سلامت و دانشکسب و کار برتر

نحوه انتخاب بهترین مرکز کاشت ابرو در شمال تهران

بهترین کلینیک کاشت ابرو در شمال تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین کلینیک کاشت ابرو در شمال تهران آشنا کنیم. کاشت ابرو در بین مردم بسیار پرطرفدار است زیرا ابرو در زیبایی صورت و ظاهر افراد نقش مهمی دارد به همین علت از موهای سر هم مهم تر هستند زیرا ابرو در ناحیه مرکزی صورت قرار دارد و تاثیر زیادی در زیبایی ظاهری افراد دارد. انتخاب مدل ابرو در هر دوره متفاوت است برای مثال در گذشته اکثر افراد به مدل های ابروی باریک و کشیده علاقه داشتند اما امروزه سلیقه افراد فرق کرده و افراد مدل ابروی پهن و ضخیم را دوست دارند.

اس یو تی ابرو | فیلم کاشت ابرو به روش fit

کاشت ابرو چیست ؟

اکثر خانم ها فکر می کنند که تاتو و هاشور بهترین روش برای پر کردن ابرو و فرم دهی به ان در مرکز کاشت ابرو در کامرانیه تهران است. این موضوع نشای از عدم شناخت کافی از هر یک از روش های زیبایی و مزیت ها و معایب آن است. این دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی به ابروهای فرد نمی بخشد. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی ابرو فرق دارد. بعد از مدتی باید برای تمدید آن اقدام کنید. در هر بار تمدید باید درد و زخم های ناشی از ان را تحمل و در نهایت امکان دارد به نتیجه دلخواه خود نرسید.

این روش های کاشت ابرو یکی از روش هایی است که زیبایی را به صورت دائمی به شما هدیه می دهد. در روش ماشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر یا کناره های گوش برداشته می شود و در ناحیه ابرو کاشته می شود. به همین دلیل نتیجه طبیعی خواهد داشت. روش های مختلف کاشت ابرو با روش های کاشت مو شباهت دارد و می توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابرو دانست. در این روش علاوه بر موها ارگان های کوچک تولید کننده موارد مورد نیاز برای رشد تار موها منتقل می شود. این موضوع باعث می شود نتیجه کاشت ابرو برای همیشه باقی بماند و ابروی طبیعی به شما هدیه دهد. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی هستند و رشد می کنند به همین علت بعد از کاشت ابرو نیاز به اصلاح ابرو و کوتاه کردن ابرو دارید.

دلیل ریزش ابرو چیست ؟

یافتن دلیل ریزش ابرو یکی از مهم ترین مرحله ها برای انتخاب روش مناسب کاشت است. قبل از کاشت ابرو باید دلیل ریزش آن درمان شود. موهایی که در این روش کاشت ابرو استفاده می شود موهایی طبیعی است و رشد آن ها با موهای طبیعی تفاوتی ندارد. هر علتی که باعث ریزش ابرو شده است می تواند بر روی موهای کاشته شده تاثیر بگذارد. در ادامه با دلایل ریزش ابرو و کم پشتی آن آشنا می شوید :

 • بیماری‌های تیروئیدی
 • افزایش سن افراد
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

دلیل ریزش و کم پشتی ابرو می تواند هر کدام از موارد بالا باشد. روش های مانند تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و روش های دیگر می توانند تا حدی ظاهر ابروی شما را بهتر کند اما در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوانند. در همه روش های زیبای سازی طبیعی بودن نتیجه برای همه افراد مهم است. موضوع مهم این است که کاشت ابرو می تواند نتیجه دلخواه خود را به شما هدیه دهد.

اصلی ترین دلیل ریزش ابرو افزایش سن است. با بال رفتن سن مواد مغذی موجود در بدن کمتر می شود و فعالیت سلول های بدن کاهش می باید. خون رسانی و اکسیژن رسانی به موها به خوبی انجام نمی شود به همین علت دلیل موها شروع به ریزش می کند. با افزایش سن موهای ضخامت و استحکام خود را از دست می دهد و می ریزد.

در افرادی که در جوانی دچار ریزش شدند باید دلیل دیگری را پیدا کرد. ارثیه خانوادگی دلیل اصلی ریزش ابرو در جوانی است. بعضی از افراد جوان به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و به همین علت دوست دارند که با استفاده از روش های کاشت ابرو ابروهای خود را پهن و ضخیم کنند. بیماری های مختلف مثل اختلالات تیروئیدی، بیماری های مربوط به سیستم ایمنی، اختلالات رشد موها و ابروها به صورت مادرزادی و انواع سرطان از دلایل ریزش ابرو هستند.

اصلاح نادرست ابرو و برداشتن بیش از اندازه ابرو می تواند باعث از بین رفتن فولیکول موهای برداشته شده شود و کم کم رشد مو در ناحیه اصلاح کم شود. امکان دارد مواد شیمیایی مورد استفاده برای تاتو و هاشور باعث از بین رفتن ابرو شود. بیماری های مربوط به به مو مانند آلوپسی آره‌تا که باعث ریزش موهای سر می شود بر موهای ابرو تاثیر می گذارد. بعضی از بیماری های عفونی و سوختگی می تواند از دلایل کم پشتی ابروها و ریزش موها شود.

روش های کاشت ابرو

کاشت  ابرو به عنوان روش برای پرپشت کردن ابرو و راه حلی برای ریزش ابرو است. نکته مهم در همه روش های این است که در جلسات مشاوره قبل از کاتش با توجه به ترکیب چهره و صورت فرد باید طرح مورد نظر مشخص شود تا پزشک بداند که موهای برداشته شده را در چه محلی و با چه زاویه ای قرار دهد. در ادامه انواع روش های مختلف کاشت ابرو آشنا می شوید :

روش کاشت نواری یا FUT : این روش یکی از قدیمی ترین روش های کاشت ابرو است که در گذشته کاربرد زیادی داشته است. این روش هم یکی از پرطرفدار ترین روش ها برای کاشت مو است. اما با توجه به تجربیات افراد مختلف نمی تواند گزینه مناسبی برای کاشت ابرو باشد. ابروهای کاشته شده با این روش جلوه طبیعی نداشتند و حالتی وز و شانه ای پیدا می کنند. حتی با وجود دقت زیاد پزشک در نهایت رشد ابرو در جهت مناسب نبود و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو تفاوت دارد. این روش نیاز به بخیه دارد به همین دلیل دوران نقاهت آن طولانی است.

در روش کاشت نواری یا FUT موها از پشت گوش یا روی سر برداشته می شود. برای برداشت موها یک برش نواری در قسمت مورد نظر ایجاد شده و بعد از برداشت موها برش ایجاد شده بخیه می خورد. روش FUT  برای کاشت ابرو مثل روش کاشت موها است. در این روش میکرو گرافت نای برداشت شده با استفاده از سوزن های مخصوص با دقت در ناحیه مورد نظر کاشت می شوند تا جهت خواب ابروها و زاویه رشد موها با موهای طبیعی تفاوتی نداشته باشند. موهای کاشته شده در این روش طبیعی هستند و به همین دلیل مثل موهای ابرو طبیعی رشد می کنند. بعد از نتیجه کاشت می توانید ابروهای خود را مثل قبل را اصلاح کنید.

روش غیر جراحی FUE : یکی دیگر از روش های کاشت ابرو روش FUE یا برداشت غیرنواری و غیر جراحی است. این روش را می توان هم برای خاتم ها و هم برای آقایان استفاده کرد و یکی از بی دردسر ترین روش های کاشت ابرو است. در این روش تارهای مو از ناحیه عقب سر برداشته می شود. در این ناحیه تراکم موها بیشتر است و دلیل قطر کم شباهت مو به موهای طبیعی بیشتر است. ظرافت موها باعث می شود که ابروهای شما طبیعی تر شوند و کاشت با دقت بیشتری انجام شود. جراحی انجام شده در این روش سبک تر از روش های دگر است و به همین علت دوره نقاهت کوتاه تری دارد. بعد از کاشت ابرو با این روش جای زخم بر روی ابرو باقی نمی ماند و به دلیل عدم نیاز به استراحت افراد می توانند بعد از کاشت به کارهای روز مره خود ادامه دهند.

در این روش برای حفظ سلامت موها و فولیکول های آن در هر انتقال تنها یک فولیکول برداشته شده و با زاویه مناسب در محل مورد نظر کاشت می شود. این روش نیازی به برش و بخیه ندارد و باعث می شود که این روش یکی از جراحی های کم تهاجمی باشد و به دلیل نبود زخم و خون ریزی و درد کمتر یکی از بهترین روش های کاشت مو باشد. با پیشرفت علم و پیدایش روش های جدیدتر در حال حاضر این روش برای کاشت ابرو استفاده نمی شود.

روش SUT  و روش های مبتنی بر آن :  امروزه از این روش برای کاشت ابروها استفاده می شود. روش های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از روش های کاشت ابرو هستند که همه آن ها بر پایه استخراج فولیکول عمل می کنند. در این روش جراح از روش های متفاوتی برای برداشت فولیکول و کاشت موها استفاده می کند اما همه آن ها بدون برش، زخم و خون ریزی هستند. نتیجه این روش طبیعی است و تا آخر عمر باقی می ماند. این روش از پرطرفدار ترین روش های پرطرفدار برای کاشت ابرو هستند.

چرخه رشد ابروها و موهای سر چه تفاوتی دارد ؟

موهای ابرو از اندازه خاصی بزرگ تر نمی شود. این موضوع به این علت است که زمان قرار گرفتن در چرخه رشد این موها نسبت به موهای سر بسیار کمتر است. این موضوع امکان دارد یکی از دردسرهای کاشت ابرو باشد. اگر پزشک تخصص کافی برای شناسایی منطقه مناسب برداشت فولیکول را نداشته باشد موهای کاشته شده نسبت به موهای طبیعی ابرو با سرعت بیشتری رشد می کنند و به همین علت شخص نیاز دارد با فاصله های زمانی کم آن ها را کوتاه یا اصلاح کند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند ؟

 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم پشتی دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
 • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و … همه یا قسمتی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • اگر به علت یک بیماری زمینه‌ای یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش مو شده‌اند؛ بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

منبع:

نیم کلینیک در استانبول

دکمه بازگشت به بالا