اقتصادیکسب و کار برتر

بخش های مهم یک اره موتوری و تاثیر آن در قیمت

در بین تجهیزات باغبانی، اره موتوری یکی از ابزار های پر کاربرد می باشد. این دستگاه دارای بخش های مختلفی است. یکی از مهم ترین قسمت ها مهم در اره موتوری زنجیر اره است. در هنگام خرید اره موتوری باید به زنجیر اره موتوری توجه ویژه داشته باشید. ساختار زنجیره دستگاه اره موتوری شامل تسمه های رابط و برنده های سمت چپ و راست و اتصالات محکم است. در واقع زنجیر در اره موتوری اهمیت بسیار زیادی دارد و زنجیر این دستگاه ساختاری زنجیر شکل دارد و شامل تیغه های تیز و محکم است.

 اتصالات متحرک یا لینک یکی از چهار عضو مهم و اساسی در زنجیره اره موتوری هستند. در حقیقت به قسمتی از لینک که سبب حرکت زنجیر می شود زبان می گویند و این قطعه در شیار تیغه راهنما حرکت کرده و سبب نگه داشتن زنجیر در راستای تیغه می شود. یکی دیگر از چهار عضو مهم و اساسی در زنجیر اره موتوری تسمه های رابط یا تسمه های پلیت هستند. قطعه ای که سبب اتصال لینک و دندانه برنده می شود پلیت و پرچ نام دارد. این قطعه سبب تعیین فاصله میان دو گوشواره ها می شوند. دو عنصر اساسی دیگر برنده های سمت راست و برنده های سمت چپ هستند که با یکدیگر سبب تشکیل ساختار زنجیر اره موتوری می شوند. البته توجه داشته باشید که ابعاد قطعه و نحوه اتصالات و طراحی زنجیر ها و قطعات آن ممکن است به یکدیگر تفاوت داشته باشند‌.

سیستم ها و تکنولوژی های اره برقی 

سیستم ضد لرزش سبب تضعیف ارتعاشات اره شده و در کاربرد بهتر اره موتوری تاثیر بسیار زیادی دارد لذا وجود چنین سیستمی در اره موتوری به کاربر امکان استفاده بهتر و راحت تر و طولانی مدت از دستگاه را می دهد. اره هایی که فاقد سیستم ضد لرزش هستند کارایی مناسبی ندارند و سبب اذیت شدن دست یا به عبارتی بی حس شدن دست کاربر می شوند. با استفاده از سیستم استارت سریع دستگاه به راحتی روشن شده و به تلاش و نیروی زیادی برای روشن کردن و راه اندازی دستگاه نخواهید داشت. سیستم روغن کاری اتوماتیک زنجیر نیز سبب تضمین اره برقی ایمن تر و موثرتر می شود  در امنیت  اره برقی تاثیر دارد.

دستگاه‌ های اره بنزینی دست جلویی را به نام ترمز موتور می شناسد چرا که عملکرد این قسمت به عنوان ترمز بوده و اگر آن را به عقب بکشانید در کمترین زمان عملکرد دستگاه متوقف می شود. اگرچه اره برقی به اندازه کافی ایمنی دارد. سیستم مزبور  با تشخیص گردش اره به وسیله سنسور وارد عمل می‌ شود و در کسری از ثانیه به صورت اتوماتیک و خودکار زنجیر را متوقف می کند.

سیستم تعمیر بدون ابزار و صدا خفه کن 

سیستم تعمیر بدون ابزار اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که کاربر بدون نیاز به هیچ گونه ابزار آلات مربوطه می تواند اقدام به تنظیم ارتفاع زنجیر کند یا به عبارتی می تواند مطابق میل خود زنجیر را شل یا سفت کند یا حتی در صورت نیاز اقدام به تعویض زنجیر کند. همانطور که می‌ دانیم دستگاه اره موتوری صدای زیادی دارد و بسیاری از مصرف کنندگان ترجیح می دهند از دستگاه های با صدای کم استفاده کنند.

برخی از مدل های اره موتوری دارای صدا خفه کن هستند لذا وجود چنین سیستمی در دستگاه سبب کاهش صدای حاصل از عملکرد دستگاه می شود‌. همچنین در اره موتوری سیستمی وجود دارد که سبب کنترل جرقه و احتراق می شود. این قسمت ها و بخش‌ های اره موتوری امنیت دستگاه را تضمین می کنند. در دستگاه اره موتوری سیستمی تحت عنوان سیستم تمیز کننده هوا وجود دارد که سبب فیلتر کردن هوای ورودی شده و عمر فیلتر را بیشتر می کند.  برخی دستگاه های اره برقی دارای کیفی مقاوم و با کیفیت هستند که موجب محافظت بیشتر از اره برقی شده و به راحتی جابجا می شوند. وجود قطعات مهم آره  نیز سبب چرخش بهتر دستگاه اره شده و در حین برش چوب به ثبات آن کمک زیادی می کند.

بهترین اره موتوری موجود در بازار کدام است؟

در حال حاضر شرکت های مختلفی از سراسر دنیا اقدام به تولید اره موتوری نموده اند. برخی از این برند ها شامل : رونیک، ماکیتا، Boss و هیوندای است. اما یکی از بهترین برندهای بازار، اره موتوری اشتیل Stihl می باشد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این برند محصول کشور آلمان می باشد ودارای مدل های مختلف با توان و طول تیغه ی متفاوت می باشد. اره موتوری بنزینی اشتیل مدل MS 230 با تیغه 40 سانتیمتر و توان 2.7 اسب بخار از نمونه های پر فروش اره موتورهای اشتیل می باشد.

سایر بخش های مهم دستگاه اره موتوری 

قفل دریچه گاز در دستگاه اره موتوری موجب جلوگیری از استارت ناگهانی و جرقه زدن دستگاه می شود. در این گونه دستگاه ها دکمه هایی تعبیه شده است که کار برای روشن کردن دستگاه تنها باید دکمه مورد نظر را فشار دهد. در بعضی از مدل های اره موتوری با کمک سیستم کنترل توقف،  دکمه ای  تعبیه شده است که این دکمه سبب متوقف کردن اره برقی در کسری از ثانیه می شود.

 در دستگاه اره موتوری تکنولوژی به عنوان محافظ دست راست وجود دارد که موجب حفاظت از انگشتان دست مصرف کنندگان می شود در این صورت در هنگام پاره شدن زنجیر یا سایر مشکلات نظیر شکستن تیغه از انگشتان دست کاربر محافظت می کند.   برخی مدل های اره موتوری به سیستم پمپ روغن قابل تنظیم مجهز هستند لذا این  سیستم سبب تنظیم میزان روغن مصرفی می‌ شود و در نتیجه روغن کاری را به صورت کاملا بهینه انجام می دهد در این صورت میزان هدر رفت روغن به حداقل می رسد.

خرید اره موتور اشتیل از فروشگاه اینترنتی

یکی از شرکت های معتبر که در زمینه فروش تجهیزات صنعتی و باغبانی فعالیت دارد، شرکت پرشیا دیزل می باشد. این شرکت در حال حاضر در مرکز خرید و فروش تجهیزات صنعتی فعالیت دارد و برای سهولت خرید تجهیزات، اقدام به تهیه فروشگاه اینترنتی نموده است. برای خرید اره موتوری و سایر تجهیزات باغبانی و کشاورزی می توانید با سایت پرشیا دیزل مراجعه نمایید.

دکمه بازگشت به بالا