سلامت و دانشکسب و کار برتر

دستگاه اکسیژن ساز صنعتی ثابت

محتوای این مطلب پنهان

دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز صنعتی نوعی دستگاه تولید اکسیژن است که با تغلیظ اکسیژن موجود در محیط به منظور تامین اکسیژن دستگاه‌ ازن‌ژنراتورر و بهبود عملکرد تولید ازن جهت تصفیه انواع فاضلاب‌های شهری و صنعتی، کارخانه‌ها، استخر‌های پرورش ماهی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت دستگاه اکسیژن ساز صنعتی وابسته به پارامتر مهمی به‌نام ظرفیت اکسیژن دهی ‌دستگاه بین ۵ تا ۳۵ میلیون متغیر است. انواع دستگاه اکسیژن ساز صنعتی به صورت ثابت و پرتابل (قابل حمل) مجهز به تکنولوژی پیشرفته غشایی، کارکرد با برق و بدون صدا و لرزش در کارخانه اکسیژن ساز و با داشتن قابلیت‌های فراوان در زمینه‌های گوناگون تولید می‌گردد و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود دستگاه اکسیژن ساز و حجم مناسب آن را انتخاب کنید.

دستگاه اکسیژن ساز صنعتی

کمپرسور اکسیژن ساز، اکسیژن را از هوا جدا کرده و اکسیژن صنعتی و نیمه صنعتی را ذخیره می‌کند. اکسیژن و نیتروژن به عنوان مهمترین گازهای تشکیل دهنده هوا شناخته می شوند. هوا متشکل از ۲۱% اکسیژن، ۷۸% نیتروژن و یک درصد مابقی گازها از جمله دی اکسید کربن، گازهای بی اثر، اکسیدهای نیتروژن و گوگرد و… است.

نام اکسیژن از کلمه یونانی OXY (اسیدی-تیز) و لاتین gen (تولید) تشکیل شده است. معنای تحت الفظی غلط تولید اسید را می دهد. این اعتقاد اشتباه برای اولین بار توسط لاوازیه مطرح شده بود. این گاز که از سال ۱۷۹۰ به بعد اکسیژن نامیده شد. برای نخستین بار در سال ۱۷۷۴ با نام Dephlogisticated کشف شد.

دستگاه اکسیژن ساز و فرآیند تولید اکسیژن

فرآیندهای صنعتی دستگاه اکسیژن ساز صنعتی ممکن است از فشار و جریان بسیار بالاتری نسبت به واحدهای پزشکی استفاده کنند. برای رفع این نیاز، فرایند دیگری به نام جذب نوسان خلا (VSA) توسط محصولات Air تولید شده است. در این فرایند از یک فنر فشار کم و دریچه ای استفاده می شود. جریان را از طریق دمنده معکوس می کند به طوری که مرحله بازسازی تحت یک خلاء اتفاق می افتد. دستگاه های اکسیژن ساز که از این فرآیند استفاده می کنند. آن‌ها جهت صنعت پرورش ماهیان و جانداران دریایی عرضه می شوند و برای این صنعت موثر واقع می شوند. دستگاه های اکسیژن ساز صنعتی اغلب در طیف وسیع تری از نظر ظرفیت حجمی نسبت به دستگاه های اکسیژن ساز پزشکی موجود هستند.

دستگاه های اکسیژن ساز صنعتی گاهی به عنوان ژنراتورهای اکسیژن در صنایع اکسیژن و ازن شناخته می شوند. با این حال، استفاده از نام گذاری ژنراتور اکسیژن می تواند منجر به سردرگمی شود. اصطلاح، ژنراتور اکسیژن نادرست است. به این دلیل که اکسیژن همانند اوزون تولید نمی شود بلکه از هوا متمرکز می شود.

انواع روش‌های تولید اکسیژن

روشهای بسیاری جهت جداسازی اجزای موجود در هوای اطراف وجود دارد که براساس خلوص مورد نظر می توان از آن‌ها استفاده نمود. بعضی از این روش ها به صورت مختصر در ذیل آورده شده اند:

روش تقطیر سرمایشی

دراین روش مخلوط هوای موردنظر در یک برج تقطیر تا دمای میعان سرد شده، سپس با افزایش تدریجی دما، اجزای سازنده هوا براساس دمای جوش آن‌ها جداسازی میگردند.

 روش غشایی

در این روش با استفاده از غشاهای موکولی، نیتروژن و اکسیژن با خلوص ۴۰ % تولید میگردد ولی به دلیل خلوص پایین معمولا از این روش در آزمایشگاه ها بهره میگیرند.

روش جذب سطحی

این روش جهت تولید اکسیژن و نیتروژن خالص با خلوص ۹۰% استفاده می شود.

روش جداسازی هوا و تولید اکسیژن (AIR SEPARATION)

فرآیندیست که طی آن گازهای سازنده هوا از یکدیگر جدا می‌شوند. هوای تنفسی به طور عمده از دو عنصر نیتروژن (۷۸٪) و اکسیژن (۲۱٪) تشکیل شده است. همچنین عناصری چون نئون، آرگون، زنون، کریپتون و هلیم به مقادیر اندک و ترکیباتی چون کربن دی اکسید، کربن مونوکسید، متان و برخی هیدروکربن‌ها، و اکسیدهای نیتروژن و گوگرد که عمدتا نقش آلاینده هوا را دارد، به مقادیر ناچیز در هوا یافت می‌شوند. همچنین مقادیر متفاوتی از آب به صورت رطوبت در هوا موجوداست.

روش تولید گاز CRYOGENIC

پروسه جداسازی گازهای تشکیل دهنده هوا به روش Cryogenic یکی از متداولترین شیوه های تولید گازهای صنعتی می باشد این پروسه یکی از تکنولوژی های برتر در زمینه تولید نیتروژن، اکسیژن و آرگون ( به حالت گازی یا مایع ) بوده و از نظر هزینه با صرفه ترین روش برای تولیدات با ظرفیت بالا ( بیش از Nm3/h 5000 ) و خلوص بالای ۹۹% ( نیتروژن تا ۹۹۹/۹۹ و اکسیژن ۹/۹۹ ) می باشد.

روش Cryogenic و مکانیزم جداسازی گازهای تشکیل دهنده هوا

ابتدا حجمی از هوای اتمسفر گرفته می شود پس از فشرده شدن، سرد شده و مایع سازی انجام می گیرد در ادامه به وسیله تقطیر گازهای تشکیل دهنده هوا از یکدیگر جدا می گردند. چرخه تولید با توجه به نیاز مصرف کننده به موارد ذیل بستگی دارد:

 • انواع محصولات مورد نیاز (اکسیژن، نیتروژن و آرگون)
 • درصد خلوص گاز درخواستی
 • فشار گاز درخواستی
 • مدت زمانی که لازم است محصولات در حالت مایع باقی بمانند.

روش الکترولیز آب و تولید گار اکسیژن

دراین فرآیند آب به عناصر سازنده اش یعنی اکسیژن و هیدروژن تجزیه می شود.مولکول آب که از دو عنصر فوق به صورت دو یون مثبت هیدروژن و یک یون منفی جذب الکترومغناطیسی ازهم جدا می شوند. وقتی الکتریسیته از طریق دو الکترود به آب وارد می شود، یک کاتد (منفی) و یک آند (مثبت)، این یون ها، به الکترود با بار غیر همنام جذب می شوند. یعنی یونهای هیدروژن اکسیژن با بار منفی روی آند جمع می شوند. این روش از نظر اقتصادی جهت تولید گازاکسیژن مقرون به صرفه نمی باشد.

دستگاه اکسیژن ساز و روش جداسازی جذبی (PSA)

اکسیژن و نیتروژن را با استفاده از فرآیند جذب در بسترهایی از غربال مولکولی می توان تولید کرد. نمونه ای از فرآیند جذبی جهت تولید نیتروژن با به کار گیری دو بستر حاوی کک (به عنوان جاذب از نوع غربال مولکولی) انجام می شود. هوای فشرده در تماس با بستر اول، اکسیژن، بخار آب و دی اکسید کربن خود را به علت جذب مولکولی در غربال، از دست می دهد. اما نیتروژن از غربال مولکولی عبور می کند.

در همان زمان در بستر دوم با جذب فشار، اکسیژن، بخار آب و دی اکسید کربن از غربال مولکولی آزاد میشود. به طور متناوب عمل اعمال فشار و جذب فشار تکراری می شود. برحسب خلوص نیتروژن مورد نیاز، اپتیمم شرایط تغذیه هوای فشرده و جذب فشار، انتخاب میشود. با استفاده از این روش نیتروژن با خلوص ۹/۹۹-۹۵ درصد وزنی تولید می شود. انرژی موردنیاز ۰.۶ کیلووات  ساعت به ازای مترمکعب نیتروژن می باشد که نیتروژن حاصل حاوی ppm1000 اکسیژن می باشد.

با این روش اکسیژن نیز با خلوص ۹۵-۹۰ درصد با محدود ظرفیت ۶۰-۱ تن در روز تولید می شود، در این فرآیند ساده نیازی به تجهیزات تبریدی، خشک کن و گرمکن نمی باشد. هر یک از مخازن در سیکل دو مرحله ای جذب و احیا فعالیت می کند. چنانچه یک مخزن در حال فرآیند جذب باشد، دیگر مخازن مرحله احیا را طی می کنند با اشباع شدن مخزن جذب از نظر ناخالصی ها، هوای فشرده به طوراتوماتیک به مخازن دیگر سوئیچ می شود و مخزن اولی در سیکل احیاء قرار می گیرد. ناخالصی های حاصل از احیاء به انمسفر هدایت می شود و نهایتا عمل احیاء در فشار محیط تکمیل می شود.

مزایای روش PSA

 • بهره گیری از پیشرفته ترین ژنراتورهای مولد اکسیژن و نیتروژن بر اساس آخرین تکنولوژی روز دنیا
 • بهره گیری ازCMS و زئولیت ( با حداقل ۱۰ سال عمر مفید) متعلق به ZEOCHEM سوئیس، بزرگترین کارخانه سازنده  مواد Molecular Sieve در اروپا
 • عملکرد ۱۰۰% اتوماتیک بدون نیاز به اپراتور
 • نیاز به حداقل انرژی به دلیل بهره گیری از پایین ترین Factor

تولید گاز به روش احتراق هیدروکربن با هوا

با این روش دستگاه نیتروژن ساز صنعتی تولید نیتروؤن در محدوده ۳۰۰-۳۰ مترمکعب در ساعت امکان پذیر است. گاز طبیعی با پروپان  با هوا سوزانده می شود. بعد از جداسازی محصولات حاصل از احتراق، نیتروژن خالص باقی می ماند. قبل از ورود به مشعل، نسبت هوا و گاز طبیعی مورد نیاز تنظیم می شود.در محفظه احتراق، گاز طی یک فرآیند گرمازا و به طور کامل سوزانده می شود. گازهای حاصل از احتراق حاوی N2 ، Co2، H2O و مقادیر کمی Co، H2 می باشد.گازها در یک کندانسور صفحه ای خنک می شوند و از یک جداکننده بخار، آب کندانس شده، جدا می شود.

گازهای حاصل از یک خشک کن تبریدی که طی آن نقطه شبنم تا حدود ۴ درجه سانتی گراد تقلیل می یابد، عبور داده می شود. دی اکسید کربن و بخار آب مازاد در بستر غربال مولکولی (به طور متناوب از دو بستر استفاده می شود) جذب و حذف می شوند. در یک بستر گازها تخلیص و در بستر دیگر عمل فعال سازی صورت می گیرد. (توسط پمپ خلاء) محصول نیتروژن حاوی ppm 500 دی اکسید کربن و ppm 1000 مونواکسیدکربن هیدروژن با نقطه شبنم ۶۰ درجه سانتیگراد، با فشار اندکی بالاتر از فشار اتمسفر یک می باشد. یک ژنراتور تولید نیتروژن به ظرفیت ۱۱۵ مترمکعب در ساعت، حدود ۰.۱۵ مترمکعب گاز طبیعی، ۰.۱۴ کیلووات ساعت برق و ۰.۰۵ مترمکعب آب به ازای هر مترمکعب نیتروژن مصرف می نمایند.

شیوه کار عمومی با دستگاه اکسیژن ساز صنعتی

اکسیژن ساز های مورد استفاده در مصارف خانگی، کلینیک ها و مصارفی که نیاز به حمل و نقل دستگاه وجود دارد، از روش جذب نوسان فشار (PSA) به طور گسترده استفاده می شود. این روش همچنین خطرات ناشی از استفاده از کمپرسور اکسیژن ساز را کاهش می دهد و این امر، کمپرسور اکسیژن ساز (PSA) را برای استفاده در منازل مناسب می سازد. برای اهداف دیگر نیز از فناوری های مبتنی به غشا استفاده می شود.

روش عمومی کار کمپرسور اکسیژن ساز بدین صورت است که، هوا را دریافت می کند و با تغلیظ اکسیژن و حذف نیتروژن، یک گاز غنی شده از اکسیژن را در اختیار ما قرار می دهد. این دستگاه عمدتا در مصارف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل

از اوایل دهه ۲۰۰۰، تعدادی از شرکت ها دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل تولید کرده اند. به طور معمول، این دستگاه ها معادل یک تا پنج لیتر در دقیقه جریان مداوم اکسیژن را تولید می کنند.از برخی نسخه های از  پالس یا “جریان تقاضا” برای تحویل اکسیژن تنها در هنگام استنشاق بیمار استفاده می کنند. (هنگامی که بیمار اقدام به انجام عمل دم می کند). کمپرسور اکسیژن ساز می تواند این پالس های اکسیژن را برای تأمین جریان متناوب بالاتر یا کاهش مصرف انرژی و اکسیژن تولید شده فراهم کند.

تحقیقات در مورد غلظت اکسیژن در حال انجام است. تکنیک های مدرن نشان می دهد که مقدار جاذب مورد نیاز توسط دستگاه های اکسیژن ساز پزشکی می تواند به طور بالقوه تا یک سوم کاهش یابد. در حالی که امکان ارائه بازیابی اکسیژن بالاتر در مقایسه با یک کپسول اکسیژن معمولی است. این دستگاه های اکسیژن ساز قابل حمل به طور معمول به یک پریز برق وصل می شوند. ممکن است دارای یک باتری داخلی یا باتری خارجی برای کارکردن در خارج از خانه و در هنگام قطع برق باشند. کمپرسور اکسیژن ساز قابل حمل همچنین می تواند به خروجی DC یک وسیله نقلیه وصل شود.

FAA استفاده از دستگاه‌های اکسیژن ساز قابل حمل را در خطوط هوایی-تجاری تأیید کرده است. با این حال، کاربران این دستگاه ها باید از قبل بررسی کنند که آیا یک مارک یا مدل خاص در یک شرکت هواپیمایی خاص مجاز است یا خیر. بر خلاف خطوط هوایی-تجاری، کاربران هواپیما به جز کابین خلبان، نیاز به دستگاه اکسیژن دارند. قادر به تولید میزان اکسیژن مورد نیاز طی پرواز در ارتفاع داشته باشند. معمولاً کمپرسور اکسیژن ساز قابل حملی که از نوع پالسی هستند. برای بیماران در خواب استفاده نمی شوند.

چرا که در این حالت سنسور های آن امکان تشخیص تنفس بیمار را ندارند. در نهایت اکسیژن کافی به بیمار نمی رسد. البته برخی دستگاه های اکسیژن ساز قابل حمل بزرگتر طراحی شده اند تا علاوه بر حالت پالس جریان، در حالت جریان مداوم نیز فعالیت کنند. در این حالت حتی برای بیمار در حالت خواب و بیهوشی نیز مناسب هستند.

دستگاه اکسیژن ساز و کاربردهای آن

دستگاه اکسیژن ساز، برای کار با مشعل های کوچک برش، جوش کاری و لامپ سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

تاریخچه استفاده از کمپرسور اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز، اولین بار برای مصارف پزشکی در اوایل دهه ۱۹۷۰ اختراع شد. تولید این دستگاه ها در اواخر دهه ۱۹۷۰ افزایش یافته است. شرکت های Union Carbide و شرکت Bendix هر دو از اولین تولیدکننده‌های دستگاه اکسیژن ساز بودند. قبل از تولید دستگاه اکسیژن ساز، تولید اکسیژن در منزل نیاز به استفاده از سیلندر های اکسیژن فشار قوی و یا سیستم های کوچک اکسیژن مایع کریوژنیک داشت.

هردوی سیستم‌ها برای تعمیر و چک کردن دوره‌ای منابع اکسیژن به بازدیدهای مکرر توسط تأمین کنندگان نیاز داشتند. پس از آن برای کاهش هزینه ها و بازدید مکرر متخصصین، دستگاه های اکسیژن ساز اختراع شدند. این اختراع باعث کاهش تعداد سیستم های فشار قوی اولیه و اکسیژن مایع مورد استفاده در خانه های ایالات متحده در آن زمان شد. این مدل از کمپرسور اکسیژن ساز جایگزین کپسول های اکسیژن شد.

رعایت ایمنی در استفاده از اکسیژن ساز

در هر دو شرایط بالینی و مراقبت های اضطراری، دستگاه های اکسیژن ساز از این مزیت برخوردار هستند. به اندازه سیلندر های اکسیژن خطرناک نباشند. اما تحت شرایط خاص اکسیژن ساز نیز خطرناک می شود. بدین صورت که می تواند در صورت پارگی یا نشت، میزان احتراق آتش را به شدت افزایش دهد. دستگاه های اکسیژن ساز به صورت ویژه در موقعیت های نظامی یا رخداد ها و بلایای طبیعی، جایی که مخازن اکسیژن ممکن است خطرناک باشد. از مزیت بالایی برخوردار هستند.

دستگاه های تولید اکسیژن به اندازه کافی ضد آب ساخته شده اند. آن‌هابه عنوان یک دستگاه تجویز شده برای استفاده در خانه های بیماران تهیه می شوند. به طور معمول از دستگاه های اکسیژن ساز به عنوان نیروی کمکی برای درمان CPAP آپنه خواب شدید استفاده می شود. همچنین استفاده های پزشکی دیگری برای دستگاه های اکسیژن ساز از جمله COPD و سایر بیماری های تنفسی وجود دارد. دستگاه های اکسیژن ساز مورد استفاده و بازسازی شده باید از طریق یک فروشنده معتبر خریداری شود.

قیمت دستگاه اکسیژن ساز صنعتی

قیمت کمپرسور اکسیژن ساز به غلظت اکسیژن تولید شده، حجم آن و سرعت تولید اکسیژن بستگی دارد. برای اطمینان از خرید دستگاه اکسیژن ساز کاملا مطمئن و با کیفیت می توانید از طریق شرکت اقدام فرمایید.

اکسیژن ساز صنعتی – قیمت خرید

اکسیژن ساز یکی از دستگاه های کاربردی برای بیمارهای تنفسی است. دستگاه اکسیژن ساز خصوصاً پس از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان، جای خود رو به صورت گسترده در خانه ها باز کرده است. با پیشرفت فناوری های جدید، جای تجهیزات پزشکی بیش از پیش به خانه ها باز شده است و امکان مراقبت از کودکان در خانه (خصوصاً در شرایط کرونایی) بسیار ساده تر شده است. شرکت ما مفتخر است به عنوان یکی از تولید کننده های تجهیزات صنعتی، می تواند شما را در خرید و فروش اکسیژن ساز یاری کند. پس از مشاوره با مسئولان بخش فنی ما، می توانید این محصول را به صورت عمده و خرده تهیه نمایید. در ادامه توضیحاتی دقیق تر درباره دستگاه اکسیژن ساز ارائه خواهد شد تا بتوانید با دید بازتری خرید خود را انجام دهید.

زئولیت چیست؟

برای آشنایی با نحوه کار دستگاه اکسیژن ساز ابتدا لازم است که بدانید زئولیت چیست. زئولیت ماده‌ای معدنی است که بخش عمده‌ی آن از آلومینوسیلیکات تشکیل شده است. از این ماده در دستگاه‌های اکسیژن ساز استفاده می‌شود. این ماده جاذب سطحی است و اکسیژن موجود در هوا را می‌تواند به خود جذب کند. از این ماده در تصفیه آب به عنوان کاتالیزور استفاده می‌شود. زئولیت‌ها انواع مختلفی دارند و ساختار فیزیکی یا ترکیب شیمیایی آن‌ها متفاوت است. از این ماده در صنایع مختلفی چون کشاورزی، بوگیرها، محصولات صنعتی (جداساز و جاذب نفت) تصفیه فاضلاب (تصفیه آب، حذف فلزات سنگین و …) استفاده می‌شود. یکی از انواع زئولیت، زئولیت اکسیژن ساز است که در دستگاه اکسیژن ساز از این نوع استفاده می‌شود.

نحوه کار دستگاه

اساس دستگاه اکسیژن ساز به این صورت است که هوای محیط توسط مولد اکسیژن، تحت فشار وارد دستگاه می‌شود. در دستگاه محفظه‌هایی تعبیه شده که پودر زئولیت در آن قرار دارد. هوای محیط وارد دستگاه می‌شود. سپس اکسیژن هوا به خاطر خاصیت جذب سطحی زئولیت جذب و تغلیظ می‌شود. نهایتاً این اکسیژن ذخیره و مورد استفاده قرار می‌گیرد. پودر زئولیت قادر است تا ۲۱ درصد از اکسیژن هوا را جذب کند. در نهایت خلوص اکسیژن به دست آمده به ۹۳% تا ۹۵% می‌رسد.

نحوه خالص سازی اکسیژن

همان طور که می‌دانید   پس از نیتروژن، اکسیژن با حدود ۲۰ درصد، بیشتری فراوانی را دارد. لذا جذب نیتروژن هوا باعث میشود تا سهم اکسیژن هوا بیشتر شود. لذا اگر ما بتوانیم نیتروژن را جذب کنیم، هوای باقیمانده دارای درصد زیادی اکسیژن خواهد بود. در دستگاه اکسیژن ساز نیز نیتروژن در معرض کاتیون‌های زئولیت قرار می‌گیرد و پس از تشکیل دوقطبی، نیتروژن جذب می‌شود. و اکسیژن بدون مانعی از محفظه زئولیت عبور می‌کند و وارد محفظه بعدی می‌شود. به این ترتیب اکسیژن با درصد خلوص بالایی تولید می‌شود. سپس با عبور هوا از فیلترهای مختلف، اکسیژن خالص‌سازی و آماده مصرف یا ذخیره‌سازی می‌شود.

ویژگی‌های دستگاه اکسیژن ساز صنعتی

دستگاه اکسیژن ساز یک دستگاه برقی است که یک مولد اکسیژن، باتری و سیلندر ذخیره‌سازی دارد. منتها در نمونه‌های خانگی برق و سیلندر وجود ندارد و در صورت قطع شدن برق، دستگاه نیز از کار می‌افتد. درون دستگاه نیز فیلترهایی قرار داده شده تا آلودگی‌ها و ذرات مازاد را به خود جذب کند. بدین ترتیب اکسیژن به دست آمده خلوص مناسبی پیدا می‌کند. در دستگاه اکسیژن ساز دو نوع فیلتر وجود دارد: فیلتر اسفنج پلی اورتان یا ابر صنعتی و کاغذ فیلتر HEPA. فیلتر اول را لازم است هر هفته یک بار شستشو داد. فیلتر دوم نیز هر شش هفته بایستی یک بار تعویض شود. برای فروش و خرید اکسیژن ساز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در پایان همین مقاله نوشته شده است با شرکت ما تماس بگیرید. و سفارش‌های خود را به صورت خرده و عمده ثبت کنید.

کاربرد دستگاه مولد اکسیژن

از دستگاه اکسیژن ساز برای مصارف مختلف خانگی و پزشکی استفاده می‌شود. رایج‌ترین کاربرد این دستگاه در مصارف خانگی، برای تأمین اکسیژن بیماران تنفسی است. در یکی دو سال اخیر با گسترش ویروس کرونا استفاده از دستگاه اکسیژن ساز رونق بیشتری یافته است. لذا تقاضا برای آن بیشتر شده و واحدهای صنعتی نیز در تلاش هستند تا تولید و فروش آن را بیشتر کنند. برای خرید و فروش دستگاه اکسیژن می‌توانید از راه‌های زیر با ما به عنوان یکی از شرکت‌های تولید قطعات و تجهیزات صنعتی آب و فاضلاب – در ارتباط باشید. سفارش‌های خود را ثبت کنید و دستگاه‌های خود را تهیه نمایید.

اجزای تشکیل دهنده اکسیژن ساز صنعتی

اکسیژن ساز صنعتی از چند بخش تشکیل شده است. مراقبت و نگهداری صحیح از این قطعات به افزایش عمر دستگاه و کیفیت اکسیژن تولید شده کمک می‌کند. قطعات تشکیل دهنده دستگاه اکسیژن ساز عبارتند از:

 • فیلترها (فیلتر ورودی، فقلتر هپا و فیلتر خروجی)
 • کمپرسور هوا (جهت مکش هوای محیط)
 • شیر برقی (رابط بین کمپرسور و سیلندر زئولیت)
 • سیلندر زئولیت (شامل گرانول‌های زئولیت تولید کننده اکسیژن)
 • مخزن اکسیژن (جهت ذخیره سازی اکسیژن)
 • فلومتر (جریان سنج، جهت کنترل و تنظیم جریان هوا و اکسیژن)
 • لیوان مرطوب کننده (برای تنظیم رطوبت هوا)

مزایای استفاده از اکسیژن ساز صنعتی

دستگاه اکسیژن ساز صنعتی نسبت به دستگاه‌ها و شیوه‌های قدیمی‌تر تولید اکسیژن چند مزیت دارد. که برخی از آن‌ها را در ادامه ذکر کرده‌ایم:

 • خلوص بالای اکسیژن. چیزی در حدود ۹۴-۹۵ درصد
 • امکان تولید اکسیژن خشک و مرطوب
 • امکان تولید مداوم اکسیژن و کم بودن هزینه‌های خرید و نگهداری
 • قابلیت حمل آسان

قیمت اکسیژن ساز صنعتی

شرکت ما تولید کننده انواع تجهیزات صنعتی است. شما می‌توانید برای خرید و فروش اکسیژن ساز صنعتی و محصولات مشابه مثل ازن ژنراتور صنعتی یا آب شیرین کن صنعتی به صورت عمده یا خرده با ما تماس بگیرید. این دستگاه به دلیل تولید اکسیژن با خلوص بالا یکی از محصولات پرطرفدار برای مراقبت از بیماران در خانه است. برای ثبت سفارش و خرید دستگاه اکسیژن ساز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

راه‌های ارتباطی برای اطلاع از قیمت خرید فروش اکسیژن ساز صنعتی

برای استعلام قیمت خرید فروش اکسیژن ساز صنعتی می‌توانید از راه‌های زیر اقدام کنید. کلیه‌ی تجهیزات و خدمات شرکت با قیمت مناسب در دسترس است. همچنین برای اطمینان از خرید مناسب‌ترین محصول می‌توانید با بخش فنی ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره‌های لازم را دریافت نمایید.

دکمه بازگشت به بالا