عمومیکسب و کار برتر

ثبت نام آزمون بین المللی icdl

ثبت نام آزمون ICDL – زمان امتحان آی سی دی ال فنی حرفه ای

افرادی که قصد دارند مدرک هرمس icdl یا همان مهارت های هفتگانه کار با رایانه را دریافت کنند، معمولا با هدف بهبود کار با رایانه، کاریابی، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، شرکت در آزمون های استخدامی و.. اقدام ثبت نام در آزمون icdl می نمایند. داوطلبان جهت شرکت در آزمون icdl می بایست از طریق شرکت در دوره های آموزشی مختلف خود را برای آزمون آماده کنند که معتبر ترین موسسه برگزار کننده دوره های icdl، سازمان فنی حرفه ای کشور و جهاد دانشگاهی می باشد.

امروزه داشتن مدرک ICDL برای اکثر شرکت های دولتی و غیردولتی امتیاز محسوب نمی شود بلکه یکی از ملزومات استخدام می باشد. البته مدرک هفتگانه ICDL نه تنها برای استخدام بکار می رود بلکه داوطلبان می توانند آن را به عنوان یکی از مدارک مهم در رزومه تحصیلی خود در نظر بگیرند. ICDL به طور کلی مربوط به مهارت کار با مجموعه نرم افزار های Office ،windows، سخت افزار رایانه و مواردی از این قبیل می باشد. مدرک icdl صرفا برای مقاصد کاری و استخدام کاربردی نیست، بلکه یکی از مهارت هایی می باشد که در کارهای روزانه و پروژه های دانشگاهی ضروری است. در این مقاله به منظور آشنایی و سهولت در امر ثبت نام داوطلبان در آزمون مهارت های هفتگانه کامپیوتر، عناوین ثبت نام در آزمون ICDL، سوالات آزمون، نحوه ثبت نام در آزمون عملی، مراحل شرکت در آزمون و نمره قبولی به طور کامل توضیح داده شده است.

دریافت مدرک icdl از سایت فنی حرفه ای | مدرک icdl از کجا بگیریم

ثبت نام آزمون ICDL

  • با توجه به پیشرفت کشور ها در سال های اخیر در حوزه های مختلف تمایل به یادگیری کار با تکنولوژی و رایانه نیز افزایش پیدا کرده است. از این رو تعداد داوطلبانی که قصد دارند در آزمون مهارت های هفتگانه کار با کامپیوتر یا همان، ICDL شرکت نمایند زیاد است.
  • داوطلبان برای آمادگی در آزمون های تئوری و عملی ICDL می بایست با توجه به سطح خود در کار با کامپیوتر، از طریق شرکت در دوره های آموزشی موسسات یا بصورت خودخوان اقدام به یادگیری مفصل این مهارت ها نمایند. موسسات مختلفی هستند که اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مختلف و ثبت نام آزمون ICDL می نمایند که در ذیل به برخی از آنها اشاره شده است.

آزمون ICDL جهاد دانشگاهی

قبل از بیان هرچیزی خوب است به اطلاع داوطلبان رسانده شود که جهاد دانشگاهی ارگانی عمومی و غیر دولتی است که زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد. وظایف این مجموعه شکوفایی استعداد های افراد جامعه و گسترش این استعداد ها در ابعاد بزرگتر و برگزاری دوره های جهاد دانشگاهی است، به بیانی دیگر موسسه جهاد دانشگاهی ارتباط بین دانشگاه و جامعه را هموار می سازد.

بر این اساس مدرک ICDL جهاد دانشگاهی به دلیل اینکه زیر نظر برخی نهاد های دولتی است، مدرک آن نیز برای همان نهاد ها و سازمان ها معتبر می باشد. تعداد ارگان هایی که مدرک ICDL جهاد دانشگاهی برای آنها اعتباری ندارد، زیاد است لذا به داوطلبان توصیه می شود قبل از اقدام برای اخذ مدرک ICDL جهاد دانشگاهی تحقیق کنند. ناگفته نماند که این مدرک به هیچ وجه در خارج از کشور معتبر نیست. با انتخاب این گزینه داوطلبان وارد صفحه ای می شوند که تمام دوره های آموزشی را می توانند مشاهده نمایند. متقاضیان می توانند با توجه به شرایط زندگی خود و سطح کار با کامپیوتر، در دوره مناسب خود را ثبت نام نمایند.

آزمون ICDL سازمان فنی حرفه ای کشور

سازمان فنی حرفه ای کشور، معتبر ترین مدرک ICDL را به داوطلبان خود ارائه می دهد. داوطلبانی که در دوره های آموزشی این سازمان شرکت کرده اند و آموزش های لازم را قبل از شرکت در آزمون دیده اند می بایست با مراجعه به سایت این سازمان جهت شرکت در آزمون اقدام نمایند. متقاضیان می توانند از زمان آزمون ICDL سازمان فنی حرفه ای از طریق سایت مطلع شوند.

آزمون ICDL فنی حرفه ای طی دو مرحله آزمون تئوری و آزمون عملی برگزار می شود. داوطلبان برای قبولی در مرحله اول باید نمره بالاتر از 50 را کسب نمایند. آزمون عملی 1 ماه پس از آزمون کتبی برگزار می شود و نمره قابل قبول در این مرحله، نمره بالاتر از 70 می باشد. لازم به ذکر است داوطلبانی که در دوره های آموزشی موسسات دیگر شرکت کرده اند نیز می توانند در آزمون ICDL فنی حرفه ای شرکت و مدرک این سازمان را دریافت نمایند.

سایت سازمان فنی حرفه ای کشور portaltvto.com می باشد که داوطلبان می توانند از طریق گزینه خدمات وارد بخش های مربوط به دوره های آموزشی شوند. در این قسمت داوطلبان می توانند با انتخاب شهر و استان، دوره مورد نظر خود را انتخاب نمایند. در هریک از دوره ها شرایط ثبت نام و سرفصل های آموزشی به طور کامل توضیح داده شده است.

آزمون ICDL مجتمع های فنی

 یکی دیگر از موسساتی که اقدام به برگزاری دوره های مختلف آموزشی در حوزه های مختلف می نماید، مجتمع های فنی می باشد که در همه شهر های ایران فعالیت می کند. در این دپارتمان دوسطح از دوره گواهینامه مهارت های هفتگانه کاربردی کامپیوتر ICDL ارائه می شود. دوره آموزشی icdl1 شامل چهار مهارت زیر می باشد:

  • مبانی مقدماتی کامپیوتر یا IT
  • مدیریت سیستم عامل یا windows
  • مدیریت اطلاعات و ارتباطات یا internet
  • Microsoft word

دوره آموزشی icdl2 شامل 3 مهارت دیگر از مهارت های هفتگانه می باشد که شامل موارد زیر است:

  • Excel
  • Access
  • Microsoft PowerPoint

داوطلبان می بایست آدرس سایت هرکدام از شعب مجتمع های فنی را که در نظر دارند در گوگل جستجو کنند و وارد سایت مورد نظر شوند سپس مانند تمام موسسات دیگر با توجه به شرایط خود، در دوره آموزشی مناسب خود ثبت نام نمایند.

سوالات آزمون ICDL

داوطلبانی که قصد دارند رزومه کاری و تحصیلی خود را ارتقا دهند، ICDL می تواند یکی از بهترین گزینه هایی باشد که داوطلبان اقدام به یادگیری آن نمایند. متقاضیان برای اینکه شایسته ترین عملکرد خود را در روز آزمون نشان دهند می بایست خود به بهترین شکل ممکن برای آزمون آمادگی کرده باشند. همانطور که از پیش در این مقاله اشاره شده است، آزمون ICDL شامل دو مرحله آزمون تئوری و عملی می باشد. متقاضیان آزمون ICDL می توانند برای آشنایی با طرح سوالات از قبل چند نمونه سوالات آزمون را پاسخ دهند. در ادامه این بخش از مقاله لینک دانلود چند نمونه سوالات آزمون ICDL آورده شده است.

داوطلبان می توانند پس از یادگیری کامل دوره های آموزشی ICDL، به عنوان گذری به سوالات آزمون تئوری از لینک های فوق استفاده نمایند. متقاضیان پس از شرکت این آزمون می توانند از مدرک icdl خود به عنوان رزومه کاری خود در استخدام یک شرکت استفاده کنند یا می توانند برای هدف های دیگر مانند بهبود کار با کامیپوتر، مهاجرت به کانادا و دیگر کشور ها و.. آن را ارائه دهند. مهارت های هفتگانه icdl امروزه از مهمترین مهارت های کامپیوتری بوده که افراد بسیاری به دنبال گذراندن این دوره و دریافت مدرک آی سی دی ال فنی حرفه ای هستند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این مدرک مقاله زیر را مطالعه کنید.

ثبت نام آزمون عملی ICDL

داوطلبان پس از شرکت در دو مرحله آزمون کتبی و عملی، مدرک icdl خود را دریافت خواهند کرد. برای قبولی در هریک از این مرحله ها کسب حد نصاب نمره الزامی است. طبیعتا داوطلبانی که موفق به کسب نمره قابل این آزمون نمی شوند، مدرکی هم به عنوان تکمیل دوره آموزشی icdl خود نیز دریافت نخواهند کرد.

آزمون عملی ICDL جهاد دانشگاهی

داوطلبان پس از کسب حد نصاب نمره در مرحله اول آزمون که همان آزمون تئوری است، باید در آزمون عملی جهاد دانشگاهی شرکت نمایند. به داوطلبانی که موفق به پشت سر گذاشتن این مرحله آزمون می شوند، مدرک ICDL اعطا می گردد. برای ثبت نام در آزمون عملی icdl جهاد دانشگاهی مانند آزمون تئوری باید به سایت این سازمان مراجعه گردد.

 آزمون عملی icdl فنی حرفه ای کشور

همانطور که از قبل توضیح داده شده است سازمان فنی حرفه ای کشور یکی از سازمان های موثر در ایجاد فضای مناسب جهت ورود جوانان به دنیای کار است. این سازمان با ارائه کارت مهارت فنی و حرفه ای فرصت داشتن شغل مناسب را به جوانان می دهد. ارائه گواهینامه ICDL فنی حرفه ای در دو مرحله انجام می پذیرد: آزمون کتبی و ازمون عملی.

برای ثبت نام آزمون ادواری فنی حرفه ای باید به سایت portaltvto.com مراجعه شود. طبق روال کار سازمان فنی حرفه ای کشور حدود سه هفته پس از برگزاری آزمون عملی، نمرات آزمون در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. تاریخ آزمون عملی ICDL سازمان فنی حرفه ای به این صورت است که معمولا حدود 3 هفته تا 1 ماه پس از برگزاری آزمون تستی و کتبی، آزمون عملی برگزار خواهد شد.

آزمون عملی ICDL مجتمع های فنی

 روال اعطای مدرک ICDL مجتمع های فنی نیز مانند سازمان فنی حرفه ای کشور است. مجتمع های فنی نیز طی دو مرحله ازمون کتبی و عملی به متقاضیان خود مدرک ICDL را اعطا می کند. داوطلبان برای ثبت نام در آزمون عملی مجتمع های فنی باید به سایت مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

دکمه بازگشت به بالا