فرهنگ و هنرکسب و کار برتر

چاپ کتاب در تیراژ پایین

چاپ کتاب در تیراژ پایین : تیراژ به معنای تعداد نسخه‌هایی است که از یک کتاب که در یک نوبت چاپ به چاپ می‌رسد؛ اما وقتی صحبت از چاپ کتاب در تیراژ پایین می‌شود شاید در نگاه اول یک ضعف محسوب شود؛ اما عوامل زیادی چون کمبود وقت، بودجه و…وجود دارد که انتخاب تیراژ پایین را به هوشمندانه‌ترین راه مبدل می‌کند. چاپ کتاب در تیراژ ۵۰۰ و بیشتر، تیراژ بالا محسوب می‌شود و مخصوص افراد مجرب و حرفه ای است. اما این تنها دلیلی نیست که افراد را به چاپ کتاب در تیراژ پایین سوق می دهد.

چاپ کتاب pdf | چاپ کتاب اختصاصی

هزینه چاپ کتاب در تیراژ پایین چه مقدار است؟

هزینه چاپ کتاب در تیراژ پایین به طور طبیعی کاهش می‌یابد؛ اما باز هم باتوجه ‌به متغیر بودن قیمت‌های کاغذ و خدمات مربوط به آن و… نمی‌توان برآورد دقیقی از هزینه چاپ کتاب داشته باشیم؛ اما به عواملی همچون تعداد صفحات کتاب، نوع کاغذ به‌کاررفته، تعداد تیراژ، انواع قطع کتاب (قطع رقعی، قطع وزیری، قطع پالتویی، قطع رحلی، قطع خشتی، قطع جیبی) بستگی دارد.

سفارش چاپ کتاب در تیراژ پایین چگونه است؟

برای این که اقدام به چاپ کتاب در تیراژ پایین کنید، یکی از کارهایی که باید بکنید این است که با بررسی همه‌ جانبه و دقیق ناشران مختلف و آشنایی با سابقه آن ها، انتشاراتی مناسب برای خودتان و مطابق با حوزه کاری خود و اثر موردنظرتان انتخاب کنید. می‌توانید بعد از انتخاب انتشارات موردنظر، جهت ثبت سفارش چاپ کتاب در تیراژ کم به‌صورت حضوری و غیرحضوری اقدام کنید. البته ناشرانی هستند که به دلیل سود پایین و مقرون‌ به‌ صرفه نبودن چاپ کتاب در تیراژ پایین اقدام به چاپ کتاب در تیراژ پایین نمی‌کنند؛ اما در این میان هستند ناشران باسابقه و باتجربه‌ای که با کیفیت بالا و قیمت مناسب اقدام به چاپ کتاب در تیراژ کم می‌کنند

نحوه چاپ کتاب در تیراژ پایین به چه صورت است؟

یکی از سوالات مهم که در مورد چاپ کتاب در تیراژ کم این است که در این فرآیند شما چه مسیری را طی می‌کنید؟

چاپ کتاب در تیراژ کم با چاپ عادی چندان تفاوتی ندارد.

در ابتدا فایل کتاب موردنظر در اختیار انتشارات موردنظر قرار می‌گیرد.

بعد از بررسی، محتوای فایل تأیید شده و سپس باتوجه‌ به سطح کیفی اثرتان تعداد تیراژ بر اساس نظر انتشاراتی و باتوجه‌به نظر مؤلف تخمین زده می‌شود.

در نهایت نسخه فیزیکی کتاب شما پس از آماده سازی و ویرایش برای شما ارسال خواهد شد.

البته ذکر این نکته هم به‌عنوان نکته آخر خالی‌ازلطف نیست که در هنگام چاپ کتاب در تیراژ کم هم تمام مجوزهای لازمه از جمله شابک، فیپا، ارشاد و اعلام وصول هم گرفته می‌شود و هیچ فرقی از لحاظ قانونی و اعتبار با چاپ کتابی با تیراژهای مختلف ندارد.

چاپ کتاب در تیراژ پایین مناسب چه کسانی است؟

چاپ کتاب در تیراژ پایین فرآیندی است که با کاهش هزینه چاپ و مصرف کاغذ، مولف یا مترجم را می تواند به هدفش برساند. اگر پرداخت هزینه چاپ کتاب با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر کشور برایتان مشکل است و قصد فروش کتابتان با ریسک پایین را دارید ما تکنیک هایی را در نظر گرفتیم که به شما عزیزان در این زمینه کمک می کند. اگر دانشجو مقطع کارشناسی ارشد هستید و در انتظار مصاحبه دکترا و یا پژوهشگری در انتظار مصاحبه شغلی و دانشگاهی و نیاز به تعداد کم کتاب برای دریافت امتیاز آن دارید با طرح چاپ کتاب حتی 1 نسخه می توانید با انتشارات ما تماس گرفته و راهکار بخواهید.

ارتقای رزومه با چاپ کتاب با تیراژ کم

می دانیم که کتاب هایی که توسط مولفان به چاپ میرسند، از مزایا و امتیازات ویژه ای برخوردار هستند. از این رو بسیاری از نویسندگان و مولفان برای آنکه رزومه تحصیلی خود را ارتقا بخشند، اقدام به چاپ کتاب با تیراژ کم می نمایند. از سوی دیگر این اقدام می تواند هزینه چاپ کتاب را نیز برای آنها کاهش داده و مشکلات کمی برای آنها به همراه داشته باشد.

چاپ کتاب با تیراژ کم چه مزایایی دارد؟

 کتاب هایی که در تیراژ پایین چاپ می شوند نسبت به چاپ کتاب در تیراژ بالا، هزینه کمتری در برداشته و برای دانشجویان ارشد و دکترا مناسب است. تا بتوانند با کمترین هزینه از امتیاز چاپ کتاب بهره مند شوند.

چاپ کتاب با تیراژ کم برای چه کسانی مناسب است؟ 

چاپ کتاب در تیراژ کم برای افرادی که تمایل دارند از امتیازات چاپ کتاب برخوردار شوند بهترین انتخاب است. تا با هزینه کم، از مزایای چاپ کتاب بهره مند شوند.

دکمه بازگشت به بالا