کسب و کار برترورزشی

کفپوش پلی یورتان تارتان برای چه سطوحی مناسب است؟

کفپوش زمین تارتان دو و میدانی و ویژگی های آن

پیست تارتان یا همان پیست دو و میدانی با سیستم های فول، ساندویچ، اسپری و صاف قابل اجراء می باشد. کفپوش تارتان انعطاف پذیری زیاد و خاصیت چسبندگی مطلوب به سطح بتن، آسفالت و سنگ را دارا می باشد که به صورت یکپارچه اجرا می گردد. با توجه به قابلیت ها و ویژگی هایی که دارا می باشد مناسب کاربردهای زیر می باشد:

 • پیست دو و میدانی
 • جاده سلامت
 1. 1. سیستم تارتان فول ضخامت 13 تا 15 میلی متر، کل سیستم بصورت یکپارچه شامل EPDM و پلی یورتان می باشد.
 2. 2. سیستم تارتان ساندویچ با ضخامت 13 الی 15 میلی متر، در این سیستم لایه زیرین 11 میلی متر گرانول و لایه رویه پلی یورتان مخصوص می باشد.
 3. 3. سیستم تارتان اسپری با ضخامت 13 الی 15 میلی متر، در این سیستم لایه زیرین 11 میلی متر گرانول و روی سطح تارتان پلی یورتان مخصوص اسپری می شود و قابلیت عبور آب از سطح را دارا می باشد.
 4. 4. سیستم تارتان صاف با ضخامت 15 الی 30 میلی متر، در این سیتم لایه زیرین 10 میلی مترگرانول و لایه رویه 5 میلیمتر EPDM می باشد.

تارتان چیست | تولید کننده کفپوش تارتان

ویژگی ها:

 • کاملا یکپارچه
 • انعطاف بالا، قابلیت ارتجاعی
 • چسبندگی مطلوب به سطح بتن، آسفالت و سنگ
 • مقاوم در برابر تغییر دما
 • مقاوم در برابر نور خورشید

ویژگی ها و مشخصات سیستم تارتان فول

    این سیستم جهت اجرا در پیستهای مسابقات بین المللی با ضخامت 13 الی 15 میلیمتر مورداستفاده قرار می گیرد و از ترکیب لایه های زیر تشکیل شده است:

 • لایه اول پرایمر پلی یورتان: این متریال بر پایه رزین پلی یورتان تک جزئی به منظور عامل چسبندگی و نفوذ در بستر به عنوان لایه زیرین استفاده می شود.
 • لایه دوم رزین پلی یورتان flexible مخصوص و مقاوم UV به همراه پاشش EPDM  بر روی آن.
 • لایه سوم رزین پلی یورتان flexible مخصوص و مقاوم UV به همراه پاشش EPDM  بر روی آن.
 • لایه چهارم رزین پلی یورتان flexible مخصوص و مقاوم UV به همراه پاشش EPDM  بر روی آن.

ویژگی ها و مشخصات سیستم تارتان ساندویچ

این سیستم جهت اجرا در پیستهای مسابقات استانی و  با ضخامت 13 الی 15 میلیمتر مورد استفاده  قرار می گیرد. این سیستم از ترکیب لایه های زیر تشکیل شده است:

 • لایه اول پرایمر پلی یورتان: این متریال بر پایه رزین پلی یورتان تک جزئی به منظور عامل چسبندگی و نفوذ در بستر به عنوان لایه زیرین استفاده می شود.
 • لایه دوم شوک پد گرانولی حاصل از ترکیب گرانول و چسب پلی یورتان توسط دستگاه فینیشر به ضخامت 11 میلیمتر.
 • لایه سوم ماستیک پلی یورتان flexible مخصوص و مقاومUV بر روی شوک پد گرانولی.
 • لایه چهارم رزین پلی یورتان flexible مخصوص و مقاوم به همراه پاشش EPDM بر روی آن.

ویژگی ها و مشخصات سیستم تارتان اسپری

این سیستم جهت اجرا در پیستهای مسابقات استانی و  با ضخامت 13 الی 15 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای این سیستم قابلیت خروج و دفع آب از روی سطح آن می باشد و در مناطق پر باران از آن استفاده می گردد و نسبت به سیستم های فول و ساندویچ از قیمت پایین تری برخوردار می باشد. این سیستم از ترکیب لایه های زیر تشکیل شده است:

 • لایه اول پرایمر پلی یورتان: این متریال بر پایه رزین پلی یورتان تک جزئی به منظور عامل چسبندگی و نفوذ در بستر به عنوان لایه زیرین استفاده می شود.
 • لایه دوم شوک پد گرانولی حاصل از ترکیب گرانول و چسب پلی یورتان توسط دستگاه فینیشر به ضخامت 11 میلیمتر.
 • لایه سوم اسپری پلی یورتان flexible مخصوص و مقاوم UV و EPDM با سایز ریز.
 • لایه چهارم اسپری پلی یورتان flexible مخصوص و مقاوم UV و EPDM با سایز ریز.

  ویژگیها و مشخصات سیستم تارتان صاف

این سیستم جهت اجرا در پیستهای پیاده روی و جاده های سلامتی و  با ضخامت 15 الی 30 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل دارا بودن منافذ ریز بر روی سطح این سیستم، امکان خروج آب به راحتی امکان پذیر بوده و  استفاده  در تمامی فصول سال خصوصا هنگام بارندگی میسر می باشد. این سیستم از ترکیب لایه های زیر تشکیل شده است:

 • لایه اول پرایمر پلی یورتان: این متریال بر پایه رزین پلی یورتان تک جزئی به منظور عامل چسبندگی و نفوذ در بستر به عنوان لایه زیرین استفاده می شود.
 • لایه دوم شوک پد گرانولی با ضخامت 10 میلیمتر حاصل از ترکیب چسب پلی یورتان مخصوص و مقاوم UV و گرانول SBR که توسط دستگاه فینیشر اجرا می گردد.
 • لایه سوم شوک پد EPDM با ضخامت 5 میلیمتر حاصل از ترکیب چسب پلی یورتان مخصوص و مقاوم UV و EPDM که توسط دستگاه فینیشر اجرا می گردد.

اجرای کفپوش تارتان

بعد از آماده سازی بستر زمین یک لایه چسب پرایمر ایجاد می‌شود و بعد از آن کفپوش گرانولی رولی با چسب پلی اورتان چسبانده می‌شود. در ادامه با استفاده از ماستیک تمامی منافذ کفپوش رولی پوشانده می‌شود تا سطح تمام شده آماده مرحله بعدی شود.

پس از خشک شدن ماستیک و ساب زدن آن مواد پلی اورتان در سطح مورد نظر ریخته می‌شوند و در نهایت مواد EPDM داخل مواد پلی اورتان پاشیده شده تا یک پوشش کامل ایجاد کنیم. پس از خشک شدن اضافات EPDM جارو می‌شود. سرانجام نوبت به خط کشی زمین میرسد که با استفاده از رنگ ترافیکی بر روی سطح نهایی پیاده سازی خواهد شد.

ضخامت استاندارد پیست تارتان

طبق استاندارد فدراسیون جهانی دو میدانی ضخامت کفپوش پیست تارتان 14 میلی‌متر در نظر گرفته می‌شود. جهت کاهش هزینه‌های اجرایی در بسیاری از مواقع از ضخامت‌های کمتر نیز استفاده می‌شود اما در مسابقات رسمی ضخامت 14 میلی‌متر الزامی است، چرا که ورزش دومیدانی، ورزش ثانیه‌هاست و تغییر ضخامت حتی یک میلی‌متر هم می‌تواند در ثبت رکورد ورزشکاران حرفه‌ای تاثیر گذار باشد.

رنگ‌های پرطرفدار تارتان

رنگ اخرایی پرطرفدارترین رنگ در ورزش دومیدانی و کفپوش تارتان است. پس از آن رنگ‌های آبی و سبز جزو رنگ‌های پرطرفدار محسوب می‌شوند.

سوالات متداول

کفپوش پلی یورتان تارتان چگونه بدست می آید؟

این پلی یورتان دو جزئی از ترکیب رزین پلی استر و ایزوسیانات بدون حلال فرموله شده به دست می‌آید.

کفپوش پلی یورتان تارتان برای چه سطوحی مناسب است؟

کفپوش پلی یورتان تارتان (کد ™TPF) یا پلی اورتان تارتان، پوشش محافظتی مناسب برای پیست ‌های دو و میدانی می‌باشد.

چه ویژگی پلی یورتان تارتان برای سالن های ورزشی مناسب است؟

انعطاف پذیری بالای این محصول و خواص مکانیکی مناسب آن باعث می‌شود از پلی یورتان تارتان در سالن‌های ورزشی و پیست‌ دو و میدانی استفاده شود.

سطوح ورزشی فضای باز پلی یورتان چگونه است؟

سطوح ورزشی پلی یورتان در فضای باز از چندین سیستم مختلف پلی اورتان تشکیل شده است. رایج ترین پلی یورتان های سطوح در فضای باز، شامل یک تشک پایه ساخته شده از دانه های لاستیکی یا خرده های لاستیکی است که با یک چسب PU به هم متصل شده اند.

آیا کفپوش پلی یورتان سازگاری با محیط زیست دارد؟

بله، در این نوع کفپوش ها از مواد شیمیایی مغایر با طبیعت استفاده نشده است.

زمان گیرش کفپوش پلی یورتان چه مدت می باشد؟

محصول ورنی اپوکسی بعد از 48 ساعت به گیرش اولیه و بعد از 7-5 روز به گیرش نهایی می رسد.

نسبت اختلاط جز اول با جز دوم چگونه است؟

اجزا به نسبت A:B=100:25 ترکیب می گردند در واقع به ازای هر 100 جز رزین اپوکسی، 25 جز هادنر یا سخت کننده نیاز می باشد.

کفپوش پلی یورتان در چه رنگ هایی موجود می باشد؟

کفپوش پلی یورتان به رنگ اخرایی موجود می باشد هم چنین قابل ارائه در سایر رنگ ها نیز می باشد.

دکمه بازگشت به بالا