عمومیکسب و کار برتر

گرفتن اصل مدرک لیسانس دانشگاه آزاد

از آن جایی که دانشجویان مقطع لیسانس دانشگاه آزاد صفر تا صد هزینه‌های دانشجویی خود را پرداخت کرده‌اند و شرایط دانشجویان دانشگاه دولتی را (که باید خدمت رایگان بگذرانند و یا اینکه برای آزادسازی مدرک خود هزینه بپردازند) ندارند، آزادسازی و گرفتن اصل مدرک برای این دسته از دانشجویان بسیار راحت است.

اصل مدرک لیسانس به چه درد می‌خورد؟

در صورتی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را داشته باشید یا اینکه بخواهید در مراکز معتبری در داخل کشور مشغول به کار شوند حتما باید اصل مدارک لیسانس را تحویل دهند. همچنین در صورت دریافت بورسیه لیسانس باید اصل مدرک دیپلم را به دانشگاه مقصد ارائه دهند. در دانشگاه‌های دولتی، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می‌توانند مدارک موقت خود را دریافت کنند. دانشجویان دولتی در صورتی که بخواهند اصل مدرک را تحویل بگیرند، ابتدا باید تکلیف تعهد به خدمت خودشان را روشن کنند. در صورتی که بخواهند این تعهد را بخرند باید مدرکشان را معادل سازی کنند و بهای آن را بپردازند. این داستان درازی که تا اینجا تعریف کردیم مختص دانشجویان دانشگاه دولتی است، اما همین پروسه برای دانشجویان دانشگاه آزاد مانند آب خوردن است.

خواندن این مقاله پیشنهاد می‌شود: تاثیر معدل در کنکور

برای دریافت اصل مدرک لیسانس دانشگاه آزاد باید چه کنیم؟

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند به صورت آنلاین و با مراجعه به سایت https://alumni-iau.org/ برای گرفتن اصل مدرک لیسانس خود اقدام کنند. کار کردن با این سامانه بسیار راحت است. پیش از دریافت ریز نمرات و اطلاعات تحصیلی خود باید حتما با دانشگاه تسویه کرده باشید. در صورت عدم تسویه حساب، این سایت پاسخگوی شما نخواهد بود. دانشجویان باید اطلاعات هویتی و تحصیلی خود را وارد کنند. سپس باید ریز نمرات خود را استعلام کنند. در ادامه این روند باید مدارکی را که مورد نیاز دریافت دانشنامه است تقدیم کنند. پس از طی این مراحل سامانه به طور اتوماتیک به آنان اعلام خواهد کرد که چه مدت طول خواهد کشید که مدرک آنان صادر شود.

در موعد مقرری که سایت به آن‌ها نشان خواهد داد، مدرک اصل لیسانس برای آن‌ها ارسال خواهد شد. برای انجام تمام این پروسه شما حتی نیازی نیست که پایتان را از اتاقتان بیرون بگذارید. همه این روند به صورت آنلاین و بدون کوچک‌ترین دردسری انجام خواهد شد.

خواندن این مقاله پیشنهاد می‌شود: رشته های پردرآمد ریاضی فیزیک

دانشجویان برای گرفتن اصل مدرک لیسانس دانشگاه آزاد خود باید چند مرحله را به صورت اینترنتی پشت سر بگذارند و اولین مرحله این است که با ثبت اطلاعات خود در سامانه باید درخواست استعلام دانشنامه خود را ثبت کنند.

توجه کنید:

تبصره: در صورتی که دانشجوی پسر هستید و مشمول نظام وظیفه می‌باشید باید تکلیف سربازی خودتان را با مراجعه به بخش آموزش دانشگاه روشن کنید. این دانشجویان پس از ثبت تاریخ فارغ‌التحصیلی خود به مدت 6 ماه وقت دارند تا دفترچه خود را پست کنند. اگر این کار را انجام ندهند، غایب تلقی خواهند شد و مشکلات بعدی به پای خودشان خواهد بود.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. در این مقاله به نحوه گرفتن اصل مدرک لیسانس دانشگاه آزاد پرداختیم و تفاوت‌های مهمی که بین مدرک دانشگاه آزاد و دولتی وجود دارد را بازگو کردیم و امیدواریم که اطلاعات فوق برای شما مفید بوده باشد.

دکمه بازگشت به بالا