عمومیکسب و کار برتر

لیست مهم‌ترین ابزارآلات برقی مونتاژ خودرو

قطعاً بارها شده که برای خودرو شما مشکلی پیش آمده که نیاز به تعمیراتی داشته است. برای حل آن مشکل باید به یک مکانیکی مراجعه کنید یا اگر خودتان دانش مکانیکی را دارید اقدام به مونتاژ خودرو کنید. برای این کار شما نیاز به ابزارآلاتی دارید که تعمیر خودرو را به صورت حرفه ای انجام دهید. همچنین برای آگاهی بیشتر و شناخت شما در ادامه لیست مهمترین ابزارالات خط مونتاژ خودروها داخل کارخانه های ماشین سازی بکار گرفته می شوند را ارائه کرده ایم.

1.    انواع آچار؛ کاربردی‌ترین ابزار برای مکانیک ها

آچار ها در انواع و ابعاد مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام برای انجام کاری به خصوص مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مونتاژ و تعمیر خودرو 5 آچار به کار گرفته می‌شود که این آچارها عبارت اند از: آچار فرانسه، آچار تخت، رینگی، آلن و جغجغه ای. از میان ابزار های نام برده شده، آچار فرانسه از پرکاربرد ترین آچار های مخصوص تعمیر خودرو هست.

2.    دریل؛ قدرتمند ترین ابزار تعمیر ماشین

دریل برقی یا شارژی ابزاری است که با انرژی موتور یا برق کار می‌کند. این ابزار برای نصب، باز و بسته کردن پیچ ها استفاده می‌شود. یک دریل شارژی می‌تواند به انجام کار سرعت ببخشد و باعث کاهش خستگی دست ها شود.

ابزار | پیچ گوشتی

3.    پیچ گوشتی ترکمتر دار

پیچ گوشتی ترکمتردار یک قطعه بسیار کاربردی در قالب پیچ گوشتی هست که به صورت برقی و شارژی کار می‌کند. نام دیگر ترکمتر، گشتاور سنج است. این ابزار گشتاور مورد نیاز شخص را تنظیم می‌کند تا از آسیب به قطعات دستگاه و پیچ جلوگیری شود. از معروف ترین پیچ گوشتی های ترکمتر دار مورد استفاده در کارخانجات میتوان به پیچ گوشتی برقی BSD اشاره کرد.

4.    چکش

یکی از ابزار های ساده و کاربردی در مکانیکی چکش است. این ابزار برای مکانیک هایی که بر سیستم های تعلیق خودرو فعالیت میکنند از اهمیت بسیاری برخوردار است. چکش برای جدا کردن بازو ها و کنترل آن استفاده می‌شود.

5.    جک بالابر

جک بالابر برای تعویض لاستیک ها استفاده می‌شود. این جک از ضروری ترین ابزار های مونتاژ خودرو است که در صورت پنچر شدن ماشین و تعویض لاستیک ها از جک بالابر آسانسوری استفاده می‌شود.

6.    تابه تخلیه روغن

این تابه وظیفه جمع آوری روغن خارج شده از موتور یا گیربکس ماشین را دارد. تابه تخلیه از مهم‌ترین ابزارآلات مونتاژ خودرو است.

7.    چراغ قوه

گاهی برای تعمیر بخش هایی از خودرو نیاز به چراغ قوه دارید؛ چرا که ممکن است قسمتی که با آن کار دارید در فضایی تنگ و تاریک قرار گرفته باشد. به همین دلیل با چراغ قوه می‌توانید دید بهتری به کار داشته باشید.

8.    انواع انبر کابل بر

کارایی انبر شبیه به سیم چین بوده و تنها تفاوت آن در ظاهرش است. انبر انواع بسیاری دارد و هر کدام یک از آن ها می‌توانند ضخامت و قطرهای مختلفی را برش دهد. انبر هایی که برای مکانیکی استفاده می‌شوند، از دسته و فک قوی تری طراحی شده‌اند. از پرکاربرد ترین انبر ها میتوان به سیم لخت کن، انبر کف چین، سیم چین، میخ کش و انبر دست اشاره کرد.

9.    پمپ باد

این ابزار نوعی کمپرسور هوا است که از ضروری ترین لوازم مکانیکی برای مونتاژ خودرو به حساب می‌آید. برای مشاهده و تهیه انواع ابزارالات بادی میتوانید به سایت ابزار بادی پوما مراجعه کنید.

10. ابزار های مکانیکی مولتی متر

برای اندازه گیری سیستم های برقی خودرو از جمله باتری و شارژ باتری از ابزار های مکانیکی مولتی متر استفاده می‌شود.

منبع: clecotools.com

دکمه بازگشت به بالا