اجتماعیکسب و کار برتر

چگونه قدرت متقاعد سازی خود را افزایش دهیم؟

حتماً در اطراف شما نیز افرادی وجود دارند که به راحتی دیگران را متقاعد کرده و نظر افراد دیگر را هم راستا با نظر خود می کنند.

قطعاً همه افراد حداقل یک بار با چنین افرادی هم صحبت شده اند و سوالی که مطرح می شود این است که چه مسئله ای موجب توانایی این فرد در متقاعد سازی دیگران شده است؟ لازم به ذکر است که توانایی متقاعد کردن دیگران به هیچ عنوان ذات این بوده و معمولاً افراد با کسب برخی از مهارت ها این عمل را انجام می دهند و به سادگی سایر افراد را متقاعد می کنند.

برای  کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کلاس فن بیان در شیراز با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس ها:

۰۲۱۹۱۰۰۷۵۱۰

۰۹۱۹۹۷۸۸۱۳۹

۰۹۱۹۰۹۷۸۱۳۶

آموزش فن بیان و مهارتهای ارتباطی در شیراز | بهترین استاد فن بیان در شیراز

مهارت متقاعد سازی چیست؟

متقاعد کردن دیگران یک نوع مهارت است که به افراد این امکان را می دهد تا تمامی انواع ایده های خود را به سایر افراد دیگر انتقال دهند و این کار را به طریقی انجام می دهند که سایر افراد را نسبت به ایده های خود ترغیب کنند. این نوع مهارت به تقویت نیاز دارد و پس از تقویت کردن مهارت متقاضی فرد می تواند به راحتی عقاید و نگرش اشخاص مختلف را متحول کرده و بر اساس میل و سلیقه خود تفکر آن ها را تغییر دهد.

قواعد متقاعد سازی

متقاعد سازی دارای برخی قواعد می باشد که معمولاً افراد با در نظر گرفتن این قواعد می توانند بسیار محکم و قوی را ارائه داده سایر افراد را با استفاده از استدلال های ارائه شده خود متقاعد کنند. به عنوان مثال گاهی برخی از افراد در مقابل یک سری تغییرات کمی مقاومت دارند و در این زمان افرادی که از مهارت متقاعد سازی برخوردار هستند می توانند با کمی گفت و گو جنبه های مثبت این تغییرات را به آن ها نشان داده و نظر افراد مخالف را کاملاً تغییر دهند.

عدم ایجاد اجبار در متقاعد سازی

سعی نکنید افراد را نسبت به انجام برخی از کارهایی که با آنها علاقه ندارند ترغیب کنید چرا که در این صورت موجب آزار و اذیت سایر افراد می شوید. بنابراین می توانید افراد را به انجام اموری که کاملاً به نفع شخص باشد ترغیب کنید.

تمرکز بر مخاطبانی که قانع می شوند

در واقع تمام افراد را می توان به نحوی قانع کرد ولی بهتر است که افراد میزان انرژی و وقت در دسترس خود را برای افرادی هزینه کنند که راحتی قانع می شوند. جالب است بدانید که در تمامی مبارزه های سیاسی افراد داوطلب بیشتر بر مخاطب هایی تمرکز و دقت می کنند که قصد شرکت در جریان انتخابات را دارد.

یکی از قوانین بسیار مهم اصول متقاعد سازی یافتن افرادی است که به راحتی قانع می شوند چرا که متقاعد کردن این افراد به وقت و انرژی بسیار کمتری نیاز دارد. و شما می توانید تنها با صرف چند دقیقه آن شخص را به راحتی متقافد کنید.

برای  کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس ها:

۰۲۱۹۱۰۰۷۵۱۰

۰۹۱۹۹۷۸۸۱۳۹

۰۹۱۹۰۹۷۸۱۳۶

انتخاب زمانبندی درست

سعی کنید مطالبی را انتخاب کنید که نقش زیادی در سخنان شما داشته باشند زیرا این مطالب می توانند تاثیرات بسیار زیادی در مخاطب شما ایجاد می کنند. جهت شروع مکالمه سعی کنید یک نقطه اشتراکی بین خود و مخاطب خود بیابید و پس از یافتن این نقطه اشتراکی می توانید سخن اصلی خود را با او در میان گذارید.

دقت داشته باشید که مخاطب شما نباید در حالت قرار داشته باشد زیرا قرار گرفتن فرد در آرامش و عدم وجود هر نوع دغدغه ای می تواند تاثیرات بیشتری در مخاطب شما گذارد.

جلب توجه مخاطب

افراد نمی توانند فردی را نسبت به مسئله ای که هیچ علاقه ای به آن ندارد قانع کنند و برای انجام متقاعد سازی کاملاً درست و منطقی باید ابتدا با مخاطب درباره شخصیت او صحبت کرده و سپس با در نظر گرفتن شخصیت فرد سعی در متقاعد سازی او کرد.

ایجاد احساس نیاز در مخاطب خود

در صورتی که قصد متقاعد سازی افراد را دارید سعی کنید در مورد برخی از نیازهای آن ها صحبت کنید و ترجیحاً از نیازهایی صحبت کنید که در زمان های گذشته مخاطب متوجه این نیاز ها نبوده باشد.

تسلیم نشوید

در برای متقاعد سازی افراد سعی کنید به هیچ عنوان تسلیم نشوید و در هنگام صحبت با مخاطبان خود با روشی صحیح و درست مسائل موجود در ذهن خود را مطرح کنید. ممکن است برخی از مخاطبان شما در مقابل ایده و نظرات بیان شده کمی مقاومت داشته باشند و در این صورت سعی کنید به هیچ عنوان تسلیم نشده و بر نظر و عقیده خود پافشاری کنید زیرا در اغلب مواقع می توانید سایر افراد را متقاعد کنید.

برای  کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس ها:

۰۲۱۹۱۰۰۷۵۱۰

۰۹۱۹۹۷۸۸۱۳۹

۰۹۱۹۰۹۷۸۱۳۶

داشتن اعتماد به نفس

یکی از اصلی ترین اصول متقاعد سازی سایر افراد داشتن اعتماد به نفس است بنابراین در صورتی که از اعتماد به نفس پایین رنج می برید سعی کنید حتما به تقویت اعتماد به نفس خود بپردازید.

در صورتی که شما اعتماد به نفس داشته باشید از نظر سایر افراد یک یک فرد امین و کاملاً معتمد به حساب می آید اگر آنچه را که انجام می دهید از صمیم قلب باور داشته باشید می توانید به راحتی سایر مخاطبان خود را نیز قانع کنید.

مختصر کردن ارتباط

معمولاً افراد پر حرف و افرادی که با سرعت بالا صحبت می کنند از محبوبیت کمتری برخوردار هستند و به همین علت در هنگام ارتباط گرفتن با مخاطبین سعی کنید صحبت های خود را کاملا منسجم و منطقی بیان کنید. با منطقه برای کردن صحبت های خود میتوانید به مخاطب را به راحتی آن کنید و یک گفت و گو شیرین ساده و همچنین کوتاه را تجربه کنید.

آموزش فن بیان و مهارتهای ارتباطی در شیراز | بهترین استاد فن بیان در شیراز

جمع بندی

متقاعد کردن افراد نوعی مهارت است که میتوان به راحتی این مهارت را با برخی از آموزش ها تقویت داده و سایر افراد را متقاعد کرد. یکی از راه های تقویت این نوع مهارت شرکت در کلاس های آموزشگاه فنان است افراد مختلف مردم با شرکت در کلاس های آموزشگاه فنان،  فن بیان خود را تقویت کرده و به راحتی می تواند مخاطبان خود را متقاعد کنند.

دکمه بازگشت به بالا