سلامت و دانشکسب و کار برتر

عوارض ژل لوبریکانت برای مردان

اکثر بانوان در زمان معاشقه پس از آن که تحریک جنسی می گردند در ناحیه واژن‌شان ترشحاتی ایجاد می شود. این عمل کاملا طبیعی می باشد و موجب می گردد تا هم ناحیه درونی واژن و هم فضای بیرونی مرطوب گردد. به طور کلی ترشحات ایجاد شده در این زمان مانع از ایجاد درد در هنگام برقراری رابطه جنسی خواهد شد. اما در بعضی از مواقع به دلایل مختلف این تحریک جنسی در خانم ها به خوبی شکل نمی‌ گیرد و این موضوع به عنوان یک مشکل مهم در هنگام رابطه جنسی مطرح می ‌شود. به همین دلیل است که این دسته از افراد از ژل لوبریکانت استفاده می کنند.

در واقع استفاده از ژل لوبریکانت باعث خواهد شد تا خشکی واژن از بین رود. در نتیجه حرکات آمیزشی روان تر خواهد شد و لذت رابطه افزایش پیدا می‌کند. اما باید بدانید که استفاده از این ژل می ‌تواند عوارضی برای هم بانوان و هم آقایان به همراه داشته باشد. در ادامه‌ی مطلب قصد داریم که اطلاعات بیشتری در مورد عوارض ژل لوبریکانت برای مردان در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

عوارض ژل لوبریکانت برای مردان چیست؟ 

قبل پرداختن به عوارض ژل لوبریکانت برای مردان توضیح مختصری در مورد این ژل خواهیم‌داد با آن آشنا شوید. در واقع این ژل برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که دچار خشکی واژن هستند. البته استفاده از آن برای خانم هایی که چنین مشکلی ندارند نیز رایج شده است. جالب است بدانید که خشکی واژن به دلایل مختلفی ایجاد می شود. از جمله این دلایل می ‌توان به فرا رسیدن دوران یائسگی، بعضی از اختلالات مربوط به سیستم ایمنی، افسردگی، استفاده از بعضی داروها، انجام تمرینات ورزشی سخت، جراحی و خارج کردن تخمدان ها و… اشاره نمود.

به طور کلی اگر خانمی دچار خشکی واژن باشد، اما از ژل های روان کننده مناسب استفاده نکند در زمان برقراری رابطه جنسی با عوارضی مانند سوزش و خارش روبه‌رو خواهد شد. در نتیجه برقراری رابطه جنسی برای  او سخت و غیر ممکن می گردد. به همین دلیل است که بانوان از ژل لوبریکانت برای مرطوب نمودن ناحیه واژن و بهبود کیفیت رابطه جنسی استفاده می کنند.

البته نباید از عوارض ژل لوبریکانت برای مردان نیز غافل شد. در زیر چند مورد از عوارض ژل لوبریکانت برای مردان را به طور مختصر توضیح داده ایم.

بروز حساسیت: 

یکی از عوارض ژل لوبریکانت برای مردان ایجاد حساسیت می باشد. البته این عوارض هم در خانم ها و هم در آقایان دیده می شود. از جمله واکنش های حساسیت زایی که به دلیل استفاده از ژل لوبریکانت ایجاد می‌ شود، می ‌توان به خارش شدید،  کهیر، سوزش، تنگی نفس و یا حتی تورم در زبان، گلو و صورت اشاره کرد. بنابراین بهتر است قبل از ایجاد چنین عوارضی آن را تست نمایید. برای آن میزان کمی از ژل را بر روی پوست ناحیه بازو بزنید. سپس کمی صبر کنید، در  صورتی که نسبت به آن حساسیت داشته باشید پوست سوزش و التهاب می گردد. در غیر این صورت می توانید از آن استفاده کنید.

رابطه جنسی و انتقال بیماری های مقاربتی: 

انتقال بیماری های مقاربتی از دیگر عوارض ژل لوبریکانت برای مردان به شمار می رود. بهتر است بدانید که این مشکل بیشتر در زمان استفاده از ژل لوبریکانت روغنی ایجاد می شود. زیرا ژل لوبریکانت روغنی بر پایه روغن های طبیعی و مصنوعی تولید می شود. البته محصولاتی که بر پایه روغن طبیعی می باشند از جمله ژل هایی هستند که برای ماساژ ناحیه تناسلی مناسب می باشند.

در نتیجه عوارضی نیز به همراه نخواهند داشت. اما محصولاتی که بر پایه روغن های مصنوعی هستند به هیچ عنوان برای استعمال های داخلی مناسب نیستند. علاوه بر آن استفاده از آن ها باعث می گردد تا کاندوم های لاتکسی که در زمان برقراری رابطه جنسی استفاده می شوند پاره گردند. این موضوع باعث انتقال بیماری های مقاربتی خواهد شد. علاوه بر آن بارداری ناخواسته را نیز افزایش می‌ دهد.

آسیب به اسپرم: 

کاهش توانایی بارداری و همچنین آسیب اسپرم را می توان از جمله مهم ترین عوارض ژل لوبریکانت برای مردان دانست. بنابراین اگر می خواهید برای بارداری اقدام کنید باید حتماً در زمان برقراری رابطه جنسی مصرف ژل لوبریکانت را قطع نمایید. زیرا برخی از این ژل ها اسیدیته بسیار بالایی دارند و موجب می گردند تا ph واژن به طور کامل تغییر نماید. همین موضوع موجب خواهد شد تا به اسپرم آسیب وارد گردد. همچنین می تواند بر روی میزان حرکت اسپرم و رسیدن آن به داخل رحم نیز تاثیر گذار باشد. علاوه بر آن در بعضی از موارد اسیدیته به اندازه ایی افزایش پیدا می کند که باعث از بین رفتن اسپرم در واژن می گردد.

چگونگی پیشگیری از ایجاد عوارض ژل لوبریکانت برای مردان: 

اگر می‌خواهید از عوارض ژل لوبریکانت برای مردان جلوگیری کنید باید حتماً یک انتخاب مناسب داشته باشید. چند نکته مهم را در زیر را بیان نموده ایم که با توجه به آن ها می توانید ژل مناسب را انتخاب نمایید.

  • به طور معمول ph ناحیه واژن بین ۳.۸ تا ۴.۵ در نظر گرفته شده است و همین طور ph اکثر ژل ها نیز ما بین این عدد قرار دارد. اما بهتر است در زمان خریدن ژل حتماً به ph درج شده بر روی آن دقت نمایید. در صورتی که ph متفاوت با واژن باشد پس می ‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند عفونت‌ های باکتریایی یا مخمری گردد. همچنین این موضوع می ‌تواند باعث از بین رفتن اسپرم آقایان نیز گردد. بنابراین حتما به این نکته دقت نمایید.
  • معمولا افراد در هنگام رابطه جنسی برای جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی و یا حتی بارداری ناخواسته از وسایل پیشگیری مانند کاندوم استفاده می کنند. پس این افراد باید حتماً از ژل لوبریکانت که بر پایه آب است استفاده نمایند. همان طور که در بالا گفته شد ژل هایی که بر پایه روغن هستند می توانند باعث پاره شدن کاندوم های لاتکسی گردند.
  • علاوه بر تمام این موارد برای جلوگیری از عوارض ژل لوبریکانت برای مردان بهتر است از ژل های سیلیکونی استفاده کنید. در واقع ژل های سیلیکونی به گونه ای طراحی شده اند که ماندگاری بسیار زیادی دارند. در نتیجه مجبور نخواهید بود تا در هنگام برقراری رابطه جنسی نیز مجدداً از آن ها استفاده کنید.
دکمه بازگشت به بالا