سلامت و دانشکسب و کار برتر

تشک طبی برای دیسک کمر

یکی از مواردی که از کمر درد و هم چنین دردهای ستون فقرات جلوگیری می‌کند و نقش بسیار مهمی‌ در سلامتی استخوان‌ها و بدن دارد، تشک خوشخواب با ویژگی‌های خوب است. بنظر شما بهترین تشک طبی برای دیسک کمر کدام است؟ آیا تشک باید دارای ویژگی‌های به خصوصی باشد؟ تشک خوشخواب سوپرکلاس برای کمردرد مناسب است؟ در این مقاله قرار است به طور مفصل پاسخ این سوالات را برای شما شرح دهیم، پس تا انتهای این مقاله را مطالعه بفرمایید.

بهترین مارک تشک طبی برای دیسک کمر | خرید تشک خوشخواب از کارخانه

انتخاب بهترین مارک تشک برای دیسک کمر

انسان‌ها معمولا از بدو تولد زمان قابل توجهی از عمر و زمان خود را در خواب می‌گذرانند و بنابراین وجود یک تشک مناسب برای کاهش و یا حتی از بین بردن کمر درد، داشتن خواب مناسب و مفید و جلوگیری از دیگر مشکلات بسیار ضروری است. استفاده از تشک‌های نامناسب و غیر استاندارد باعث ایجاد مشکلاتی از جمله کمر درد و دیسک کمر نیز می‌شوند.

در این مقاله ویژگی بهترین تشک خوشخواب طبی پاکتی و تشک طبی برای دیسک کمر را برای شما خواهیم گفت. خوابیدن بر روی تشک نامناسب می‌تواند، باعث بروز و یا وخیم تر شدن کمردرد شود.تشک نامناسب از آن جایی که وضعیت بدنی را در هنگام خواب ضعیف می‌کند و هم چنین باعث سفت شدن عضلات می‌شود، موجب کمر درد در افراد می‌شود‌.

اگر تشک ویژگی‌هایی برای راحتی فرد نداشته باشد، قطعا فرد خواب راحتی را نیز نخواهد داشت و این امر نیز موجب ایجاد کمر درد بعد از خواب می‌شود‌. بنابراین تشکی که بتواند راحتی را برای ستون فقرات فرد ایجاد کند به کاهش کمر درد کمک می‌کند و در طی خواب شبانه، باعث استراحت و نیرو گرفتن ستون فقرات می‌شود.

امروزه در بازار تنوع زیادی از انواع تشک‌ها وجود دارد و ممکن است این امر موجب شود که شما در انتخاب درست تشک مناسب آشفته شوید. به همین دلیل در ادامه ی این مقاله دستور العمل‌های بسیار مهم و کاربردی را برای شما آورده ایم تا شما به کمک آن‌ها بتوانید بهترین تشک طبی برای دیسک کمر و یا برای جلوگیری از به وجود آوردن کمر درد و هم چنین ایجاد خواب راحت برای افراد مختلف را انتخاب و خریداری کنید.

1- هر فردی باید در هنگام انتخاب بهترین تشک در ابتدا اولویت شخصی خود را در ارجحیت قرار دهد‌ :

هیچ سبک متداولی از بهترین تشک‌ها وجود ندارد که برای همه افرادی که به کمر درد مبتلا هستند، مفید باشد.تشکی که دارای این ویژگی است که به یک فرد کمک می‌کند تا بدون درد و خشک شدن پشت بخوابد، فقط برای همان فرد بهترین تشک است‌. بنابراین هر شخص و بیماری که دارای کمر درد است برای اینکه در خواب خود راحت باشد و هم چنین برای کمک به ستون فقرات خود باید تشکی را انتخاب کند که مطابق خواسته و اولویت‌های خودش باشد.

2- حتما باید به حالت فیزیکی تشک دقت کنید :

دیگر ویژگی تشک که هر فردی به خصوص افرادی که دچار کمر درد و دیسک کمر هستند و باید به آن دقت کنند حالت فیزیکی تشک است. کویل‌ها یا فنرهای داخلی تشک کمک کننده ی ستون فقرات هستند در تشک‌های متفاوت، تعداد و آرایش کویل‌های تشک مختلف هستند. پد بالای تشک‌ها نیز ضخامت‌های مختلفی دارد.

معمولا تشک‌ها دارای ۷ الی ۱۸ اینچ عمق هستند. بنابراین هر فردی باید با توجه به هدفی که از انتخاب تشک دارد به حالت فیزیکی تشک هم چون تعداد کویل‌ها، نوع پد و عمق تشک دقت کند‌.

3- تشک مورد انتخاب شما باید به ستون فقرات شما کمک کننده باشد :

بهترین تشک باید بتواند از انحنای طبیعی و تراز ستون فقرات پشتیبانی کند، این پشتیبانی اگر به خوبی انجام شود به بیمار کمک می‌کند که به هنگام بیدار شدن از خواب و خروج از تخت خواب درد عضلانی نداشته باشد. اطلاعات محدودی که در مورد تشک‌ها وجود دارد این است که تشک‌های نرم نسبت به انواع تشک‌های محکم و سفت درد کمر را بیشتر تسکین می‌کند.

4- شما باید تشکی را انتخاب کنید که بین پشتیبانی و راحتی آن تعادل وجود داشته باشد :

هر دوی این موارد یعنی هم میزان پشتیبانی تشک‌ها و هم چنین راحتی آن‌ها بسیار اهمیت دارند‌. استراحت روی تشک خیلی محکم می‌تواند باعث ایجاد درد در نقاط فشار بدن شود در حالی که تشک نرم باعث ایجاد راحتی بیشتر می‌شود زیرا که باعث می‌شود شانه و باسن تان کمی‌ در تشک فرو رود. بیمارانی که قصد خرید تشکی محکم دارند، بهتر است که از تشکی با پد ضخیم خریداری کنند تا راحتی بیشتری را برای خود فراهم کنند.

5- بهتر است که شما درست به موقع تشک خود را تغییر دهید :

هنگامی‌ که تشک شما گود شود و یا اینکه دیگر راحتی قبل را نداشته باشد، زمان آن رسیده است که آن را تغییر دهید.اینکه برخی از افراد اقدام به گذاشتن تخته ای محکم در زیر تشک گود افتاده می‌کنند، فقط برای مدت کمی‌می‌تواند کاربردی و مفید باشد اما در هر صورت باید حتما تشک جدیدی را خریداری کنید.

شما باید بتوانید در هر حالتی که می‌خوابید یعنی چه به پشت بخوابید و یا به پهلو، تعادلی بین فشار و پشتیبانی از بدنتان را هنگام خواب از تشک دریافت کنید. تشکی که دارای فنرهای پاکتی منفصل باشد و پایه و زیر بنای تشک را تشکیل می‌دهد و سفتی تشک را در ناحیه‌های مختلف تقسیم و برای ناحیه‌های سنگین تر بدن پشتیبانی بیشتری فراهم کند،تشک مناسب برای افرادی است که دارای دیسک کمر هستند.

این تشک‌ها طوری تنظیم شده اند که به هنگام وارد شدن فشار بیشتری از ناحیه‌هایی از بدن که دارای وزن بیشتری است از فرو رفتن بیش از حد تشک جلوگیری می‌کند و هم چنین از سفت شدن بیش از حد تشک در نواحی دیگر نیز جلوگیری می‌کند‌. بنابراین کنترل و تعادل فشار تشک یکی از خصوصیات بسیار مهم تشک طبی مخصوص دیسک کمر است البته این تشک باید هم چنین به اندازه ی کافی نرم باشد.

این نرمی‌و راحتی تشک به طور معمول توسط لایه ی بالایی تشک فراهم می‌شود‌ و از جنس مموری فوم یا لاتکس است که علاوه بر ایجاد راحتی باعث حفظ فرم طبیعی بدن نیز می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم تشک مخصوص دیسک کمر رویه ی آن است. رویه ی تشک باید از نوعی پارچه باشد که قابلیت تنفس خوبی داشته باشد و به هنگام خواب گرما و رطوبت بدن را منتقل کند و خواب فرد را به هم نریزد.

پس اولین و مهم ترین موردی که باید به آن توجه کنید، انتخاب تشکی است که بتواند از ستون فقرات و وضعیت کلی بدن محافظت کند. اغلب تشک‌ها بنا به دلایلی ممکن است بسیار سفت و سخت و یا نرم باشند که هر دوی آن‌ها در صورتی که بیشتر از حد طبیعی باشند باعث ایجاد کمر درد در هنگام خواب در هر فردی می‌شوند و در واقع این امر است که باعث می‌شود، بسیاری از تشک‌ها از رقابت با دیگران باز بمانند و توانایی ایجاد تسکین درد در افراد دارای دیسک کمر را نداشته باشند.

بنابراین تشک مناسب برای افراد دارای دیسک کمر باید نه بیش از حد سفت و نه بیش از حد نرم باشد‌. پس حتما سعی کنید، تشک مناسبی را انتحاب کنید تا هم درد خود را کاهش دهید و هم اینکه خواب راحتی داشته باشید‌. تشک خوش خواب، شکل بدن تان را حین خواب به خود می‌گیرد و از این رو از ستون فقرات فرد پشتیبانی می‌کند که این امور برای وضعیت بدنی شما بسیار حائز اهمیت هستند و قطعا به دنبال آن درد کمر شما را نیز کاهش می‌دهند.

بعد از خرید تشک مناسب برای دیسک کمر، نیاز به یک محافظ تشک خواهید داشت، تا از تشک شما در برابر آلودگی ها محیطی محافظ کند تا شما مجبور به شست و شوی مدوام آن نشوید. پس برای انتخاب بهترین محافظ تشک لازم است تا ابتدا مقاله مطالعه کنید.

بهترین مارک تشک طبی برای دیسک کمر

بیمارانی که دارای دیسک کمر هستند، کمر درد می‌تواند هم مزمن و هم توان بر باشد به طوری که درد حتی در کمر، پاها و ران‌ها نیز مشاهده می‌شود. جدیت این بیماری و حتی شدت درد آن به نوع دیسک کمر و محل قرار‌ گیری آن بستگی دارد. دیسک کمر عمدتا در ناحیه کمری ستون فقرات قرار می‌گیرد و دیسک گردن نیز همین نوع اثرات را دارد اما با این تفاوت که در ناحیه ی گردن و زیر پایه جمجمه قرار می‌گیرد، هم چنین یک نوع دیسک کمری وجود دارد که با قفسه ی سینه در ارتباط است و خطرات جدی تری دارد.

همان طور که می‌بینید، دیسک کمر می‌تواند خطرات و اثرات ناگواری داشته باشد و یکی از راه‌هایی که ممکن است باعث جلوگیری از بهبودی بدن شما از دیسک کمر و یا افزایش درد کمر شما شود،تشک نامناسب است و به همین دلیل است که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از تشک‌های برند لایکو استفاده کنید. برند لایکو اولین تولید کننده ی کالای خواب در ایران است و انواع تشک‌ها را تولید می‌کند. اگر شما هم دارای دیسک کمرهستید، حتما به موارد گفته شده در این مقاله به هنگام خرید تشک دقت کنید تا خرید مناسبی داشته باشید.

بهترین تشک طبی برای دیسک کمر با پارامترهای مختلفی تعیین میشود و همچنین میدانیم تشک مناسب در سلامتی افراد نقش بسزایی دارد، با توجه به اینکه ما ساعات زیادی را بر روی تشک و در خواب می‌گذرانیم، استاندارد بودن تشک بسیار مهم است. اگر هم از مشکلات و بیماری هایی مانند دیسک کمر رنج می‌برید، باید از یک تشک طبی مناسب دیسک کمر استفاده نمایید.

در صورتی که از کمر درد رنج می برید می بایست از نقش تشک در درد خود با خبر باشید. تشکی که ستون فقرات شما را به خوبی پشتیبانی کند درد کمر شما را بهبود خواهد بخشید. تشک های خیلی سفت یا خیلی نرم باعث ایجاد فشار بیشتر به ستون فقرات شما خواهد شد. در صورتی که یک تشک پشتیبانی کننده، تعادل مناسب را برای راحتی ستون فقرات شما و قرارگیری آن در موقعیت مناسب فراهم خواهد کرد. در زیر به معرفی برخی از بهترین مدل های برندهای مختلف که برای افرادی با کمر درد مناسب است،می پردازیم:

تشک رویا مدیکال 1

مدیکال 1 تشکی کاملا طبی و ساخته شده از اسفنج است به طوری که لایه های اسفنج کاملا تخصصی تولید و چیده شده است . قرار گیری لایه های مختلف اسفنج در شکل های مثلث و مربع در حفظ کارایی و شکل گیری بیشتر تشک نقش بسزایی دارد. همچنین یک لایه میکرو فنر پاکتی در وسط تشک بکار رفته است که تشک مدیکال 1 را نسبت به بقیه مدلها متمایز و کمی نرمتر می کند. نقطه قوت این تشک شکل مهندسی اسفنجها و کنار هم قرار گیری شکل جدیدی از ترکیب اسفنج و میکرو فنر است . درجه نرمی سفتی این تشک 5.5 است و دارای 5 سال گارانتی شرکت رویا است . ارتفاع تقریبی تشک رویا مدیکال1 حدود 26 سانتی متر است.

تشک آدنیس مدل پدیک

در این محصول از ورفلکس,واترلاتکس لاتکس مموری استفاده شده است.ورفلکس ترکیبی از آب پلی اورتان و دو نوع از انواع پلی استر است که یکی از این ترکیبات موجب مطلوب ترین شکل سختی تشک و بالاترین سطح سلامت ارتوپدیک آناتومی و دیگری مانع نرم شدن بیش از حد تشک می شود.

لاتکس مموری به کار رفته به علت ویژگی منحصر به فرد ارتوپدیک باعث می شود که فرد در هر حالتی که بخوابد استخوان های مهره ی کمر محافظت شده و به تمدد اعصاب شخص و خارج شدن استرس به او کمک کند.همچنین مجهز به منافذ تنفسی برای عبور جریان هوا و در نتیجه متعادل ساختن دمای بدن می باشد.تشک آدنیس مدل پدیک دارای 14 سال گارانتی است.این تشک 100 درصد طبی فول ارتوپدیک است.ارتفاع تشک 32 سانتی متر است.

تشک میترانیک مدل مدیکال

تشک سوپر طبی مدیکال شرکت میترانیک ساخته شده از ترکیب اسفنج و ریباند که ایجاد کننده حالت طبی است . تشک مدیکال با توجه به استفاده اسفنج 40 کیلویی از کیفیت بالایی برخوردار است . بدون فنر و لرزش های معمول تشک های فنری است . کاملا  ارتوپدیک و توصیه شده برای مصارف طبی است . ارتفاع تشک طبی میترانیک 20 سانتیمتر و پارچه رویه از جنس ژاکارد است . ضمانت تشک طبی میترانیک 5 سال است که شامل گود آفتادگی و تغییر شکل ظاهری تشک در طی استفاده است.درجه سفتی و نرمی این تشک 6 و نسبتا سفت است.

تشک پارمیس مدل مدیکال

تشک مدیکال پارمیس تشکی طبی اسفنجی , بدون فنر تشک های تمام طبی برای مصارف طبی , کاهش دهنده درد های ستون فقرات , کمر میباشد . اسفنج تشک مدیکال 35 کیلویی است.ارتفاع تشک 23 سانتی متر و درجه سفتی و نرمی تشک 5.5 است.این تشک دارای 5 سال گارانتی می باشد.

دکمه بازگشت به بالا