روش ساخت پاک کننده آرایش خانگی DIY

اسنشیال اویل برای مو | اسنشیال اویل چیست

همه ی خانم ها هنگامیکه از محل کار، مهمانی یا یک مراسم خاص به منزل برمیگردند در پاک کردن آرایش تنبلی میکنند. از آنجاییکه لوازم آرایشی موجود در بازار از مواد شیمیایی ساخته میشوند به شدت برای پوست ضرر دارند و ممکن است باعث بروز سرطان شوند. امروزه بسیاری از متخصصان استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی گیاهی را توصیه میکنند.

تحقیقات نشان میدهد که استفاده از ترکیبات طبیعی روی پوست میتواند به کند شدن روند پیری کمک کند. از آنجاییکه بهتر است از محصولات آرایشی بهداشتی گیاهی به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست استفاده کنید، استفاده از پاک کننده های آرایشی گیاهی هم برای داشتن پوستی سالم و جوان به دلیل اینکه روزانه پوست ما در معرض رادیکال های آزاد قرار میگیرد بسیار حائز اهمیت است.

رادیکال های آزاد باعث تجزیه کلاژن پوست میشوند که عامل بزرگی در پیری است. علاوه بر این زمانیکه آرایشتان را پاک نکنید این مواد میتوانند منافذ پوست را در هنگام خواب مسدود کنند و منجر به ایجاد آکنه شوند. بروز آکنه روی پوست میتواند ناخوشایند، آزاردهنده و باعث ایجاد زخم شود. به همین دلیل، قبل از رفتن به رختخواب، مطمئن شوید که پوست از این رادیکال‌های آزاد مضر پاک شده است.

اکنون که از اهمیت پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست آگاه شدید، قصد داریم در این مقاله شما را با ساخت یک پاک‌کننده آرایش خانگی به وسیله ی روغن ها و اسنشیال اویل های گیاهی آشنا کنیم که هم در هزینه شما صرفه‌جویی میکند و هم شما را جوانتر میکند!

حالا چگونه پاک کننده آرایش را بسازیم:

این ممکن است یکی از ساده ترین دستور العمل هایی باشد که تا به حال با آن روبرو شده اید. این محصول گیاهی خانگی فقط شامل چهار ترکیب اصلی است. این محصول را میتوان قبل از رفتن به رختخواب استفاده کنید و به دنبال آن یک مرطوب کننده عالی برای پوست های خشک استفاده کنید.

این پاک کننده آرایش خانگی از علائم پیری نیز جلوگیری میکند! برای این دستور، بهتر است آن را درست در ظرفی که میخواهید استفاده کنید، مانند بطری‌های شیشه‌ای کوچک تهیه و نگهداری کنید.

ابتدا روغن فندق اصل را از مایاسنس خریداری کنید. یادتون باشه که این روغن حتما بدون الکل باشد زیرا الکل پوست شما را خشک میکند. روغن فندق برای پوست بسیار ملایم است، به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل میکند و از آسیبهای سلولی جلوگیری میکند، و به عنوان یک قابض عمل میکند و باکتری هایی را که در منافذ پوست زندگی میکنند، از بین میبرد.

در مرحله ی بعد روغن جوجوبا و روغن زیتون را اضافه کنید. روغن جوجوبا یک روغن عالی برای استفاده در صورت است و برای پوست شما عالی است. این روغن نه تنها میتواند آرایش شما را پاک کند، بلکه ضد حساسیت است و هر گونه باکتری را هنگام استفاده از صورت شما پاک میکند. این روغن قدرتمند همچنین سنتز کلاژن را تحریک میکند و به طور طبیعی روند پیری را کاهش میدهد.

 روغن زیتون سرشار از ویتامین E است و به حفظ لطافت پوست کمک میکند و در عین حال تحریکات را آرام میکند. خشکی را از بین میبرد و برای پاک کردن ریمل بسیار کاربردی است و بدون ایجاد حساسیت از روی مژه های شما پاک میشود.

حالا آب را به ظرف اضافه کنید و درب آن را ببندید و به خوبی ظرف را تکان دهید تا خوب مخلوط شود. اکنون بهترین پاک کننده آرایش خانگی را در دسترس دارید!

هر بار قبل از استفاده، ظرف را تکان دهید. سپس با استفاده از یک پنبه یا پد، صورت را به آرامی با استفاده از آن پاک کنید تا تمام آرایش پاک شود.

این پاک کننده آرایش خانگی حدود دو الی سه ماه در محیط اتاق ماندگاری دارد اما برای افزایش بیشتر ماندگاری آن در یخچال قرار دهید.

ترکیبات  مورد نیاز:

4 قاشق غذاخوری روغن فندق

2 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا اصل

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر

2 قطره اسنشیال اویل گریپ فروت

3 قاشق غذاخوری آب تصفیه شده

دستورالعمل:

از یک بطری کوچک شیشه ای استفاده کنید.

ابتدا روغن فندق را در ظرف بریزید.

سپس روغن جوجوبا و روغن زیتون را اضافه کنید و در نهایت اسنشیال اویل مورد نظر را اضافه کنید.

حالا آب را به ظرف اضافه کنید و درب آن را بگذارید و تکان دهید تا خوب مخلوط شود.

برای استفاده، هر بار قبل از استفاده، ظرف را به خوبی تکان دهید. سپس با استفاده از یک پنبه یا پد، صورت را به آرامی با استفاده از پاک کننده آرایش پاک کنید تا تمام آرایشتان پاک شود.

دکمه بازگشت به بالا