عمومیکسب و کار برتر

خرید درب ضدسرقت باکیفیت و ارزان در رنگ بندی مختلف

درب ضد سرقت ارزان

درب ضد سرقت افرامهر ارزان می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد؟ آیا قیمت درب‌ ضد سرقت برای شما نیز یک دغدغه مهم است؟ اگر چه قیمت یک مؤلفه مهم در هنگام خرید اجزای ساختمان ازجمله درب‌ ضد سرقت است؛ اما آیا می‌توانیم کارایی را فدای قیمت پایین کنیم؟ اگر به دنبال پاسخ به سؤالات خود درخصوص درب ضد سرقت ارزان هستید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

انواع درب ضد سرقت ارزان را بشناسید

درب ضد سرقت ارزان؛ در بازار ایران به طور کلی در دو دسته موجود است: 1. درب ضد سرقت ارزان چینی؛ 2. درب ضد سرقت ارزان ایرانی.

هر کدام از این دو دسته به دلیل ویژگی‌هایی که در ساخت آن‌ها مدنظر بوده، قیمت پایینی می‌توانند داشته باشند. اما کدام یک گزینه بهتری برای تأمین امنیت خانه ما است؟

درب ضد سرقت ارزان چینی

برخی از انواع درب ضد سرقت چینی به دلیل استفاده از مصالح بی‌کیفیت قیمت پایینی دارند. وزن سبک این درها به خوبی نشان‌دهنده کیفیت پایین آن‌هاست. ورقه آهنی به‌کاررفته در این درها اساسا مقاومت لازم در برابر فشار خارجی را ندارد و حتی می‌توان گفت کیفیت آن‌ها به صورتی است که نمی‌توان آن‌ها را در دسته درب‌های ضد سرقت جای داد.

یکی از نواع درب ضد سرقت ارزان، نوع فلزی چینی است. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص قیمت درب ضد سرقت فلزی چینی کلیک کنید.

درب ضد سرقت ارزان ایرانی

درب ضد سرقت ایرانی که با قیمت پایین‌تری روانه بازار می‌شود، به لحاظ کیفیت همانند انواع چینی بی‌کیفیت نیستند، اگر چه می‌توان گفت در قیاس با انواع گران‌قیمت‌تر شاید کیفیت پایین‌تری داشته باشند. اما مهم‌ترین دلایلی که برای این قیمت پایین وجود دارد، عبارت است از:

  1. در این درب‌ها از فولاد به جای آهن استفاده شده است و به همین دلیل با هزینه پایین‌تری ساخته می‌شوند.
  2. این گونه درب‌ها با توجه به این که در داخل کشور ساخته می‌شوند، هزینه‌هایی همچون ترخیص گمرک ندارند و پایین بودن قیمت آن‌ها منطقی به نظر می‌رسد.

چگونه یک درب ضد سرقت ارزان مناسب انتخاب کنیم؟

اصلی‌ترین ویژگی‌های این درب‌ها این است که از ورود دزدان جلوگیری کنند در عین حال عایق مواردی مثل آتش، سرما و گرما باشند. اگر این درب‌ها کارایی کافی را نداشته باشند در حقیقت با درب‌های معمولی هیچ تفاوتی نخواهند داشت. بنابراین، باید به خوبی بررسی کنیم که درب ضد سرقت ارزان ما به اندازه کافی استحکام دارد یا خیر. برای این کار ابتدا باید ساختار این نوع درب‌ها را بررسی کنیم. درب‌های ضد سرقت از چند لایه متفاوت تشکیل شده است:

  • اجزای درب ضد سرقت
  • ورقه فولادی

اصلی‌ترین لایه در این نوع درب‌ها، لایه مرکزی است که معمولا از جنس فولاد است. یکی از نکات مهم در تعیین میزان امنیت و کارایی درب‌های ضد سرقت، ضخامت صفحه فولادی است. بخش مهمی از هزینه‌های تولید درب ضد سرقت نیز به ضخامت همین صفحات فولادی مرتبط می‌شود؛ بنابراین در هنگام خرید درب ضد سرقت ارزان؛ باید توجه کنید که این مؤلفه در آن نادیده نگرفته شده باشد.

رویه درب

لایه اصلی در درب‌های ضد سرقت، معمولا با یک لایه از مواد مختلف مانند ام‌دی‌اف، اچ‌دی‌اف، فلز یا شیشه پوشیده می‌شود. فضای خالی بین این دو لایه نیز با پشم سنگ پوشانده می‌شود تا این درب‌ها عایق صدا و حرارت نیز باشند. این رویه در واقع همان پوشش خارجی در است که دیده می‌شود که کیفیت آن در کاهش هزینه در مهم است. در یک درب ضد سرقت ارزان عموما انتظار یک رویه با کیفیت عالی را نمی‌توان داشت.

قفل درب ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت معمولا با سه قفل ضد سرقت نیز تجهیز شده‌اند تا میزان امنیت بالاتر برود. توجه داشته باشید که درب ضد سرقت بدون این قفل‌ها، تفاوت چندانی با یک تکه چوب ندارند. پس توجه بسیاری به کیفیت این قفل‌های ضد سرقت داشته باشید تا کارایی درب ضد سرقت ارزان خود را تضمین کنید.

لولاها

لولاها هم یکی از نقاطی است که دزدان با باز کردن آن ها می‌توانند درب را از جا در آورده و وارد ساختمان شوند. به همین دلیل، در درب‌های ضد سرقت،‌ لولاها یا از هر دو طرف یا تنها از بیرون پنهان شده‌اند که دزدان به آن‌ها دسترسی نداشته باشند.

قیمت درب‌های ضد سرقت چه تأثیری بر کارایی آن‌ها دارند؟

تولیدکنندگان درب‌های ضد سرقت برای این که بتوانند قیمت تمام‌شده این درب‌ها را پایین بیاورند مجبورند از کیفیت لولا‌ها، قفل‌ها و سایر قطعات کم کنند یا ضخامت لایه مرکزی و اصلی یعنی همان صفحه فولادی را کاهش دهند.

توضیح دادیم که تمام این موارد چه تاثیری می‌توانند بر امنیت و کارایی درب‌های ضد سرقت داشته باشند. برای مثال در درب‌های ضد سرقت ارزان چینی از صفحات فولادی با ضخامتی حدود 0.6 میلی متر و یا حتی کمتر استفاده می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود تخریب پذیری این درب‌ها بسیار پائین بیاید و در عمل کاربردی نداشته باشد.

ارزش درب‌های ضد سرقت وابسته به ساختار داخلی آن ها است و نمی‌توان بدون توجه به این مسائل درب ضد سرقت مناسب را انتخاب کرد. گاهی کیفیت صفحه فولادی مورد استفاده در این نوع درب‌ها تا حدی پایین می‌آید که دزدان با اولین ضربه پتک می‌توانند درب ضد سرقت چینی را خم کنند. با خم شدن درب، زبانه‌های درب ضد سرقت چینی از چهارچوب جدا شده و راه برای ورود دزدان باز می‌شود.

از مشکلات دیگر درب ضد سرقت ارزان چینی می‌توان به لولاهای ضعیف آن‌ها اشاره کرد. درب‌های ضد سرقت ارزان چینی بعد از مدتی به دلیل عدم استفاده از لولاهای مناسب و قوی، دچار حالت افتادگی می‌شوند که نشان می‌دهد لولا توانایی لازم برای کشش وزن درب ضد سرقت را نداشته است.

بسیاری از افرادی که از درب‌های ضد سرفت چینی بی‌کیفیت استفاده کرده‌اند، بعد مدتی از متوجه شده‌اند که قفل درب آن‌ها دیگر کار نمی‌کند یا کلید به سختی در آن حرکت می‌کند. در این شرایط شما مجبور خواهید شد برای تعمیر درب ضد سرقت هزینه کنید که این هزینه‌ها با هزینه خرید یک درب ضد سرقت با کیفیت‌تر برابری می‌کند.

راه‌های تشخیص درب ضد سرقت ارزان باکیفیت چیست؟

تشخیص کیفیت درب‌های ضد سرقت کار ساده‌ای نیست. اما شما می‌توانید با توجه به چند نکته ساده، تا حد بسیار مناسبی متوجه میزان کیفیت و کارایی درب‌های ضد سرقت شوید. قصد داریم تا این نکات را در ادامه بررسی کنیم.

وزن درب ضد سرقت، نشان دهنده کیفیت داخلی است:

شما می‌توانید با دانستن وزن درب ضد سرقت، به صورت حدودی ضخامت صفحه فولادی به‌کار‌رفته در درب ضد سرقت را تخمین بزنید. با توجه به ابعاد استاندارد درب‌های ضد سرقت خانگی (۲۰۵ سانتی متر در ۱۱۳ سانتی متر) تقریبا غیرممکن است که در با صفحه فولادی در لایه اصلی به ضخامت یک میلی‌متر کمتر از ۶۰ کیلوگرم وزن داشته باشد.

در درب‌های ضد سرقت باکیفیت که ضخامت صفحه فولادی آن ها تا ۲ میلی‌متر نیز می‌رسد، این وزن ممکن است از ۱۲۰ کیلوگرم نیز تجاوز کند. پس هنگام خرید درب ضد سرقت ارزان؛ همواره به وزن آن دقت کنید.

به برند فقل‌های ضد سرقت دقت کنید:

تقریبا بجز اعتماد به شرکت سازنده قفل ضد سرقت، راهی نداریم تا از کیفیت آن با خبر شویم. به همین خاطر توصیه می‌کنیم تا هنگام خرید درب ضد سرقت ارزان، توجه ویژه‌ای به نام برند تولیدکننده قفل‌های ضد سرقت آن داشته باشید. از برند‌های با کیفیت و مشهور قفل‌های ضد سرقت در ایران می‌توانیم به برند کاله ترکیه اشاره کنیم. قفل‌های ۷ و ۱۴ زبانه کاله از بهترین قفل‌های موجود در بازار درب‌های ضد سرقت می‌باشند.

جنس روکش درب، نشان‌دهنده دوام آن است:

یکی دیگر از نکاتی که در تعیین کیفیت درب‌های ضد سرقت تأثیرگذار است، جنس روکش آن‌ها است. شاید در نگاه اول جنس و کیفیت روکش ارتباط مستقیمی با کارایی و امنیت درب نداشته باشد، اما معمولا درب‌های با کیفیت‌تر روکش‌های با کیفیت‌تری دارند.

سخن آخر

در این مطلب همه نکاتی که لازم است برای انتخاب و خرید درب ضد سرقت ارزان مدنظر داشته باشید را برای شما شرح دادیم. اگر همچنان ابهامی برای شما باقی مانده است و یا در خصوص خرید اینترنتی درب ضد سرقت ارزان سؤالی دارید، می‌توانید با ما جهت مشاوره رایگان در تماس باشید.

درب ضد سرقت ارزان

درب ضد سرقت ارزان قیمت به مجموعه ای از درهای ضدسرقت گفته می شود که قیمت پایین تری نسبت به قیمت میانگین بازار دارند. این درها به دلیل بهای ارزان خود محبوبیت زیادی بین خریداران دارند و توانسته اند جای خود را در بازار کشور باز کنند. در این مقاله قصد بررسی این نوع درب ها را داریم و می خواهیم بدانیم آیا این درب ها به قول معروف به‌دردبخور هستند یا خیر؟ پس قبل از هر خرید با ما همراه باشید. اصولا درب ضد سرقت ارزان به دو دسته تقسیم می شوند:

درب ضد سرقت ارزان با کیفیت

این نوع درب ها در عین حال که قیمت نسبتاً پایینی دارند اما از کیفیت خوبی برخوردار هستند و تنها در مسائل ظاهری با درب های معمولی تفاوت دارند.

درب ضد سرقت ارزان بی کیفیت

درب هایی هستند که به هیچ وجه مسائل کیفی لازم را رعایت نمی کنند و محصولاتی بسیار نامناسب در بازار درب های ضد سرقت هستند.

تفاوت درب ضد سرقت ارزان با کیفیت و بی کیفیت

اما از کجا باید بفهمیم که دربی که ما قصد خرید آن را داریم از نظر کیفیت در چه مرتبه ای است؟ البته شاید با خودتان بگویید که چه اهمیتی دارد که کیفیت درب در چه حدی است؟ پاسخ این است که متاسفانه درب های بی‌کیفیت اصولاً درب ضد سرقت نیستند و تنها ظاهری مشابه این درب ها دارند. پس اگر به فکر امنیت خود هستید حتماً تا انتهای این مقاله همراه باشید!

برای این که تفاوت محصولات دارای کیفیت و محصولات بی کیفیت را در این محدوده قیمت بدانیم بهتر است تک تک بخش های مؤثر در قیمت درب ضد سرقت را بررسی کنیم تا بدانیم کدام بخش ها قیمت محصول را بالا و پایین می کنند. پس با ما همراه باشید.

کشور سازنده

اگر بخواهیم به کشور تولید کننده این درب ها توجه کنیم باید بدانیم که کشور ترکیه به هیچ وجه تولید کننده درب ضد سرقت ارزان نیست و شما نمی توانید جنس ترک با قیمت نازل در بازار ایران پیدا کنید. پس هر دو نوع باکیفیت و بی کیفیت این محصول قطعاً ساخت این کشور نیستند.

در سال های گذشته و حدود دو یا سه سال پیش درب های ضد سرقت ارزان بی کیفیت بیشتر تولید کشور چین بودند و کسانی که به دنبال درب های نامرغوب بودند به دنبال محصولات این کشور می رفتند؛ اما امروزه با توجه به افزایش قیمت دلار و نیز تحریم های اعمال شده علیه ایران، واردات درب بی کیفیت چینی چندان مطلوب تاجران نیست و از این رو می توان گفت که در بازار فعلی، هم درب های ارزان با کیفیت و هم درب های ارزان بی کیفیت تولید داخل و محصول کشور ایران هستند و از این جنبه تفاوتی بین این دو نوع محصول وجود ندارد.

چارچوب درب ضد سرقت

چهارچوب درب ضد سرقت از جمله عوامل مؤثر بر هزینه درب ضد سرقت است. البته این قسمت تأثیر بسیار کمی بر قیمت درب دارد و درب ضد سرقت با قیمت پایین یا بالا تقریباً از چارچوب مشابهی برخوردار هستند.

قفل و لولا

یراق آلات از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت درب های امنیتی است. در بازار ایران اکثر درب های ضد سرقت از یراق آلات ترک استفاده می کنند. که بیشتر از برند کاله (کالی) هستند، اما قفل های ضد سرقت ایرانی هم وارد بازار شده اند که کارآیی نسبتا مناسبی دارند. درب های ضد سرقت معمولی و لوکس از قفل های ترکیه ای استفاده می کنند. قیمت این قفل و لولاها از مدل های ایرانی بالاتر است و استفاده از این قفل ها باعث افزایش قیمت درب ضد سرقت می شود.

درب هایی که جز دسته درب ضد سرقت ارزان تقسیم بندی می شوند از یراق آلات ایرانی استفاده می کنند. درب های ضد سرقت قیمت پایین با کیفیت از قفل های با کیفیت ایرانی استفاده می کنند ولی درب های ضد سرقت ارزان بی کیفیت از قفل های بی کیفیت ایرانی و یا قفل و لولاهای بی کیفیت چینی استفاده می کنند.

روکش درب ضد سرقت ارزان

یکی از چیزهایی که شدیداً روی قیمت یک درب امنیتی مؤثر است، روکش آن است. روکش های این درب ها تنوع کیفیت و قیمت بسیار بالایی دارند و از این رو تفاوت قیمت زیادی در محصول نهایی ایجاد می کنند. درب های ضد سرقت با قیمت کم به طور معمول روکش های ارزان قیمتی دارند و در این جنبه تفاوتی بین درب های باکیفیت و بی کیفیت نیست.

روکش درب های ارزان قیمت به طور معمول MDF با روکش PVC است که ممکن است طرح روی آن ها CNC هم خورده باشد. روکش درب های گران قیمت معمولا چوب است و بسته این که چوب مورد استفاده در آنها از چه درخت و محصول چه کشوری باشد قیمت های متفاوتی دارند. برای مثال چوب راش روسی با چوب گردوی ایرانی متفاوت است و ….

نکته مهمی که می‌بایست در اینجا به آن اشاره کنیم این است که بهترین درب ضد سرقت ارزان دربی است که قیمت پایین آن فقط به خاطر کیفیت پایین تر روکش آن باشد و دیگر مسائل امنیتی از جمله ورق فولادی و قفل و لولای ایمن را در محصول قرار داده باشند. خوشبختانه تعداد زیادی درب ضد سرقت ایرانی با این مشخصات می توان یافت.

ورقه فولادی

اگر بخواهید دربی که می خرید در برابر دزدی سارقان مقاوم باشد حتماً از داشتن ورقه فولادی در قسمت داخلی در مطمئن شوید. ورق فولادی درون درهای امنیتی که به وسیله تعدادی آهن شبکه مانند پشتیبانی شده است باعث می شود تا امکان ورود به منزل با شکستن در ممکن نباشد و در صورتی که دزد روکش در را بکشند با یک لایه ورق فولادی مواجه شود.

درب ضد سرقت ارزان با کیفیت حتما می بایست این ورق فولادی را در درون خود داشته باشد؛ گرچه در جهت کاهش قیمت درب، ممکن است ضخامت این ورق کمتر از مدل های معمولی باشد، اما به هر حال بودن آن بسیار لازم و ضروری است. درب های ضد سرقت ارزان بی کیفیت گاهی حتی این ورق فولادی را در درون خود ندارند و یا این ورق بسیار نازک است و یا با شبکه پروفیل پشتیبانی نمی شود.

پس برای خرید درب ضد سرقت با قیمت پایین سعی کنید یا تک تک اجزای آن (به ویژه ورق فولادی درون آن) را مشاهده و بررسی کنید و یا با خرید از فروشگاه آنلاین درب ضد سرقت یا خرید حضوری از مغازه های معتبر خیال خود را از بابت ضد سرقت بودن آن راحت کنید.

دکمه بازگشت به بالا