عمومیکسب و کار برتر

نگاهی به نمایشگاه اکسپو دبی

در این مقاله کوتاه قصد داریم تا در مورد نمایشگاهی که این روزها در دبی در حال برگزاری است و بنام اکسپو دبی 2020 شناخته می‌شود اطلاعاتی در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

تاریخچه برکزاری نمایشگاههای معروف به اکسپو به سال 1844 میلادی میرسد .در این سال این نمایشگاه در کشور فرانسه و شهر پاریس برگزار گردید.از آن جایی برگزاری این نمایشگاه هر 5 سال یکبار اتفاق افتاده و باعث رونق اقتصادی کشورهای برگزار کننده گردیده است،از اینرو میزبانی نمایشگاه اکسپو موجب رقابت بسیاری از کشورها گردیده است.

نمایشگاه اکسپو دبی که قرار بود در سال 2020 برگزار شود به علت شیوع بیماری کرونا در جهان موکول به سال 2021 گردید.قبل از آغاز نمایشگاه شیخ محمد حاکم دبی قول هرچه باشکوه‌تربرگزار شدن این نمایشگاه را به جهانیان داد.از اینرو سرمایه بسیاری صرف برگزاری این نمایشگاه در دبی شد.

گفته می‌شود مبلغ 42 میلیارد دلار صرف ساخت و ساز این نمایشگاه گردیده است.هتل‌های لوکس و اقامت گاههای متعددی در کنار محل برگزاری نمایشگاه ساخته شده است.همچنین وسیله نقلیه اعم از مترو و سرویس‌های گوناگون حمل و نقل در اطراف نمایشگاه ساخته شده است.

هدف از برگزاری اکسپو دبی

یکی از مهترین اهداف برگزاری نمایشگاه اکسپو دبی آشنایی مردم کشورها با آخرین و جدیدترین اختراعات و دستاوردهای انسان در امر تکنولوژی است.از اینرو با مراجعه به آمار بازدیدکنندگان نمایشگاههای قبلی میتوان به استقبال چشمگیر مردم از نمایشگاه اکسپو دبی داشت.

محل نمایشگاه اکسپو دبی

مکانی که نمایشگاه اکسپو در آن برگزار می‌شود در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دبی قرار دارد و پیش بینی می‌شود در حدود 25 ملیون بازدید کننده داشته باشد و در حدود تقریبا 192 کشور در آن شرکت کرده‌اند.

پاویون ایران در نمایشگاه اکسپو دبی

پاویونی که ایران در آن حضور دارد بنام عمارت شهرزاد نام گذاری شده است. کار ساخت و ساز غرفه ایران در سال 1399 شروع گردید و این غرفه از نظر طراحی در میان 8 غرفه برتر قرار گرفته است.گفته می‌شود که در حدود 12 ملیون دلار هزینه ساخت پاوییون ایران در نمایشگاه اکسپو دبی گردیده است.

در غرفه ایران 12  سالن وجود دارد که  گردشگران  با ورود به هریک  از این سالن‌ها با تاریخ و فرهنگ، آثار باستانی ،هنرها و صنایع دستی ایران آشنا می‌شوند.

بلیط نمایشگاه اکسپو دبی

جهت ورود به نمایشگاه بلیط‌های مختلفی با نرخ‌های گوناگونی تعریف شده است.برای یکبار ورود به نمایشگاه در حدود 95 درهم هزینه بلیط تعین شده است.برای بازدید‌های نامحدود تقریبا در حدود 500 درهم هزینه بلیط در نظر گرفته شده است.

پاسپورت اکسپو دبی

تاریخ صدور اولین پاسپورت اکسپو برمی‌گردد به سال 1967 مونترال کانادا،که در حقیقت دارنده این پاسپورت نمادین، می‌تواند از همه غرفه‌ها بازدید کند.در نمایشگاه اکسپو دبی نیز پاسپورت مخصوصی برای گردشگران به رنگ زرد طراحی گردیده است،این پاسپورت دارای شماره سریال مخصوص،محل الصاق عکس و همچنین دارای صفحه ایی است که مختصری از تاریخ امارات در آن طراحی گردیده است.

مراسم و جشن‌‌های اکسپو دبی

 همزمان با برگزاری نمایشگاه، شاهد اجرای رویدادها و جشن‌های مختلفی در محل برگزاری هستیم.دعوت از چهر‌های هنری و سرشناس ورزشی،برگزاری کنسرت‌های متنوع از ملیت‌های گوناگون،اجرای زنده تاتر و اپرا و برگزاری نمایشگاه مد از برندهای معروف جهان از حاشیه‌های نمایشگاه اکسپو 2020 دبی می‌باشد.

رویدادهای متنوعی در نمایشگاه اکسپو در حال جریان است.همزمانی نمایشگاه با جشن‌های کریسمس و آغاز سال نو میلادی و همچنین جشن هولی یا همان جشن معروف رنگ‌ها هندی و سال نو چینی به زیبایی‌های نمایشگاه اکسپو دبی افزوده است.

قیمت تور نمایشگاه اکسپو

با توجه به پروازهای مختلفی که از شهرهای ایران به دبی همه روزه در حال انجام است،تورهای متنوعی با قیمت‌های مختلف برای این نمایشگاه طراحی گردیده است،که ترانسفر به نمایشگاه و همچنین بلیط ورودی نیز در پکیج‌ها گنجانده شده است. در پایان پیش بینی شده است که دبی با برگزاری نمایشگاه  ضمن ایجاد 900 هزار شغل به سود اقتصادی در حدود 33 ملیارد دلار در سال 2031 برسد.

منبع:  عمان۷۷۷  https://oman777.com/

دکمه بازگشت به بالا