه تزریق پلاستیک معروف آلمانی است که از تناژ گیره حدود 40 تن به بالا ساخت می گردد. این دستگاه تیز معمولا در ایران بصورت دست دوم مورد خرید و فروش قرار می گیرد.

سایر انواع دستگاه تزریق پلاستیک اروپایی

برند هایی نظیر انگل اتریش، نتستال سوئیس، اربورگ دانمارک و … از جمله دستگاه های تزریق پلاستیک معروف اروپایی هستند که خرید آن ها بصورت دست دوم در ایران امکان پذیر می باشد.

خرید دستگاه تزریق پلاستیک دماگ و کراس مافای آلمانی

خرید دستگاه تزریق پلاستیک، اولین قدم برای شروع یک کسب و کار پر سود و راه اندازی کارخانه ای صنعتی است. دماگ و کراس مافای از بهترین برندهای آلمانی دستگاه تزریق پلاستیک می باشند.

ماده سازنده بسیاری از وسایل اطراف ما را مواد شیمیایی و غیر طبیعی ساخته دست بشر تشکیل داده است. بارزترین این وسایل، قطعات پلاستیکی می باشند. سال های سال است؛ که لوازم پلاستیکی در کارخانه های مجهز، توسط دستگاه های تزریق پلاستیک ساخته می شوند. این دستگاه ها به مرور زمان پیشرفته تر شده اند.

خرید دستگاه تزریق پلاستیک

خرید دستگاه تزریق پلاستیک را به روش های مختلف می توان انجام داد. در حاضر با توجه به پیشرفت تجارت الکترونیک، بهترین روش تهیه دستگاه، کمک گرفتن از سایت های اینترنتی معتبر است. در اینجا چند تا از مهم ترین مارک های خارجی دستگاه تزریق پلاستیک را نام می بریم:

    دستگاه کراس مافای

    دستگاه فروماتیک

    دستگاه میلاکورن

    دستگاه دکتر بوی

    دستگاه دماگ

·         دستگاه تزریق پلاستیک دماگ آلمان

خرید دستگاه تزریق پلاستیک دماگ آلمان، اولین اقدام برای افرادی است؛ که قصد احداث کارگاه یا تولید محصولات پلاستیکی را دارند. دستگاه های دماگ آلمانی، دارای ظرفیت های گوناگون تزریق هستند. در ادامه به عنوان مثال ویژگی های دستگاه ۷۵۰ تن را ذکر می کنیم:

 • مجهز به سیستم هیدرولیک تناسبی
 • ضخامت قالب: حداکثر ۱۱۰ سانتی متر
 • بازشو گیره: حداکثر ۹۷ سانتی متر
 • دارای سیستم کاهش دهنده مصرف برق
 • مقدار تزریق قالب: ۳۴۵۰ گرم
 • مجهز به تابلوی برق PLC

دستگاه تزریق پلاستیک کراس مافای آلمانی

دستگاه تزریق پلاستیک کراس مافای یکی از بهترین دستگاه های تزریق پلاستیک آلمانی است. این دستگاه ها نیز تناژهای مختلف تزریق (از زیر ۳۰۰ تن تا بالای ۸۰۰تن) را در برگرفته و دارای تنوع قابل توجه می باشند. از جمله مزایای آنها می توان به تابلوهای برق جدید اشاره کرد. خرید دستگاه تزریق پلاستیک کراس مافای آلمانی را نیز می توان به واسطه سایت های برند شده اینترنتی انجام داد. این روش تجارت، خیلی سریع، راحت، ارزان و مطمئن است.

انواع و قیمت دستگاه تزریق پلاستیک موجود در بازار

امروزه با توجه به رشد تولید قطعات پلاستیکی قیمت دستگاه تزریق پلاستیک نیز افزایش داشته است. با این حال به دلیل تنوع و وجود انواع دستگاه تزریق پلاستیک دغدغه ای از بابت خرید این دستگاه برای خریداران حس نمی شود. با این حال دانستن قیمت مناسب برای دستگاه های تولید قطعات پلاستیکی در هنگام راه اندازی کارگاه تولید قطعات پلاستیک بسیار مهم می باشد.

تولید قطعات پلاستیکی با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک

 تولید قطعات پلاستیکی با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیکی امروزه رواج بسیار زیادی داشته است و با توجه به رشد قطعات پلاستیکی و ارزان قیمت تر بودن آن‌ها نسبت به قطعات فلزی و یا شیشه ای ، این قطعات طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند. امروزه حتی از قطعات پلاستیکی در تولید هواپیماها هم استفاده می شود.

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک

 برای دانستن قیمت دستگاه تزریق پلاستیک در ابتدا باید با ویژگی های و کاربرد این دستگاه ها آشنا شویم دستگاه های تزریق پلاستیک انواع مختلفی دارند و هر کدام بر اساس نوع عملکرد و مقدار حجم تولید و حتی نحوه تولید قیمت های مختلفی خواهند داشت.

یکی از بخش هایی که ممکن است باعث بالا رفتن قیمت دستگاه تزریق پلاستیک شود نوع قالب مصرفی آن است. امروزه خود قالب‌های تزریق پلاستیک نیز دارای قیمت های مختلفی می‌باشند. در ابتدا عوامل مؤثر بر قیمت قالب تزریق پلاستیک را با هم بررسی می کنیم :

 • ابعاد قطعه شامل طول و عرض و ارتفاع
 • حفره های جانبی موجود در قطعه
 • جنس قطعه
 • وجود رزوه و محل قرار گیری پیچ در قطعه به صورت داخلی و یا خارجی
 • کیفیت سطح قطعه ها
 • تعداد حفره های موجود در قطعه
 • تیتراژ تولیدی قطعه
 • پیچیدگی های موجود در طراحی قطعه
 • شکل هندسی قطعه

همه موارد بالا برای تولید قالب تزریق پلاستیک بسیار مهم و حیاتی می باشد. در تولید قالب تزریق قطعه باید مشخص شود که قطعه دارای چه بخش هایی است ، چه حفره ها و چه سطحی دارد ، کلاً کارکرد قطعه چیست تا تمام این موارد در داخل قالب قطعه لحاظ شود. سپس قالب قطعه تولید می‌شود و به دستگاه تزریق پلاستیک الصاق می شود.

عوامل موثر در قیمت دستگاه تزریق پلاستیک

امروزه دستگاه های تزریق پلاستیک در مدل های مختلفی ساخته می شوند و این مدل های مختلف تأثیر بسیار بالایی بر قیمت دستگاه خواهند داشت. قیمت دستگاه تزریق پلاستیک بر اساس موارد زیر ممکن است تغییر کند :

 • نوع دستگاه که برقی باشد یا هیبریدی و یا هیدرولیکی
 • ظرفیت تولید دستگاه
 • مخزن نگهداری دستگاه
 • نوع قالب مورد استفاده در دستگاه
 • توانایی و قدرت فشار تزریق دستگاه
 • هزینه نگهداری پایین دستگاه
 • کم هزینه بودن و سهولت در پیدا کردن قطعات و لوازم جانبی دستگاه
 • سهولت کار با دستگاه
 • مقاومت بالای دستگاه در برابر سایش
 • قابلیت های و امکانات جانبی در دستگاه

 البته برای تعین قیمت دستگاه ملاک های بیشتری نیز می توان در نظر گرفته اما با همین موارد در مدل های مشابه نیز می تواند باعث افزایش و یا کاهش قیمت دستگاه تزریق پلاستیک شود.

انواع دستگاه تزریق پلاستیک

 انواع دستگاه های تزریق پلاستیک در مدل های مختلفی ساخته می‌شود و کمپانی های زیادی امروزه دستگاه تزریق پلاستیک را تولید می کنند. فرقی نمی کند که مدل و کمپانی برند تولید دستگاه تزریق پلاستیک چه باشد در هر صورت دستگاه شامل یکی از حالت های زیر خواهد بود

1.    دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی

این مدل از دستگاه ها بسیار قدیمی بوده و دیگر زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند. از این مدل دستگاه ها در طول سال های 1930 تا 1980 استفاده شده است. با پیدایش دستگاه های برقی عمر و کارکرد این دستگاه ها نیز به پایان رسید و جای خود را به دستگاه های تزریق پلاستیکی برقی دادند. در این نوع دستگاه ها از جک های هیدرولیکی استفاده می‌شود. با استفاده از این جک ها می توان دو نیمه قالب را به هم فشار داد تا مواد پلاستیکی ذوب شده به داخل حفره های قالب وارد شوند.

2.    دستگاه تزریق پلاستیک برقی

امروزه از دستگاه های تزریق برقی برای تولید قطعات پلاستیکی استفاده می‌شود. این نوع دستگاه ها دارای موتور با سرعت بالا می‌باشند که فرایند تولید قطعات پلاستیکی را به صورت دیجیتالی کنترل می کنند. دقت بسیار بالا و تکرار پذیری سریع در این دستگاه ها باعث شده است که به سرعت جایگزین دستگاه های دل قدیمی هیدرولیکی شوند.

انرژی مصرف شده در دستگاه های تزریق پلاستیک برقی نسبت به دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی بسیار کمتر می باشد. امروزه دستگاه های تزریق پلاستیک برقی با استفاده از بخش های دیجیتالی امر کنترل تولید را انجام می دهد و با این کار دیگر نیاز به مراقبت در هنگام تولید نیست. با این کار می توان هزینه های تولید را به شدت کاهش داد.

دستگاه های تزریق پلاستیک به دلیلی اینکه هیچ گونه ماده روغنی در داخل آن‌ها استفاده نشده است می توانند برای تولید قطعات پلاستیکی بهداشتی مورد استفاده قرار گیرند. این نوع دستگاه ها برای تولید قطعات بسیار ریز تا قطعات بسیار بزرگ نیز کاربرد دارند.

3.    دستگاه تزریق پلاستیک هیبریدی

دستگاه های هیبریدی ترکیبی از دو دستگاه برقی و هیدرولیکی هستند که توانسته اند به خوبی وارد بازار شده و مورد استقبال تولید کننده ها نیز قرار گیرند. دقت و تکرارپذیری این دستگاه ها بسیار بالا بوده و مصرف انرژی بسیار کمتری دارند. همچنین این دستگاه ها سرو صدای کمتری نیز تولید می کنند. این امر موجب شده است که بازدهی این دستگاه ها نسبت به دستگاه تزریق پلاستیک برقی بسیار بیشتر باشد. این دستگاه ها به دلیل بازدهی بالا و سادگی در استفاده در طول سال های اخیر بسیار محبوب شده اند.

دستگاه تزریق پلاستیک چینی بهتر است یا ایرانی؟

این سوالی است که بسیاری از مراجعه کنندگان برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک با آن مواجه میشوند. بازار دستگاه تزریق پلاستیک ایران در انحصار دستگاه های تزریق پلاستیک چینی قرار گرفته است. تکنولوژی ، دقت ، سرعت و کیفیت این دستگاه ها باعث شده است که خریدارانی که به دنبال یک کسب و کار بدون دردسر هستند به دنبال این دستگاه ها برای خرید باشند.

این دستگاه ها با درصد خرابی بسیار پایین و سرعت تولید بالا و دقت و ظرافت در تولید محصولات جدار نازک محبوبیت بسیاری در بازار ماشین آلات صنعتی کشورمان پیدا کرده است. این درحالیست که دستگاه های ایرانی از لحاظ کیفیت و سرعت و درصد خرابی قابل مقایسه با دستگاه های چینی نیست و همین باعث شده است که خریداران این دستگاه به اصطلاح عامیانه همیشه “دست به آچار” باشند.

این دستگاه ها برای شرکت های تولیدی نوپا که قصد رقابت با شرکت های بزرگ تر و ورود به بازار پلاستیک ایران دارند نوعی دردسر محسوب می شود زیرا درصد خرابی این دستگاه ها بدلیل ساختن غیر اصولی و تکنولوژی پایین کشورمان در این حوضه بسیار بالاتر از دستگاه های مشابه چینی است.

در عین حال تفاوت قیمتی این دستگاه ها در بازار امروز تفاوت چندانی ندارد و اکثر کسانی که در صنوف پلاستیک فعالیت میکنند پیشنهاد میکنند تا در صورت توانایی مالی حتما دستگاه چینی تهیه کنند.

از مزایای دیگر دستگاه های چینی نسبت به دستگاه ایرانی دارد نبریدن میل ها بدلیل جنس مرغوب آنها، نداشتن روغن ریزی، سیستم آلارم هوشمند، عمر بالای قطعات، سرعت بالاتر در تولید قطعات و … است.

این مقاله بدون جانبداری از دستگاه خاصی نوشته شده است.شرکت ما سابقه ساخت و تولید 35 ساله این دستگاه ها را در کارنامه دارد اما باید صادقانه بگوییم دستگاه های ایرانی فقط چوبی لای چرخ تولید کنندگان است تا باعث دلسردی آنها از این کسب و کار شود.

در حال حاظر شرکت ما نمایندگی شرکت بزرگ زنفا یکی از بزرگترین تولید کنندگان کشور چین را داراست که بدلیل تجاربی که در تولید و ساخت دستگاه تزریق پلاستیک داریم میتوانیم به جرات بگوییم در حال حاظر بهترین دستگاه های تزریق پلاستیک ایران توسط این شرکت عرضه میشوند و بدلیل تیراژ بالایی که به تولید کنندگان طی این سالها عرضه کرده است امکان دیدن تولید کنندگان در شهر های مختلف امکان پذیر است.

دکمه بازگشت به بالا